посещение на България през Август 2020

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

agent Ozo написа: Сря Авг 12, 2020 5:16 am A с наемането на кола какво стана, Снейк? Търсиха ли ти международна книжка, или канадската бе достатъчна?
Канадската свърши работа, въпреки че момчето явно за пръв път виждаше книжка от Британска Колумбия :D
Иначе количката е прилична, Ситроен С3, на няма и 500 км, чисто нов :)
My name's Plissken......
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

Последен ъпдейт....
На три от четирите полета бях сам на двойна и тройна седалки. Самолетите не се пълнят на 100%.
Следва 14 дена карантина :D
Вчера на летището във Ванкувър граничаря ме пита защо съм пътувал до Европа по време на пандемия, и каква е била ситуацията с вируса в България.

Във Франкфурт имаше много индийци които се прибираха за Ванкувър от Индия, и ми направи впечатление, че на всички тях им мериха температурата преди да ги пуснат на самолета. Както и всички носиха някакви документи, не съм ги питал какви, но според мен бяха резултати от тестове.

В самолета дадоха за полълване едни декларации за пред канадските власти. Малко лична информация като имейл, телефон, адрес, здравословно състояние (кашлица, температура, световъртеж.....)

Общо взето, това ми беше най-лекото пътуване за всичките години :)

Направи ми впечатление в самолета, че стюардесите бяха много стриктни към това маските да покриват и носовете ни. Явно заради многото индийци на борда. Щото на полета от Ванкувър до Франкфурт не бяха толкова стриктни и тогава изкарах горе-долу половината полет със свалена маска, а стюардесите се правиха че не виждат :)
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от Pavel M »

я раздуй какви са ти впечатленията от ваканцията.яде ли цаца,пи ли бира на корем.
българките по красиви ли са от канадките или са само по слаби.

на пенция да те чакам ли на слънчака или и ти са поканачи
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

Pavel M написа: Сря Авг 26, 2020 8:20 pm я раздуй какви са ти впечатленията от ваканцията.яде ли цаца,пи ли бира на корем.
българките по красиви ли са от канадките или са само по слаби.

на пенция да те чакам ли на слънчака или и ти са поканачи
Не беше много ваканция за мен, Батка......
Беше да видя баща си, че ще е за последно явно.....

Цаца не ядох, но луканка изядох бая. Банички, кашкавал "Маджаров", розови домати, шоколадови бонбони "Черноморец", вкусни пици......

Има много хубави бири дето бият по вкус и качество тукашния лагър, дори разни там Стели, Хайнекени, Гролш......
Загорка Ретро ми хареса, Пиринско, Амстел....
Донесох си една бутилка "Врачански мискет" от избата на Евксиноград, надявам се вкуса да е такъв какъвто беше преди, ще го отворя другата седмица като ми мине карантината.

Българките......
Младите са хубави, ама тия де са на мойта възраст са бая очукани от живота :D

На слънчака може :D
Ама да не се оженя тука само :D
Че току виж съм се преместил във Фиджи вместо на Слънчака :rofl:
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от Pavel M »

няма лошо.от където жената там и родата.

ей,кво знаеш ти.за едно умирисано парче месо Троянска война се е водила. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от jovani »

pumpy написа: Вто Авг 04, 2020 7:51 am
agent Ozo написа: Пон Авг 03, 2020 9:22 am Абсолютно съгласен с казаното от Димана. В случая Пумпи е бил в нарушение на законовото си задължение да представи български документ за самоличност като български гражданин. Независимо от това, че е пътувал с чуждестранен паспорт.
По този повод на влизане на летището:
- държа 8 паспорта готови за подаване: 4 червени ( и четирите изтекли от години) и 4 сини;
- служителката заг гишето се усмихва мило и ми казва (невероятна изненада): добре дошли вкъщи. Много се радвам, че сте приготвили българските си паспорти за проверка;
- аз й ги подавам с обяснението, че са изтекли за съжаление, на което тя ми ги върна и ми каза, " е тогава не вършат работа, дайде другите"
- така на влизане използвахме канадските, на излизане ги позлвахме пак тях и белецките от районото за подадени нови паспорти за децата и лични карти за възрастните;
И горе нямах предвид, че зако на е тъп и аз не съм го спазил. Имах предвид, че съм свикнал да имам един документ и за самоличност и за каране: нарича се шофьорска книжка. Защо по дяволите в Бълагрия има две карти ? За да е по-удобно на хората и/или за да й е по удобно на проспериращата държава ? Риторичен въпрос, няма нужда от отговор, аз лично съм си отговорил преди 17 години :o
Според мен не би следвало да има връзка м/у документът за самоличност и шофьорската книжка. Възможно е човек да няма желание или право да притежава шофьорска книжка - в Канада би следвало да носи личен паспорт (ами ако не иска да пътува извън граница?) или свидетелство за раждане (хартиен лист) или ситизеншип карта, за да се идентифицира (даже не съм сигурен дали се приема тази карта във всички случаи). Ако загуби или повреди тези документи ще му е много по-трудно да си извади нови, за разлика от лична карта/шофьорска книжка. Може също така шофьорската книжка да е отнета при определени случаи на нарушение на законите за управление на МПС. Ако си извън местожителството съответно би имал проблеми да се идентифицираш, за да се прибереш.

А в момента, за да се храниш в ресторант в Онтарио се изисква да представиш шофьорска книжка + хартиени листчета с ваксинационните ви данни. Дори и да пуснат някаква аплицакция за смартфони, аз не бих си я инсталирал, заради секюрити и прайвъси изисквания (не им вярвам и не желая да си инсталирам апликации от провайдъри, на които нямам доверие на личният си телефон. Ако ми дадат някакъв друг електронен апарат или физически носител става, но не и да ме насилват да ползвам личният). В това отношение България е на светлинни години напред - никой не те кара да представяш идентификационен документ и омачкани листчета хартия, за да използваш услугите на ресторант, фаст фууд, джим и кой знае колко още различни обекти. След 17 години май е време да се преориентираме отново.

"Шоу ми йор пейпърс!"
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от miteto »

jovani написа: Чет Сеп 23, 2021 11:54 am В това отношение България е на светлинни години напред - никой не те кара да представяш идентификационен документ и омачкани листчета хартия, за да използваш услугите на ресторант, фаст фууд, джим и кой знае колко още различни обекти. След 17 години май е време да се преориентираме отново.

"Шоу ми йор пейпърс!"
В България никой не му дреме за Ковида и затова не искат идентификации, не че са на някакви светлинни години. Мерките в Канада са горе-долу като във всички останали западни държави.
Някои хора се върнаха в България последните една-две години - явно мерките за Ковида бяха последната капка, която им даде тласък. Пет пъти повече хора огласиха че ще се махат от Канада заради драконовите мерки, ама май си останаха с огласяването само...
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от Kpetrov »

Като чуждестранен гражданин с акцент им предоставям в джима едно ПДФ-че на телефона със повечко зелен цвят за което на тях изобщо не им пука, гледат просто да проверят както са им казали, а колко е валидно няма как защото не е от Квебек.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от pumpy »

jovani написа: Чет Сеп 23, 2021 11:54 am ........Възможно е човек да няма желание или право да притежава шофьорска книжка - в Канада би следвало да носи личен паспорт (ами ако не иска да пътува извън граница?) или свидетелство за раждане (хартиен лист) или ситизеншип карта, за да се идентифицира (даже не съм сигурен дали се приема тази карта във всички случаи). .......
виж там като лижеш някоя кака от БК, я попитай има ли "лична карта" в БК ? В Кебек имаше нещо наречено "карт солей" и мисля, че и то ставаше за идентификация. Не ми се рови дали в Онтарио има само шафьорска книжка или има и "лична карта", а и не ме интересува. Важното, е че вярваме, че България е на светлинни години....смях в залата и то съвсем пресен, но не ми се пише сега
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от jovani »

pumpy написа: Пет Сеп 24, 2021 2:27 pm
jovani написа: Чет Сеп 23, 2021 11:54 am ........Възможно е човек да няма желание или право да притежава шофьорска книжка - в Канада би следвало да носи личен паспорт (ами ако не иска да пътува извън граница?) или свидетелство за раждане (хартиен лист) или ситизеншип карта, за да се идентифицира (даже не съм сигурен дали се приема тази карта във всички случаи). .......
виж там като лижеш някоя кака от БК, я попитай има ли "лична карта" в БК ? В Кебек имаше нещо наречено "карт солей" и мисля, че и то ставаше за идентификация. Не ми се рови дали в Онтарио има само шафьорска книжка или има и "лична карта", а и не ме интересува. Важното, е че вярваме, че България е на светлинни години....смях в залата и то съвсем пресен, но не ми се пише сега
В България има лична карта за идентификация и отделно шофьорска книжка (много правилно и мъдро решение).
В Канада има шофьорска книжка, която се позлва и за идентификация (тежко ти и горко, ако ти я отнемат, докато пътуваш в друга провинция например). И за капак има отделно здравна карта, която всеки я носи със себе си, ако му се случи нещо, докато е извън дома си. Обаче тази здравна карта (2-ра карта в портфейла/джоба) не може да се ползва за идентификация, представете си. Много мъдро и далновидно решение. Ами като така и така трябва да носим 2 карти, защо да не носим и 3. Значително по-рационално от това да носим парче омачкана хартийка в джоба, което трябва да представяме, за да си купим сандвич от фаст фууд.

Да не говорим за син номера, което е още една карта с още един номер. В България ЕГН-то се ползва както за здравна идентификация, така и за уникална идентификация за работа/пенсионни осигуровки. Няма нужда от 3 карти и хартийки. Културно и чисто.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от roumensp »

Джовани, в BC шофьорската книжка съдържа в себе си здравната карта и служи за ID. Ако нямаш книжка си вадиш BC Services Card (която е и здравна карта) и я ползваш за ID. При всички положения носиш в себе си само 1 карта, докато в БГ трябва да носиш 2, ако си шофьор.

Не знам нормален човек да носи със себе си SIN карта, в Канада SIN се дава само на банки, данъчни и работодатели и никой не ти иска да види картата, достатъчно е да си знаеш номера, но ако те мързи да го помниш, запиши си го на телефона.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от jovani »

roumensp написа: Пет Сеп 24, 2021 3:39 pm Джовани, в BC шофьорската книжка съдържа в себе си здравната карта и служи за ID. Ако нямаш книжка си вадиш BC Services Card (която е и здравна карта) и я ползваш за ID. При всички положения носиш в себе си само 1 карта, докато в БГ трябва да носиш 2, ако си шофьор.

Не знам нормален човек да носи със себе си SIN карта, в Канада SIN се дава само на банки, данъчни и работодатели и никой не ти иска да види картата, достатъчно е да си знаеш номера, но ако те мързи да го помниш, запиши си го на телефона.
В Онтарио се носят 2 карти - шофьорска книжка (която служи за ид) и здравна карта (която служи само за здравна карта).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от roumensp »

jovani написа: Пет Сеп 24, 2021 3:56 pm
roumensp написа: Пет Сеп 24, 2021 3:39 pm Джовани, в BC шофьорската книжка съдържа в себе си здравната карта и служи за ID. Ако нямаш книжка си вадиш BC Services Card (която е и здравна карта) и я ползваш за ID. При всички положения носиш в себе си само 1 карта, докато в БГ трябва да носиш 2, ако си шофьор.

Не знам нормален човек да носи със себе си SIN карта, в Канада SIN се дава само на банки, данъчни и работодатели и никой не ти иска да види картата, достатъчно е да си знаеш номера, но ако те мързи да го помниш, запиши си го на телефона.
В Онтарио се носят 2 карти - шофьорска книжка (която служи за ид) и здравна карта (която служи само за здравна карта).
Тука беше така навремето, после се сетиха да почнат да пишат номера на здравната карта на гърба на ID-тата.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от jovani »

roumensp написа: Пет Сеп 24, 2021 3:58 pm
jovani написа: Пет Сеп 24, 2021 3:56 pm
roumensp написа: Пет Сеп 24, 2021 3:39 pm Джовани, в BC шофьорската книжка съдържа в себе си здравната карта и служи за ID. Ако нямаш книжка си вадиш BC Services Card (която е и здравна карта) и я ползваш за ID. При всички положения носиш в себе си само 1 карта, докато в БГ трябва да носиш 2, ако си шофьор.

Не знам нормален човек да носи със себе си SIN карта, в Канада SIN се дава само на банки, данъчни и работодатели и никой не ти иска да види картата, достатъчно е да си знаеш номера, но ако те мързи да го помниш, запиши си го на телефона.
В Онтарио се носят 2 карти - шофьорска книжка (която служи за ид) и здравна карта (която служи само за здравна карта).
Тука беше така навремето, после се сетиха да почнат да пишат номера на здравната карта на гърба на ID-тата.
Ще стигнат до акъла на Българина, ама трябва да мине доста време, докато им увре мозъка :rofl:
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Пет Сеп 24, 2021 3:39 pm Джовани, в BC шофьорската книжка съдържа в себе си здравната карта и служи за ID. Ако нямаш книжка си вадиш BC Services Card (която е и здравна карта) и я ползваш за ID. При всички положения носиш в себе си само 1 карта, докато в БГ трябва да носиш 2, ако си шофьор.

Не знам нормален човек да носи със себе си SIN карта, в Канада SIN се дава само на банки, данъчни и работодатели и никой не ти иска да види картата, достатъчно е да си знаеш номера, но ако те мързи да го помниш, запиши си го на телефона.
той близалката на банка се прави, затова каките му си носят и картата със син-а в джеба. Все пак трябва да се отчитат, данъци да плащат, осигуровки, това да не е бизнес под масата, а ?
Публикувай отговор