посещение на България през Август 2020

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от tonny »

pumpy написа: Вто Авг 04, 2020 7:51 am По този повод на влизане на летището:
- държа 8 паспорта готови за подаване: 4 червени ( и четирите изтекли от години) и 4 сини
Представям си моето следващо влизане:
- 3 червени паспорта, изтекли (продупчени)
- 3 червени паспорта, актуални
- 3 сини паспорта

:rofl:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа: Вто Авг 04, 2020 8:29 am
pumpy написа: Вто Авг 04, 2020 7:51 am И горе нямах предвид, че зако на е тъп и аз не съм го спазил. Имах предвид, че съм свикнал да имам един документ и за самоличност и за каране: нарича се шофьорска книжка. Защо по дяволите в Бълагрия има две карти ? За да е по-удобно на хората и/или за да й е по удобно на проспериращата държава ? Риторичен въпрос, няма нужда от отговор, аз лично съм си отговорил преди 17 години :o
Защото не всички карат и минават едногодишни курсове и изпити пред "КАТ" само и само да имат документ за самоличност както по дяволите е в просперираща Канада. За това.
Където ти дават паспорт с фамилно име различно от вписаното в citizenship картата само защото нямаш шофьорска книжка с това име. :swear:
Нещо не те рабирам, в коя Канада точно живееш ? В БК има нещо като "лична карта" ако нямаш книжка. В Кебек, ако не се лъжа, carte soleil, която вече не се казва точно така, не вършеше ли работа на документ за самоличност. И какви са точно тези курсове от по една година и изпити в КАТ и какъв КАТ те гони изобщо ???

И за да не разводнявам темата, ако и да сте го подкарали през просото, само и само да се запишете, ози, вече много пъти сме коментирали, че съм аругантен (това даже го пише в бележника ми от 6 клас преди да ми намалят поведението), прост и високомерен. Аз съм се съгласил с тези ти оценки за мен, не е е нужно да се самодоказваш отново и отново за моя сметка ;) Намери друг начин да си мъж....
agent Ozo
Мнения: 9730
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от agent Ozo »

В коментирания случай арогантността ти, Пумпи, произлиза от неграмотността ти по отношение законовите норми. Та затова смятам за логично, че ако малко се ограмотиш, то и арогантността ти малко ще намалее.
И на туй руснаците му викат "ликбез", а не е доказване на мъжлък. ;) :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа: Сря Авг 05, 2020 12:40 am
Kpetrov написа: Вто Авг 04, 2020 8:29 am
pumpy написа: Вто Авг 04, 2020 7:51 am И горе нямах предвид, че зако на е тъп и аз не съм го спазил. Имах предвид, че съм свикнал да имам един документ и за самоличност и за каране: нарича се шофьорска книжка. Защо по дяволите в Бълагрия има две карти ? За да е по-удобно на хората и/или за да й е по удобно на проспериращата държава ? Риторичен въпрос, няма нужда от отговор, аз лично съм си отговорил преди 17 години :o
Защото не всички карат и минават едногодишни курсове и изпити пред "КАТ" само и само да имат документ за самоличност както по дяволите е в просперираща Канада. За това.
Където ти дават паспорт с фамилно име различно от вписаното в citizenship картата само защото нямаш шофьорска книжка с това име. :swear:
Нещо не те рабирам, в коя Канада точно живееш ? В БК има нещо като "лична карта" ако нямаш книжка. В Кебек, ако не се лъжа, carte soleil, която вече не се казва точно така, не вършеше ли работа на документ за самоличност. И какви са точно тези курсове от по една година и изпити в КАТ и какъв КАТ те гони изобщо ???

И за да не разводнявам темата, ако и да сте го подкарали през просото, само и само да се запишете, ози, вече много пъти сме коментирали, че съм аругантен (това даже го пише в бележника ми от 6 клас преди да ми намалят поведението), прост и високомерен. Аз съм се съгласил с тези ти оценки за мен, не е е нужно да се самодоказваш отново и отново за моя сметка ;) Намери друг начин да си мъж....
Изобщо нямам за цел да се запиша просто така или да те наричам аругантен.
В същата Канада в която и ти си живял живея. Където на дамите приели фамилията на съпруга, което доста често се случваше в България (сега не знам как е) в carte soleil се вписва моминското име, което не отговаря на настоящето.
Както виждаш КАТ е в кавички. Можеш да го замениш с съответната агенция в провинцията.
Becoming a fully licensed driver in Quebec requires a year of driving lessons.
Та кой пише просто за да се запише!?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

Дотук - приятни впечатления :)
Ще видим по-нататък :)
My name's Plissken......
Аватар
7George
Мнения: 9639
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от 7George »

snakeplissken написа: Вто Авг 11, 2020 1:30 am Дотук - приятни впечатления :)
Ще видим по-нататък :)
Първи ден явно. Всичко омръзва на втората седмица.
Embrace your climate change!
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

7George написа: Вто Авг 11, 2020 8:36 am
snakeplissken написа: Вто Авг 11, 2020 1:30 am Дотук - приятни впечатления :)
Ще видим по-нататък :)
Първи ден явно. Всичко омръзва на втората седмица.
На втората седмица ми е обратния полет ;)
My name's Plissken......
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от Павел »

snakeplissken написа: Вто Авг 11, 2020 1:30 am Дотук - приятни впечатления :)
Ще видим по-нататък :)
Е как няма да са добри - гледай каква красота е (не се бъзикам) - цвета на водата е впечатляващ, въпреки постоянните критики за изливащи се фекалии в морето.
На 4:22 се вижда на Марто махалата :D

12 km along Varna coast
https://www.youtube.com/watch?v=DXjB5JaQsQM
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от tonny »

snakeplissken написа: Вто Авг 11, 2020 1:30 am Дотук - приятни впечатления :)
Ще видим по-нататък :)
Здравей snakeplissken,

Ако си отворен за споделяне: Как мина полета, от YVR предполагам тръгна и къде в Европа направи лейовър? Какви мерки ти наложиха по време на полета по отношение на спазване на дистанция и други простотии?

Поздрави на Варна! :drinks:

Благодаря
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

Павел написа: Вто Авг 11, 2020 3:19 pm
snakeplissken написа: Вто Авг 11, 2020 1:30 am Дотук - приятни впечатления :)
Ще видим по-нататък :)
Е как няма да са добри - гледай каква красота е (не се бъзикам) - цвета на водата е впечатляващ, въпреки постоянните критики за изливащи се фекалии в морето.
На 4:22 се вижда на Марто махалата :D

12 km along Varna coast
https://www.youtube.com/watch?v=DXjB5JaQsQM
Ами аз вече написах някои неща относно пътищата в темата за България. Наистина съм доста приятно впечатлен. Единствено кратки отсечки между Търново и Търговище имаха леки забележки, и въпреки това пътят там "вози меко", но се вижда че има желание да направят Магистрала Хемус завършена.

Вчера минах и през центъра на града (за Варна говоря) в пиков час. Да, имаше задръстване, но Варна е малък град с малки улици, задръстванията на някои места не могат да бъдат избегнати. Но никой не се опита да се набута, да пререди някой. Във Варна не чух и един клаксон, съвсем честно говоря.

Пътищата в града..... Една дупка не видях :y: :y: :y:

Пътуването по магистралата.....
Както казах в другата тема, всички карат в дясна лента.
Изпреварват, и веднага се прибират обратно в дясна лента. Нито едно изпреварване не видях да се случи през дясна лента :y:

Кастъмър сървис.....
Научили са се що е клиент и как да го накарат да се чувства комфортно. Без да гледат с досада, научили са се кога да говорят с клиента и кога да не се въртят около него. Любезни, държат се възпитано.
Това е което съм видял до момента.
My name's Plissken......
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

tonny написа: Вто Авг 11, 2020 3:51 pm
snakeplissken написа: Вто Авг 11, 2020 1:30 am Дотук - приятни впечатления :)
Ще видим по-нататък :)
Здравей snakeplissken,

Ако си отворен за споделяне: Как мина полета, от YVR предполагам тръгна и къде в Европа направи лейовър? Какви мерки ти наложиха по време на полета по отношение на спазване на дистанция и други простотии?

Поздрави на Варна! :drinks:

Благодаря
Летищата в момента са буквално пусти.
Във Ванкувър примерно няма от къде да си купиш кафе :D

С Луфтханза летях, през Франкфурт.

В самолета трябва да си с маска през цялото време.
Сеа, може да праиш дребни хитринки като да не си покриеш носа, или пък да се правиш че хапваш по-често, или че пиеш вода.....
Аз се задържах 20-ина минути със свалена маска, но ме помолиха да я сложа :D

Луфтханза ти дават да попълваш едни декларации, свързани с Ковид, въпросник. Но на немски :D Нямат ги на английски. До мен седеше руснак, който говореше немски, така че той ми помогна с информацията.

Имах 8 часа престой във Франкфурт, и реших да стоя там, да не напускам зоната, имаше достатъчно отворени ресторанти и магазини, както и много свободни пейки, така че и кратка дрямка успях да ударя ;)

Всички хора ходят с маски, но никъде нямаше табелки че маските са задължителни. Само по тонколоните призоваваха хората да бъдат с маски докато са на летището.

Полета от Франкфурт до София даже не го и усетих. Самолета беше на около 35% зает само, аз се оказах сам на тройна седалка, и до аварийния изход, така че ми беше доста комфортно.

На Летище София преди паспортния контрол имаше момче и момиче, нещо като санитарен контрол. Питат от къде идвам, казвам от Канада, и ме пускат да преминавам, без абсолютно никакви допълнителни въпроси.
След тях на паспортния контрол само си показах личната карта и си минах :)

Това ми е най-лекото пътуване през всичките години :)
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от Pavel M »

не се хаби.
българомразците няма да ги накараш да заобичат.
те могат да ти повярват,но никога като партизанин на разпит няма да си го признаят.

все едно аз ако взема да им разказвам как докато мина мичиган пломбите ми падат,а покрай чикаго си търся бъбреците дали са ми на место въпреки ,че изживявам това страдание всяка сдмица ще ме нарочат за преднамерен идиот.

те така са си решили.аз ги знам.и не ги храни.

нека си живеят с комплексите си.

ти поне ходиш и обикаляш и си виждал и знаеш,че нито прехвалените малибу,санта барбара,калабаса,карлсбад,вентура ,оушън сайд ,пайсмо бийч и още десетки места на пасифик бийч да не ги изброявам от с.диего до с.франсиско не струват и 2 цента спрямо селищата на черноморското ни крайбрежие от шабла до ахтопол.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

Просто споделям видяното :)
My name's Plissken......
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от tonny »

snakeplissken написа: Вто Авг 11, 2020 8:12 pm
Летищата в момента са буквално пусти.
Във Ванкувър примерно няма от къде да си купиш кафе :D

С Луфтханза летях, през Франкфурт.

В самолета трябва да си с маска през цялото време.
Сеа, може да праиш дребни хитринки като да не си покриеш носа, или пък да се правиш че хапваш по-често, или че пиеш вода.....
Аз се задържах 20-ина минути със свалена маска, но ме помолиха да я сложа :D

Луфтханза ти дават да попълваш едни декларации, свързани с Ковид, въпросник. Но на немски :D Нямат ги на английски. До мен седеше руснак, който говореше немски, така че той ми помогна с информацията.

Имах 8 часа престой във Франкфурт, и реших да стоя там, да не напускам зоната, имаше достатъчно отворени ресторанти и магазини, както и много свободни пейки, така че и кратка дрямка успях да ударя ;)

Всички хора ходят с маски, но никъде нямаше табелки че маските са задължителни. Само по тонколоните призоваваха хората да бъдат с маски докато са на летището.

Полета от Франкфурт до София даже не го и усетих. Самолета беше на около 35% зает само, аз се оказах сам на тройна седалка, и до аварийния изход, така че ми беше доста комфортно.

На Летище София преди паспортния контрол имаше момче и момиче, нещо като санитарен контрол. Питат от къде идвам, казвам от Канада, и ме пускат да преминавам, без абсолютно никакви допълнителни въпроси.
След тях на паспортния контрол само си показах личната карта и си минах :)

Това ми е най-лекото пътуване през всичките години :)
Благодаря за споделеното изживяване, ползвам само този маршрут последните 3 години и тази информация ми е доста полезна.

Пожелавам приятни моменти във Варна. :)
agent Ozo
Мнения: 9730
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от agent Ozo »

A с наемането на кола какво стана, Снейк? Търсиха ли ти международна книжка, или канадската бе достатъчна?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор