посещение на България през Август 2020

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
ami123
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 21, 2020 6:00 pm

посещение на България през Август 2020

Мнение от ami123 »

полет торонто- софия през Август
вярно ли е че при влизане в България на летището сте ми искат cертифиkат че нямам Ковид?
някой летял ли е до България скоро?
има ли проблем да пътувам с влак и автобус в България във връзка с Ковид?
отказват ли обслужване в клиниките на идващите от чужбина?
споделете, ако знаете за такива случаи
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от dimana »

Не,според заповед нито карантина, нито тест

https://coronavirus.bg/bg/az-sum/zavrashtam-se-bulgaria

Това означава, че не би трябвало да има проблем за влак и автобус.

Ще се радвам някой да Сподели впечатления от скорошно пътуване до България.
ami123
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 21, 2020 6:00 pm

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от ami123 »

съгласно заповед на министъра на здравеопазването всички лица, които са изключени от въведената забрана за влизане на територията на страната, описана в заповедта, и които пристигат от Кралство Швеция и Република Португалия, както и от всички трети страни, с изключение на Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия, Исландия, Кралство Норвегия, Швейцария, Княжество Лихтенщайн, Република Сан Марино, Княжество Андора, Княжество Монако и Държавата град Ватикан, Алжирска народно-демократична република, Австралийски съюз, Канада, Грузия, Япония, Кралство Мароко, Нова Зеландия, Република Руанда, Република Корея, Кралство Тайланд, Република Тунис, Източна република Уругвай, Украйна се допускат на територията на Република България при предоставен документ, показващ отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизането в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на COVID-19. Лицата, които не предоставят документ, показващ отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизането в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на COVID-19 се поставят под карантина за срок от 14 дни в дома или в друго място за настаняване, в което лицето е посочило, че ще пребивава, с предписание, издадено от директора на съответната регионална здравна инспекция или оправомощено от него длъжностно лице. Лицата, които преминават транзитно през територията на страната, както и други лица, определени в заповедта, представят на органите на граничния здравен контрол декларация по образец. Съответната регионална здравна инспекция предоставя информация на Министерството на външните работи за поставените под карантина чужди граждани
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от dimana »

Много дълга е заповедта и ако може да се види хубаво
С изключение на ред 5 отгоре надолу.
Дано така и да остане. Лек път на всички прелитащи океана
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

А как стоят нещата при завръщане в Канада?
За да се избегне 14 дневна карантина, възможно ли е да се направи тест при завръщането в Канада и да не стои човек под карантина?
My name's Plissken......
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от pumpy »

snakeplissken написа: Нед Юли 26, 2020 2:15 pm А как стоят нещата при завръщане в Канада?
За да се избегне 14 дневна карантина, възможно ли е да се направи тест при завръщането в Канада и да не стои човек под карантина?
Не
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

Мерси!

Значи и при отрицателен тест трябва да се стои под карантина?
Тъпотия.....
My name's Plissken......
agent Ozo
Мнения: 9730
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от agent Ozo »

snakeplissken написа: Нед Юли 26, 2020 3:59 pm Значи и при отрицателен тест трябва да се стои под карантина?
Тъпотия.....
Не съвсем. Защото може да си се заразил по време на пътуването - в самолета (най-вероятно), или по летищата.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от pumpy »

snakeplissken написа: Нед Юли 26, 2020 3:59 pm Мерси!

Значи и при отрицателен тест трябва да се стои под карантина?
Тъпотия.....
За съжаление теста не е 100% сигурен и има и false negative възможност за резултат. Канада е 38 милиона и има около 350 нови случая за последните 24 часа. България е неясно колко, но да кажем 7 милиона с почти 200 случая за последния ден.
Нунавут е живото доказателство, че изолацията работи.
Всъщност, идвайки от щатите аз лично съм супер впечатлен от канадската реакция на вируса и начина по който Канада се справя със ситуацията (не броя Кебек, там е друга Канада ;) )
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

agent Ozo написа: Нед Юли 26, 2020 4:17 pm
snakeplissken написа: Нед Юли 26, 2020 3:59 pm Значи и при отрицателен тест трябва да се стои под карантина?
Тъпотия.....
Не съвсем. Защото може да си се заразил по време на пътуването - в самолета (най-вероятно), или по летищата.
Имах предвид да направя тест в Канада, след като съм се върнал от България. Точно поради изброените от теб причини.
Забележи че правилата за България противоречат на тази логика в случая :)
My name's Plissken......
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от pumpy »

snakeplissken написа: Нед Юли 26, 2020 4:37 pm
agent Ozo написа: Нед Юли 26, 2020 4:17 pm
snakeplissken написа: Нед Юли 26, 2020 3:59 pm Значи и при отрицателен тест трябва да се стои под карантина?
Тъпотия.....
Не съвсем. Защото може да си се заразил по време на пътуването - в самолета (най-вероятно), или по летищата.
Имах предвид да направя тест в Канада, след като съм се върнал от България. Точно поради изброените от теб причини.
Забележи че правилата за България противоречат на тази логика в случая :)
Това, че в България правилата противоречат на нормалното не ме изненадва. Затова и цифрите за двете страни са това, което са. А теста, както казах по-горе може да е грешен, поради което карантината е необходима. Да не говорим, че отнема време между взимането на теста и излизането на резултата. Аз съм в доброволна карантина от 12 дни, ако и да съм изключен от списъка за карантина изобщо.
Преди 4 дена (на 8 ден от карантината ми) си направих и тест за всеки случай и днес все още нямам резултат. Надявам се да излезе преди сряда сутрин за да мога да пътувам спокойно на работа, след 15 дни в карантина.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

pumpy написа: Нед Юли 26, 2020 4:45 pm
snakeplissken написа: Нед Юли 26, 2020 4:37 pm
agent Ozo написа: Нед Юли 26, 2020 4:17 pm
snakeplissken написа: Нед Юли 26, 2020 3:59 pm Значи и при отрицателен тест трябва да се стои под карантина?
Тъпотия.....
Не съвсем. Защото може да си се заразил по време на пътуването - в самолета (най-вероятно), или по летищата.
Имах предвид да направя тест в Канада, след като съм се върнал от България. Точно поради изброените от теб причини.
Забележи че правилата за България противоречат на тази логика в случая :)
Това, че в България правилата противоречат на нормалното не ме изненадва. Затова и цифрите за двете страни са това, което са. А теста, както казах по-горе може да е грешен, поради което карантината е необходима. Да не говорим, че отнема време между взимането на теста и излизането на резултата. Аз съм в доброволна карантина от 12 дни, ако и да съм изключен от списъка за карантина изобщо.
Преди 4 дена (на 8 ден от карантината ми) си направих и тест за всеки случай и днес все още нямам резултат. Надявам се да излезе преди сряда сутрин за да мога да пътувам спокойно на работа, след 15 дни в карантина.
Какви са вариантите за тестове в Канада?
За колко време би излязъл резултат от най-бързия тест?
My name's Plissken......
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от pumpy »

Нямам пресдтава какви са вариантите за тестове в Канада. Аз лично се обадих на линията за ковид в Манитова. Обясних защо искам да се тествам ( за да съм сигурен, че няма да заразя някой от пациентите си в Нунавут), беше ми обяснено, че вече тетвам не само хора със симптоми, но и хора, които имат нужда от тест за пътуване или работа. Наредих се на опашка с колата, чаках около 3 часа да ме "погъделичкот по основата на мозъка ми" и ми беше казано, че отнема между 2 и 5 дена. На третия ден, днес сутринта нямаше резулат все още. Ще се обадя на 5 ден вечерта да проверя пак. Определено не беше тест за антитела, защото предполагам антитела се търсят с кръвен тест, а не в лигавицата на носоглътката. Доколото съм чел, теста за антитела има още по-голяма възможност за грешка, освен това показва само минала среща със вируса, но не и ясно картина дали все още си опасен или не.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

Мерси Пумпи :y:
My name's Plissken......
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от dimana »

Да, получих същата информация, каквато казва Пумпи, от официален източник. Засега няма вариант за излизане по-рано от задължителна карантина при отрицателен тест при пристигане в Канада. Има определени категории професии, които подлежат само на “мониторинг”. Това е обаче на провинциално ниво.
Публикувай отговор