Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

roumensp написа: Пет Апр 22, 2022 2:16 pm
snakeplissken написа: Пет Апр 22, 2022 2:09 am Колега, за тебе тръстика няма ли?
Пак ли само аз, Мохиндер и Джаливал да мъкнем зеленчуците?
Може ли такова нещо…..
Явно малко работа има напоследък, затова има време да се напива и ръси идотщини задминаващи мухата. :lol:
ми кво да правя.каруцата вече цяла седмица е на ремонт след като не можа да мине прегледа и аз се концентрирах в/у уърк ът хом.
поне нещо полезно да свърша докато съм на стенд бай. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: Пет Апр 22, 2022 3:45 pm
roumensp написа: Пет Апр 22, 2022 2:16 pm
snakeplissken написа: Пет Апр 22, 2022 2:09 am Колега, за тебе тръстика няма ли?
Пак ли само аз, Мохиндер и Джаливал да мъкнем зеленчуците?
Може ли такова нещо…..
Явно малко работа има напоследък, затова има време да се напива и ръси идотщини задминаващи мухата. :lol:
ми кво да правя.каруцата вече цяла седмица е на ремонт след като не можа да мине прегледа и аз се концентрирах в/у уърк ът хом.
поне нещо полезно да свърша докато съм на стенд бай. :lol:
Да беше на твърда заплата като мен, убаво, ама на теб ти плащат за километри. Какво полезно свърши, ако не е тайна …. нещо свързано с ликьор стора ? :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

ми в кварталния ликьор стор ме избраха за клиент на годината и ми сложиха снимката да се вижда още като влезеш от входа.
сега целия квартал ме познава и ми се кефи. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от analgin »

Pavel Z, Как става това с твоите 1000$ брутна заплата? В коя от двете теми ни лъжеш?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

analgin написа: Вто Апр 26, 2022 5:45 pm Pavel Z, Как става това с твоите 1000$ брутна заплата? В коя от двете теми ни лъжеш?
е как да става.на теб ли да ти обеснявам.
имам регистрирано акционерно търговско дружество с ограничена отговорност на което аз съм президент и единствен акционер което сключва контракт с фирма възложител за извършване на определена дейност за което дружеството след като получи уговореното заплащане с начислено ддс аз като негов президент издавам фактура на възложителя и имам ангажимент да отчета/върна ддс-то на държавата.
съответно в качеството си на президент мога да назнача наети работници които да вършат работа и в случая не аз ,а юредическото лице търговската корпорация ме назначава за наемен работник на заплата от 1000 д. на месец като ми заплаща всички съответстващи по закона такси ,в моя случай на тая заплата това са 120 д. на месец.
ето това ми е заплатата на мен.с толкова живея.
голямата печалба остава в банковата сметка на дружеството под разпореждането на единствения акционер на дружеството-президента.дефакто пак съм аз ,но тия пари не са мои лични ,а на юридическото лице.
за да станат мои трябва да ги прехвърля най елементарно казано от дружеството на мен си като частно лице за което платимия данък дивидент би достигнал до 30% взависимост от случая.
ама аз по добре да се гръмна отколкото да направя тая с нищо оправдана глупост.или може би да направя банкрупси на инкорпорацията.
за всеки случай ще питам г-н Муше дето ми води тефтерите какво би направил по въпроса ,ако той е на мое место. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от analgin »

Боли ме дядовият за теб и твоят евреин :rofl: Аз използвам руска еврейка която е била кръстена някога в православна църква защото по онези времена така им е било по-изгодно, а сега се притеснява равина да не разбере :D

Защо ли ми изглеждаш малко стегнат и стресиран, дори се извиняваш като малко дете? :facepalm:
Сипи си едно и се успокой, не си открил топлата вода. :D

Евреина те е преебал, защото на 3 месеца ти взима една твоя месечна заплата да те осчетоводи за 5 минути :lol: :rofl:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

загубих си времето да ти обесня,че съвсем съвсем не съм откривателя на топлата вода и материята е безкрайно елементарна и аз не съм чак такъв чукундур
и не ме подценявай,аз не съм по малък евреин от оригинала.преценил съм,че 100 д на месец му стигат.ако не му харесва такива като него има на път и под път,а и той си го знае.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от analgin »

За 100$ на месец дори и студент в първи курс няма да води счетоводство на две фирми :rofl:
Да не споменавам, че за счетоводството на инкорпорираната е необходима определена квалификация и лицензи. Реалната цена за това което пишеш е минимум 1000 -1500$ на 3 месеца. С малката фирма можеш да се справиш дори и ти без счетоводител, но трябва да четеш доста изменения има покрай Ковида. На там където отиваш, ние отдавна сме се върнали. Такива мухабети можеш да правиш само с Йорката.
Не забравяй, че за разлика от България тук цената е функция на качеството, евтин счетоводител ще ти донесе доста разправии с данъчните.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

нещо се размечта.че аз ако снасях по 1500 кинта на 3м. на счетоводител щях да мина на пей чек .що да ги правя тогава тия счетоводни гимнастики.

счет точно за 5 минути ми прави тримесечната декларация на програмата.има да вкара 7-8 фактури за тримесечието.с ддс и данъчни кредити не се занимава.имам регистрация по quick tax.натиска събмит и посл сенд и готово.
всичко това за 3 мес. по 100 д на месец=300 д. 300д за 5 мин. работа смятам е добра заработка и явно е доволен щото не си качва цената.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от snakeplissken »

Колега, ко стаа? Оправиха ли каруцата :D
При нас - още едно увеличение на заплатите от 1-и юни, 65 цента на миля за Соло……. Хан Соло :rock: :D
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

ами петък през денвър до оушън ситис сан диего ерия.поне за сега.

заплатите още ще ги вдигат.младежта иска само едене, пиене и тия три работи и няма кой да копа тръстиката. :rofl:

тоя трип отива 6-6,5 дни ,но е мн. добре платен.като махнеш ддс-то остават 3К чисто.а има и една нощ оф да чакаме да дойде товара сабахлем в окснард на бутилка винце с някое и друго бурито .
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Сърбите ще ни стигнат след 10 години
https://bgnes.bg/news/danas-s-rbia-shch ... setiletie/
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Вто Май 10, 2022 11:53 pm Сърбите ще ни стигнат след 10 години
https://bgnes.bg/news/danas-s-rbia-shch ... setiletie/
Въпросът е, кога ще стигнете румънците?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Сря Май 11, 2022 12:24 am
joro написа: Вто Май 10, 2022 11:53 pm Сърбите ще ни стигнат след 10 години
https://bgnes.bg/news/danas-s-rbia-shch ... setiletie/
Въпросът е, кога ще стигнете румънците?
За да настигнем румънците ще трябва преди това да изпреварим унгарците и хърватите.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от analgin »

Първо трябва да настигнете чистият доход на украинските туристи, които се подсигурява от вашите данъци (1200 лева на калпак), а след това да се мерите с европейците. Четиричленно семейство с чист доход 4800 лева, при платени данъци, това е мираж за България в следващите няколко десетилетия.
Публикувай отговор