Имиграция help

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Отговор
expectamen
Членство от: Пон Сеп 03, 2018 6:02 am

Имиграция help

Post by expectamen » Чет Сеп 06, 2018 8:16 am

Здравейте,
Имам желание да се преместя да живея в Канада. Бих искал да попитам има ли някакъв вариант от организация, фирма или от човек да помогнат с осигуряване на работа? Както се казва "някой да ти подаде ръка в началото".
ARES
Членство от: Пет Мар 18, 2011 10:28 am
Местонахождение: МАРС

Re: Имиграция help

Post by ARES » Чет Сеп 06, 2018 9:13 am

:D Ако има6 документите за легално пребиваване веднага ти намирам работа ;) Монреал и регион!
Koko
Членство от: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Post by Koko » Чет Сеп 06, 2018 1:23 pm

expectamen wrote:Здравейте,
Имам желание да се преместя да живея в Канада. Бих искал да попитам има ли някакъв вариант от организация, фирма или от човек да помогнат с осигуряване на работа? Както се казва "някой да ти подаде ръка в началото".
Влез във Фейсбук и потърси групата "Имиграция по програмата на Манитоба", може би там ще могат да ти помогнат, с уговорката при всички случай трябва да минеш по някоя от имиграционните програми, или да намериш работодател който да те вземе на работа и да ти извади работна виза.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
expectamen

Post by expectamen » Пон Сеп 10, 2018 4:41 am

ARES wrote::D Ако има6 документите за легално пребиваване веднага ти намирам работа ;) Монреал и регион!
Там е проблема, че нямам никакви документи :(.
expectamen

Post by expectamen » Пон Сеп 10, 2018 4:44 am

Koko wrote:
Влез във Фейсбук и потърси групата "Имиграция по програмата на Манитоба", може би там ще могат да ти помогнат, с уговорката при всички случай трябва да минеш по някоя от имиграционните програми, или да намериш работодател който да те вземе на работа и да ти извади работна виза.
Благодаря, ще погледна тази група. Като цяло идеята ми беше работодател да ми осигури работа плюс работна виза. Насочил съм се към Торонто или Ванкувър.
Koko
Членство от: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Post by Koko » Пон Сеп 10, 2018 7:35 am

expectamen wrote:
Koko wrote:
Благодаря, ще погледна тази група. Като цяло идеята ми беше работодател да ми осигури работа плюс работна виза. Насочил съм се към Торонто или Ванкувър.
Трябва да имаш търсена професия, комбинирана с висока и рядко срещана квалификация, за да може потенциалният канадски работодател да докаже че не може да намери такъв специалист на местният пазар.
Ако уточниш в каква област точно търсиш работа, ще получиш и по-точни отговори какви са ти шансовете за работа на база работна виза.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
ARES
Членство от: Пет Мар 18, 2011 10:28 am
Местонахождение: МАРС

Post by ARES » Пон Сеп 10, 2018 11:21 am

;) Аман от тарикати, така ако може някои да ти осигури вси/ко е най добре.
Има си процедури за имиграция във всяка провинция :facepalm:
Отговор