Защо Канада не е добро място за живеене?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от jovani »

stelawallprinter написа: Пон Мар 27, 2023 11:20 am Защото е красива :)
Има много красиви места по света - нима Русия или Китай не са красиви като природа?
Това, че една държава има красива природа не я прави автоматично не добро място за живеене, каквото е името на темата.

Това, което прави Канада не добро място за имиграция е политиката на държавата да помпа имигранти в момент на икономическа криза, за да може по този начин да намали ефекта от тази криза в/у населението, което вече се намира в Канада. Имигрантите идват, налага им се да си напазаруват вещи за потребление с което поддържат ритейл търговията, налага им се да наемат квартири, с което поддържат имотният балон и инвеститорите в недвижими имоти. Когато приключат с парите им се налага или да започнат каквато и да е работа или да се върнат обратно.
Имиграционната политика на Канада и Австралия е еквивалента на импорта на роби в САЩ от преди гражданската война.
Преди е било насилствено и против волята на робите, в момента се използват реклами и класации в различни информационни източници, платени с парите на данъкоплатците, за да се привличат "нови мераклии", и понеже в света има 8 милиарда души все се намират милиони "излъгани камилчета от слънчев бряг", които наместо да се ориентират към бизнес в собствените си държави или някъде другаде, си мислят, че само като се преместят в Канада и всички проблеми ще им бъдат решени.

А красиви места по света бол. Красивата природа на дадено място няма да ти напълни паничката.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Shoshana
Мнения: 1895
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Shoshana »

Джовани в момента храниш трол, който не е съвсем наред с главата. А ти си зациклил в безкрайните си глупости, че парите на имигрантите вадят икономиката на Канада от пропаста. Недей, че това, което циклиш е направо смешно! :tmi:
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от snakeplissken »

Канада все още е много добро место за живеене и една от най-добрите държави за имигранти.
Вярно че стана много скъп живота и тук, ама то къде ли не е.
My name's Plissken......
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от jovani »

Shoshana написа: Чет Мар 30, 2023 12:18 pm Джовани в момента храниш трол, който не е съвсем наред с главата. А ти си зациклил в безкрайните си глупости, че парите на имигрантите вадят икономиката на Канада от пропаста. Недей, че това, което циклиш е направо смешно! :tmi:
Парите и евтиният труд на имигрантите дърпа икономиката на Канада, това е факт. За какво иначе взимат по над 1 милион на година, при положение, че тук е пълно с местни мизерници, дето не могат да вържат двата края? Някой да ти е дал нещо в Канада безплатно, на мен лично не, какво е твоето обяснение тогава?

А най-гадно прекараха Украинците, нашите вождове викат "бийте се, давайте, ще победите", в резултат им разсипаха държавата, а Украинците, които успяха да избягат работят във фабриките в Канада за без пари. Двойно прекарани - веднъж в Украйна и втори път в Канада:

https://www.cbc.ca/news/canada/ukrainia ... -1.6754475
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

Shoshana написа: Чет Мар 30, 2023 12:18 pm Джовани в момента храниш трол, който не е съвсем наред с главата. А ти си зациклил в безкрайните си глупости, че парите на имигрантите вадят икономиката на Канада от пропаста. Недей, че това, което циклиш е направо смешно! :tmi:
кака джовани е лузър.ти поне с това си наясно.тия лафове от първите имигрантски години кой как си похарчил донесените си пари за да бута икономиката това е ясно ,че са несъстоятелни простотии.ама 20 год, да жиеееш в канада и пак да се хващаш за тая сламка вече е признак на комплекс за малоценност.
канада си е ок.кинти има обаче много шибан климат.искам си слънчака.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Shoshana
Мнения: 1895
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Shoshana »

Съгласна съм, че никой не ми е дал нищо, ама аз не съм повече имигрантка. Изкарвам си парите в Канада и ги харча в Канада. Това са глупости, дето той цикли, че първите няколко месеца имигрантски харчове изваждали икономиката на Канада от пропаста. Как? Като си купуваме ен на брой годишни ягуари? :rofl:
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Пет Мар 31, 2023 11:10 pm
Shoshana написа: Чет Мар 30, 2023 12:18 pm Джовани в момента храниш трол, който не е съвсем наред с главата. А ти си зациклил в безкрайните си глупости, че парите на имигрантите вадят икономиката на Канада от пропаста. Недей, че това, което циклиш е направо смешно! :tmi:
кака джовани е лузър.ти поне с това си наясно.тия лафове от първите имигрантски години кой как си похарчил донесените си пари за да бута икономиката това е ясно ,че са несъстоятелни простотии.ама 20 год, да жиеееш в канада и пак да се хващаш за тая сламка вече е признак на комплекс за малоценност.
канада си е ок.кинти има обаче много шибан климат.искам си слънчака.
За това хората бягат от Квебек в САЩ и се давят като африканците, бягащи в Европа, защото кинтите растат по дърветата в Канада и има толкова много работа, че трябва да се взимат по милион емигранти на година (2.5% от населението на Канада):
https://www.cbc.ca/news/canada/montreal ... -1.6797256

И преди да ми говориш за комплекси за малоценност, нека да си сравним автопарковете (моят е напълно изплатен) и имотите в Канада (моят е изплатен, а ти май живееш в камиона и под наем?). Забрави ти какъв си го ял в началото, научи три думи на френски и стана "сър" и май няма с какво друго да се похвалиш, освен че си хванал големия за шлифера в Канада.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

эа мен канада е по добро место эа живеене отколкото преди 15 год.
эа абсолютно същата работа която вършех преди 15 год.иэкарвах 3-4к,сега эа същото 8-10К на месец.
преди като си платях иэдръжката спестявах 2К НА МЕСЕЦ,СЕГА 6К.
от какво да се оплаквам,че нямало работа ли.в моя бранш работа эа добри пари има эа целия китайски народ стига да има желание.
нямам автопарк.джънк
ярд не ми е притрябвал.
с една месечна эаплата мога да си купувам два барутника като твоите ,но нямам желание.

имотите ми са в българия и не са иэплащани никога.купувани са кеш.
аэ с канада нямам дълготрайна свърэаност .тук съм эа малко и нямам нужда да иэплащам имоти.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Съб Апр 01, 2023 4:32 pm эа мен канада е по добро место эа живеене отколкото преди 15 год.
эа абсолютно същата работа която вършех преди 15 год.иэкарвах 3-4к,сега эа същото 8-10К на месец.
преди като си платях иэдръжката спестявах 2К НА МЕСЕЦ,СЕГА 6К.
от какво да се оплаквам,че нямало работа ли.в моя бранш работа эа добри пари има эа целия китайски народ стига да има желание.
нямам автопарк.джънк
ярд не ми е притрябвал.
с една месечна эаплата мога да си купувам два барутника като твоите ,но нямам желание.

имотите ми са в българия и не са иэплащани никога.купувани са кеш.
аэ с канада нямам дълготрайна свърэаност .тук съм эа малко и нямам нужда да иэплащам имоти.
Това е, защото преди си знаел само "здравей-здрасти", а сега след 15-20 години си научил как работи системата и изкарваш толкова, колкото един професионалист в България, който няма нужда да губи 15 години, за да стигне до твоят хал.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Shoshana
Мнения: 1895
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Shoshana »

Ооооо, не ми говори за професионалисти в България! По тази логика не трябваше да емигрираме с моя архитект. Ама той сега много удобно забрави кой го доведе тук. Аз обаче - не и не бих повторила грешката втори път. |(
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

jovani написа: Съб Апр 01, 2023 6:07 pm
Pavel M написа: Съб Апр 01, 2023 4:32 pm эа мен канада е по добро место эа живеене отколкото преди 15 год.
эа абсолютно същата работа която вършех преди 15 год.иэкарвах 3-4к,сега эа същото 8-10К на месец.
преди като си платях иэдръжката спестявах 2К НА МЕСЕЦ,СЕГА 6К.
от какво да се оплаквам,че нямало работа ли.в моя бранш работа эа добри пари има эа целия китайски народ стига да има желание.
нямам автопарк.джънк
ярд не ми е притрябвал.
с една месечна эаплата мога да си купувам два барутника като твоите ,но нямам желание.

имотите ми са в българия и не са иэплащани никога.купувани са кеш.
аэ с канада нямам дълготрайна свърэаност .тук съм эа малко и нямам нужда да иэплащам имоти.
Това е, защото преди си знаел само "здравей-здрасти", а сега след 15-20 години си научил как работи системата и изкарваш толкова, колкото един професионалист в България, който няма нужда да губи 15 години, за да стигне до твоят хал.
тая загуба от 15 год. е само в твоята глава.как работи системата в моя случай отнема 1-2 год. и флуент инглиш.никакви 15 год не съм загубил.само казвам ,че заплатите в моя бранш преди 15 год бяха два пъти по ниска от тези на която рестартирах преди 5 год.
ако го нямаше това повишение щях да съм на същото ниво както преди 15 год.
не знам какви професионалисти имаш на пред вид в българия,но аз като ги наблюдавам професионалистите в българия виждам ,че заплатите им са доста по малки от моята преди 15 години като непрофесионалист.
не съм хванал господ за шлифера ,не се самозаблуждавам.работата ми не е от най леките ,но за сметка на заплащането и е сравнима със заплатата на един начинаещ лекар в канада по нетен доход.
казах ти,че си комплексар дето не знае кой път да хване.
и намирам за много добър ход канадското правителство да внася по 1 милион жива сила на година.
нали все пак някой трябва да ми изработва пенсията като се песионирам.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Съб Апр 01, 2023 7:43 pm
jovani написа: Съб Апр 01, 2023 6:07 pm
Pavel M написа: Съб Апр 01, 2023 4:32 pm эа мен канада е по добро место эа живеене отколкото преди 15 год.
эа абсолютно същата работа която вършех преди 15 год.иэкарвах 3-4к,сега эа същото 8-10К на месец.
преди като си платях иэдръжката спестявах 2К НА МЕСЕЦ,СЕГА 6К.
от какво да се оплаквам,че нямало работа ли.в моя бранш работа эа добри пари има эа целия китайски народ стига да има желание.
нямам автопарк.джънк
ярд не ми е притрябвал.
с една месечна эаплата мога да си купувам два барутника като твоите ,но нямам желание.

имотите ми са в българия и не са иэплащани никога.купувани са кеш.
аэ с канада нямам дълготрайна свърэаност .тук съм эа малко и нямам нужда да иэплащам имоти.
Това е, защото преди си знаел само "здравей-здрасти", а сега след 15-20 години си научил как работи системата и изкарваш толкова, колкото един професионалист в България, който няма нужда да губи 15 години, за да стигне до твоят хал.
тая загуба от 15 год. е само в твоята глава.как работи системата в моя случай отнема 1-2 год. и флуент инглиш.никакви 15 год не съм загубил.само казвам ,че заплатите в моя бранш преди 15 год бяха два пъти по ниска от тези на която рестартирах преди 5 год.
ако го нямаше това повишение щях да съм на същото ниво както преди 15 год.
не знам какви професионалисти имаш на пред вид в българия,но аз като ги наблюдавам професионалистите в българия виждам ,че заплатите им са доста по малки от моята преди 15 години като непрофесионалист.
не съм хванал господ за шлифера ,не се самозаблуждавам.работата ми не е от най леките ,но за сметка на заплащането и е сравнима със заплатата на един начинаещ лекар в канада по нетен доход.
казах ти,че си комплексар дето не знае кой път да хване.
и намирам за много добър ход канадското правителство да внася по 1 милион жива сила на година.
нали все пак някой трябва да ми изработва пенсията като се песионирам.
Не знам защо се хвалиш с парите, които изкарваш, сам може да се досетиш какви са моите доходи, след като за 3 години мога да изплатя имот, да издържам семейство и няколко любовници, а и повечето от спестяванията ми са извън Канада. Ти мислиш само и единствено за себе си, изобщо не ти дреме за проблемите на другите, забрави как опищя форума преди и сега вече не се сещаш за другите, които са в твоето положение от преди 15-20 години, единствено те интересува кой ще плаща ТВОЯТА пенсия. И понеже се егоист не можеш да проумееш, че съществуват други хора (като мен например), които въпреки че живеят значително по-добре от теб не са готови да си продадат задника за жълти копейки и едната пенсия, за да казват на черното бяло.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от jovani »

Shoshana написа: Съб Апр 01, 2023 6:45 pm Ооооо, не ми говори за професионалисти в България! По тази логика не трябваше да емигрираме с моя архитект. Ама той сега много удобно забрави кой го доведе тук. Аз обаче - не и не бих повторила грешката втори път. |(
Аз познавам един архитект, бивш главен архитект на София, който имаше много апартаменти, единият от които бяхме наели за офис, на 3 етажа и около 350 кв. м., вероятно по-голям от къщата ти в Монреал. Има професионалисти и "професионалисти".
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

Джовани ти сериозно ли ми ги разказваш тия неща.Не се ли усещаш ,че възприятието за теб е ,че си въздух под налягане.
Ти от обсебеноста си от многобройните азиатски любовници и авто моргата от престижни таралясници съвсем си изтрещял.
Аз естествено се интерисувам от собствения си задник и не лицемернича.Моя ми задник ми е най важния.Същото е и за твоя ,той си е най важен за теб.
Тия алабалистики дето ги раздухваш не са за аудитория като мен.Порастни малко бе човек.Тия азиатки съвсем са ти изпили акъла.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Съб Апр 01, 2023 9:17 pm Джовани ти сериозно ли ми ги разказваш тия неща.Не се ли усещаш ,че възприятието за теб е ,че си въздух под налягане.
Ти от обсебеноста си от многобройните азиатски любовници и авто моргата от престижни таралясници съвсем си изтрещял.
Аз естествено се интерисувам от собствения си задник и не лицемернича.Моя ми задник ми е най важния.Същото е и за твоя ,той си е най важен за теб.
Тия алабалистики дето ги раздухваш не са за аудитория като мен.Порастни малко бе човек.Тия азиатки съвсем са ти изпили акъла.
Цитирам: "Канада - рай за некадърниците!"
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор