Защо Канада не е добро място за живеене?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pyrelight »

Е, да де...Точно там бяха на баща ми билдингите. 8)
Виж, той ги е викал за реална кражба от чейндж машината си в пералнята и не са идвали с часове. |(
Ако ги извика обаче някой бъм, идват за секунди. :D
Явно си избират работата. Така и така заплатата им е гарантирана! ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pyrelight »

Между другото - един трик. Ако ви се наложи да извикате линейка за някого припаднал на улицата, в никакъв случай не си давайте личните данни! После се опитват да ви натоварят вас с разходите по транспортирането, ако установят, че не могат да си вземат парите от болния, защото е социаладжия.
Случвало се е вече! Предполагам, че това е за темата за канадските простотии, ама и тук става. :D
Бай Дъ Вей линейка също се вика на 911, а не на правителствен номер с 3 вътрешни номера най-малко.
Инак, вие пак си байте, че лъжа, ама имайте 1 на ум за всеки случай! :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Rall »

Аз съм звънял два пъти на 911, да ме прехвърлят на пътна помощ. Иначе откъде да им знам номера. Казвам че няма опастност от ПТП разбира се защото съм в аварийната лента или далеч в канавката при първия случай :D
Dead Eyes See No Future
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Marto »

Pyrelight написа: Пет Яну 10, 2020 9:16 am Да, има кебекарски селяни, които не отстъпват предполагам на вашите реднеци.
За бушмените, които мачкат деца по опашките за училищно тържество не съм съвсем сигурна.
Има и други обаче, които са дори по-образовани от българско-албъртиански адвокат + говорещи език, който се явява официциален за Канада, а той със сигурност не владее. Та,...хора разни! Зависи в каква среда се движиш! :)
Стрино, нашите реднеци ги знам, живял съм и в дълбокия Юг сред оригиналните, ама вашите табарнаци са съвсем друго животно.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pyrelight »

Как точно ги разбра? На какъв език? :D
Има и такива, които не са стока, ама те, предполагам и както Румен отбеляза, не пътуват, па дори и в Куба. :D
Не знам. Може и да не съм права. Аз също съм ходила веднъж там и не бих повторила, ама ти го изкара, че от кебекари там не може да се почива, с което не мога да се съглася.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Павел »

Pyrelight написа: Пет Яну 10, 2020 6:17 pm
roumensp написа: Пет Яну 10, 2020 3:34 pm Доколкото ми е известно полицията в BC никога не се занимава с parking violations (освен ако не пречат на движението).
Ако полицията в Квебек се занимава с това, ще е голяма глупост.
Глупост- неглупост, занимават се!
Па и защо да не се занимават? Нямат никаква работа, а трябва да си оправдават заплатите.
По-рано, когато баща ми имаше билдинги са идвали дори да палят печките на наемателите или да им отключват вратата, щото идиотът, който ги извикал не можел сам или си загубил ключа. :rofl: :D
П.П. Щото виждам, че комплексарите пак са срали...
Всички звънят на 911, всички!
Виж, от 911, ако диспечерът реши, може да ти извика, ако ще и Папата. :D
Аз като гражданин не съм длъжна да знам всичките служебни номера със вътрешните при това. Затова са диспечерите, за да те пренасочат!
Много неграмотен и комплексиран народ, ей!
Това, че се научил да работи с Гугъл не го прави повече от обикновен дограмаджия! :D
Moдераторите, защо навремето ми изтрихте темата Бисерите на Стрина? :D И тая нейна глупост щеше да попадне там. Ако някой се обади на 911 за такава дивотия, ще му кажат да затвори телефона на секундата, защото губи времето на диспечерите да спасяват хора в нужда.
Да не говорим, че дори и при robbery in progress, полицията нама как физически да дойде до минута, дори и да е на отсрещния тротоар
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Павел »

Pyrelight написа: Пет Яну 10, 2020 7:01 pm Между другото - един трик. Ако ви се наложи да извикате линейка за някого припаднал на улицата, в никакъв случай не си давайте личните данни! После се опитват да ви натоварят вас с разходите по транспортирането, ако установят, че не могат да си вземат парите от болния, защото е социаладжия.
Случвало се е вече! Предполагам, че това е за темата за канадските простотии, ама и тук става. :D
Бай Дъ Вей линейка също се вика на 911, а не на правителствен номер с 3 вътрешни номера най-малко.
Инак, вие пак си байте, че лъжа, ама имайте 1 на ум за всеки случай! :lol:
Ей, тая :censored: не се спре с дивотиите си. Не само, че това което твърди е УНИКАЛНА ИДИОТЩИНА, ами дори пострадалият сам да си е извикал линeйката и след това не плати за нея, абсолютно нищо няма да му направят. В БК над 25% от повикванията остават неплатени и се покриват от специален фонд на BCAS
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Павел »

Ако опрем да се учим на трикове от :censored: Стрина, спукана ни е работата :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
7George
Мнения: 9639
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от 7George »

Отново и пак сме закъснели за големите пари. В наше време и банкнотите са вече едни много дребни, отделно инфлацията ги яде. ;)
Изображение
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9639
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от 7George »

Trudeau confused why Canadians who can’t afford rent not embracing luxury electric vehicles
https://www.thebeaverton.com/2022/05/tr ... -vehicles/

Обаче всеки може да пуши пот, та да се чувства добре и забрави несгодите.
Embrace your climate change!
Чичо Том Белия Тюлен
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 02, 2022 1:17 am
Местоположение: у нас

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Чичо Том Белия Тюлен »

7George написа: Пет Май 20, 2022 8:38 pm Trudeau confused why Canadians who can’t afford rent not embracing luxury electric vehicles
https://www.thebeaverton.com/2022/05/tr ... -vehicles/

Обаче всеки може да пуши пот, та да се чувства добре и забрави несгодите.
Kак става това,в България не сме наясно как да си пушим потта. А моята пот както смърди не само че няма да си забравя несгодите, но ще се сдобия с нови.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от MrGeek »

Чичо Том Белия Тюлен написа: Сря Юли 06, 2022 5:18 pm Kак става това,в България не сме наясно как да си пушим потта. А моята пот както смърди не само че няма да си забравя несгодите, но ще се сдобия с нови.
Пот е жаргонен израз за марихуана.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Чичо Том Белия Тюлен
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 02, 2022 1:17 am
Местоположение: у нас

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Чичо Том Белия Тюлен »

MrGeek написа: Сря Юли 06, 2022 5:26 pm
Чичо Том Белия Тюлен написа: Сря Юли 06, 2022 5:18 pm Kак става това,в България не сме наясно как да си пушим потта. А моята пот както смърди не само че няма да си забравя несгодите, но ще се сдобия с нови.
Пот е жаргонен израз за марихуана.
Абе де да знам, нали сте на шошонски земи, както някой писа в една друга тема, а индианците са слагали и мазоли в лулата на мира.
ValeriTrifanov
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Ное 24, 2022 3:24 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от ValeriTrifanov »

И наистина ми хареса да живея в Анад, работих там седем години и наистина ми хареса.
stelawallprinter
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Мар 14, 2023 9:59 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от stelawallprinter »

Защото е красива :)
Публикувай отговор