Средната заплата достигна 1123 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

jet написа: Защото е "държава".
Дори и "държава" не е! Просто шайка от мутри, която е окупирала властта и си осигурява старините.
Съответно всеки си казва: Щом могат те, значи мога и аз, и прави, каквото си иска.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Kan_Tangra »

roumensp написа:
joro написа:
roumensp написа:
joro написа:В Румъния на 800 евро брутна заплата взимаш толкова, колкото в България на 600 евро. Тая тема вече я коментирахме.
Да, коментирахме я и ти бе обяснено защо се гледа брутната заплата и защо няма да имате пари за пенсии, полиция, пожарна, пътища и т.н. И защо всички наричат България, а не Румъния най-бедна в ЕС.
Явно на глупавите хора трябва да им се обяснява по два пъти
В България на държавните служители държавата им поема осигуровките. При брутна заплата 1000 лева на един български учител държавата му внася още 420 лева осигуровки за пенсия, здравна осигуровка, осигуровка за безработица и т.н. А учителят плаща само 10% данък върху дохода. Нещо подобно беше и в Румъния. От началото на тази година в Румъвния прехвърлиха осигуровките от работодателя на работника, като за компенсация увеличиха брутните заплати с толкова, колкото им беше осигуровката, плащана преди това от държавата. Т.е. ако досега румънски учител е взимал 1000 лева бруто и държавата му е плащала още 420 лева осигуровки, сега взема 1420 лева заплата и му се удържат 420 лева за осигуровки. Затова и румънски учител с 1420 лева брутна заплата получава чисто колкото български учител с 1000 лева брутна заплата.
Тези цифри са примерни! Може и да не са точно такива, просто искам да ви обясня за какво става въпрос. Данъците и осигуровките в България и Румъния са почти еднакви, схемата на заплащане и разпределение е различна.
В часния сектор в България осигуровките се делят между работодателя и работника в съотношение 60/40. На 1000 лева бруто работещ в часния сектор получава 776 лева чисто, а работещ в държавния сектор получава 900 лева чисто.
Вярно сте глупави щом продължавате да се самонавивате и да вярвате в някакво светло бъдеще, докато статистиките продължават да маркират България като най-бедна и най-корумпирана в ЕС.

ПП
Кви са тия осигуровки дето са 42% от дохода бе Йорко, за кво толкова се осигурявате, за 3-тата световна с бункери ? :rofl: При толкова много “осигурени” пари що броите левчета при посещение при личен лекар и за ваксини ? И защо няма пари да се сменят изпочупените плочки в центъра на столицата ?
Мм, не знам. Аз това, което съм постигнал в България мога само да го мечтая в Канада.
А 90% от форумците, съвсем!
Така че, всичко е индивидуално. Ако в БГ си броиш левчетата, имаш пълната свобода да се преместиш и да го правиш в Канада. Демек, да си цървул е наднационално. :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

Ти го постигна след като се изучи в Канада и не смееше и долар да похарчиш за нещо. Там си се представил като завършил в Канада и с международен опит. :D То ние ако продадем и разкараме всичко тук и се преместим в БГ няма да има нужда изобщо да работим - къща в Банкя за 1 милион и 10 апартамента купени в кеш и давани под наем, за да ми изкарват дневните и пей сърце. :rofl: Ама май нямаме желание, нищо не може да ми компенсира простотията и беззаконията, с които ще бъда заобиколен.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от optics »

Хора разни. Сега някои сигурно ти се чудят на акъла, що не си се "прибрал" при това положение.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от jet »

Kan_Tangra написа:
roumensp написа:
joro написа:
roumensp написа:
joro написа:В Румъния на 800 евро брутна заплата взимаш толкова, колкото в България на 600 евро. Тая тема вече я коментирахме.
Да, коментирахме я и ти бе обяснено защо се гледа брутната заплата и защо няма да имате пари за пенсии, полиция, пожарна, пътища и т.н. И защо всички наричат България, а не Румъния най-бедна в ЕС.
Явно на глупавите хора трябва да им се обяснява по два пъти
В България на държавните служители държавата им поема осигуровките. При брутна заплата 1000 лева на един български учител държавата му внася още 420 лева осигуровки за пенсия, здравна осигуровка, осигуровка за безработица и т.н. А учителят плаща само 10% данък върху дохода. Нещо подобно беше и в Румъния. От началото на тази година в Румъвния прехвърлиха осигуровките от работодателя на работника, като за компенсация увеличиха брутните заплати с толкова, колкото им беше осигуровката, плащана преди това от държавата. Т.е. ако досега румънски учител е взимал 1000 лева бруто и държавата му е плащала още 420 лева осигуровки, сега взема 1420 лева заплата и му се удържат 420 лева за осигуровки. Затова и румънски учител с 1420 лева брутна заплата получава чисто колкото български учител с 1000 лева брутна заплата.
Тези цифри са примерни! Може и да не са точно такива, просто искам да ви обясня за какво става въпрос. Данъците и осигуровките в България и Румъния са почти еднакви, схемата на заплащане и разпределение е различна.
В часния сектор в България осигуровките се делят между работодателя и работника в съотношение 60/40. На 1000 лева бруто работещ в часния сектор получава 776 лева чисто, а работещ в държавния сектор получава 900 лева чисто.
Вярно сте глупави щом продължавате да се самонавивате и да вярвате в някакво светло бъдеще, докато статистиките продължават да маркират България като най-бедна и най-корумпирана в ЕС.

ПП
Кви са тия осигуровки дето са 42% от дохода бе Йорко, за кво толкова се осигурявате, за 3-тата световна с бункери ? :rofl: При толкова много “осигурени” пари що броите левчета при посещение при личен лекар и за ваксини ? И защо няма пари да се сменят изпочупените плочки в центъра на столицата ?
Мм, не знам. Аз това, което съм постигнал в България мога само да го мечтая в Канада.
А 90% от форумците, съвсем!
Така че, всичко е индивидуално. Ако в БГ си броиш левчетата, имаш пълната свобода да се преместиш и да го правиш в Канада. Демек, да си цървул е наднационално. :D
Чалга от сутрин до вечер.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

jet написа:
jet написа:Така че, всичко е индивидуално. Ако в БГ си броиш левчетата, имаш пълната свобода да се преместиш и да го правиш в Канада. Демек, да си цървул е наднационално. :D
Чалга от сутрин до вечер.
Кое точно е индивидуално ? Може и милиардер да си и пак ще гледаш разбитите тротоари, графитите, ориенталските сергии, боклуците под балкони и по паркове и другите простотии. И ако си милиардер можеш ли да платиш от джоба си за по-добри пътища и полиция, която си гледа работата ? Или просто няма да излизаш от меншъна ограден с 3-метров дувар, ще си наемеш частна охрана от 10 човека дето да замества полицията и всичко ще е на 6. Забрави и да се похвалиш дали имаш блиндирана врата на апартамента ... :D
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от 7George »

Kan_Tangra написа:
Мм, не знам. Аз това, което съм постигнал в България мога само да го мечтая в Канада.
... :D
Гуд фор ю! Някой трябва да подържа на повърхността и оная държава. И да вдига средната статистическа цифра. Обаче пътя към тоя пиадестал минаваше през Канада, нали...
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от ablood »

Май почваме да бъркаме личните постижения със семейните наследства. :)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

roumensp написа:То ние ако продадем и разкараме всичко тук и се преместим в БГ няма да има нужда изобщо да работим - къща в Банкя за 1 милион и 10 апартамента купени в кеш и давани под наем, за да ми изкарват дневните .
На това в България му викаме "умре циганката, дето те хвалеше".
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

joro написа:
roumensp написа:То ние ако продадем и разкараме всичко тук и се преместим в БГ няма да има нужда изобщо да работим - къща в Банкя за 1 милион и 10 апартамента купени в кеш и давани под наем, за да ми изкарват дневните .
На това в България му викаме "умре циганката, дето те хвалеше".
Йоро, и най-миризливото бунгало в района на Ванкувър е над 1 милион. Когато не схващаш за какво става дума поне не се обаждай.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
joro написа:
roumensp написа:То ние ако продадем и разкараме всичко тук и се преместим в БГ няма да има нужда изобщо да работим - къща в Банкя за 1 милион и 10 апартамента купени в кеш и давани под наем, за да ми изкарват дневните .
На това в България му викаме "умре циганката, дето те хвалеше".
Йоро, и най-миризливото бунгало в района на Ванкувър е над 1 милион. Когато не схващаш за какво става дума поне не се обаждай.

оди да си лягаш :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от prace »

roumensp написа: Йоро, и най-миризливото бунгало в района на Ванкувър е над 1 милион. Когато не схващаш за какво става дума поне не се обаждай.
Това хем е вярно, хем тъжно, хем смешно.
Вярно е, че един прогнил, дървен кенеф струва над 1 млн. в Ванкувър, смешно е че това се смята за стандарт и добър град за живеене и е тъжно в същото време..
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

prace написа:
roumensp написа: Йоро, и най-миризливото бунгало в района на Ванкувър е над 1 милион. Когато не схващаш за какво става дума поне не се обаждай.
Това хем е вярно, хем тъжно, хем смешно.
Вярно е, че един прогнил, дървен кенеф струва над 1 млн. в Ванкувър, смешно е че това се смята за стандарт и добър град за живеене и е тъжно в същото време..
Нали разправяхте, че имотите в Канада били много по-евтини отколкото в България, и всички там живеете в къщи по 180 квадрата?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

joro написа: Нали разправяхте, че имотите в Канада били много по-евтини отколкото в България, и всички там живеете в къщи по 180 квадрата?
310, aко трябва да сме точни, без гаража. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от miteto »

joro написа:
prace написа:
roumensp написа: Йоро, и най-миризливото бунгало в района на Ванкувър е над 1 милион. Когато не схващаш за какво става дума поне не се обаждай.
Това хем е вярно, хем тъжно, хем смешно.
Вярно е, че един прогнил, дървен кенеф струва над 1 млн. в Ванкувър, смешно е че това се смята за стандарт и добър град за живеене и е тъжно в същото време..
Нали разправяхте, че имотите в Канада били много по-евтини отколкото в България, и всички там живеете в къщи по 180 квадрата?
Кога сме разправяли, че имотите в Канада са много по-евтини отколкото в България? Покажи някой цитат да видим кой го е писал това и от кой канадски град, то дори и в България има 20-30 пъти разлика в цените между центъра на София и крайните квартали на Сливен примерно.
Ти си единствения, дето бълнуваш някакви PPP-та, които ти правили живота в България по-евтин сравнено с други държави...
Заключено