Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

miteto написа:
Pavel M написа: като се замисля за сценария който ми разказваш как след 20 години цените в българия на имотите ще паднат 10 пъти от към настоящите момент единственното за което се сещам е ,че при продажбата на моето жилище което към настоящия момент пазара оценява на около 100К евро ще получа 10К
Батка, а по-полека де, то за 100К евро може да се вземе тухлен апартамент в централен квартал на София :D
Ей ти го новичък тухлен в центъра на Русе - тристаен, 82 квадрата. Обявен за 56К евро, като им постои половин-една година без желаещи и на 50К евро ще клекнат:
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5& ... 8720572561"
мите добре де,така да е
да не са 100 , а да са 50
ма пак са 5 пъти по вече от 10те които бълнува дед ваня 007
и много се чудя що печалбата от моите 50 които съм платил днес кеш да не е двойна след 20 години когато имота ще струва 100
когато дед към настоящия момент за бунгало от 500 след 20 години ще е изплатил 1 милион за лихви по моргиджо на банката
50% от неговия труд отиват за лихва на банката,докато тия 50% които му се губят при него от собствения си труд аз ги харча за едине и пийене
и от там питането ми е като станеш на 70 и гушнеш чемшира ква е разликата да те погребат с бунгало за милион или за 100
все тая,нали.ама не щото в моя случай ял и пил,а он бухал цял живот на тръстиката докато ритне камбаната
остава му единствената утеха ,че живял в канада далеч от приятели,близки,роднини далеч от естествената си среда
ма знам ли,може да му е кеф да е индианец
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: остава му единствената утеха ,че живял в канада далеч от приятели,близки,роднини далеч от естествената си среда
ма знам ли,може да му е кеф да е индианец
А може би за някои "естествената среда" не е България, щото са "дивни селяни" и не моат да живеят сред русенската/българската ентелегенция......и колкото повече ентелегенция се прибере обратно, толкова по-добре ще му е на "дивния селянин" в новата му среда. Лек ви път на всички желаещи.
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Panem et Circenses »

Ivan1007 написа: Батка, тия 100 000 евро са последния от мокрите ти сънища :D
Ти много добре знаеш, че не е необходимо да се изплати цялата къща преди да я продадеш.
С парите винаги може да си купя кутийка като твойта я в България, я някъде другаде. Обаче не се сещам друга причина да го сторя, освен че в България хапчетата гинкобилоба са по-евтини, но още не са ми нужни.
Виж ти с 10 000 евро от продажбата на панелката най-много да дойдеш на екскурзия до Канада. :D
Абе ти сигурен ли си дали вече не си изпуснал момента с продажбата на къщата?

Защото в тази измислена и изкуствена държава с NIMBY менталити и мултикултурализъм на никои не му пука какво става в Алберта или в Калгари. А и сегашното правителство има изгледи да изкара някой и друг мандат в повече и това не говори нищо хубаво за Алберта ( и Калгари).

Като гледам продажбите на къщите (detached) са паднали значително - от 15,093 за 2014 година до 11.519 за 2015 което е спад от 23.68% и сега са допълнително 7.27% надолу спрямо същото време миналата година. Цените също вървят надолу (и median и average), а когато човек продава неизплатена къща преди срока на моргича има и едни наказания (с дребния шрифт)
http://www.creb.com/Seller_Resources/Ho ... tatistics/"

Освен това след като мърджера между Халлибъртон и BH не се състоя това води до наказание от $3.5 милиарда - откъде Халлибъртон ще ги вземе, освен ако не посъкрати още 10-15 или повече хиляди позиции - и то на старите лисици получаващи големите $$$. Вече има достатъчно гладни и значително по-млади хора които биха се навили да работят за 1/3-1/2 от "цената" на по-възрастните... Какво ще стане тогава с Калгари цените на RE не ми се мисли!!!

Ууупс, забравих за "Canadian Western Bank" - надолу едни 8% днес- това е защото има много перспективи в Алберта
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от ablood »

Аз имам един познат контрактор, който преди 10 години ликвидира всичко и с жена си заминаха за Албърта с голямата кошница. Тази зима се върнаха в Монреал.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

ablood написа:Аз имам един познат контрактор, който преди 10 години ликвидира всичко и с жена си заминаха за Албърта с голямата кошница. Тази зима се върнаха в Монреал.
Въпроса не е дали се е върнал, а колко пълна кошница. Да отидеш на "печалбарство" в собствената си държава не е проблем. Важното е да оцелиш момента и да си на правилното място в правилния момент.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
ablood написа:Аз имам един познат контрактор, който преди 10 години ликвидира всичко и с жена си заминаха за Албърта с голямата кошница. Тази зима се върнаха в Монреал.
Въпроса не е дали се е върнал, а колко пълна кошница. Да отидеш на "печалбарство" в собствената си държава не е проблем. Важното е да оцелиш момента и да си на правилното място в правилния момент.
Изображение

много рискови моменти станаха пумпи, и докато се обърнеш той живота си минал в скиторене и на гърба ти останали само 2 изтъркани бухчи от път, затова по добре си пий ракията и върти синджирчето на по бавни обороти и се наслаждавай на живота
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

ablood написа:Аз имам един познат контрактор, който преди 10 години ликвидира всичко и с жена си заминаха за Албърта с голямата кошница. Тази зима се върнаха в Монреал.
И ти откъде знаеш, че за 10 години не е успял да напълни кошницата?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа:
да не са 100 , а да са 50
ма пак са 5 пъти по вече от 10те които бълнува дед ваня 007
и много се чудя що печалбата от моите 50 които съм платил днес кеш да не е двойна след 20 години когато имота ще струва 100
когато дед към настоящия момент за бунгало от 500 след 20 години ще е изплатил 1 милион за лихви по моргиджо на банката
50% от неговия труд отиват за лихва на банката, докато тия 50% които му се губят при него от собствения си труд аз ги харча за едине и пийене
Батка,

Последно, колко е кутийката - 100 или 50 или 10 хиляди евро? :D :D

Балона, дето го търсите в Канада, отдавна се спука в България и познай кога ще се надуе спукан капут :D

Нема откъде да се надува - лузъри дето отиват обратно в България са като бели лястовици, а България е световен лидер по отрицателен прираст на населението. Та цените ще вървят надоле, не нагоре. :D

Не мисли моя моргидж - в момента лихвата ми по него е 1.7%, за ядене и пиене ми плaщат отделно от заплатата и то повече от два пъти средната заплата в България. :D

Та недей да съдиш по себе си - аз не въртя геврека за 20 кинта на час, като теб навремето :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от prace »

Pavel M написа:
miteto написа:
Pavel M написа: като се замисля за сценария който ми разказваш как след 20 години цените в българия на имотите ще паднат 10 пъти от към настоящите момент единственното за което се сещам е ,че при продажбата на моето жилище което към настоящия момент пазара оценява на около 100К евро ще получа 10К
Батка, а по-полека де, то за 100К евро може да се вземе тухлен апартамент в централен квартал на София :D
Ей ти го новичък тухлен в центъра на Русе - тристаен, 82 квадрата. Обявен за 56К евро, като им постои половин-една година без желаещи и на 50К евро ще клекнат:
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5& ... 8720572561"
мите добре де,така да е
да не са 100 , а да са 50
ма пак са 5 пъти по вече от 10те които бълнува дед ваня 007
и много се чудя що печалбата от моите 50 които съм платил днес кеш да не е двойна след 20 години когато имота ще струва 100
когато дед към настоящия момент за бунгало от 500 след 20 години ще е изплатил 1 милион за лихви по моргиджо на банката
50% от неговия труд отиват за лихва на банката,докато тия 50% които му се губят при него от собствения си труд аз ги харча за едине и пийене
и от там питането ми е като станеш на 70 и гушнеш чемшира ква е разликата да те погребат с бунгало за милион или за 100
все тая,нали.ама не щото в моя случай ял и пил,а он бухал цял живот на тръстиката докато ритне камбаната
остава му единствената утеха ,че живял в канада далеч от приятели,близки,роднини далеч от естествената си среда
ма знам ли,може да му е кеф да е индианец

:lol: :y:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

myhata II написа:
pumpy написа:
ablood написа:Аз имам един познат контрактор, който преди 10 години ликвидира всичко и с жена си заминаха за Албърта с голямата кошница. Тази зима се върнаха в Монреал.
Въпроса не е дали се е върнал, а колко пълна кошница. Да отидеш на "печалбарство" в собствената си държава не е проблем. Важното е да оцелиш момента и да си на правилното място в правилния момент.
Изображение

много рискови моменти станаха пумпи, и докато се обърнеш той живота си минал в скиторене и на гърба ти останали само 2 изтъркани бухчи от път, затова по добре си пий ракията и върти синджирчето на по бавни обороти и се наслаждавай на живота
е как да си върти синджирчето на по бавни обороти и да се наслаждава на живота като се е набърдучил с непосилни кредити и сега пъшка разкъсвайки се м/у америка и нанавут за да може да връща взетите пари назаем,докато неговите състуденти набори от стоматологичния в българия вече всички са с частна практика и диплят пачки включително и ;аспарухова българия; на който той неприкрито се присмиваше е на светлинни години преди него
не знам до кадърност ли е ,до ум ли е,до интелект ли е ,но е факт че др.пумпалов живее като един номад далеч от семейно огнище,жена и деца в търсене на място под слънцето защото е професионално нереализиран и неоценен ,което само по себе си е извод колко може да му се вярва
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: и от там питането ми е като станеш на 70 и гушнеш чемшира ква е разликата да те погребат с бунгало за милион или за 100
все тая,нали.ама не щото в моя случай ял и пил,а он бухал цял живот на тръстиката докато ритне камбаната
Ами няма разлика, затова и няма да продам бунгало в нормална държава, заради перспективата от 20 апартамента в циганска.
А те тука са толкова дебели, защото нямат пари за ядене и пиене, нали ? :D За мен трудното е не как и кога да ям и да пия, а как да го правя по-рядко, защото не искам да стана плужек с размекнат мозък, който на 70 да гушка чемшири, вместо да си пече старите кокали в тропиците. ;)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа: и от там питането ми е като станеш на 70 и гушнеш чемшира ква е разликата да те погребат с бунгало за милион или за 100
все тая,нали.ама не щото в моя случай ял и пил,а он бухал цял живот на тръстиката докато ритне камбаната
Ами няма разлика, затова и няма да продам бунгало в нормална държава, заради перспективата от 20 апартамента в циганска.
А те тука са толкова дебели, защото нямат пари за ядене и пиене, нали ? :D За мен трудното е не как и кога да ям и да пия, а как да го правя по-рядко, защото не искам да стана плужек с размекнат мозък, който на 70 да гушка чемшири, вместо да си пече старите кокали в тропиците. ;)

румба да ти дам един акъл
продавай бунгалото докато все още има време и можеш да вземеш нещо от него и се мести на палма де майорка или на друга дестинация по твой избор
единственно гледай да е по далеч от мак мъри ,че сте доста наблизо :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от prace »

roumensp написа:
Pavel M написа: и от там питането ми е като станеш на 70 и гушнеш чемшира ква е разликата да те погребат с бунгало за милион или за 100
все тая,нали.ама не щото в моя случай ял и пил,а он бухал цял живот на тръстиката докато ритне камбаната
Ами няма разлика, затова и няма да продам бунгало в нормална държава, заради перспективата от 20 апартамента в циганска.
А те тука са толкова дебели, защото нямат пари за ядене и пиене, нали ? :D За мен трудното е не как и кога да ям и да пия, а как да го правя по-рядко, защото не искам да стана плужек с размекнат мозък, който на 70 да гушка чемшири, вместо да си пече старите кокали в тропиците. ;)
Тука са дебели, щото ядат ГМО и им пукат ушите. Националната им кухня е чипс, пица и хамбургери.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

prace написа:
roumensp написа:
Pavel M написа: и от там питането ми е като станеш на 70 и гушнеш чемшира ква е разликата да те погребат с бунгало за милион или за 100
все тая,нали.ама не щото в моя случай ял и пил,а он бухал цял живот на тръстиката докато ритне камбаната
Ами няма разлика, затова и няма да продам бунгало в нормална държава, заради перспективата от 20 апартамента в циганска.
А те тука са толкова дебели, защото нямат пари за ядене и пиене, нали ? :D За мен трудното е не как и кога да ям и да пия, а как да го правя по-рядко, защото не искам да стана плужек с размекнат мозък, който на 70 да гушка чемшири, вместо да си пече старите кокали в тропиците. ;)
Тука са дебели, щото ядат ГМО и им пукат ушите. Националната им кухня е чипс, пица и хамбургери.
бе мани и ти .кво си тръгнала да му обесняваш
румбата след толкова години гърч на тоя континент толкова се е ошушимигарил,че не може да схване иронията
за него едине и пийене е равнозначно на плюскане и дебелеене свързано с нездравословен начин на живот ,а не консумация на храни и напитки без да те стяга под лъжичката
ма и аз на зомби съм тръгнал да му наливам кислород
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

prace написа:
roumensp написа:
Pavel M написа: и от там питането ми е като станеш на 70 и гушнеш чемшира ква е разликата да те погребат с бунгало за милион или за 100
все тая,нали.ама не щото в моя случай ял и пил,а он бухал цял живот на тръстиката докато ритне камбаната
Ами няма разлика, затова и няма да продам бунгало в нормална държава, заради перспективата от 20 апартамента в циганска.
А те тука са толкова дебели, защото нямат пари за ядене и пиене, нали ? :D За мен трудното е не как и кога да ям и да пия, а как да го правя по-рядко, защото не искам да стана плужек с размекнат мозък, който на 70 да гушка чемшири, вместо да си пече старите кокали в тропиците. ;)
Тука са дебели, щото ядат ГМО и им пукат ушите. Националната им кухня е чипс, пица и хамбургери.
И на мен националната кухня ми е пица, ям я откакто съм 8-годишен. А иначе всички с наднормено тегло се оправдават, че не ядат много и всичко е от проклетите ГМО-та. Е тия дето не сме (засега) да не си гледаме био кокошки и марули по дворовете ? По едно време бях станал поне 12-13 кила над идеалното си тегло, свалих ги точно за 3-4 месеца с по-малко ядене и повече плодове/зеленчуци (пълни с ГМО) в менюто, а не с физическа активност.
Публикувай отговор