Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от MrGeek »

joro написа:Разбира се, за един ден не можем да станем като Швейцария и Германия, но посоката на развитие е правилна.
Е защо сега показваш такъв песимизъм? Аз си мислех, че с Боко Тиквата начело вече отдавна сме настигнали Швейцария и Германия. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от IRA »

Мен в Била също не са ме карали да си оставям чантата. Стандарта поне в София падна сравнено с 2007,2008 ,2009...Нещата се влошиха някъде след 2013, дори хора, които не се оплакваха, почнагха да се оплакват. На мен ми с страно това с оплакването, за мен не са толкова зле , колкото се изкарват.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ttorontoo »

Вижте какви дребнави хора сте. За някакво оставяне на чантата спорите. Какво значение дали човек го карат да си оставя чантата или не? Това е типичното мрънкащо мислене. А на летището в Канада или Белгия не ви ли карат да си събувате обувките? Аз пък виждам много позитивни хора напоследък. ГЕРБ са боклуци и некадърници. Даже по-големи некадърници и от БСП. Но нещата в целия свят са зле.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

IRA написа:Мен в Била също не са ме карали да си оставям чантата. Стандарта поне в София падна сравнено с 2007,2008 ,2009...Нещата се влошиха някъде след 2013, дори хора, които не се оплакваха, почнагха да се оплакват. На мен ми с страно това с оплакването, за мен не са толкова зле , колкото се изкарват.
За мен също е необяснимо защо толкова много хора в България постоянно се оплакват. Има си човека кола, къща, работа, преди месец му вдигнаха заплатата, ходи миналото лято на море в Гърция, и в същото време се оплаква ли оплаква колко е зле, колко е беден, все едно не е ял хляб от 3 дена. В София в момента над 100 000 автомобила се изнасят за празниците към Гърция.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Ttorontoo написа:Вижте какви дребнави хора сте. За някакво оставяне на чантата спорите. Какво значение дали човек го карат да си оставя чантата или не? Това е типичното мрънкащо мислене. А на летището в Канада или Белгия не ви ли карат да си събувате обувките? Аз пък виждам много позитивни хора напоследък. ГЕРБ са боклуци и некадърници. Даже по-големи некадърници и от БСП. Но нещата в целия свят са зле.
Момко, капка по капка - вир прави. Ако беше само оставянето на чантите - пей сърце. Дребен детайл, ама те са много дребните детайли.
А впрочем аз никога не си я оставях. Времето да я пребъркат винаги е по-малко от времето да я оставяш и после да си я вземаш. Освен може би ако си турист с 45кг самар. Но той пък няма да се събере в тия кутийки.
За събуването на обувките - да, ама то е за твоя безопасност. По-комфортно ли ще се чувстваш ако не се събуваш и имаш едно наум някой зачохлен пътник какво си е скрил в подметката.
Обратно - в Била - касетите (и пребъркването) не е за полза на клиента а на магазина.

Жоро - оплакват се, щото е манталитет, национална черта дори. Отдавам го на някаква полу-рационална, полу-ирационална логика. Ако си добре - ще ти завидят. Ако си добре, може да решат да те оберат и т.н. а ако си зле нито някой ти завижда нито някой ще си прави зора да те краде. Суеверието че много добре не е на добре, че ако се похвалиш тук и там, току виж ти изневерил късмета и т.н.

Общо взето - робска психика - характерна за казармата. Може би останала от турско време - не знам.

Например в казармата, като си новобранец, гледаш одеколона ти да е колкото се може по-смотан - тогава вероятността старите да ти го вземат намалява. Но не изчезва. Веднъж си донесох просто лавандулов спирт. Ония обаче пак скочиха - охооо лавандулов спирт, я дай тука да го видим...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

optics написа:Общо взето - робска психика - характерна за казармата. Може би останала от турско време - не знам.
Не робска, а тарикатско-кокошкарска. Нашите ги обраха няколко години след като се изнесох, сигурно са мислели, че щом имаш дете в чужбина няма начин да нямаш хилядарки под дюшека ... сега са с блиндирана врата, както си му е обичая. На сестрата на жена ми обраха вилата няколко години по-късно. На приятел свиха предните гуми, докато му бях нагости и преспах и тях, на сутринта се събуждаме - няма гуми.
Първият такс-ритърн на жена ми бе направен от български пишман-счетоводител във Ван ... 200 долара, за да впише нули почти навсякъде. :rofl: Такива сме българите, помагаме си както можем. ;)
В България не съм и няма да бъда заради манталитета на българите, не защото ще мизерствам или мразя родния си град. Има и доста свестни хора, но не могат да компенсират мат'ряла.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
optics написа:Общо взето - робска психика - характерна за казармата. Може би останала от турско време - не знам.
Не робска, а тарикатско-кокошкарска. Нашите ги обраха няколко години след като се изнесох, сигурно са мислели, че щом имаш дете в чужбина няма начин да нямаш хилядарки под дюшека ... сега са с блиндирана врата, както си му е обичая. На сестрата на жена ми обраха вилата няколко години по-късно. На приятел свиха предните гуми, докато му бях нагости и преспах и тях, на сутринта се събуждаме - няма гуми.
Първият такс-ритърн на жена ми бе направен от български пишман-счетоводител във Ван ... 200 долара, за да впише нули почти навсякъде. :rofl: Такива сме българите, помагаме си както можем. ;)
В България не съм и няма да бъда заради манталитета на българите, не защото ще мизерствам или мразя родния си град. Има и доста свестни хора, но не могат да компенсират мат'ряла.

така е румба
живота е драматичен и несправедлив
в българия ще ти вземат гумите и чистачките
в канада са по рафинирани,докато се усетиш ще ти вземат направо тока
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:в канада са по рафинирани,докато се усетиш ще ти вземат направо тока
Кой ток, на обувката ли ? :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа:в канада са по рафинирани,докато се усетиш ще ти вземат направо тока
Кой ток, на обувката ли ? :D
на мокасината румба :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

36ти номер :!:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:В България жизнения стандарт на повечето хора се подобрява и все по-малко стават врънкалата, дето се оплакват “колко сме бедни, колко сме жалки“. Това може да изглежда странно на българите в чужбина, но е факт. Ние тук не стоим на едно място, само погледнете в София колко неща се построиха. И как се променя стандарта всяка година- увеличават се заплати, пенсии. Отидете в Пловдив, Варна, Бургас- безработицата там е по-ниска от тази в Монтреал. А в София вече работят американци, германци, руснаци, японци. Гръцки бизнесмени масово си местят бизнеса в България. Разбира се, за един ден не можем да станем като Швейцария и Германия, но посоката на развитие е правилна.
Вече ти писах май, че разсъждаваш точно като баба от село, дето не можеш да я у едиш, че ако комунистите не беха дошли на власт 1944-та у селото и пак щеше да има електричество и хлебарница.
Ясно е, че не стоите на едно място, ама го танцуватр като компарсита - две напред, една назад и после една надясно и две у лево. И аз съм работил в Албания барабар с куп канадци, австралийци, yнгарци, британци, норвежци и кви ли не. Пълно е с експатс по всички развиващи се държави.

Та посоката ви е правилна ама гледай Румъния че ви избяга, Швейцария и Германия са с няколко обиколки напред.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Panem et Circenses »

Ivan1007 написа:
joro написа:В България жизнения стандарт на повечето хора се подобрява и все по-малко стават врънкалата, дето се оплакват “колко сме бедни, колко сме жалки“. Това може да изглежда странно на българите в чужбина, но е факт. Ние тук не стоим на едно място, само погледнете в София колко неща се построиха. И как се променя стандарта всяка година- увеличават се заплати, пенсии. Отидете в Пловдив, Варна, Бургас- безработицата там е по-ниска от тази в Монтреал. А в София вече работят американци, германци, руснаци, японци. Гръцки бизнесмени масово си местят бизнеса в България. Разбира се, за един ден не можем да станем като Швейцария и Германия, но посоката на развитие е правилна.
Вече ти писах май, че разсъждаваш точно като баба от село, дето не можеш да я у едиш, че ако комунистите не беха дошли на власт 1944-та у селото и пак щеше да има електричество и хлебарница.
Ясно е, че не стоите на едно място, ама го танцуватр като компарсита - две напред, една назад и после една надясно и две у лево. И аз съм работил в Албания барабар с куп канадци, австралийци, yнгарци, британци, норвежци и кви ли не. Пълно е с експатс по всички развиващи се държави.

Та посоката ви е правилна ама гледай Румъния че ви избяга, Швейцария и Германия са с няколко обиколки напред.
А я да видим какво става в тази Албърта където местните се самоубиват като мухи и ако случайно журналист реши да пише по темата трябва да изкара малко обучение - какво, как и къде да го пише - да не е на първа страница, или ак е там да е под сгъвката на весника .....

В тази малка, прекрасна, родна страна България (дива и изостанала според някои) крадът ли цели АТМ машини както го правят в "богатата" Алберта - с багери, фадроми, кой с каквото и както го може???
То бива "случайност" или две ама като станат десетки - какво да правим и как да го обясняваме???

http://www.ctvnews.ca/canada/pattern-em ... -1.2819432"
http://www.cbc.ca/news/canada/edmonton/ ... -1.3490898"
ATM thefts are a growing problem in rural Alberta, where thieves have used heavy vehicles to smash into banks, gas stations, hotel lobbies and Money Marts before making off with the machines.
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Koko »

Panem et Circenses написа:В тази малка, прекрасна, родна страна България (дива и изостанала според някои) крадът ли цели АТМ машини както го правят в "богатата" Алберта - с багери, фадроми, кой с каквото и както го може???
То бива "случайност" или две ама като станат десетки - какво да правим и как да го обясняваме??
Да, направо да не повярва човек, но точно днес в България това се случи, а както се разбира от самата статия - не е за първи път.

Откраднаха банкомат от банка във Велинград
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

За Албърта не знам как е, аз напоследък на всички патрЕоти им казвам да си стоят в малката и прекрасна България, щото в бютифул Би Си е много зле положението и ако и те дойдат ще стане още по-зле тъй че, дет викаше на Соколов тъста - на нас гении не ни трябват :D :D
(щото нали ние се гърчим тука да разнасяме пица, а там е останал цветът на нацията - а този дето е напуснал по-погрешка - вече се връща)
:D :rofl:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Panem et Circenses »

Koko написа:
Panem et Circenses написа:В тази малка, прекрасна, родна страна България (дива и изостанала според някои) крадът ли цели АТМ машини както го правят в "богатата" Алберта - с багери, фадроми, кой с каквото и както го може???
То бива "случайност" или две ама като станат десетки - какво да правим и как да го обясняваме??
Да, направо да не повярва човек, но точно днес в България това се случи, а както се разбира от самата статия - не е за първи път.

Откраднаха банкомат от банка във Велинград
Ами аз съм си го казал по-горе (като че съм ти чел мислите)
То бива "случайност" или две
(предполагам че такива неща се случват във всяка държава, колкото и (не)развита да е тя)
ама трябва някой да го прочете!!

PS.
deagel2025 - аз "виждам" какво ще стане в бъдещето! (това ми помага и за сток маркета - е не а като да работи човек за GS или подобни ама се ядва)
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Публикувай отговор