Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
roumensp написа:
Ivan1007 написа:Глупак умора няма
Не мога да не се съглася, Йорко е тежък случай.

Е ти го предъвкано за цяла Канада, дано схванеш нещо:
https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/10570/"

В обобщение - 54% от населението на страната живее в single detached houses и аз още не съм срещал такава да е под 150 квадрата. И да ти го доизясня - single detached означава, че имаш и земя, която притежаваш.
joro написа:
Ivan1007 написа: The rest lived in other types of dwelling structures.

Какво ли означава "other types of dwelling structures"? Всъщност май се сещам.
Няма какво да се сещаш, написани са ти в таблицата под това, което цитираш. Нали уж всички в България знаехте английски ? :D
Ние знаем достатъчно добре английски, за да разберем от публикуваните данни, че само 1/3 от хората в Калгари имат свой дом- къща, апартамент или някаква барака, другите 2/3 живеят под наем. А за къщите по 150 квадрата ще ти се смеят и в село Левуново. Няма такива балъци вече в България да вярват на подобни глупости.
Йорко,
Не знам какъв английски знаеш, но този дето се говори в англоговорящите страни явно не го знаеш.
Очаквам да напишеш на книжовен български език как се превежда household.
Ако се справиш ще те питам какво е private household.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

optics написа:Закриване - добре. Ма чак па и ламбите си прибрали.

Last sale, top price ... Румене, тия надписи сигурно са били за туристите :o
Само не знам как са разбрали, че е до Юли.
Чудя се поради какви причини си напуснал Канада и си се преселил в София?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

Йорко, теб не те ли дразнят надписите на английски под път и над път ? Смяташ ли, че пенсионерите в Банско ги разбират ?
Българинът е странно животно, хем патрЕот, хем чуждопоклонник. Мрази дебелите и тъпи американци, но копира всичко (предимно отрицателно) от тях.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Ето ти, Жоро, статистиката относно Household characteristics в Калгари и Албърта като цяло.
От нея се вижда, че при преброяването през 2016 г. от 558,915 частни жилища в Калгари, в 411,880 е живеел поне един собственик на същото това жилище, а в 146,860 жилища са живели само наематели. Което е 73,69 %, а не 30% както го изкарваш ти.

Но и е съвсем различно от 98,65% както се опитва да го изкара Иван1007 с тъпизма, че от 1,498,770 население в Калгари, цели 1,478,555 са все собственици. То и рабиране си требе, не само четене. :)

Някой да е срещал на тоя свят глупак, който да не се е мислел за най-големия умник? Аз не. :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Ти си :censored: и от Йорко. :D
И също като него не знаеш английски и затова си измисляш. Аз никога нищо не съм твърдял за собственици. Това си е измишльотина на Йорко и :censored: я пое.
И на теб същия въпрос - преведи на български household и после ще те питам какво е private household и какви са тия 98.65% :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:И да ти го доизясня - single detached означава, че имаш и земя, която притежаваш.
Това не е вярно в общия случай.
Single detached e тип постройка и не определя собствеността върху земята или постройката.
Макар и малко съществувават single detached върху земя, която не е собственост не е на собственика на постройката.
Има single detached които са кондоминиум.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

Ivan1007 написа:
roumensp написа:И да ти го доизясня - single detached означава, че имаш и земя, която притежаваш.
Това не е вярно в общия случай.
Single detached e тип постройка и не определя собствеността върху земята или постройката.
Макар и малко съществувават single detached върху земя, която не е собственост не е на собственика на постройката.
Има single detached които са кондоминиум.
По принцип си прав, аз говоря за масовия случай.

Да оставим детайлите настрана. Основната идея е, че е трудно да се сравняват България и Канада, защото повече от половината население в канадските метрополитени живее в къщи, докато в българските е в блокове. Аналог в района на София са Симеоново, Драгалевци, Бистрица и т.н., чието население е доста нисък процент.
Аз съм роден, израстнал и живял само в София, минавам за "градско чедо" и никога не съм мислил, че ще предпочета да живея в къща, ако имам избор, но сега бих казал, че никога не бих се върнал в блок, стига да не се наложи по здравословни причини.
Това е основната идея, типа на жилищата в метрополитените в двете държави е доста различен и не можем да сравняваме ябълки с банани.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11756
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Това е на Витошка. Долу са лъскави витрини, горе обелки:

Изображение

Това е най-представителната улица на София. Това ако не, кое друго?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Ivan1007 написа: не знаеш английски и затова си измисляш. Аз никога нищо не съм твърдял за собственици.
И на теб същия въпрос - преведи на български household и после ще те питам какво е private household и какви са тия 98.65% :D
А ти си :censored: и от :censored:, след като за толкоз години в Канада не си разбрал, че тая държава е с два официални езика. И изобщо не ми трябва да превеждам от английски на български, а само да цъкна върху линка Français в горния десен ъгъл на уеб-страницата с таблицата за да разбера за какво иде реч.

Да не говорим, че сайта си има и речник на използваните термини. Също на двата официални езика. :)

И нема нужда да се правиш на много хитър, щото не си. Ти много добре разбра в какъв смисъл бе използвано понятието private households от Жорката т.е. в смисъл на оwners. Но му цитира съвсем други данни.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Агента,
Ти явно не си разбрал за толкоз години, че Калгари е в Албърта и че в Албърта официален език е английски и френски се ползва в провинциалния парламент (изключително рядко) и при поискване в съда и във федералната администрация. Толкоз. Ако искаш да коментираш компетентно нещо за Албърта - научи английски.

За разлика от теб аз не си вра гагата да коментирам за Квебек.
Аз много добре знам, че Йорко и ти не разбрахте това, което съм цитирал.
Това, че не знаете английски не е никакъв проблем, ако не си пъхате гагите да коментирате и спорите за неща, които не разбирате.
Ама щото невежеството много ви напъва вие наклепахте толкоз глупости след това, че човек се чуди да се смее или да плаче.
Та в контекста на това за което ставаше въпрос (в какъв тип жилища живеят огромното мнозинство от хората в Калгари и в София) собствеността няма абсолютно никакво значение.
Това, че вие с Йорко разбирате само думичката private от термина private household и почвате да си правите свободни съчинения си е лично ваш проблем - свободни сте да се излагате, колкото искате.
Немам си и на идея какъв е превода на френски и не ме интересува. Аз питах за превод на български и явно това, че информацията я има и на френски не ти е помогнало да разбереш за какво иде реч.
Защото си ... объл (да спестим усилията на модератора да ме цензурира).
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Marto »

joro написа:
Ivan1007 написа:Глупак умора няма - само се поти:

Калгари през 2016 та е имал 1,498,778 жители.
Number of persons in private households 1,478,555.

http://www12.statcan.gc.ca/census-recen ... ll&TABID=1"
Total - Private households by household size - 100% data- 558.910
Излиза, че собствениците на жилища в Калгари са около 1/3 от населението.
Number of persons in private households показва броя на живеещите в тези жилища, включително квартирантите под наем.
Цитирам Йорко, но не само той е писал КОЛОСАЛНИ ГЛУПОСТИ. Визирам най-вече и Линко.

"Private households" определено НЕ означава, че това са домове, на чиито обитателите им са и собсвтеници. Означава домакинства, където хората живеят в "дом", а не институционално жилище - болница, затвор, хотел, групови домове за едикакви си хора и т.н.

Втория тънък ( :?: :?: :?: :?: ) момент е, че в средностатистическото домакинство живее повече от един човек. Дори и умопомрачителното тъпо ви тълкуване на термина private households да беше правилно, не мога да разбера защо не броите децата (и евентуално съпруг/а, който не е вписан в нотариалния акт). Т.е. еквивалента "private households = число собственици" е тъпнята на века.

От статистическата връзка на Иван може да се извече следния извод: от над половин милион жилища/домове, 330 хиляди са къщи с дворове, а още около 80 хиляди са Semi-detached/Row house, много от които впадат в графата (около) 150+ квадрата и сносен двор. Да ги кажем 400 хиляди общо. Останалите 150 хиляди да ги наречем апартаменти. Тоест над 70% от домакинствата в Калгари живеят в нещо като "къща 150-250 квадрата с половин декар двор". Иван може да е преувеличил малко като каза,че това са 90% от хората в града (и може би с квадратурата, но пак много малко), но предвид, че по принцип в една къща живеят повече хора, отколкото в гарсониера или двустаен апартамент, съвсем не е далече от истината.

Всички други тълкувания са а ла йорко - ала бала неразбрала.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Мarto,
Ти за съжаление отне възможността на Йорко и Агента да продължат да се излагат. :D Възможно е и да греша обаче - простотията не познава граници и алабалистиката да продължи :D
Цифрата 90% цапнах наслука разбира се. Всъщност тя се оказа не много далеч от истината. Както съм цитирал само 7% в Калгари живеят в апартаменти в сгради с 5 и повече етажа, каквото е масовото жилище в София.
От блоковете с 4 и по-малко етажа доста са в заградени или незаградени паркове около тях.
Рентвал съм в такова триетажно блокче с 12 апартамента. В комплекса бяха двадесетина блокчета всичкото в парк с площ около квадратен километър с много повече простор дори и от еднофамилна къща. Апартамента беше на 3 етажа с две спални на третия етаж с тераса, дневна с камина, кухня, трапезария, перално и дек на втория етаж.
Дъщерята дивееше на воля из парка и бяхме абсолютно спокойни за нея.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

Редовият българин градски тип е свикнал да живеят 3 поколения заедно в панелка 60 квадрата, та такива цифри му звучат като приказките на Шехерезада от 1001 нощ. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Marto написа:Цитирам Йорко, но не само той е писал КОЛОСАЛНИ ГЛУПОСТИ. Визирам най-вече и Линко.
Marto, май ще се окаже, че твоето е ала-бала-неразбрала.

Кое от моите данни са колосални глупости? И ти въобще кликна ли върху линка, който съм дал и откъдето съм взел числата, на база на които са сметнати процентите? Май не.
Говоря за този мой пост:
Ето ти, Жоро, статистиката относно Household characteristics в Калгари и Албърта като цяло.
От нея се вижда, че при преброяването през 2016 г. от 558,915 частни жилища в Калгари, в 411,880 е живеел поне един собственик на същото това жилище, а в 146,860 жилища са живели само наематели. Което е 73,69 %, а не 30% както го изкарваш ти.
Ако бе кликнал щеше да видиш таблицата с ето тези данни


Ta както се вижда от тази таблица, от въпросните 558,915 Private households, които аз наричам частни (в смисъл че не са "институционални"), 411,880 жилища са Owner т.е. СОБСТВЕНИ. Което ще рече, че са собственост на поне един от живеещите в жилището хора. Независимо, че собственика може още да не го е изплатил. Щото такова е обяснението в речника на термините в същия сайт - Dictionary, Census of Population, 2016
Definition
'Owner household' refers to a private household where some member of the household owns the dwelling, even if it is still being paid for.
А пък е пределно ясно, че Жорката като зададе въпроса си към Иван1007, под private households е имал предвид именно собствени жилища. И затова Иван1007 трябваш да му цитира данните от таблицата, която посочих аз. А не да се прави на неразбрал и да дава грешни данни, възползвайки се от факта, че понятието формално погледнато е с различен смисъл.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Хахаха!
Алабалистиката продължава. Агента е неспасяем и ще продължи с излагацията. Утре ще се запася с пуканки.
:party:
Начи аз трябвало да знам предварително, че Йорко и той не са в състояние да вденат за какво иде реч и да им дам данните део Агента дал, щото не разбрал (и още не разбира) за какво иде реч. :yeah:
Сори, Агента!
Облите сте толкова непридвидими. 8)
Нямаше начин предварително да знам какви бръмбари витаят в главите ви. :D
След като се разкрихте обаче, шоуто беше знаменито.
Уплаших се, че Marto го е развалил, но явно съм те надценил( или подценил колко си объл)
:D
Понятието е с напълно различен смисъл и това дето си го написал няма нищо общо с това в какъв тип жилища живеят преимуществено хората в Калгари. :tmi:
Очаквам вклюване и от Йорко да видим дали той ще е вденал. :party:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор