Кондо и Мотоциклет

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12467
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:Хайде да се спрем, че като се сетя ми идва да купя билета и да си бия камшика - баси и историята.
Между другото и на мен би ми било интересно да чуя мнението на Марто - той как би постъпил, ако беше на мое място?
Пак искааш да минеш без пари. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:Аз не разбрах защо го навираш този Клейн като този случай подкрепя тезата, че съдът е решил в полза на гражданина срещу корпорацията?
Да си карал до съд и да не си се споразумявал.

Или стой твърдо или бягай бързо
:D
Аз пак ти казвам, че вероятно щях да спечеля, но сигурно щеше да ми струва повече от цената на мотора.
И след това тия "пичове" от борда вероятно щяха да продължат да ме тормозят. Единият беше мутра, приятел на Роб Форд (както той се изрази) и държеше няколко бара в Торонто, осъждан за притежание на наркотици. На събранието каза: аз управлявам бизнес за нам колко си милиона и всички го зяпаха, все едно че е муви стар и го избраха за директор.
В България домоуправителя надали ще ти викне цигани да ти чупят колата за 50 лева, защото ще се бои от ответната реакция. А тука какво мога да направя? Ако спечеля делото утре ще се заядат за нещо друго (според мен ги беше яд, че аз имах най-скъпото кондо в билдинга, ама това е моя теория).
Името му е Johnathan Vrozos, а ето и някои линкове с негово участие:
http://www.thestar.com/news/gta/2010/09 ... rules.html
http://www.thestar.com/news/gta/2011/03 ... event.html
http://www.canadianlawyermag.com/173/Fa ... age-3.html
Както казах - мутренска работа, дето я няма никъде по света.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от roumensp »

Има една приказка, че срещу ръжена не се рита. Ако нещо не е ясно казано в закон/правилник винаги ще спечели мнозинството и/или тия с повече пари за адвокати. И никоя съдебна система няма да ти помогне.
Басирам се, че тия дето са те наклепали също си мислят, че те са правите, подобно на теб.
На мен тия неща са ми ясни отдавна, както и това, че хората навсякъде си приличат за някои неща и затова не съм в кондо или страта, но ти в БГ явно си живял под стъклен похлупак навремето и не си си научил уроците.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от speedy »

Не'ам нерви да чета 5 страници, ама съм на мнение, че ако не пише изрично, че е забранено да се паркира повече едно нещо, то мога да си паркирам и велосипеда и хеликоптера.

Ако на някой не му харесва, събира кооперацията и гласуват забраната като част от правилата.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

speedy написа:Не'ам нерви да чета 5 страници, ама съм на мнение, че ако не пише изрично, че е забранено да се паркира повече едно нещо, то мога да си паркирам и велосипеда и хеликоптера.

Ако на някой не му харесва, събира кооперацията и гласуват забраната като част от правилата.
Ами за това става въпрос. Ама явно е според зависи.
Зависи дали адвоката и борда са много нахъсани да се борят.
Зависи на какъв съдия ще попаднеш - може да не харесва моторджии например.
Зависи дали съдията ще е познат на някой от босовете на адвокатската кантора "Heenan Blaikie".
Зависи дали Врозос от борда на директорите действително познава Роб Форд или се прави - и едно телефонно обаждане може да наклони везните.
Общо взето gambling, а не съдебна система.
И в този gambling опциите са: губиш доста или губиш страшно много. Опция печелиш няма.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от myhata II »

а сега сериозно по темата:

джовани, по принцип си нарушил правилата а те са
за всяка клетка по едно МПС, тъй като предполагам мотоциклета ти е със рег. табели се води второ МПС
по скици и по правила на населините места свързано със безопастност и пожаропасност, в обществени сгради, се водят на отчет всички МПС и тенанти по юнити
тъй като предполагам някой канадски цървул ти е завидял че не плащаш за 2 места, те е рапортувал на домсъвета и са те погнали по правила и закони
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

myhata II написа:а сега сериозно по темата:

джовани, по принцип си нарушил правилата а те са
за всяка клетка по едно МПС, тъй като предполагам мотоциклета ти е със рег. табели се води второ МПС
по скици и по правила на населините места свързано със безопастност и пожаропасност, в обществени сгради, се водят на отчет всички МПС и тенанти по юнити
тъй като предполагам някой канадски цървул ти е завидял че не плащаш за 2 места, те е рапортувал на домсъвета и са те погнали по правила и закони
Разбрах те Муха, ами така беше.
Което е доказателството че аз съм бил прав :)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12467
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Ivan1007 »

speedy написа:Не'ам нерви да чета 5 страници, ама съм на мнение, че ако не пише изрично, че е забранено да се паркира повече едно нещо, то мога да си паркирам и велосипеда и хеликоптера.

Ако на някой не му харесва, събира кооперацията и гласуват забраната като част от правилата.
Това е промлема с common sense - вече не е common.
Затова хора дето го нямат е най-добре да живеят на отделнен осттов всеки ... или поне да стоят далеч от всяка форма на съсобственост.
До какво води противното може да се види в огромното мнозинство от българските жилищни блокове и кооперации.
Освен в Канада съм виждал, че и в други страни може да е различно - Чехия например и Унгария.
Последно промяна от Ivan1007 на Пет Фев 26, 2016 4:22 pm, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Marto »

Мухи, ами ако махне номера на мотоциклета едно МПС ли остава ;)

Значи, някоолко неща:

1. Твърде много хора печелят пирови победи, понякога защото адвокатът им е струвал прекалено много. В бракоразводните дела особено ако почнат разни моушъни и апликейшъни (всяка от която струва десет(ки)) хиляди става една, да не говорим за trial... но там емоциите или злобата често надделяват над здравия разум.

2. Не съм сигурен дали и паркоместото не е било собственост на Джовани. При нас, особено в блоковете, паркоместата си имат собствен тайтъл и принадлежат на собствениците.

3. Тъпото в случая е, че според адвоката (Джовани, аз в началото си помислих, че ти си наел Хийнън Блейки :D ) дори и да има изрична забрана за паркиране на 2 МПС-та, ако не се пречкат на околните или не представляват опасност, тя е unreasonable. Никъде в документите не са обвинили Джовани в това. Адвокатът прави и тънка разлика между правилата и декларацията на кондото, но поне на мен съвсем не ми е ясно как ако нещо в правилата (Клайн) е в разрез със закона (кондо акт), но ако същото го пише в декларейшъна (Джовани) изведнъж става законно. А писмото до Джовани е някакво недоразумение с аргумента за единственото число за МПС. Отвсякъде е просто incomprehensible.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от miteto »

Marto написа:А писмото до Джовани е някакво недоразумение с аргумента за единственото число за МПС. Отвсякъде е просто incomprehensible.
Възможно ли е да са го дали това писмо да го напише паралигъла в кантората или най-зеления стажант? Като се има предвид, че за ранга на тази кантора такива неща са във възможно най-маловажната графа? И после асошиейта само се подписва, като го прочита по диагонал, колкото да се увери че примерно не си приписва имението на паралигъла :D
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

Marto написа:Мухи, ами ако махне номера на мотоциклета едно МПС ли остава ;)

Значи, някоолко неща:

1. Твърде много хора печелят пирови победи, понякога защото адвокатът им е струвал прекалено много. В бракоразводните дела особено ако почнат разни моушъни и апликейшъни (всяка от която струва десет(ки)) хиляди става една, да не говорим за trial... но там емоциите или злобата често надделяват над здравия разум.

2. Не съм сигурен дали и паркоместото не е било собственост на Джовани. При нас, особено в блоковете, паркоместата си имат собствен тайтъл и принадлежат на собствениците.

3. Тъпото в случая е, че според адвоката (Джовани, аз в началото си помислих, че ти си наел Хийнън Блейки :D ) дори и да има изрична забрана за паркиране на 2 МПС-та, ако не се пречкат на околните или не представляват опасност, тя е unreasonable. Никъде в документите не са обвинили Джовани в това. Адвокатът прави и тънка разлика между правилата и декларацията на кондото, но поне на мен съвсем не ми е ясно как ако нещо в правилата (Клайн) е в разрез със закона (кондо акт), но ако същото го пише в декларейшъна (Джовани) изведнъж става законно. А писмото до Джовани е някакво недоразумение с аргумента за единственото число за МПС. Отвсякъде е просто incomprehensible.
Паркоместото бе моя собственост - пише го в лиъна - последният документ, който съм сканирал в тази тема
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

miteto написа:
Marto написа:А писмото до Джовани е някакво недоразумение с аргумента за единственото число за МПС. Отвсякъде е просто incomprehensible.
Възможно ли е да са го дали това писмо да го напише паралигъла в кантората или най-зеления стажант? Като се има предвид, че за ранга на тази кантора такива неща са във възможно най-маловажната графа? И после асошиейта само се подписва, като го прочита по диагонал, колкото да се увери че примерно не си приписва имението на паралигъла :D
Да, но това не оправдава последващите действия, нали?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Marto »

miteto написа:
Marto написа:А писмото до Джовани е някакво недоразумение с аргумента за единственото число за МПС. Отвсякъде е просто incomprehensible.
Възможно ли е да са го дали това писмо да го напише паралигъла в кантората или най-зеления стажант? Като се има предвид, че за ранга на тази кантора такива неща са във възможно най-маловажната графа? И после асошиейта само се подписва, като го прочита по диагонал, колкото да се увери че примерно не си приписва имението на паралигъла :D
Много е възможно, даже се зачудих защо толкова ниска сметката :D
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

Marto написа:
miteto написа:
Marto написа:А писмото до Джовани е някакво недоразумение с аргумента за единственото число за МПС. Отвсякъде е просто incomprehensible.
Възможно ли е да са го дали това писмо да го напише паралигъла в кантората или най-зеления стажант? Като се има предвид, че за ранга на тази кантора такива неща са във възможно най-маловажната графа? И после асошиейта само се подписва, като го прочита по диагонал, колкото да се увери че примерно не си приписва имението на паралигъла :D
Много е възможно, даже се зачудих защо толкова ниска сметката :D
Хубаво, но аз пак питам - стигнахме до дело, къде са гледали до този момент, ако това, което казвате е така?
Според мен номера със сметката е точно бейт - започва се тънко с цел да се стигне до дебелата цифра на края.
И отделно - ами като са такава кантора с такова име (м/у другото явно са закрили фирмата на следващата година след описаната случка) защо не са си опекли работата?
На този адвокат може ли да му се отнеме лиценза, като на един доктор, който например дава редовно грешни диагнози?
Или всеки адвокат може да прави каквото си поиска без оглед на щетите от действията му?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от roumensp »

jovani написа:На този адвокат може ли да му се отнеме лиценза, като на един доктор, който например дава редовно грешни диагнози?
Може ... заведи дело, плати 50К и може и да ти се отвори парашута. :D
Публикувай отговор