НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от jovani »

speedy написа:
jovani написа:Между другото забелязвате ли, как няколко известни потребителя винаги плюят, когато в България се направи нещо добро и посочват как в Канада не било така или иначе.

А иситната е, че увреждането на природата в няколкото планински курорта или по черноморието са нищо в сравнение с мащабните промишлените проекти, които се развиват на някои места в Канада.

Двоен стандарт?
Не е двоен стандарт, а е много точно. Сравняват Банско с Банф.
Ако някой иска да сравнява пясъците в Албърта, трябва да погледне Марица-Изток.
Защо не го сравят с Уистлър напримиер, там има много повече лифтове и съоръжения за ски спорт?
Между другото подобен въпрос - дали да се направи лифт или не в Канада никога не би стоял на дневен ред - щом е добре за бизнеса се прави и точка.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от Pavel M »

jovani написа:Между другото забелязвате ли, как няколко известни потребителя винаги плюят, когато в България се направи нещо добро и посочват как в Канада не било така или иначе.

А иситната е, че увреждането на природата в няколкото планински курорта или по черноморието са нищо в сравнение с мащабните промишлените проекти, които се развиват на някои места в Канада.

Двоен стандарт?

мога да ти ги изброя комплексарите по именно
ма няма да го направя щото всеки един ги знае
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от speedy »

optics сам си казва, че мнението му е радикално. Тук демагогия няма. Демагогия е сравняването на планински курорт с нефтените пясъци.

Моето мнение е, че е по-добре да се направи лифт отколкото да се правят пътища за коли. Просто трябва да има добър контрол.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от jovani »

speedy написа:optics сам си казва, че мнението му е радикално. Тук демагогия няма. Демагогия е сравняването на планински курорт с нефтените пясъци.

Моето мнение е, че е по-добре да се направи лифт отколкото да се правят пътища за коли. Просто трябва да има добър контрол.
И не си ли съгласен, че определени потребители (не визирам специално оптикс) винаги са против в каквото и да било отношение спрямо България, а от друга страна пропускат да отбележат подобни, че дори и по-големи проблеми в Канада?
Не се ли нарича това демагогия?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от Pavel M »

speedy написа:optics сам си казва, че мнението му е радикално. Тук демагогия няма. Демагогия е сравняването на планински курорт с нефтените пясъци.

Моето мнение е, че е по-добре да се направи лифт отколкото да се правят пътища за коли. Просто трябва да има добър контрол.
това радикално ми звучи като малко егоистично
незачитащо другото мнение и интереси
това ,ако не е демагогия с хижите и срането на открито здраве му кажи
аз споделям паритета,да има за всеки от всичко
който харесва бели чаршафи и сервитьорки с къси полички нека да има възможност,защото така и така тая възможност в българия е ограничена в 2-3 курорта които заемат стотна от процента от територията и за сметка на останалата и част на която всеки може да сере на воля и да бъде обслужван от въшлясали,брадати и пияни хижари
за мен лично хигиената е водеща и не бих направил компромис
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Защо не го сравят с Уистлър напримиер, там има много повече лифтове и съоръжения за ски спорт?
Може би защото Coast Mountains са с площ от 337,000 кв. км., докато Пирин е само 2,600 кв. км. Сметни си сам колко едното е по-голямо от другото. Иначе сравнението на Банско с битумните пясъци изкърти порцелана, не остаха вече медали за другите, всички отидоха в твоята колекция. :D
Аз също съм за развитие на масовия ски спорт в България и за разлика от мухЪтЪ съм ЗА втори кабинков лифт на Банско, но пък и много хора като optics имат пълното право да протестират, защото опита с опустошаването на Черноморието е ясен факт, видим за всички.

ПП. Забравих да добавя, че призива на мухЪтЪ "Да запазим България чиста", не е контрапункт на втория лифт на Банско. С втория лифт България пак може да се опази чиста, стига да има кой да мисли с главата си, а не да я кара като "мухЪ без главЪ" (No pun intended).
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от pumpy »

jovani написа:Между другото забелязвате ли, как няколко известни потребителя винаги плюят, когато в България се направи нещо добро и посочват как в Канада не било така или иначе.

А иситната е, че увреждането на природата в няколкото планински курорта или по черноморието са нищо в сравнение с мащабните промишлените проекти, които се развиват на някои места в Канада.

Двоен стандарт?
Първо трябва да разберем как унищожаването на Пирин и в частност Банско е добро ?
Второ не знам ка сравняваме втората по територия страна и нейната промишленост с България ?
Тук например, унищожените пясъци са на стотици/хиляди киломентри от населените места на юг, около границата - как да го сравняваме това с България ?

И дали тук в Канада бият негрите си или не няма никакво отношение към боя, който ядат в България. Това последното образно казано, разбира се
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
jovani написа:Защо не го сравят с Уистлър напримиер, там има много повече лифтове и съоръжения за ски спорт?
Може би защото Coast Mountains са с площ от 337,000 кв. км., докато Пирин е само 2,600 кв. км. Сметни си сам колко едното е по-голямо от другото. Иначе сравнението на Банско с битумните пясъци изкърти порцелана, не остаха вече медали за другите, всички отидоха в твоята колекция. :D
Аз също съм за развитие на масовия ски спорт в България и за разлика от мухЪтЪ съм ЗА втори кабинков лифт на Банско, но пък и много хора като optics имат пълното право да протестират, защото опита с опустошаването на Черноморието е ясен факт, видим за всички.
Въпросът е, че досега не съм забелязал да се повдига тема за еколкогичната катастрофа в Албърта в този форум, но щом става дума за един лифт и веднага се намират едни и същи лица, готови да критикуват, при положение, че дори и не живеят в България, за да имат някакви основания за критиката си.
Ако имаше 7-8 теми дискутиращи екологичните проблеми в Канада и няколко за България не бих написал предходното си мнение.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Въпросът е, че досега не съм забелязал да се повдига тема за еколкогичната катастрофа в Албърта в този форум, но щом става дума за един лифт и веднага се намират едни и същи лица, готови да критикуват, при положение, че дори и не живеят в България, за да имат някакви основания за критиката си.
Ако имаше 7-8 теми дискутиращи екологичните проблеми в Канада и няколко за България не бих написал предходното си мнение.
Имаш предвид мухЪтЪ, щото все пак той е автора на темата? Можеш да отидеш директно на някоя от торонтянските сбирки, които той уж организира и да му зададеш въпросите си директно. Освен това можеш и да отвориш колкото си искаш теми за "екологичната катастрофа" в Албърта, някой да те е спирал? Аз вече казах, че нямам нищо против втория лифт в Банско. От друга страна пък битумните пясъци в Албърта не ме вълнуват хич, нито смятам да ходя там на екскурзия (още по-малко пък да живея), нито пък мисля, че някакви изкопни дейности намиращи са на над 1600 км. от мен от другата страна на Рокитата ми нарушават екологията. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
jovani написа:Въпросът е, че досега не съм забелязал да се повдига тема за еколкогичната катастрофа в Албърта в този форум, но щом става дума за един лифт и веднага се намират едни и същи лица, готови да критикуват, при положение, че дори и не живеят в България, за да имат някакви основания за критиката си.
Ако имаше 7-8 теми дискутиращи екологичните проблеми в Канада и няколко за България не бих написал предходното си мнение.
Имаш предвид мухЪтЪ, щото все пак той е автора на темата? Можеш да отидеш директно на някоя от торонтянските сбирки, които той уж организира и да му зададеш въпросите си директно. Освен това можеш и да отвориш колкото си искаш теми за "екологичната катастрофа" в Албърта, някой да те е спирал? Аз вече казах, че нямам нищо против втория лифт в Банско. От друга страна пък битумните пясъци в Албърта не ме вълнуват хич, нито смятам да ходя там на екскурзия (още по-малко пък да живея), нито пък мисля, че някакви изкопни дейности намиращи са на над 1600 км. от мен от другата страна на Рокитата ми нарушават екологията. :D
И не става въпрос за тази тема само, а за много други теми в този форум - едни и същи лица плюят родината си и си трайкат за проблемите в Канада.
И тези лица ги знаем всички.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от MrGeek »

jovani написа:И не става въпрос за тази тема само, а за много други теми в този форум - едни и същи лица плюят родината си и си трайкат за проблемите в Канада.
И тези лица ги знаем всички.
Чакай сега, че нещо се обърках съвсем. Кое в тази тема е "плюене по родината"? Искането за втори лифт на Банско или несъгласието с това искане? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
jovani написа:И не става въпрос за тази тема само, а за много други теми в този форум - едни и същи лица плюят родината си и си трайкат за проблемите в Канада.
И тези лица ги знаем всички.
Чакай сега, че нещо се обърках съвсем. Кое в тази тема е "плюене по родината"? Искането за втори лифт на Банско или несъгласието с това искане? :D
Мр. Гийк, аз съм зает човек, не се занимавам с писане по форуми 24/7, за да си губя времето в детински спорове.
Всеки грамотен човек е разбрал какво съм искал да кажа.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от MrGeek »

Значи хем нямаш време, хем си перфектно наясно с цялото съдържание на форума и как във всички теми само се "плюело по родината". Кога успя да изчетеш всичко? Иначе жалко, че няма да има кой да ни обясни за екологичната катастрофа в Албърта, щеше да е интересно.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от pumpy »

jovani написа:
MrGeek написа:
jovani написа:Защо не го сравят с Уистлър напримиер, там има много повече лифтове и съоръжения за ски спорт?
Може би защото Coast Mountains са с площ от 337,000 кв. км., докато Пирин е само 2,600 кв. км. Сметни си сам колко едното е по-голямо от другото. Иначе сравнението на Банско с битумните пясъци изкърти порцелана, не остаха вече медали за другите, всички отидоха в твоята колекция. :D
Аз също съм за развитие на масовия ски спорт в България и за разлика от мухЪтЪ съм ЗА втори кабинков лифт на Банско, но пък и много хора като optics имат пълното право да протестират, защото опита с опустошаването на Черноморието е ясен факт, видим за всички.
Въпросът е, че досега не съм забелязал да се повдига тема за еколкогичната катастрофа в Албърта в този форум, но щом става дума за един лифт и веднага се намират едни и същи лица, готови да критикуват, при положение, че дори и не живеят в България, за да имат някакви основания за критиката си.
Ако имаше 7-8 теми дискутиращи екологичните проблеми в Канада и няколко за България не бих написал предходното си мнение.
Тоест може да коментирам Банско само ако коментирам и Банф в друга тема ?
Ами ако Банф не ме интересува, може ли да ме интересува Родината ми ? И аз не плоч България, а българите, които искат да я унищожат.
Ами някога замислял ли си се, че ако България не беше унищожена по начина, по който е унищожена ние нямаше да сме тук ?
И не нужно да живея в България за да съм информиран. Буйчо ми работи от десетки години в Nature Conservation Projects. Пътувал съм с него до невероятни кътчета из страната и ми е жал да ги виждам в процес на унищожение, защото някое говедо има кинти и лоби и иска да има още повече кинти.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа:
MrGeek написа:
jovani написа:Защо не го сравят с Уистлър напримиер, там има много повече лифтове и съоръжения за ски спорт?
Може би защото Coast Mountains са с площ от 337,000 кв. км., докато Пирин е само 2,600 кв. км. Сметни си сам колко едното е по-голямо от другото. Иначе сравнението на Банско с битумните пясъци изкърти порцелана, не остаха вече медали за другите, всички отидоха в твоята колекция. :D
Аз също съм за развитие на масовия ски спорт в България и за разлика от мухЪтЪ съм ЗА втори кабинков лифт на Банско, но пък и много хора като optics имат пълното право да протестират, защото опита с опустошаването на Черноморието е ясен факт, видим за всички.
Въпросът е, че досега не съм забелязал да се повдига тема за еколкогичната катастрофа в Албърта в този форум, но щом става дума за един лифт и веднага се намират едни и същи лица, готови да критикуват, при положение, че дори и не живеят в България, за да имат някакви основания за критиката си.
Ако имаше 7-8 теми дискутиращи екологичните проблеми в Канада и няколко за България не бих написал предходното си мнение.
Тоест може да коментирам Банско само ако коментирам и Банф в друга тема ?
Ами ако Банф не ме интересува, може ли да ме интересува Родината ми ? И аз не плоч България, а българите, които искат да я унищожат.
Ами някога замислял ли си се, че ако България не беше унищожена по начина, по който е унищожена ние нямаше да сме тук ?
И не нужно да живея в България за да съм информиран. Буйчо ми работи от десетки години в Nature Conservation Projects. Пътувал съм с него до невероятни кътчета из страната и ми е жал да ги виждам в процес на унищожение, защото някое говедо има кинти и лоби и иска да има още повече кинти.
Не смятам, че един лифт в повече ще доведе до "унищожаване на природата".
Коментарите ми са насочени към тези, които са "против", но не предлагат някакво алтернативно решение.
И примерът за Албърта е, че досега не съм видял тема, която да дискутира сериозната екологична катастрофа там (това какво е моето мнение в случая няма голямо значение), но за един лифт или за една плюнка на улицата в България се намират винаги критикуващи с определени никове в този форум.
Това според мен е демагогия, най-меко казано, както впрочем се вижда и от други теми във форума, подстрекавани от едни и същи лица.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор