Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Озо, с тоя въпрос слизаш на нивото на мухата. :o
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12479
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Мухата троли, докато той е искрено и неподправен вдлъбнат.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Кой го казва? Човека който цица пенсия от БГ при положение че взима социал и работи в Канада. Ето ти отговора ако ти е интересно. Докато си по млад пенсионер ходиш да си взимаш пенсията лично от пощата щото така ти е кеф. С възраста искаш вариант при който да ходиш по малко. Такъв вариант е да си получаваш пенсията по банкова сметка. За да стане обаче трябва да се иде до НОИ за да им дадеш номер на банкова сметка и име на банка. Става с подаване на заявление в НОИ. Ти що не се откажеш от социала и пенсията от БГ като работиш и живееш в Канада?
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

С този си въпрос, Оптиксе, подказвам на поканачените българи, че когато говорят с пренебрежение и презрение за "Булгаристан" и "булгаристанците" - за това, че само идиотите оставали и се чувствали добре в България, че всички там са лузъри и некадърници и въобще при всеки случай, в който се раграничават на "ние тук" и "те там", трябва да мислят, че имат родители и близки там. Които няма как да изключат от общото множество, след като все още са там.

Аз към сънародниците си не съм се отнасял никога с презрение и никога не съм се смятал за нещо повече или по-различно от тях. Ако не си го разбрал това досега, значи криво ме четеш и затова не си разбрал сарказма ми.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Нови бисери от Бойко.
Стъргач, слушай:

https://darikradio.bg/boiko-borisov-hak ... bCRYenFddU"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:С този си въпрос, Оптиксе, подказвам на поканачените българи, че когато говорят с пренебрежение и презрение за "Булгаристан" и "булгаристанците" - за това, че само идиотите оставали и се чувствали добре в България, че всички там са лузъри и некадърници и въобще при всеки случай, в който се раграничават на "ние тук" и "те там", трябва да мислят, че имат родители и близки там. Които няма как да изключат от общото множество, след като все още са там.
Озо, от цял форум, само една Стрина отговаря на горното. Троленето заради самото тролене отново нещо не ти се получи. :fubar: :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

TRUE!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Vedren написа:Тоя пак не разбрал. Аз не се гъзя аз искам да мина ама тези дето се гъзят пречат на всички които искат да минат. Как пък тук в общината няма 100 листа налепени по стените.
А прочее, спомних си с умиление последното ми ходене в консулството в Торонто, което беше много отдавна и където са същите мили родни картинки. Тамошната стрина на гишето, бивша балерина ме нахока, че съм й задал въпрос как се попълва една от формите. Трябвало било да прочета на стената където са залепили образец.
Да, но като се прави образец се изпипва перфектно - а това означава всичко да е ясно. Е добре, но аз вече бях видял техния образец и той далеч не беше перфектен.

Пак там един нахакан нашенец искаше да пререди опашката щото бил станал рано и карал 150 км. Викам му - алоууу, аз знайш ли колко рано съм станал, колко съм платил за самолета и на колко километра е Виктория?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

optics написа:
Vedren написа:Тоя пак не разбрал. Аз не се гъзя аз искам да мина ама тези дето се гъзят пречат на всички които искат да минат. Как пък тук в общината няма 100 листа налепени по стените.
А прочее, спомних си с умиление последното ми ходене в консулството в Торонто, което беше много отдавна и където са същите мили родни картинки. Тамошната стрина на гишето, бивша балерина ме нахока, че съм й задал въпрос как се попълва една от формите. Трябвало било да прочета на стената където са залепили образец.
Да, но като се прави образец се изпипва перфектно - а това означава всичко да е ясно. Е добре, но аз вече бях видял техния образец и той далеч не беше перфектен.

Пак там един нахакан нашенец искаше да пререди опашката щото бил станал рано и карал 150 км. Викам му - алоууу, аз знайш ли колко рано съм станал, колко съм платил за самолета и на колко километра е Виктория?
арменката е супер, всичко си разбира и накря ти помага, ако нещо не си разбрал !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Линко аз никога не се изразявам както си го написъл. Така се изразява Бистра. Аз казвам че организацията е лоша, обслужването под всякаква критика. Служителите намусени и демотивирани. Ако пак не си разбрал мога да го кажа и така. Всичко е обратното на фастер, бетер, море ефишънт както е в Канада. Аз прогрес в услугите в държавни институции не виждам.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10101
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

MrGeek написа:
agent Ozo написа:С този си въпрос, Оптиксе, подказвам на поканачените българи, че когато говорят с пренебрежение и презрение за "Булгаристан" и "булгаристанците" - за това, че само идиотите оставали и се чувствали добре в България, че всички там са лузъри и некадърници и въобще при всеки случай, в който се раграничават на "ние тук" и "те там", трябва да мислят, че имат родители и близки там. Които няма как да изключат от общото множество, след като все още са там.
Озо, от цял форум, само една Стрина отговаря на горното. Троленето заради самото тролене отново нещо не ти се получи. :fubar: :D

чакаме снимки на яки баджаци от флоридските плажове :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

MrGeek написа:
agent Ozo написа:С този си въпрос, Оптиксе, подказвам на поканачените българи, че когато говорят с пренебрежение и презрение за "Булгаристан" и "булгаристанците" - за това, че само идиотите оставали и се чувствали добре в България, че всички там са лузъри и некадърници и въобще при всеки случай, в който се раграничават на "ние тук" и "те там", трябва да мислят, че имат родители и близки там. Които няма как да изключат от общото множество, след като все още са там.
Озо, от цял форум, само една Стрина отговаря на горното. Троленето заради самото тролене отново нещо не ти се получи. :fubar: :D
То е ясно , че гредата в собственото си око никой не вижда, Гийк. :)
"Булгаристанците" са наистина само в речника на Бистра и съм ги използвал като олицетворение, но презрението и разграничаването от България и българите може да се демонстрират по много начини. Включително и с тънка ирония или остър сарказъм, които, примерно, лично на теб са ти много присъщи, Гийк. :) Докато, например Иван1007 си го казва директно:
Та в България остават само мързеливи и некадърни, дето за нищо не стават и не са ги пуснали навремето в Канада, като Йорко
Горния цитат не се ли покрива напълно с казаното от мен по-горе?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10101
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

MrGeek написа:
agent Ozo написа:С този си въпрос, Оптиксе, подказвам на поканачените българи, че когато говорят с пренебрежение и презрение за "Булгаристан" и "булгаристанците" - за това, че само идиотите оставали и се чувствали добре в България, че всички там са лузъри и некадърници и въобще при всеки случай, в който се раграничават на "ние тук" и "те там", трябва да мислят, че имат родители и близки там. Които няма как да изключат от общото множество, след като все още са там.
Озо, от цял форум, само една Стрина отговаря на горното. Троленето заради самото тролене отново нещо не ти се получи. :fubar: :D

както казва Стрина много паплач-шишуминги,маргаритки,минзухари,мушмуроци и бой с хладилника по каската :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12479
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Докато, например Иван1007 си го казва директно
Та в България остават само мързеливи и некадърни, дето за нищо не стават и не са ги пуснали навремето в Канада, като Йорко
Горния цитат не се ли покрива напълно с казаното от мен по-горе?
Горният цитат е изваден от контекста, по начин типичен за професионален лъжец-комунист
Това е целият пост и от него много добре се вижда, че става въпрос за работещи инженери, не за бабички и старци пенсионери.
Ivan1007 написа:
joro написа:
Ivan1007 написа:1500 лева е средно за инженер в България, не 1500 евро.
ИнжИнер е бил Linko, също така и системен администратор, само дето не е казал на каква система. 8)
Инженер с 1500 лева в България ще мие чинии за 2000 долара в Канада, което се равнява на 1000 лева в РРР. Не бива да се сравняват най-бедните в България с най-богатите в Канада.
Тцъ
Инженер с 1500 в България, ще получава 3-4 пъти по-малко отколкото българин заварчик, шлосер и подобен бачкатор в Германия - има достатъчно обяви за такива.
Та в България остават само мързеливи и некадърни, дето за нищо не стават и не са ги пуснали навремето в Канада, като Йорко
agent Ozo написа: Аз към сънародниците си не съм се отнасял никога с презрение и никога не съм се смятал за нещо повече или по-различно от тях. .
Оставаше и да се отнасяш с презрение, когато ти си съучастник в престъпленията на комунистическия режим, поради което страната и сънародниците ти в България са в сегашното незавидно положение.

Естествено, че не си нищо повече, тъкмо обратното си, но ще е добре, повече да са различни от теб.
Последно промяна от Ivan1007 на Пон Юли 22, 2019 4:49 pm, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Хахахаха...не питай за лудото, то само се обажда. :) :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор