Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Кока кола мести завод от Германия в България.
Гepмaнcĸoтo пoдpaздeлeниe нa Соса-Соlа плaниpa дa зaтвopи фaбpиĸaтa cи във Baймap и дa пpeмecти чacт oт eĸипa cи в Coфия, съобщи ЅееNеwѕ, цитиран от bloombergtv
Агенцията цитира oфициaлнo изявлeниe нa Aня Шeнĸ, диpeĸтop "Bpъзĸи c oбщecтвeнocттa" в ĸoмпaниятa.

B Бългapия щe бъдaт пpexвъpлeни cлyжитeли oт финaнcoвия oтдeл, ĸaĸтo и oт "Чoвeшĸи pecypcи".
http://m.dir.bg/banks/news/26441435/"
София ще расте- първо с германци, а след време може би и с канадци, корейци ...
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:Е, какво му е толкова смешното? Видеото показва саморазправа - точно, както се прави в цивилизования свят. |(
Прочетох преди малко, че майката на келеша щяла да съди бензинджията. От това на келеша ще му изникнат крила, рога и копита. Докато ако беше потъркал нара в панделата с отнета книжка доживот, дали не би се замислил следващия път?
Видеото показва, че бензинджията помоли "човека" да изгаси пожара и след като той не пожела се зае сам с потушаването му. Тези пожарогасители са поставени на бензиностанциите с цел и тя не е да се обадиш на 911.
И за какво ще го съди, че го е разплакал ли? Майката каква старана се явява в случая, че ще съди?

С цигара на бензиностанция: Казах да я угаси, реакцията - неадекватна

Аз също се заливах от смях. Не точно заради това което виждам, а по-скоро заради мислите изникващи в главата ми, съвпадащи с коментарите под статията. :rofl:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:София ще расте- първо с германци, а след време може би и с канадци, корейци ...
Ти наистина живееш в някакъв си твой измислен свят, статистиките нямат значение за теб или както казах преди: "ти му кажуваш, а оно рупа ли рупа".
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа:
joro написа:София ще расте- първо с германци, а след време може би и с канадци, корейци ...
Ти наистина живееш в някакъв си твой измислен свят, статистиките нямат значение за теб или както казах преди: "ти му кажуваш, а оно рупа ли рупа".
Ми ето ти малко статистика
http://terminal3.bg/standartt-na-zhivot ... opejskija/"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

roumensp написа: Ако още не си разбрал, народност “канадци” няма и никога не е имало, като изключим фърст нейшънс.
:lol:
:lol: indeed.

На тази изцепка дори и Трудъмп ще ти завиди.. Ако го прочете това, туко виж те наел да му пишеш речите. То не че е кой знае колко трудно де.
Повтаряш в началото и края на всяко изречение "Diversity is our strenght" и тя 80% от речта вече е готова.

Между другото има доказателства че генетично така наречените "фърст нейшънз" са произлезле от... Европа.

DNA links Native Americans with Europeans

Ancient DNA reveals that the ancestors of modern-day Native Americans had European roots.
Jaw-dropping’ discovery
The results reveal that Native Americans are a mixture between Western Europeans who reached Siberia and an East Asian population
There you have it.
Мен ако питаш, вече е време да фърст нейшънз да спрат да се прават на важни ами да почват и те да плащат данъци, особено пък ако те са истинските Канадци както се твърди.
_____________________________________
ЕДИТ.

Да обобщя след внимателно проучване установих че така наречените "фърст нейшънз" в края на краищата са си чисти ..... македонци.
Head shape more similar to Eastern Europeans than East Asians
Many skulls from the earliest American Indians, such as the 9,500-year old Kennewick Man, have a head shape that is more similar to that of Eastern Europeans than East Asians.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа: Видеото показва, че бензинджията помоли "човека" да изгаси пожара и след като той не пожела се зае сам с потушаването му. Тези пожарогасители са поставени на бензиностанциите с цел и тя не е да се обадиш на 911.
И за какво ще го съди, че го е разплакал ли? Майката каква старана се явява в случая, че ще съди?
Това, което прочетох е поета отговорност с последващо извинение от нейна страна, че не е научила сина си къде да пуши и къде не, но въпреки това ще го съди, защото прахът от пожарогасителя увредил зрението на сина и. И има право. Пожар нямаше, а на видеото се видя, че той пръска продължително време и в колата след като цигарата беше изгасена, при все че виновникът беше извън нея. Сякаш за да уталожи яда си. Вследствие на това от колата изскочи и друго напръскано момче, вероятно непушещо.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:
roumensp написа:
joro написа:София ще расте- първо с германци, а след време може би и с канадци, корейци ...
Ти наистина живееш в някакъв си твой измислен свят, статистиките нямат значение за теб или както казах преди: "ти му кажуваш, а оно рупа ли рупа".
Ми ето ти малко статистика
http://terminal3.bg/standartt-na-zhivot ... opejskija/"
И какво точно доказва това, освен че в София е по-добре от другите градове, което всички го знаем ?
Или намекваш, че е по-добре от Виена и Мюнхен ? :lol:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:На тази изцепка дори и Трудъмп ще ти завиди.. Ако го прочете това, туко виж те наел да му пишеш речите. То не че е кой знае колко трудно де.
Повтаряш в началото и края на всяко изречение "Diversity is our strenght" и тя 80% от речта вече е готова.
Малко ще се коригирам: канадска нация има и ние също сме част от нея или поне така са решили тия дето са ни дали паспорти, но народност "канадци" или някакви племена "канадци" няма и никога не е имало. Това което ти считаш за "канадци", а именно англоговорящи преселници, е било през 19 век, в 21-и реалността е коренно различна и етничекия състав на канадците ти е добре известен предполагам. Не знам дали Diversity is our strength, но знам че е our reality, независимо дали ти харесва или не. На мен ми харесва именно Ванкувър и това че имаме приятели германци, англичани, мексиканци, филипинци, българи, китайци ... те също са канадци по паспорт, но според твоите разбирания вероятно не са, защото не са родени тук и не всички са достатъчно бели. За работата ми не искам и да споменавам, там 1 на 10-15 се класира по твоите критерии. :lol: А ако искаш "беличка" нация, лесно е - ей ти я България (циганите са бонус, да служат за контраст).
ivandaman написа:Да обобщя след внимателно проучване установих че така наречените "фърст нейшънз" в края на краищата са си чисти ..... македонци.
А македонците са българи, както знаем (или поне така ни го набиваха у главите). Най-после си изясних 'що местните туземци са мързеливи, не искат да плащат данъци и живеят мизерно, въпреки че притежават земи за милиарди. :D
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа:
joro написа:
roumensp написа:
joro написа:София ще расте- първо с германци, а след време може би и с канадци, корейци ...
Ти наистина живееш в някакъв си твой измислен свят, статистиките нямат значение за теб или както казах преди: "ти му кажуваш, а оно рупа ли рупа".
Ми ето ти малко статистика
http://terminal3.bg/standartt-na-zhivot ... opejskija/"
И какво точно доказва това, освен че в София е по-добре от другите градове, което всички го знаем ?
Или намекваш, че е по-добре от Виена и Мюнхен ? :lol:
От Виена и Мюнхен все още не, но изпреварва Белград, Букурещ, Скопие.
https://www.24chasa.bg/novini/article/5939215"
Това си е нормално, нали е столица на целия Балкански полуостров.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

roumensp написа: . На мен ми харесва именно Ванкувър
Ах, не знаех че си се преместил във Ванкувър..
roumensp написа: и това че имаме приятели германци, англичани, мексиканци, филипинци, българи, китайци ... те също са канадци по паспорт, но според твоите разбирания вероятно не са, защото не са родени тук и не всички са достатъчно бели. За работата ми не искам и да споменавам, там 1 на 10-15 се класира по твоите критерии. :lol: А ако искаш "беличка" нация, лесно е - ей ти я България (циганите са бонус, да служат за контраст).
Аз също се разбирам отлично на индивидуална основа с хора от всякакъв произход и нямам проблем с дайвърсити ако е в някакви балансирани пропорции, това което се случва (Не само в Канада) обаче си е направо подмяна на населението. И ако има нещо което мен лично ме дразни е това че наследниците на тези които са построили тази държава постоянно още от малки им набиват чувство за вина и комплекси за малоценност (За мен това си е "government sanctioned child abuse"). Няма нищо по-лошо от това да ти промиват мозъка от малък че твоят произход е недостоен за уважение и че предцитети едва ли не са виновни за всяко зло по света.

Истината обаче е че всичките тези твои "приятели" мексиканци, филипинци, китайци, индийци етц идват в Канада не заради, красивата природа, прекрасният тропически Канадски климат или заради зашеметяващите постижения на the so called "First Nations"

Всичките тези които идват след 70те год на мин век, идват наготово в държава построена от Европейци, базирана на европейски ценности и култура.

И не са само Англичаните и французите. Германци, Гърци, Холандци, Украинци, Португалци, Италианци, Поляци и тн.
Те са построили Канада. Те са истинските Канадци.

Да знам че и ние (Българите) уж сме навлеци, но поне не се опитваме да променяме културата и навиците докато гореизброените точно това правят. Примери мога да ти дам колкото искаш, но не искам да се повтарям.
Все се оплакват, все били жертви, все били дискриминирани, все некой им виновен за нещо, все реват и опяват срещу некакво имагинарно "неравенство" срещу което всички се борят .. Все не им е достатъчно дайвърсити-то..


Има много неща които не знаеш, не виждаш и упорито отказваш да приемеш защото си живееш в един бабъл който въобще не е реално отражение на дейвствителността от "The Big Picture"

Нещата се променят ненормално бързо и един ден ще осъзнаеш че за някои неща съм бил прав. Надявам се да го признаеш поне. (Като му дойде времето)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
roumensp написа:
joro написа:София ще расте- първо с германци, а след време може би и с канадци, корейци ...
Ти наистина живееш в някакъв си твой измислен свят, статистиките нямат значение за теб или както казах преди: "ти му кажуваш, а оно рупа ли рупа".
Ми ето ти малко статистика
http://terminal3.bg/standartt-na-zhivot ... opejskija/"
Йорко,
Това е стъкмистика.
БВП на глава от населението и стандарт на живот са две различни неща, а в България са още по-различни неща.
БВП на глава от населението показва какво е произведено. В България разликата между произведено и получено заплащане е огромна - в това отношение сме по-зле от сите на Балканите да не говорим за Европа.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

ivandaman написа:Аз също се разбирам отлично на индивидуална основа с хора от всякакъв произход и нямам проблем с дайвърсити ако е в някакви балансирани пропорции, това което се случва (Не само в Канада) обаче си е направо подмяна на населението. И ако има нещо което мен лично ме дразни е това че наследниците на тези които са построили тази държава постоянно още от малки им набиват чувство за вина и комплекси за малоценност (За мен това си е "government sanctioned child abuse"). Няма нищо по-лошо от това да ти промиват мозъка от малък че твоят произход е недостоен за уважение и че предцитети едва ли не са виновни за всяко зло по света.
Ивандамане, каква е тази паралелна Канада, в която живееш? За почти 13 години живот в Канада, аз такова чудо дето го описваш, бял местен канадец с въпросния комплекс за малоценност и чувство за вина не съм срещал. Сириъсли, къде ги намираш такива? :o
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

Mr. Geek,
Темата по принцип не може да се изчерпа във форум защото е доста комплексна. Невъзможно е да ти дам изчерпателен отговор, пък и вече е късно и ми се спи.
Ако имаш деца в училищна възраст или пък твои познати имат деца ученици, не е лошо да проверите какво учат по social studies,
Същото се отнася и за университетите и колежите, които са напълно превзети от либерастски идеолози.

С доста Канадци съм говорил по въпроса за мултикултурализма. Нито един. повтарям нито един не одобрява канадскада версия на мултикултурализъм от несъвместими култури. Един ( ми каза че в махалата в която е израстнал от дете се чувства като чужденец. Цитирам: "My new neighbours are rude, uneducated and disrespectful. Don't say hi. They are loud and obnoxious.
Един друг (децата ни играят футбол заедно) ми каза че нещата които си споделя с мен не смее да ги каже на никой друг защото ще го заклеймят като расист. Няколко семейства Канадци от нашият комплекс се изнесоха в Ленгли, защото търсят обстановка за децата им която наподобява обстановка на тази в която те са отраснали. Само за последните 4 години в които живея в нашият район, демографският баланс се промени драстично. Хората вече не знаят къде да си пращата децата на училище. Всичките училища в района са все едно че си в Индокитай, Проблема е че няма много избор. Хората бягат към Ленгли или Аботсфорд. Други се крият по планините в Кокуитлам, или Северн/Западен Ванкувър. Не всеки може да отиде да живее там обаче заради проблема с трафика/мостовете пък и цените ги знаеш какви са.
Две канадки пак родителки. По случайност и двете (не се познават но) имат белгийски корени се опитват да ме убеждават че, (пак) цитирам: "We Canadians have no culture". Повтарят го това като програмирани папагали.
Мога да изпиша страници с примери.
Нещо друго което забелязах е че много хора на пръв поглед изглеждат "нормални" но в последствие разбираш че или са на антидепресанти, или имат някои други .. да го наречем предизвикателства.

Моето лично мнение за Ванкувър поне е че това е болно и дисфунционално общество което е на "системи". Крепи се на "консумация" и материализъм. Няма вече "core values" и идентичност.

Както и да е не мога да я избистря тази тема в един пост колкото и да ми се иска.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

ivandaman написа:Mr. Geek,
Темата по принцип не може да се изчерпа във форум защото е доста комплексна. Невъзможно е да ти дам изчерпателен отговор, пък и вече е късно и ми се спи.
Ако имаш деца в училищна възраст или пък твои познати имат деца ученици, не е лошо да проверите какво учат по social studies,
Същото се отнася и за университетите и колежите, които са напълно превзети от либерастски идеолози.

С доста Канадци съм говорил по въпроса за мултикултурализма. Нито един. повтарям нито един не одобрява канадскада версия на мултикултурализъм от несъвместими култури. Един ( ми каза че в махалата в която е израстнал от дете се чувства като чужденец. Цитирам: "My new neighbours are rude, uneducated and disrespectful. Don't say hi. They are loud and obnoxious.
Един друг (децата ни играят футбол заедно) ми каза че нещата които си споделя с мен не смее да ги каже на никой друг защото ще го заклеймят като расист. Няколко семейства Канадци от нашият комплекс се изнесоха в Ленгли, защото търсят обстановка за децата им която наподобява обстановка на тази в която те са отраснали. Само за последните 4 години в които живея в нашият район, демографският баланс се промени драстично. Хората вече не знаят къде да си пращата децата на училище. Всичките училища в района са все едно че си в Индокитай, Проблема е че няма много избор. Хората бягат към Ленгли или Аботсфорд. Други се крият по планините в Кокуитлам, или Северн/Западен Ванкувър. Не всеки може да отиде да живее там обаче заради проблема с трафика/мостовете пък и цените ги знаеш какви са.
Две канадки пак родителки. По случайност и двете (не се познават но) имат белгийски корени се опитват да ме убеждават че, (пак) цитирам: "We Canadians have no culture". Повтарят го това като програмирани папагали.
Мога да изпиша страници с примери.
Нещо друго което забелязах е че много хора на пръв поглед изглеждат "нормални" но в последствие разбираш че или са на антидепресанти, или имат някои други .. да го наречем предизвикателства.

Моето лично мнение за Ванкувър поне е че това е болно и дисфунционално общество което е на "системи". Крепи се на "консумация" и материализъм. Няма вече "core values" и идентичност.

Както и да е не мога да я избистря тази тема в един пост колкото и да ми се иска.
Каквито сте били в България, такива си оставате и в Канада. Нямате ли си там партия Атака?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от IFF »

joro написа:
ivandaman написа:Mr. Geek,
Темата по принцип не може да се изчерпа във форум защото е доста комплексна. Невъзможно е да ти дам изчерпателен отговор, пък и вече е късно и ми се спи.
Ако имаш деца в училищна възраст или пък твои познати имат деца ученици, не е лошо да проверите какво учат по social studies,
Същото се отнася и за университетите и колежите, които са напълно превзети от либерастски идеолози.

С доста Канадци съм говорил по въпроса за мултикултурализма. Нито един. повтарям нито един не одобрява канадскада версия на мултикултурализъм от несъвместими култури. Един ( ми каза че в махалата в която е израстнал от дете се чувства като чужденец. Цитирам: "My new neighbours are rude, uneducated and disrespectful. Don't say hi. They are loud and obnoxious.
Един друг (децата ни играят футбол заедно) ми каза че нещата които си споделя с мен не смее да ги каже на никой друг защото ще го заклеймят като расист. Няколко семейства Канадци от нашият комплекс се изнесоха в Ленгли, защото търсят обстановка за децата им която наподобява обстановка на тази в която те са отраснали. Само за последните 4 години в които живея в нашият район, демографският баланс се промени драстично. Хората вече не знаят къде да си пращата децата на училище. Всичките училища в района са все едно че си в Индокитай, Проблема е че няма много избор. Хората бягат към Ленгли или Аботсфорд. Други се крият по планините в Кокуитлам, или Северн/Западен Ванкувър. Не всеки може да отиде да живее там обаче заради проблема с трафика/мостовете пък и цените ги знаеш какви са.
Две канадки пак родителки. По случайност и двете (не се познават но) имат белгийски корени се опитват да ме убеждават че, (пак) цитирам: "We Canadians have no culture". Повтарят го това като програмирани папагали.
Мога да изпиша страници с примери.
Нещо друго което забелязах е че много хора на пръв поглед изглеждат "нормални" но в последствие разбираш че или са на антидепресанти, или имат някои други .. да го наречем предизвикателства.

Моето лично мнение за Ванкувър поне е че това е болно и дисфунционално общество което е на "системи". Крепи се на "консумация" и материализъм. Няма вече "core values" и идентичност.

Както и да е не мога да я избистря тази тема в един пост колкото и да ми се иска.
Каквито сте били в България, такива си оставате и в Канада. Нямате ли си там партия Атака?
Не, нямаме си. Тука са дискриминираме въз основа на работата. Например в Доларамата до нас, като назначат филипинка за шефка и целия персонал става за нула време от филипинки, като назначат рускиня, персонала се подменя с рускини, като назначат българка, първата и работа е да изгони всички българи, които работят там.
Публикувай отговор