Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:"Булгаристанците" са наистина само в речника на Бистра и съм ги използвал като олицетворение, но презрението и разграничаването от България и българите може да се демонстрират по много начини.
Съгласен съм, особено когато се използват изрази като "поканачените българи", нали? Или "поканачен българин" не е от същата категория като "булгаристанец"? :fubar:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Естествено, че не са от една и съща категория двете понятия. "Поканачен" и "потурчен" са такива. И не съдържат в себе си и сянка на обидно и презрително отношение към субекта.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

MrGeek написа:
agent Ozo написа:"Булгаристанците" са наистина само в речника на Бистра и съм ги използвал като олицетворение, но презрението и разграничаването от България и българите може да се демонстрират по много начини.
Съгласен съм, особено когато се използват изрази като "поканачените българи", нали? Или "поканачен българин" не е от същата категория като "булгаристанец"? :fubar:

поканачени булгаристанци,шушуминги,маргаритковци,мушмуроци.
бия тревога.
абе няма ли освен мен един нормален тука.
тая канада ви е изпила мозъците на всички :D
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Изображение

Изображение

Ето го голямия прогрес в държавните институции. След сума ти пари похарчени дигитализация, цифровизация. От тук трябва да мине всеки инвеститор който иска да прави бизнес в БГ. Само да няма гъзещи се баби и дядовци че коридорчето е тясно. И това е в София.
Последно промяна от Vedren на Вто Юли 23, 2019 12:43 pm, променено общо 6 пъти.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
agent Ozo написа:"Булгаристанците" са наистина само в речника на Бистра и съм ги използвал като олицетворение, но презрението и разграничаването от България и българите може да се демонстрират по много начини.
Съгласен съм, особено когато се използват изрази като "поканачените българи", нали? Или "поканачен българин" не е от същата категория като "булгаристанец"? :fubar:

А, "Ванкувърски баровец" ? ;) :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Хълка, ама защо държиш родителите си в това Софийско гето, ами не ги преместиш в квартал, в който общината е настанена е модерна и светла сграда? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

В Канада почти няма разлика в коя община си.
Отделно оня пропагандатора хвали цяла БГ а не само Лозенец да кажем.
Гарантирам ти че общината в Бояна, Бистрица не изглежда по различна.








.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

myhata II написа:
MrGeek написа:
agent Ozo написа:"Булгаристанците" са наистина само в речника на Бистра и съм ги използвал като олицетворение, но презрението и разграничаването от България и българите може да се демонстрират по много начини.
Съгласен съм, особено когато се използват изрази като "поканачените българи", нали? Или "поканачен българин" не е от същата категория като "булгаристанец"? :fubar:

А, "Ванкувърски баровец" ? ;) :rofl:

както каза Каката на файтъра шушуминга,маргаритко,мушмурок.
ако нещо съм изпуснал някой да ме допълни. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Vedren написа:В Канада почти няма разлика в коя община си.
Да бе, нямало! Тия ги разправяй на някой дето не е виждал Канада.
Те тези две общински сгради (почти)еднакви ли ти се виждат? :)

„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Говорим за как изглеждат вътре, каква е организацията на работа, какво е нивото на услугата която предлагат. Ефективноста, скороста на работа.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Организацията, ефективността и особено скоростта на работа на тукашните чиновници е "майка плаче". :)
Особено, ако ти се налага да изправиш квебекарски чиновник пред някакъ казус. УжасТ! Никой не смее да вземе решение и всички по веригата с най-любезна усмивка започват да те пращат за зелен хайвер със смешни обяснения. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Линко говорим за стандартни услуги не за някакъв заплетен казус.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Организацията, ефективността и особено скоростта на работа на тукашните чиновници е "майка плаче". :)
Особено, ако ти се налага да изправиш квебекарски чиновник пред някакъ казус. УжасТ! Никой не смее да вземе решение и всички по веригата с най-любезна усмивка започват да те пращат за зелен хайвер със смешни обяснения. :)
Той твоя казус е "майка плаче", още от първата ти неуспешна кандидатура за емиграция в Канада 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Прав си. И този неуспешен опит ме научи как успешно да се справям с квебекарската административна система. От тогава нямам проблеми с нищо, което съм поискал от тази система. Като се започне от това да ми дадат сертификат за селекция. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

agent Ozo написа:Организацията, ефективността и особено скоростта на работа на тукашните чиновници е "майка плаче". :)
Особено, ако ти се налага да изправиш квебекарски чиновник пред някакъ казус. УжасТ!
Едно елементарно (възможно) обяснение е, че българската система е по-близо до кебекарската отколкото до "британската".

Тази хипотеза предполагам е минавала през ума на всеки форумец, некебекар и нито веднъж на форумец-монреалец или гатиньоец. ;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор