Федерални избори: 19 октомври 2015

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

За кого ще гласувате на федералните избори?

Conservative Party
25
45%
Liberal Party
11
20%
New Democratic Party
10
18%
Bloc Québécois
1
2%
Green Party
1
2%
Strength in Democracy Party
0
Няма гласували
Libertarian Party
0
Няма гласували
Christian Heritage Party
2
4%
Pirate Party
3
5%
Democratic Advancement Party
0
Няма гласували
Rhinoceros Party
2
4%
Communist Party
1
2%
 
Общо гласове: 56
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа: В конкретния случай с теб ти имаш 40% печалба, демек слагаш 40% данък на работниците ти.
Въпросният лош "комунистически" Квебек от своя страна не взима нищо за дохода ти до 11000$
и взима 40% само за дохода ти над 200 000$.
Това BTW е лъжа, защото :

Taxable income Rate
$41,935 or less 16%
More than $41,935, but not more than $83,865 20%
More than $83,865, but not more than $102,040 24%
More than $102,040 - 25.75%


Federal tax rates for 2015
15% on the first $44,701 of taxable income, +
22% on the next $44,700 of taxable income (on the portion of taxable income over $44,701 up to $89,401), +
26% on the next $49,185 of taxable income (on the portion of taxable income over $89,401 up to $138,586), +
29% of taxable income over $138,586

Тоест ако погледнем федералните и кебекарски данъци взети заедно, най-високата ставка се достига на доход от 138,586 - 54.75% + СРР, + AE - venceremos camarades

Разбира се, има non refundable tax credits на някакви ограничени суми в долната част на скалата, които относително намаляват данъчното задължение, но определено зависят от целия облагаем доход....
Да лъжа е... ето ти таблица да докажеш лъжата ми.
Quebec Tax Table 2014
Оставям някой друг да обясни Effective Rate и Marginal Rate за де не изляза пак лъжец.
Как ги събираш тези проценти и ги прилагаш върху цялата сума... не е истина!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

Нали осъзнаваш, че effective tax rate е зависим от повече от 20 позиции refundable and non refundable tax credits, ergo е супер относително и некоректно да гледаш тази графа. Marginal tax rate е по-коректната величина за сравнение, а таблиците от двата официални сайта са съвсем точни по отношение на процентите и групите доход.
АзАз, обаче се отказвам. Слава Госпо-и не живея в Кебек вече, а някой ден се надявам да нямам взаимоотношения и с федералната проходна агенция. Явно е че хората имат къса памет и трябва да страдат периодично за да правят правилния избор, да живеят нео демократите
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

Обратно на темата - засега прогнозите са миноритарно правителство за Консерваторите. Либералите на второ място по брой места, а Зелените и Блока може да имат по 1-2 места, а може и да нямат.
Интересното е, че форумната анкета е доста близко до официалните проучвания - с малката разлика, че тук консерваторите имат повечко преднина, отколкото на проучванията.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

miteto написа:Обратно на темата - засега прогнозите са миноритарно правителство за Консерваторите. Либералите на второ място по брой места, а Зелените и Блока може да имат по 1-2 места, а може и да нямат.
Интересното е, че форумната анкета е доста близко до официалните проучвания - с малката разлика, че тук консерваторите имат повечко преднина, отколкото на проучванията.
Много хубава новина
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от kiro »

miteto написа:Обратно на темата - засега прогнозите са миноритарно правителство за Консерваторите. Либералите на второ място по брой места, а Зелените и Блока може да имат по 1-2 места, а може и да нямат.
Интересното е, че форумната анкета е доста близко до официалните проучвания - с малката разлика, че тук консерваторите имат повечко преднина, отколкото на проучванията.
За мен също са странни резултатите от форумните проучвания. Предполагам, защото мнозинството гласували са извън Онтарио. Също според мен българите неправилно пренасят разбиранията си за ляво и дясно от българската политика и търсят аналози на българските партии в Канада, които да подкрепят.

Личните ми наблюдения в последната година са, че офис разговорите край кафе машината се въртят около оплюване на Харпър и популярността му е спанднала почти до тази на Роб Форд. Но това е може би в Торонто
Bulgayrian
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

kiro написа:
miteto написа:Обратно на темата - засега прогнозите са миноритарно правителство за Консерваторите. Либералите на второ място по брой места, а Зелените и Блока може да имат по 1-2 места, а може и да нямат.
Интересното е, че форумната анкета е доста близко до официалните проучвания - с малката разлика, че тук консерваторите имат повечко преднина, отколкото на проучванията.
За мен също са странни резултатите от форумните проучвания. Предполагам, защото мнозинството гласували са извън Онтарио. Също според мен българите неправилно пренасят разбиранията си за ляво и дясно от българската политика и търсят аналози на българските партии в Канада, които да подкрепят.

Личните ми наблюдения в последната година са, че офис разговорите край кафе машината се въртят около оплюване на Харпър и популярността му е спанднала почти до тази на Роб Форд. Но това е може би в Торонто
Най-малкото зло в момента е Харпър. Трюдо, с риск да повторя рекламата на консерваторите, просто "Just not ready" (тук имам предвид икономическия му план. Че щял да легализира марихуаната е супер-маловажно за мен). НДП - не, мерси.
Торонто, да - като цяло подкрепата за либерали е по-голяма така че нищо чудно какво си чувал в офисите. Консерваторите са по-силни в предградията и малките градове извън GTA.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:Нали осъзнаваш, че effective tax rate е зависим от повече от 20 позиции refundable and non refundable tax credits, ergo е супер относително и некоректно да гледаш тази графа. Marginal tax rate е по-коректната величина за сравнение, а таблиците от двата официални сайта са съвсем точни по отношение на процентите и групите доход.
АзАз, обаче се отказвам. Слава Госпо-и не живея в Кебек вече, а някой ден се надявам да нямам взаимоотношения и с федералната проходна агенция. Явно е че хората имат къса памет и трябва да страдат периодично за да правят правилния избор, да живеят нео демократите
С цел да бъдем точни и коректни това, че effective tax rate е зависим от повече от 20 позиции refundable and non refundable tax credits е невярно. Всъщност няма нищо общо.
Еffective tax rate е средно аритметично, тъй като имаме прогресиращ данък.
Еffective tax rate = Total Tax Expense / Taxable Income

Пример (не свързан с реалната таблица)

Annual Pre-Tax Earnings = $60000
Total Taxes Paid = ($10000 *0% + $20000 * 10% + 30000 * 25%) = $9500
Effective Tax Rate = $9500 / $60000 = 15.8%

Marginal tax rate, напротив е напълно некоректно да се гледа защото това е данъка по който ще бъдат обложени всички следващи доходи над конкретна сума.
Ако Marginal tax rate на 60000 е 40% това означава че всичко което печелеш над 60000 ще бъде обложено с 40%, но това не означава, че ще платиш 40% и на първите 10000 които си спечелил.
Няма нищо общо с tax credits. Тези tax credits ще ти намалят Еffective tax rate още повече.

По темата, за мен от икономическа гледна точка също е по-добре консерваторите да останат на власт.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от kiro »

Лично за мен рекламата на консерваторите "Nice hair, though" е обида за интелигентността на зрителите. Интересно ми е в Квебек дали я излъчват и как е преведена на френски. Рекламата в Онтарио завършва тезата, че Джъстин не е готов, но има хубава коса. И това е казано от полуплешив индиец с боядисана коса.

Относно данъците - Харпър имаше 10 години на разположение да ги намали, но го направи само за бизнеса като намали ставката за печалби до $500 000. Другата данъчна реформа беше таргетирана към семействата с деца, така, че не знам дали има смисъл. Аз лично не очаквам от консерваторите да намалят каквито и да е данъци за физическите лица в следващите 5 години и очаквам да имат още по-големи бюджетни дефицити, както и да вдигнат бюджета на военните и да раздадат още малко социални помощи на най-големите корпорации. Имиграционната им политика е насочена към вкарване на необразовани нископлатени работници в услуга на големите работодатели. Кой казахте е по-малкото зло? ;)
Bulgayrian
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Marto »

Абе това за опита не знам доколко е валидно. Преди да стане министър-председател Харпър е бил (на практика) само политик и лобист, един вид никога не е имал "а риъл джоб".

Не знам доколко консерваторите са помогнали на икономиката, но напоследък много ме дразнят с популизма си - анти-имигрантските простотии, "подкупването" на електората, въпреки че и нашето семейство намаза, постоянните реклами зa "Canada's Action Plan" и т.н. Колко противоконституционални закони бяха спрени от съда, загубих вече бройката. А и аз лично ги съдих неотдавна... По принцип бих гласувал за тях, но ми писна от сегашното ръководство на партията и си мисля, че няма да е зле да загубят тези избори, за да се разкарат някои хора.

Като че ли, повечето канадци искат промяна и може като наближат изборите везните да се наклонят в посоката на НДП или либералите, ако стане ясно коя от тези партии ще има по-голям шанс да победи консерваторите. А проучванията сега не знам какво точно показват - доколкото разбирам данните са на национално/регионално ниво и само екстраполират резултатите за индивидуалните райдингс.

За колониите - ако това беше решаващо, Португалия да е цъфнала и завързала, а не да има стандарт като на бившите соц. държави в централна Европа. Стандартът на скандинавските държави се дължи на редица други исторически фактори.

Приказката за бирата е доста вярна за САЩ и може би дори Канада, но в държави като Дания, Норвегия и Швеция дори и хората със скромни доходи плащат близо 50 процента данъци, тоест кажи-речи всички плащат за бирата.

Между другото, Швеция е имала един от най-високите брутни продукти в света през 60-те и 70-те, но губи яко позиции след заради "Шведския модел" , докато не са променили курса през 80-те в дясна посока: http://www.forbes.com/sites/paulroderic ... tax-gurus/"
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от MrGeek »

kiro написа:Лично за мен рекламата на консерваторите "Nice hair, though" е обида за интелигентността на зрителите.
Рекламата не само не е обида за ничия интелигентност, но е и с изключително тънко чувство за хумор. Факта, че си я приел толкова лично показва, че посланието цели точно в десетката - единственото предимство на Трюдо е младежкия му вид, а дали това е достатъчно за да си лидер на държава от Г7 е риторичен въпрос. :)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

Marto написа:Абе това за опита не знам доколко е валидно. Преди да стане министър-председател Харпър е бил (на практика) само политик и лобист, един вид никога не е имал "а риъл джоб".
Harper: master's degree in economics
Trudeau: Bachelor of Arts (аз бих добавил: PhD in Partying :D )

Като знам лично на теб ти какво ти е мнението за тези завършили arts ;)
Marto написа:Между другото, Швеция е имала един от най-високите брутни продукти в света през 60-те и 70-те, но губи яко позиции след заради "Шведския модел" , докато не са променили курса през 80-те в дясна посока
Нон-стоп победи за социал-демократите или по точно "Social Democratic Workers' Party of Sweden" са промяна на курса надясно? Или под "надясно" просто имаш предвид от крайно ляво малко в посока към центъра - в статията май не поясняват каква точно е промяната започната през 80-те. Ако сравняваме шведските данъци с останалите развити страни, къде се падат?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Marto »

miteto написа:
Marto написа:Абе това за опита не знам доколко е валидно. Преди да стане министър-председател Харпър е бил (на практика) само политик и лобист, един вид никога не е имал "а риъл джоб".
Harper: master's degree in economics
Trudeau: Bachelor of Arts (аз бих добавил: PhD in Partying :D )

Като знам лично на теб ти какво ти е мнението за тези завършили arts ;)
Marto написа:Между другото, Швеция е имала един от най-високите брутни продукти в света през 60-те и 70-те, но губи яко позиции след заради "Шведския модел" , докато не са променили курса през 80-те в дясна посока
Нон-стоп победи за социал-демократите или по точно "Social Democratic Workers' Party of Sweden" са промяна на курса надясно? Или под "надясно" просто имаш предвид от крайно ляво малко в посока към центъра - в статията май не поясняват каква точно е промяната започната през 80-те. Ако сравняваме шведските данъци с останалите развити страни, къде се падат?
Има МА по икономика и никакъв стаж като икономист. То и Пол Кругман има докторат и Нобелова награда, ама е един...

Високите данъци там са много различни от високите данъци, които прогресивната общност иска (вземай от богатите да дадеш на бедните). Както писах, всички плащат за бирата, и поне в тези страни тази система работи заради манталитета им. Вдигни данъците на такива нива в южна европа и гледай сеир.

Ей ти един шведски икономист, който го обяснява доста добре. Цялото е интересно, но 4:08 е най по темата.

miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

Marto написа:Има МА по икономика и никакъв стаж като икономист.
Хубаво, а Трюдо по кво има стаж? Забиване на пички?
Високите данъци там са много различни от високите данъци, които прогресивната общност иска (вземай от богатите да дадеш на бедните).
Абе май спорът се въртеше около Квебек и стана въпрос че има страни със също толкова високи данъци ако не и повече и в същото време с добър стандарт на живот. И не знам коя е прогресивната общност, то и теб даже не мога да те разбера - само мрънкаш че Харпър нямал стажове, ала-бала - е ми кой остана тогава - Трюдо, дето икономическия му план е нов данък за печелещите над $200,000 за да могат да орежат данъците на печелещите между $40,000 и $80,000. И това ако не е "вземай от богатите да дадеш на бедните" :D
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от ZanzibarHero »

pumpy написа:
scoubidou написа:Замислял ли си се защо държавата определя минималната работна заплата? Ако се остави това на бизнеса, заплатите никога няма да мръднат нагоре.
Да, просто защото има толкова МНОГО некомпетентни работници, които не могат да предложат НИЩО в замяна на каквато и да е заплата и за да не бъдат или уволнени или "експлоатирани" то държавата ни задължава да ги заблуждаваме, че стават за нещо.
Аз лично съм бил на минимална заплата, за един месец, докато явно си мина изпитателния срок. Сам се сети защо ми се промени ставката след това ;)
Явно се "въртим" в различни среди, защото аз виждам повече некомпетентни мениджъри, отколкото работници. Което е тавтология, защото некомпетентните работници самите са "избрани/назначени" от некомпетентни мениджъри, очевидно...

Защо държавата определя минималната работна заплата? - А сега де!!!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Павел »

Да избираш м/у тия тримцата е, като да избираш м/у предпочитани венерически болести. Направо ми се доповръща (след като платените медии с булшит-пропагандата си показваха с дни удавеното дете) от това как кандидатите ни започнаха да ронят крокодилски сълзи, да проявяват фалшива съпричастност и да наддават като на търг кой колко повече рефюджита щял да приеме.
Ето сега пак, след като един арабски боклук, спомнил си че има и канадски паспорт само след като го е закъсал, втория и третия ни кандидат ще се избият кой да се срещне пръв с него, все едно че е някакъв герой завърнал се от фронта. И тия същите палячовци ми твърдят, че представлявали обикновения човек, в чието мнение щели да се вслушат, ако ги изберат.

Ето им идеална възможност - да прочетат единодушните мнения на 100% от списващите под следните две статии хора:

https://ca.news.yahoo.com/mohamed-fahmy ... 32094.html"

https://ca.news.yahoo.com/tip-iceberg-n ... 48858.html"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор