От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в Европа

Мнение от roumensp »

succes написа:
newcomer написа:.... нямат нищо общо с безкрайно надценената цена на талашитките
чието изплащане ти яде поне половината живот от жизнения ти стандарт през следващите 20-25 години

не ,че талашитките са лоши,но с това надценяване за цял един половин живот без да се усетиш им ставаш роб
айде да не е точно роб ,ама крепостен селянин или гражданин според населеното место по местоживеене
Абсолютно съгласен!!! Малко адекватни мнения като това из форума. :y: :y: :y: :y: :y: :y:
Това е тенденцията в целия свят, става все по-трудно ... Кое мислиш е по-лесно - да платиш 100К евро за приличен апартамент в София или 350-400К канадски долара за нещо подобно в Торонто (примерно) ?

А 'талашитките' са къщи и при тях основната част от парите е за земята (поне при нас) ... изобщо не ги слагай в един кюп с апартаментите, в които живеят повечето българи. Като говориш за 'талашитки' ще ги сравняваш с къщи със земя в места като Бояна или Княжево.
Току що погледнах цените в Бояна и първото, на което попаднах беше един парцел, без къща, от 1.6 дка в Бояна за 225К евро.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: От Канада в Европа

Мнение от speedy »

Значи да забравим за малко, че е става въпрос за Канада, Холандия, България или която и да е страна.

Човек трябва да живее някъде. Има два варианта - купува жилище или наема жилище.

Финасовата ситуация може да е с много пари кеш или с малко пари кеш. Оттук нататък има 4 основни комбинации:

- Даваш 100% парите и си купуваш жилище. С останалите десетина милиона живееш прилично

- Взимаш заем от банката, купуваш жилище с каквото изкараш през месеца и се надяваш да остане нещо докато получиш наследство от чичото в Америка

- Живееш под наем с каквото изкараш през месеца и пазиш купчината пари за други цели (купуваш имоти за даване под наем, материали от LCBO, правиш дребни инвестиции с надеждата да не станат по-дребни или директно пъхаш под дюшека)

- Живееш под наем с каквото изкараш през месеца и се надяваш да остане нещо. Редовно питаш чичото в Америка как е със здравето.

Това е положението във всяка държава и всеки си знае дереджето.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

roumensp написа:
succes написа:
newcomer написа:.... нямат нищо общо с безкрайно надценената цена на талашитките
чието изплащане ти яде поне половината живот от жизнения ти стандарт през следващите 20-25 години

не ,че талашитките са лоши,но с това надценяване за цял един половин живот без да се усетиш им ставаш роб
айде да не е точно роб ,ама крепостен селянин или гражданин според населеното место по местоживеене
Абсолютно съгласен!!! Малко адекватни мнения като това из форума. :y: :y: :y: :y: :y: :y:
Това е тенденцията в целия свят, става все по-трудно ... Кое мислиш е по-лесно - да платиш 100К евро за приличен апартамент в София или 350-400К канадски долара за нещо подобно в Торонто (примерно) ?

А 'талашитките' са къщи и при тях основната част от парите е за земята (поне при нас) ... изобщо не ги слагай в един кюп с апартаментите, в които живеят повечето българи. Като говориш за 'талашитки' ще ги сравняваш с къщи със земя в места като Бояна или Княжево.
Току що погледнах цените в Бояна и първото, на което попаднах беше един парцел, без къща, от 1.6 дка в Бояна за 225К евро.

ти хубави сравнения правиш ,но още не съм чул за дървеници прехранващи се с тухли и бетон
и никакво съмнение нямам,че ванкувърските дървеници които си отглеждате в обозримо бъдеще няма да мутират до размери на градински катерички които да ви оставят бездомни с по едно парче гола земя на която да си опънете палатката подобно на предците ви по тези земи

мога да ти разправям и още,но ти си интелигентен човек и сам без чужда намеса би осмислил нещата
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в Европа

Мнение от roumensp »

newcomer написа:и ти си йезуит
въртиш ми думите
не съм правил сравнвние м/у качеството на живот на едното и другото место

говоря за себе си,че с равнопоставен доход в провинциален български град живея доста по добре отколкото със същия във Ванкувър

равнопоставен разбирай мога да си купя същите неща на едното и другото место

само,че във ван ще ми се наложи да спя на тръни треперейки за ипотеката
докато в русе не си навивам часовника кога да стана за работа щото ипотека нямам и ми дреме на дядовия

тоя пример разбира се не го чети буквално
освен ,ако нямаш други аргументи да го оспориш и го ползваш като възможност за дребнави заяжданки
Изобщо не се заяждам.
В случая ти говориш от собствената си "камбанария", което не е съвсем коректно ... ако аз говоря от моята собствена ще кажа, че понастоящем плащанията ни по мортгиджа са около 15% от нетния ни доход и че до 5-6 години няма да го има, което не е баш "заробване", нали. Ама много добре ми е известно, че ако сега трябваше да купувам нямаше да е баш така. Да не говорим пък, ако току-що бях дошъл. Та и ти така ... не е коректно нито ти, нито аз да се даваме за пример.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

speedy написа:Значи да забравим за малко, че е става въпрос за Канада, Холандия, България или която и да е страна.

Човек трябва да живее някъде. Има два варианта - купува жилище или наема жилище.

Финасовата ситуация може да е с много пари кеш или с малко пари кеш. Оттук нататък има 4 основни комбинации:

- Даваш 100% парите и си купуваш жилище. С останалите десетина милиона живееш прилично

- Взимаш заем от банката, купуваш жилище с каквото изкараш през месеца и се надяваш да остане нещо докато получиш наследство от чичото в Америка

- Живееш под наем с каквото изкараш през месеца и пазиш купчината пари за други цели (купуваш имоти за даване под наем, материали от LCBO, правиш дребни инвестиции с надеждата да не станат по-дребни или директно пъхаш под дюшека)

- Живееш под наем с каквото изкараш през месеца и се надяваш да остане нещо. Редовно питаш чичото в Америка как е със здравето.

Това е положението във всяка държава и всеки си знае дереджето.

е нямам думи.направо немея.чиърс :drinks:

ти си гений да го кажеш толкова ясно,кратко и на ум

:y:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в Европа

Мнение от miteto »

speedy написа:- Живееш под наем с каквото изкараш през месеца и се надяваш да остане нещо. Редовно питаш чичото в Америка как е със здравето.
В тоя ред на мисли, понеже си от мъжки пол и живееш в Северна Америка - получаваш ли редовни обаждания от племенници в България, дето живеят под наем :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в Европа

Мнение от roumensp »

newcomer написа:ти хубави сравнения правиш ,но още не съм чул за дървеници прехранващи се с тухли и бетон
и никакво съмнение нямам,че ванкувърските дървеници които си отглеждате в обозримо бъдеще няма да мутират до размери на градински катерички които да ви оставят бездомни с по едно парче гола земя на която да си опънете палатката подобно на предците ви по тези земи

мога да ти разправям и още,но ти си интелигентен човек и сам без чужда намеса би осмислил нещата
Ти знаеш ли какво е дървеница, Бате ? Хапе хората, подобно на бълха, случвало ми се е в казармата, а на английски е bedbugs. :D
А ако имаш впредвид термити, такива във Ванкувър почти няма (или поне аз не съм чул оплаквания) ... те са напаст в по-южните части на САЩ, но в Канада не са особен проблем.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

roumensp написа:
newcomer написа:и ти си йезуит
въртиш ми думите
не съм правил сравнвние м/у качеството на живот на едното и другото место

говоря за себе си,че с равнопоставен доход в провинциален български град живея доста по добре отколкото със същия във Ванкувър

равнопоставен разбирай мога да си купя същите неща на едното и другото место

само,че във ван ще ми се наложи да спя на тръни треперейки за ипотеката
докато в русе не си навивам часовника кога да стана за работа щото ипотека нямам и ми дреме на дядовия

тоя пример разбира се не го чети буквално
освен ,ако нямаш други аргументи да го оспориш и го ползваш като възможност за дребнави заяжданки
Изобщо не се заяждам.
В случая ти говориш от собствената си "камбанария", което не е съвсем коректно ... ако аз говоря от моята собствена ще кажа, че понастоящем плащанията ни по мортгиджа са около 15% от нетния ни доход и че до 5-6 години няма да го има, което не е баш "заробване", нали. Ама много добре ми е известно, че ако сега трябваше да купувам нямаше да е баш така. Да не говорим пък, ако току-що бях дошъл. Та и ти така ... не е коректно нито ти, нито аз да се даваме за пример.

виж сеа,чакам мача в 10 часа по наше време и си запълвам времето до началото му
казвал съм и друг път да не ме вземате Напълно на сериозно
ма спиди изтрепа рибата
за незнам колко си години в тоя форум чух най накрая нещо наистина много смисленно
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в Европа

Мнение от miteto »

roumensp написа:А 'талашитките' са къщи и при тях основната част от парите е за земята (поне при нас) ... изобщо не ги слагай в един кюп с апартаментите, в които живеят повечето българи. Като говориш за 'талашитки' ще ги сравняваш с къщи със земя в места като Бояна или Княжево.
Току що погледнах цените в Бояна и първото, на което попаднах беше един парцел, без къща, от 1.6 дка в Бояна за 225К евро.
Има таунхауси (май му викат "редова къща" в България) за по 150-160К евро:
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5& ... xtp1s&f1=2"

В обявата пише, че можеш да я вземеш за 1000 евро на месец за 30 години :D - това малко инфо за тия, дето говорят за заробване. Като средната заплата в София е 650-700 евро.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в Европа

Мнение от roumensp »

newcomer написа:виж сеа,чакам мача в 10 часа по наше време и си запълвам времето до началото му
казвал съм и друг път да не ме вземате Напълно на сериозно
ма спиди изтрепа рибата
за незнам колко си години в тоя форум чух най накрая нещо наистина много смисленно
Не те вземаме напълно сериозно, не бой се ... И ние убиваме времето, като теб. ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в Европа

Мнение от roumensp »

miteto написа:
roumensp написа:А 'талашитките' са къщи и при тях основната част от парите е за земята (поне при нас) ... изобщо не ги слагай в един кюп с апартаментите, в които живеят повечето българи. Като говориш за 'талашитки' ще ги сравняваш с къщи със земя в места като Бояна или Княжево.
Току що погледнах цените в Бояна и първото, на което попаднах беше един парцел, без къща, от 1.6 дка в Бояна за 225К евро.
Има таунхауси (май му викат "редова къща" в България) за по 150-160К евро:
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5& ... xtp1s&f1=2"

В обявата пише, че можеш да я вземеш за 1000 евро на месец за 30 години :D - това малко инфо за тия, дето говорят за заробване. Като средната заплата в София е 650-700 евро.
993.37 EUR/кв.м ... ми те монреалските цени май не са много различни от това. Иначе ясно, че тя не е предназначена за такива със средни заплати.
BTW, таунхауси в метро Ванкувър няма проблем да намериш за 4-500К, което е под 2К/месец за 25 г. (1.3K евро) при приличен даун.
Последно промяна от roumensp на Сря Авг 26, 2015 3:13 pm, променено общо 1 път.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

miteto написа:
roumensp написа:А 'талашитките' са къщи и при тях основната част от парите е за земята (поне при нас) ... изобщо не ги слагай в един кюп с апартаментите, в които живеят повечето българи. Като говориш за 'талашитки' ще ги сравняваш с къщи със земя в места като Бояна или Княжево.
Току що погледнах цените в Бояна и първото, на което попаднах беше един парцел, без къща, от 1.6 дка в Бояна за 225К евро.
Има таунхауси (май му викат "редова къща" в България) за по 150-160К евро:
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5& ... xtp1s&f1=2"

В обявата пише, че можеш да я вземеш за 1000 евро на месец за 30 години :D - това малко инфо за тия, дето говорят за заробване. Като средната заплата в София е 650-700 евро.
мите това поне което виждам си е самостоятелна къща и то истинска ,а не монтреалска талашитка
в монтреал такава като тая от снимката едва ли би намерил за по малко от 1 милион евра и то в кофти локация

дай друг пример,че с тоя не ти мина номера плс
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: От Канада в Европа

Мнение от speedy »

miteto написа:
speedy написа:- Живееш под наем с каквото изкараш през месеца и се надяваш да остане нещо. Редовно питаш чичото в Америка как е със здравето.
В тоя ред на мисли, понеже си от мъжки пол и живееш в Северна Америка - получаваш ли редовни обаждания от племенници в България, дето живеят под наем :D
Още не. Малки са и живеят при мама и тате. А и не знаят как да се обаждат по телефона. Само текстването го могат.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: От Канада в Европа

Мнение от MrGeek »

newcomer написа:мите това поне което виждам си е самостоятелна къща
Батка, отиди на очен лекар. Това е самостоятелна къща, колкото ти си принца на Уелс. Нали си спец по гугълмапса, ей гледай тука на колко части е разделен имота. Можеш да разгледаш и "гледката" отсреща както и подобието на улица, носеща името на незабравимата българска актриса Невена Коканова. Та 150 хиляди евра за тази глупост, thanks, but no thanks!
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в Европа

Мнение от roumensp »

newcomer написа:мите това поне което виждам си е самостоятелна къща и то истинска ,а не монтреалска талашитка
Ами то и тая е самостоятелна, като Боянската, единственият проблем е, че не е цялата твоя. :D
Не е голяма, но e само 338К (224K евро), а ако беше в Монреал сигурно щеше да е доста по-малко.
http://www.bettinareidgroup.ca/SouthSur ... ion=filter"



А ако се опиташ да ми кажеш нещо за района (Grandview Corners), гарантирам ти, че е много по-благоустроен от Бояна.
Публикувай отговор