От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

lutar написа:Муха, теб те чувствам някак си най-близък... та да те питам... Ти кой грях си избра?
"гордост", така и не се научих за толкова години да "цилувам *** " !
:y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от lutar »

Я да видим от останалите "герои" кой какво ще припознае.... "гордост"- вече е заета от Мухата.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

lutar написа:Я да видим от останалите "герои" кой какво ще припознае.... "гордост"- вече е заета от Мухата.
В грешна посока си тръгнал Лутър, обърни се към автора, той/тя ще те просветли ! ;) :lol: :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
10xalot
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 4:52 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от 10xalot »

Всъщност точно от такова развитие на дискусията се опасявах след моя пост. Може би не трябваше да се включвам, но стореното-сторено.

Мартин - от написаното, разбирам че си добър човек. Не бих те притеснявал по никакъв начин. Сигурен съм, че благородната ти покана би била от по-голяма полза за някой друг. Но едно мартини винаги бих изпил с теб :) !

myhata II – гордостта не е за теб. Виж, леността по-ти приляга ( нали разбираш, че нищо от това не е сериозно - не те познавам, но така го чувствам ). Дали съм за Канада или не – времето ще покаже. Мостове след себе си не горя.

Павел – ти всъщност си точен, обаче umeiko по някаква причина ти е влязъл под кожата и не можеш да се сдържиш без да му лепнеш някой не особено приятен епитет или коментар.

Хайде вече да спрем дотук с личните нападки. В противен случай темата се обезсмисля и плаче да бъде заключена.
Документи Виена : 14.10.2011
Интервю : 15.11.2013
Документи Нова Скотия : 17.12.2013
Баркодове : 04.04.2014
Медицински : 12.05.2014
Повторни медицински :27.08.2015/ Направени - 01.09.2015
Покани за визи : 29.09.2015
Визи !: 27.10.2015
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

umeiko написа:Пич, защо мислиш че аз имам толкова малко познати българи в Канада, че и в Хамериката :)
Един съвет от препатил, в момента в който спреш да разчиташ на който и да е, на когото и да е, било той познат, близък, роднина, гадже, колега....ще успееш в Канада и Хамериката.
Тука всички уважават личностите, с мнение, опит и волята да наложат своята гледна точка. Така че приеми заяждането из форума като подготовка за живота ти тука :lol:
Не бе, успяват тези, на които им се помага..........по възможност от българи в този форум, в най-лошия случай някой руснак, но сакън да не е местен кебекарин/канадец.
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от davidT »

Павел написа: че имам повреди в софтуера?
При теб има сериозни проблеми и в хардуера :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от succes »

myhata II написа:
lutar написа:Муха, теб те чувствам някак си най-близък... та да те питам... Ти кой грях си избра?
"гордост", така и не се научих за толкова години да "цилувам *** " !
:y:
Хммм... с тез тоалетни чинии на аватара :^)
А и *** се вижда на някаква електронно лъчева тръба.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от Павел »

davidT написа:
Павел написа: че имам повреди в софтуера?
При теб има сериозни проблеми и в хардуера :D
Жена ти не е на същото мнение :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: От Канада в Европа

Мнение от Bistra »

lutar написа:Муха, теб те чувствам някак си най-близък... та да те питам... Ти кой грях си избра?
Е, как кой бе! Той е по културата и...бахура. Следователно лакомия, а и ленността не му е чужда. :D
Мани не го слушай! Ти горд бъм виждал ли си? С какво точно да се гордее? Че не може да падне по-ниско от там където е? Хех весело!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: От Канада в Европа

Мнение от Bistra »

10xalot написа:Ivandaman, Klisurov, myhataII, newcomer, miteto, ablood, Павел, Bistra, tonich, Kan_Tangra, roumensp, pumpy, със сигурност пропускам някого: prace беше започнал/а една доста любопитна според мен тема - От Канада в Европа. Аз съм един от тези българи, които най-вероятно до края на годината ще акостира със семейството си в Канада. Понеже това го подготвям от доста време, реших преди това да се запозная по-отблизо ( наистина че само като турист ) и със стария континент. Все пак, отиваме на другия край на света. Добре е да познаваме и това което оставяме далеч след нас. После пред вид основно разстоянията ще бъде доста по-трудно за такива пътешествия. Без Скандинавието не остана почти нито една по-значима страна, която да не съм посетил. И не става дума само за големите западноевропейски столици, но и за доста по закътани и непопулярни дестинации. Темата тук си вървеше логично докъм 3-тата страница. След това, по някаква причина решихте да използвате това пространство за да се препирате: “моргидж” или наем, талашитка в Канада или панелка в Русе ( откъдето съм и аз, макар че от години живея в София ), или с други думи на кой му е по-голям...Въпреки това, реших да си изгубя неделята с надеждата все пак да науча нещо полезно. Не искам никого да обиждам и съжелявам, че трябва да го кажа, но това което научих е че с малки изключения ( Klisurov, Kan_Tangra, ivandaman, донякъде и roumensp ), повечето от вас са претърпели явни повреди в софтуера. Докато четях постовете ви се подсетих и за един стар филм - "Седем". За тези от вас, които са го пропуснали ставаше въпрос за седемте смъртни гряха: лакомия, алчност, леност, гняв, гордост, похот и завист. Оставям на вас да си разпределите на кой какво му подхожда най-добре. Защо обаче си позволявам да се обръщам към вас по този начин? Отговорът е: защото много от нас напускат страната ни не по икономически причини, а защото в голям процент сънародниците ни тук претърпяха подобен срив в софтуера си. И защото други като мен са разбрали, че да се бориш със това е като да се бориш с вятърните мелници на Дон Кихот. Явно причините за това обаче не се крият в мястото, а в чипа. Единствено когато lutar отправи конкретен въпрос, малко се укротихте и подходихте чисто човешки и конструктивно. Може би защото и той е новак като мен, има много още да папка и няма как да ви бъде някаква конкуренция. Апелът ми е: не обръщайте форума на място за избиване на комплекси, самохвалство и обиди на кой колко у е IQ-то. Всъщност силно ми се иска да вярвам, че съм в голяма грешка и всички вие сте едни прекрасни и слънчеви хора. Ако е така, няма да се извинявам защото знам че няма да приемете никакви извинения, но наистина ще се радвам ако съм в грешка за вас. Сега по първоначалната тема: Европа. На някои от местата съм се връщал втори път, на други за трети. Няма да открия топлата вода, ако кажа че Европа не е това което беше допреди 10-ина години. Прави впечатлени все по-голямо напрежение, нетолерантност, ксенофобия и мръсотия. Последният път във Виена: срещу операта в центъра на града в малко паркче посред бял ден една тумба муджахидини налягали кой където свари , а наоколо невъобразима мръсотия. И това в сърцето на стара Европа. Мисля, че ще става по-зле, а не по-добре. Европа е разединена и отслабена. Навлизащите от Азия и Африка кохорти, тепърва ще създават големи проблеми от всякакво естество. В това отношение Канада има стройна политика и визия за следващите години. Аз имам две малки деца и моите основи приоритети са свързани с тяхното бъдеще. ..
Най-опасни за мен, ако питаш, са религиозните фанатици, независимо от религията, която изповядват. Горният филм е прекрасен пример за това. Прекалената вяра в нещо, което е извън реалния живот води до вманиачаване и лудост. Та какво казваш е грях? :D
Вчера видях един пиян кретен забит в дърво отблизо. Ама не, щото вярвам в някакво възмездие заради греховността му, а просто заради елементарната причина, че кретенизмът не води до най-желаните завършеци. ;)
Какво е общото между Канада, Европа и седемте смъртни гряха? А сега де?! На кого му е изгоряла крушката, та чак стопила фасунгата. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

Bistra написа:
lutar написа:Муха, теб те чувствам някак си най-близък... та да те питам... Ти кой грях си избра?
Е, как кой бе! Той е по културата и...бахура. Следователно лакомия, а и ленността не му е чужда. :D
Мани не го слушай! Ти горд бъм виждал ли си? С какво точно да се гордее? Че не може да падне по-ниско от там където е? Хех весело!
Бъм, бръм , не ги знам аз тия неща, ама знам за семейството в което редовно киснеше и после ги изкара бъмове, да разбираме ли че щом се събираш с такива и ти си такава ? ;) :lol:
Обиждаш хората и после искаш да се държат добре със тебе, ми няма как да се случи скъпа леличко !

ПП
Вземи си подстрижи бебешкия перчем, че те прави още по грозна ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
10xalot
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 4:52 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от 10xalot »

Стига бе хора! Нямате спирачка :fubar: Чета ви произведенията и чувствам единствено съжаление и разочарование от вас :| Затова лично аз, повече нямам намерение да влизам в тази тема.
Документи Виена : 14.10.2011
Интервю : 15.11.2013
Документи Нова Скотия : 17.12.2013
Баркодове : 04.04.2014
Медицински : 12.05.2014
Повторни медицински :27.08.2015/ Направени - 01.09.2015
Покани за визи : 29.09.2015
Визи !: 27.10.2015
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

10xalot написа:Стига бе хора! Нямате спирачка :fubar: Чета ви произведенията и чувствам единствено съжаление и разочарование от вас :| Затова лично аз, повече нямам намерение да влизам в тази тема.
Гледам вчера си получил визи - най-добре изобщо я забрави тази тема, тя не е за теб. Теб те чака пътя през Голямата Вода в обратна посока и колкото по-рядно четеш тази тема и подобни на нея, толкова по-голям шанс имаш да останеш/успееш отттатък Голямата Вода. Успех за което
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от dea »

10xalot,
дотук разбрах, че бягаш от лакоми, алчни, мързеливи, гневни, горди, похотливи и завистливи самохвалци и комплексари с "повреден чип".
Какви очакваш да бъдат канадците, с какви добродетели и недостатъци?
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от dtodorova »

newcomer написа: в канада -мин заплата 9,50 единици-бункер с амбразура -900 кинта
белгия/Холандия-мин заплата 9,5-1,2 бедрум модерно обзаведен-600 кинта

справка линковете дето по горе дадох

канада-9,50 мин заплата-кутия цигари 10 кинта
Бенелюкс-9,50 мин заплата-кутия цигари 5 кинта

канада-9,50 мин заплата-47 кинта каса бира хайнекен
Бенелюкс-9,50 мин заплата-7,50 каса бира хайнекен

кви долари,кви евра,кви 5 лева са ти в зашеметената ти главица
Бедрум за "600 кинта" след като представиш три чека и договор за постоянна работа. Дотогава бедрума е 1500 евра. Поне, стига да те вземат изобщо. Пропуснал си, че задължителната здравна застраховка започва от 200 евро на калпак месечно. База естествено. Пропуснал си и цените на бензина (при 9.02 евро на час). Ами таксите? Кола ще видиш само в сънищата си. За по-младите минималното заплащане на час е меко казано смешно:

http://www.seasonalwork.nl/working-in-t ... nimum-wage"

https://www.government.nl/topics/minimu ... nimum-wage"

Пропуснал си и колко струва "сервиз дю гард"-а за учениците. Жокер. Не е 7 и нещо на ден, ами е 6.50 евра на час. Три дни за дете в детска градина седмично са 900 евро месечно....

Хайнекена и по един цент да е, пак няма да можеш да си го позолиш, бате Иване.
Публикувай отговор