Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizenship

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от IFF »

Павел написа: Какво им пречи на тези бунтарки, вместо да завеждат съдебни дела или да оревават орталъка, да си свалят забрадката за няколко минути, от едното уважения към съдии, съдебни или държавни инстанции и най-вече самата държава, която ги е приела и в много случаи настанила, облекла и нахранила?
Мисля че има нещо, което ни убягва малко в разсъжденията по темата за забрадките и бурките. За тях това е като сутиена за нашите жени, израснали са с вярването че е срамота да си показват косата, или пък цялото тяло. То си е все едно да накараш светска жена да ходи по монокини на шопинг. Представяш ли си как ги гледат в някоя джунгла черните, цъкат с език и си мислят: "Баси задръстеняците са тези белите мъже, да мъчат жените си в тая жега да ходят навлечени с тениски".
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от agent Ozo »

Tака е ИФФ, прав си. Но дали тази бяла жена с тениската и сутиена би била приета за равноправен член на племето и допусната до техните племенни ритуали както си е с тези непонятни и напълно излишни според тях неща? Аз съм убеден, че не. Ще се наложи да ги махне, дори да се татуира и намаже с всички онези мазила, както повеляват традициите на племето. Ето за това става дума. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от klisurov »

Между прочем с тинейджера в къщи сме на различни мнения.

Има един нюанс в казуса: Да, Канада е изградена от бели християни.
Да, ние сме се помолили да ни приемат в Канада и да ни приемат за канадци.
Но, правейки своя избор, аз съм се доверил, че Канада е демократична държава, проявяваща толерантност към всичи.
В закона, който аз съм приел да спазвам, е записано, че трябва да съм облечен.
Но не знам дали е записано, че не мога да нося атрибутите на изповядваната от мен официално регистрирана религия.
Ако регистрирам религия на "Последователите на Спайдермен" и е записано, че маската е атрибут на въпросната религия, то навярно бих имал правото да нося маска.

Определено не съм запознат с правото в Канада.
Но не вярвам съдията в случая да е идиот и да е престъпил закона.
Ако бе така, до сега вместо за автомобил, да бяха събрали пари за адвокати.

Колкото до ножа на сикхите: То е (хладно) оръжие, а доколкото знам, в Канада носенето на оръжие не е разрешено.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от optics »

IFF написа:
Павел написа: Какво им пречи на тези бунтарки, вместо да завеждат съдебни дела или да оревават орталъка, да си свалят забрадката за няколко минути, от едното уважения към съдии, съдебни или държавни инстанции и най-вече самата държава, която ги е приела и в много случаи настанила, облекла и нахранила?
Мисля че има нещо, което ни убягва малко в разсъжденията по темата за забрадките и бурките. За тях това е като сутиена за нашите жени, израснали са с вярването че е срамота да си показват косата, или пък цялото тяло. То си е все едно да накараш светска жена да ходи по монокини на шопинг.
Въобще не ни убягва. Представи си, че сте кандидатствали за граждани на държава където е много гот, с едната подробност че всички ходят и на шопинг и навсякъде по монокини и сутиена е непознат като артикул. И така отивате вие там, твойта жена обаче продължава да си носи сутиена и никой не й вика - абе ало бульо, кво е тва и понеже тя си се чувства много добре че никой нищо не и вика си го носи навсякъде и включително на церемонията за гражданство където съдията, съдияяяяятааа, е-е-е-е-е..... вземе че й каже - абе я да го махнеш тва. И тя много обидена видите ли щото според нашите разбирания се отнася като че ли "не е човешко същество".
Алооо, ми не сте си написали домашната ве !!!
Тя нека си е обидена и нека не си го сваля като неще, но да не разправя, че съдията е крив и да не иска никакви компенсации, коли и извинения.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от grozdan »

Бурки, шнурки, пурки, куртки ...
Къде е написано кой как трябва да се облича? Закон нещо има ли? Ми нема. Има само обществени норми. Което само по себе си е разтегливо понятие.

Неква буля се явила забрадена на церемония по гражданство. Голем праз. Не е противозаконно. Да, могат да я сочат с пръст, могат да се подиграват. И аз съм го правил и го правя. Но нито начина на обличане е незаконен, нито подигравката/личното мнение по въпроса.

А термина политическа коректност е точно това - политиците трябва да са коректни. Тъй че въпросния депутат е сгазил лука и "линията на партията". Такива мнения се изразяват в кръчмата, не по телевизията.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от analgin »

Give them FREE Beer and they would want to know why they are not getting FREE CHAMPAIGN.

Give them FREE CHAMPAIGN and they would want to know why they are not getting FREE BEER.

Give them FREE CHAMPAIGN and FREE BEER and they would accuse us of trying to turn them into alcoholics and want to know why they were not offered FREE SODA.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Bistra »

Мхм, аз срам, не срам да попиПам....Къде е таз дРЪжава, дет има 'ем мол, 'ем мОЕш да 'одиш без сутиен? Да идем там? :$
Май няма такава на картата. Или има мол, или няма. :sweat: В мола продават сутиени, а черните булки са много суетни (това го знам от фризьорката). :P :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от 7George »

Павел написа: Какво им пречи на тези бунтарки, вместо да завеждат съдебни дела или да оревават орталъка, да си свалят забрадката за няколко минути, от едното уважения към съдии, съдебни или държавни инстанции и най-вече самата държава, която ги е приела и в много случаи настанила, облекла и нахранила?
Може да е била под бурката рошава, небоядисана или не знам си още каква, може мъжа и да има против и тя да не иска да го сърди. Просто трябва да има правилник, и който не е по протокола да не го пускат още на вратата.
Но... явно си има изключения от време оно, за униформите примерно, че за някои са задължителни, за други може и с чалми и кинжали. Ако нямаш религия от най-регистрираните си онеправдан. А дали вярваш, как може да се провери?

Е, и ако церемонията беше на открито зимъска (по някаква друга традиция), тогава можеше да сме и с ушанки и с балаклави, тоест всичко е относително...
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от optics »

Добре, какъв е смисълът дали една религия е регистрирана или не ?
Добре написаният закон се спазва от всички без разлика дали вярват в нещо и какво.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор