Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

В момента имам 6 чувала с бутилики и "канчета" на терасата и два пъти по толкова в склада. Май съм от форумните алкохолици :D
Струва ми се че съм събрал за обуща на децата :D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

В Албърта всекакви бутилки/ канчета било стъклени, пластмасови, алуминиеви или картомени от каквито и да било напитки ( вода, алкохолни, безалкохолни, мляко) се продават с депозит 10 цента за вместимост до литър и 25 цента за над литър. Та на принципа " Жената казва, че съм бил пияница, но когато с парите от амбалажа и купих кожено палто нищо не каза" и аз си ги връщам веднъж месечно. Е, кожено палто не купувам, но за бутилка-две вино или уиски от канчетата с кола на децата и бутилките вода на жената има премия и за мен ;)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

Хахахахахахаха, с тия канчета ме хвърлихте направо в тъча. :D

В българският език, доколкото все още си го спомням, канче е ей точно това нещо:

Изображение

Докато алуминиевите контейнерчета за всякакви напитки, които в случая подлежат на рециклиране, поради липсата на типично български термин би трябвало да се наричат КЕНЧЕТА - просто формално побългарена чуждица, идваща директно от английския. Как може да се нарече "канче" типичния затворен алуминиев контейнер? :?:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

И кенчета съм чувал. Абе свиркай си, това са диалекти ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

klisurov написа:Що се правите на интересни!?!
Нима забравихте, че по татово време хлапетата събирахме ст'инки най-вече от бирените и лимонадените шишета?
Сега е ред на малкия да си "пълни касичката" - аз нямам нерви да седя пред машините в изчакване на тези, които са го превърнали в бизнес (в Монреал не знам верига магазини, които да нямат такива машини).

BTW, в Connecticut, USA се връщат (срещу $0.05) дори и малките бутилки от вода.
Мойте малките също с много мерак ги тъпчат в машината. Има машини които събират по 1 цент и ти връщат на едро, много се харесват също.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски простотии

Мнение от newcomer »

IRA написа:
klisurov написа:Що се правите на интересни!?!
Нима забравихте, че по татово време хлапетата събирахме ст'инки най-вече от бирените и лимонадените шишета?
Сега е ред на малкия да си "пълни касичката" - аз нямам нерви да седя пред машините в изчакване на тези, които са го превърнали в бизнес (в Монреал не знам верига магазини, които да нямат такива машини).

BTW, в Connecticut, USA се връщат (срещу $0.05) дори и малките бутилки от вода.
Мойте малките също с много мерак ги тъпчат в машината. Има машини които събират по 1 цент и ти връщат на едро, много се харесват също.

че те кога пораснаха за да стигат до дупката на машината където се ръгат канетките
на мен близо 1,80м дет се вика дупката/на машината/ ми е на нивото на раменете
ма викаш те малките бързо растат с това ГМО дето го ядете
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

Прави на количката са по високи от мен :rofl:
Аз не съм много висока, ама отвора го стигам без да подскачам.
Последно промяна от IRA на Съб Яну 10, 2015 12:52 pm, променено общо 1 път.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски простотии

Мнение от newcomer »

IRA написа:Прави на количката са по високи от мен :rofl:

ok.няма лошо децата още от малки да се учат на рециклаж
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

В България на алуминиевите опаковки им казват "кутия", което също не ми се връзва.
Интересното е че в Албания им казват "каначе" - предполагам със същия произход на думата.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Ivan1007, то вярно че се канадизирахме, ама по мои спомени, не беше кутия а кутийка. Примерно сервитьорката казва - имаме сок в шише и сок в кутийка, какво ще желаете. :)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

И една канадска... всичкото жица, дето виси по стълбове и пилони.
Особено с тоя нисък волтаж, дето трябва да е по-дебела и трансформатора на стълба като казан за боклук.. но поне са ги изолирали, да не се прикачват циганите към мрежата, както им падне. ;) Аз имам късмета да съм в квартал с подземни кабели, ама много внимавам, като си садя дръвчета в двора... 8)
Embrace your climate change!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

optics написа:Ivan1007, то вярно че се канадизирахме, ама по мои спомени, не беше кутия а кутийка. Примерно сервитьорката казва - имаме сок в шише и сок в кутийка, какво ще желаете. :)
A, прав си, ама аз имам спомени за бира, а не за сок. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

За първи път пих кока кола и пепси кола в кутийки в Гедерето от нещо като кореком - приемаше "западни марки".
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от IFF »

optics написа:За първи път пих кока кола и пепси кола в кутийки в Гедерето от нещо като кореком - приемаше "западни марки".
За какво ви са тези боклуци, аз ако има отнякъде да си купя алтай, от оня дето го правеха по комунизмъ, няма и да ги погледна даже.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от agent Ozo »

Такива безалкохолни като "алтай" или пък "етър" и аз не ги харесвах, но пък и днес бих си пийнал с удоволствие "ресенка", "оранжада", "фруктоза" или швепс "ананас". Ако има и в добавка шоколодави бонбони "черноморец" и лимонови резанки - супер. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Заключено