Препоръчайте машинка за подстригване

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Препоръчайте машинка за подстригване

Мнение от dea »

Купували ли сте добра машинка за мъжко подтригване? Аз все купувам такива, които работят 3-4 пъти и после почват да скубят косата. Само на мен ли се случва да попадам на боклуци не зная . . . Бих искала да прочета отзиви на клиенти преди да реша какво да купя. Има ли доволни от марката Norelco (Philips) примерно?
Предварително благодаря на всички, които ще се включат в темата.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Препоръчайте машинка за подстригване

Мнение от Bistra »

Moята е Vidal Sasson.
Имам я от много време сигурно 6-7 години. Подстригва безупречно. Ножовете и са от титаниум.
Сега отварям скоба. Има различни нива на накрайниците. Когато косата е прекалено дълга...скубе. :sweat: Няма как да го избегнеш. Моите мъже и двамата са с много здрави, буйни и къдрави коси. Така че за да се избегне горното, първоначално намалявам косата с ножица и гребен. Машинката я ползвам само за дооформяне.
Не помня обаче от кой магазин я взех. Отдавна беше. Мисля си за Canadian tire, но не мога да го твърдя със сигурност. Просто съм забравила.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Препоръчайте машинка за подстригване

Мнение от eva-vet-eva »

На мъжо е Remington, също с титаниеви ножчета. Също 7-8 годишна, взехме я от Centre de Rasoirs, някаква промоция беше, към 50-60 кинта. Има си накрайници, стрижат си се редовно със синковеца. Засега не е казал, че скубе, а поддръжката му е 0, даже не си я чисти като хората(добре, че съм аз), да не говорим за омасляване(тва и аз не го правя).
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Препоръчайте машинка за подстригване

Мнение от the_coach »

http://home.wahl.com/products/Men'sGrooming"
Добре реже, не скубе, но тежи сто кила :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Препоръчайте машинка за подстригване

Мнение от yahoo »

fighter написа:http://home.wahl.com/products/Men'sGrooming
Добре реже, не скубе, но тежи сто кила :)
Аз ползвам тази: "
и съм доволен от качеството, но понеже беше малко скъпичка се въздържах да я препоръчам. Обаче сега гледам в Амазон са я намалили повечко и вече си заслужава.
Задължително трябва да се капват 2-3 капки от тяхното Wahl Clipper Oil на всеки няколко употреби иначе е възможно и тази да почне да скубе.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Препоръчайте машинка за подстригване

Мнение от the_coach »

yahoo написа:
fighter написа:http://home.wahl.com/products/Men'sGrooming
Добре реже, не скубе, но тежи сто кила :)
Аз ползвам тази: "
и съм доволен от качеството, но понеже беше малко скъпичка се въздържах да я препоръчам. Обаче сега гледам в Амазон са я намалили повечко и вече си заслужава.
Задължително трябва да се капват 2-3 капки от тяхното Wahl Clipper Oil на всеки няколко употреби иначе е възможно и тази да почне да скубе.
Аз я взех от Walmart, пак за толкова пари - 60-70 кинта, може би преди година.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Препоръчайте машинка за подстригване

Мнение от analgin »

Aз не бих се подстригвал в къщи, жената ходи всяка седмица на фризьор и маникюр, че аз да не съм по-долна класа от нея :D
Удоволствието да отдеш в бербершопа, да те подстрижат не е за изпускане, там научавам последните клюки в квартала и много друга информация с която немога да се сдобия от други източници.
За бръсненето няма да ви казвам какво удоволствие е. Нося си стар бръснач "Солинген" наследство от дядо и арабина го точи на един каиш, а като ме избръсне после съм ОК за минимум 3 дни ...
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Препоръчайте машинка за подстригване

Мнение от kiro »

dea написа:Купували ли сте добра машинка за мъжко подтригване? Аз все купувам такива, които работят 3-4 пъти и после почват да скубят косата. Само на мен ли се случва да попадам на боклуци не зная . . . Бих искала да прочета отзиви на клиенти преди да реша какво да купя. Има ли доволни от марката Norelco (Philips) примерно?
Предварително благодаря на всички, които ще се включат в темата.
Всяка марка има висок, нисък и среден клас модели, а на теб ти трябва висок клас, който не се продава в Canadian tire. В Торонто има няколко места, от където фризьорките си купуват оборудване. Питай в някой салон в Монреал, там могат да ти кажат къде е това място в Монреал. Харесай си някой професионален модел машинка и след това я намери в интернет. Под $150 наистина качествени машинки няма.
Bulgayrian
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Препоръчайте машинка за подстригване

Мнение от yahoo »

analgin написа:Aз не бих се подстригвал в къщи, жената ходи всяка седмица на фризьор и маникюр, че аз да не съм по-долна класа от нея :D
Удоволствието да отдеш в бербершопа, да те подстрижат не е за изпускане, там научавам последните клюки в квартала и много друга информация с която немога да се сдобия от други източници.
Това е така, ама моя фризьор е на 15км в едната посока и зимата ми идва малко далечко само за да ми обере врата най-често. За цялостно постригване обаче нямам избор.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Препоръчайте машинка за подстригване

Мнение от the_coach »

analgin написа:Aз не бих се подстригвал в къщи, жената ходи всяка седмица на фризьор и маникюр, че аз да не съм по-долна класа от нея :D
Удоволствието да отдеш в бербершопа, да те подстрижат не е за изпускане, там научавам последните клюки в квартала и много друга информация с която немога да се сдобия от други източници.
За бръсненето няма да ви казвам какво удоволствие е. Нося си стар бръснач "Солинген" наследство от дядо и арабина го точи на един каиш, а като ме избръсне после съм ОК за минимум 3 дни ...
Е па за нула номер струва ли си да ходя при бръснаря, плюс тва 2 пъти седмично се минавам с машинката. Аз и нямам много коса де ;)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Препоръчайте машинка за подстригване

Мнение от balbi »

fighter написа: Е па за нула номер струва ли си да ходя при бръснаря, плюс тва 2 пъти седмично се минавам с машинката. Аз и нямам много коса де ;)
:y:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Препоръчайте машинка за подстригване

Мнение от Bistra »

М-Не...за мен е наслада да ги подстригвам. Така ги оформям, както на мен биха ми харесали. 8)
Пък и какво да ги правя като не са клюкари. :$
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Препоръчайте машинка за подстригване

Мнение от newcomer »

analgin написа:Aз не бих се подстригвал в къщи, жената ходи всяка седмица на фризьор и маникюр, че аз да не съм по-долна класа от нея :D
Удоволствието да отдеш в бербершопа, да те подстрижат не е за изпускане, там научавам последните клюки в квартала и много друга информация с която немога да се сдобия от други източници.
За бръсненето няма да ви казвам какво удоволствие е. Нося си стар бръснач "Солинген" наследство от дядо и арабина го точи на един каиш, а като ме избръсне после съм ОК за минимум 3 дни ...
:y:
все пак това е едно уважение към нас самите на които не ни харесва да ни стригат като офсе
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Препоръчайте машинка за подстригване

Мнение от Bistra »

Бате, ти от сладкар на овса ли се обърна? Метаморфози, метаморфози... :lol:
Ела да го видиш Щеря какво е юпи ( да не се бърка с някои съфорумци, много моля) след моите прически. Е, разбира се ходи и на фризьор, когато ме мързи или не съм на кеф. |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Препоръчайте машинка за подстригване

Мнение от kiro »

Ами машинката не е задължително да се ползва за подстригване само на коса.
Има други окосмени части от тялото, които някои предпочитат да обезкосмяват, и където посягане със стар бръснач Солинген не е много желателно
Bulgayrian
Публикувай отговор