Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Тези точки, които пишеш са за canadian working experience. За foreign work experience са различни, като втория кандидат не получава никакви за него.
Максимума точки за стаж получаваш на 3 години стаж ако е foreign work experience т.е. не е в канада.

Имаш ли ielts взет вече? По него се смятат факторите образование+език и стаж+език.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
gorgy
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Яну 07, 2016 6:05 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от gorgy »

gorgy
Аз също бях решил да изпращам дипломите си за приравняване в IQAS, но се отказах, точно поради тази причина. За разлика от WES, при тях задължително документите следва да бъдат изпратени от издалата ги организация, т.е. от университета, който си завършил. При мен нямаше как да се случи лесно това и поради тази причина избрах много по - лесния начин с изпращане към WES. Дори и да си избрал да заминаваш за Албърта, няма никакъв проблем дипломите ти да са приравнени в WES. Това приравняване ти е нужно единствено и само за целите на CIC.[/quote]

благодаря за отговора. ще пращаме до УЕС.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

bossa nova написа:
puhanka написа:
danimrb написа:Няма нужда от разпечатка на страницата на акаунта. Проблемът явно идва от това, че един акаунт(референтен номер) може да се използва само за дипломите на един и същи човек(няма значение от техния брой). Ако искате да получите оценка и за дипломата на мъжа Ви, ще трябва да създадете нов акаунт и за него, който ще бъде с различен референтен номер от Вашия.
Хрумна ми, че е възможно да е това. Възможно е да са си променили нещата (бях чела преди във форума, че няма проблем да се пращат с един акаунт). Но пък и статуса в моя акаунт не са го сменили още е Waiting for required documents.
puhanka,правилно ти е отговорил danimrb.
Няма как individual reference number да е за двама души от един акаунт.Относно това поне в близката година няма промяна.Както има телефони и имейл за контакт,като заредиш страницата на WES , долу вляво се появява прозорец за чат.
Успех! :y:
Да, определено това беше проблема.
След кратка кореспонденция и с тях, регистрирахме акаунт и за мъжа ми. Изпратих им референтния номер на неговият апликейшън, и днес гледам, че вече и неговия статус са обновили на "Documents received - review in progress". Сега остава да чакаме и да се надяваме, че документите ще са изрядни и всичко ще е наред.
:) Благодаря на всички за помощта.
theshadowman
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 11:15 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от theshadowman »

Anna.N написа:Тези точки, които пишеш са за canadian working experience. За foreign work experience са различни, като втория кандидат не получава никакви за него.
Максимума точки за стаж получаваш на 3 години стаж ако е foreign work experience т.е. не е в канада.

Имаш ли ielts взет вече? По него се смятат факторите образование+език и стаж+език.
IELTS е през м. Март. Точките ги писах с минималния необходим резултат от 6. Май не се събират много точки :@
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Е, не е така .. вие сте млади и с точките за образование , които сте писали предполагам магистър и 3 години стаж .. би трябвало да се приближавате до моите. Което е добре - шанс за покана има!
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

theshadowman написа:
Anna.N написа:Тези точки, които пишеш са за canadian working experience. За foreign work experience са различни, като втория кандидат не получава никакви за него.
Максимума точки за стаж получаваш на 3 години стаж ако е foreign work experience т.е. не е в канада.

Имаш ли ielts взет вече? По него се смятат факторите образование+език и стаж+език.
IELTS е през м. Март. Точките ги писах с минималния необходим резултат от 6. Май не се събират много точки :@
theshadowman
Бъди оптимист! Виж следната аритметика:
1. При IELTS 6, т.е. CLB 7 -
Възраст 100
Образование 126
Ниво език - 64
Образование съпруга - 10
След като имаш магистър, би следвало да имаш и бакалавър, т.е. получаваш и минимум 13 точки за Skill transferability.
Стаж - 25
Както при повечето участници от България, които нямаме стаж в Канада, то точките ти са съвсем нормални. В твоя случай най - вероятно около 338 при IELTS 6.
2. Но виж какво се получава при CLB 9(7 на Reading, Writing, Speaking и 8 на Listening):
Възраст 100
Образование 126
Ниво език - 116
Образование съпруга - 10
Skill transferability - 25
Стаж - 50
Т.е. общо 427 при минимален праг на последното теглене от 453 точки. Ако имаш и още някаква друга диплома, която да спада като post-secondary program, то точките ти стават 452 - напълно достатъчни за някое от следващите тегления. Другият вариант е с точки за втори език или точки за език на съпругата ти. Следващ вариант е номинация от Онтарио след като вече си минал 400-те точки и т.нат. Т.е. така погледнато, и имайки предвид очакванията, че през 2016г. прага поетапно ще пада, то целта не е непостижима.
Ако бъркам някъде в сметките, нека някой ме поправи. Идеята ми е, че без борба и дълбок джоб, няма как да се успее в това начинание. Само да ти споделя, че аз отдавна преминах 30г., но никак не съм се отказал, въпреки че не получавам 100-те точки за age. Както ти казва и Anna.N "Вие сте млади..... - шанс за покана има!
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

danimrb, бъркаш само skill transferability-то.
Аз също съм с бакалавър и магистър. Тук ти ги смята като 2 or more post graduate degrees, one of which is at least 3 years long.

Т.е:

С CBL 7 - 25
С CBL 9 - 50.

Много добри шансове имат с малко по-хубав резултат на IELTS. Дори ако успеете от първия път в изпита, започвайте да оглеждате документите за по-нататък. Успех!
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
theshadowman
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 11:15 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от theshadowman »

Благодаря за подкрепата. Отказване няма. Трябва да се евакуираме преди да е станало прекалено късно :)
Приятна вечер на всички!
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Обърнете внимание, който е стигнал на тази фаза, че required settlement funds са променени - вдигнати са сумите с между 300 и 400 долара.

Ето ги сумите:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /funds.asp
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Аз съм още малко далеч от регистрацията в ЕЕ, но започнах да оправям останалите документи.
Затова искам да ви попитам дали това - http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/f ... M5612E.pdf" е актуалния чеклист.

И незнам дали не се бъркам нещо, но да не би да са отпаднали вече бележките от НОИ/НАП за доказване на легалността на извършваната работа?

В тази връзка, ще съм благодарна ако ми дадете съвет относно стажа и регистрацията в ЕЕ.
Тъй като немога да взема писма от предишните работодатели в България, а и сякаш 3 год. трудов стаж покриват изискванията (незнам дали за повече дават съответно и повече точки), си мислех при регистрацията в Експрес Ентри да пиша само настоящия си работодател, при който работя от 2012. Останалите, от 2004 до 2012 няма да ги споменавам.
Според вас това дали ще е ОК или е по-добре да пиша и БГ работодателите, а ще ги доказвам с УП2 и договорите?
Граждански договори как описвате при регистрацията?

И относно ЕСА репорта - изпраща се оригинала + копие на дипломата + лицензиран превод. Дали ще е проблем ако приложа копие на превода, който беше направен към копията с апостила или трябва да ми направят нов?

А относно гражданския статус:
Доколкото разбирам, трябва да се предостави актуално брачно свидетелство. А нужно ли е да се изпраща свид. за предишен брак и развод при положение, че няма деца? Бях чела преди, че това е само в случай че има деца от предишни бракове, но не съм сигурна.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

puhanka,

За регистрация в ЕЕ (имам предвид да си направиш профил) не ти трябват никакви документи ОСВЕН номер на WES репорт и номер на сертификата от взет IELTS (или от френските изпити).

Относно check list-а - след ИТА получаваш персонализиран чек лист, в който разликите са малки от общия такъв, в зависимост от профила ти.

Стаж - максимума точки ти е на 3 години стаж. Ако можеш да докажеш само тези 3 години при сегашния си работодател, а останалите не можеш - не ги пиши в стажа. При получаване на ITA обаче ги впиши в Personal history - activities. В този раздел от профила ти можеш да впишеш такъв вид работа, която си работил но не можеш да докажеш и затова не си я сложила в раздела с work experience, който ти дава точки. Стажът можеш да докажеш и само с reference letter от работодател, разбира се с телефони за връзка и т.н. Ако работодателят не иска да ти напише такъв летър или в общия случай ти да си напишеш а той да ти го подпише - тогава вадиш документи като бележки от НОИ, трудов договор, последен фиш ако пазиш, длъжностна характеристика ..

ECA репорт не се изпраща никъде. Подаването на документи през Ескпрес Ентри е онлайн освен ако нямаш провинциална номинация. Прави се цветно копие на оригинални дипломи+приложения, оригинални преводи и ECA репорт. Последното дори не е задължително според условията, но за всеки случай е добре да се приложи.

Относно статуса: В профила попълваш дали си single, married, divorced, widowed или in a common law relationship. Ако имаш предишен брак си попълваш разведен. При това положение ти искат решение за развода мисля без значение дали имате деца или не - то ти излиза автоматично в системата в чек листа на по-късен етап.

Ако бъркам някъде, поправяйте :)
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Anna.N написа:puhanka,

За регистрация в ЕЕ (имам предвид да си направиш профил) не ти трябват никакви документи ОСВЕН номер на WES репорт и номер на сертификата от взет IELTS (или от френските изпити).

Относно check list-а - след ИТА получаваш персонализиран чек лист, в който разликите са малки от общия такъв, в зависимост от профила ти.

Стаж - максимума точки ти е на 3 години стаж. Ако можеш да докажеш само тези 3 години при сегашния си работодател, а останалите не можеш - не ги пиши в стажа. При получаване на ITA обаче ги впиши в Personal history - activities. В този раздел от профила ти можеш да впишеш такъв вид работа, която си работил но не можеш да докажеш и затова не си я сложила в раздела с work experience, който ти дава точки. Стажът можеш да докажеш и само с reference letter от работодател, разбира се с телефони за връзка и т.н. Ако работодателят не иска да ти напише такъв летър или в общия случай ти да си напишеш а той да ти го подпише - тогава вадиш документи като бележки от НОИ, трудов договор, последен фиш ако пазиш, длъжностна характеристика ..

ECA репорт не се изпраща никъде. Подаването на документи през Ескпрес Ентри е онлайн освен ако нямаш провинциална номинация. Прави се цветно копие на оригинални дипломи+приложения, оригинални преводи и ECA репорт. Последното дори не е задължително според условията, но за всеки случай е добре да се приложи.

Относно статуса: В профила попълваш дали си single, married, divorced, widowed или in a common law relationship. Ако имаш предишен брак си попълваш разведен. При това положение ти искат решение за развода мисля без значение дали имате деца или не - то ти излиза автоматично в системата в чек листа на по-късен етап.

Ако бъркам някъде, поправяйте :)
Много благодаря, Anna.N.
За статуса -аз ще съм водещият кандидат, а мъжът ми има предишен развод (без деца). И в този случай също, предполагам важи това което казваш - ще трябва да преведем и приложим решението на съда за развода.
don miron
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от don miron »

Здравейте! Необходимо ли е все още да се доказва съвместно съжителство от минимум 1 година, тъй като с партньорката ми нямаме брак? Живеем на един адрес от април 2015г., но сега пък измислиха, че за да получаваш детски, когато нямаш брак е необходимо родителите да живеят на различни адреси. В тази връзка е и въпроса ми за да знам дали да сменям адреса?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Здравей,

Да, изискването е 1 година съвместно съжителство. The applicant must submit a Statutory Declaration of Common-Law Union form [IMM 5409] and evidence of cohabitation for a period of at least 12 continuous months.Може да се докаже и с договор за наем на името и на двамата, но най-лесния начин без да се налагат допълнителни разправии е с обща адресна регистрация.
Ето линк: http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... mplete.asp виж evidence of common law union.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
don miron
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от don miron »

[quote="Anna.N"]Здравей,

Да, изискването е 1 година съвместно съжителство. The applicant must submit a Statutory Declaration of Common-Law Union form [IMM 5409] and evidence of cohabitation for a period of at least 12 continuous months.Може да се докаже и с договор за наем на името и на двамата, но най-лесния начин без да се налагат допълнителни разправии е с обща адресна регистрация.
Ето линк: http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... mplete.asp виж evidence of common law union.[/quot
Благодаря за бързия отговор!
Публикувай отговор