Поздрави от Мадрид

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от newcomer »

yahoo написа:
Kpetrov написа:...
Аз пък например от тази статистика виждам че нормалната средна температура за Монреал под нулата е само 4 месеца:

http://www.yr.no/place/Canada/Quebec/Mo ... stics.html"
yahoo написа:И коя е тази зима която е започвала сериозно преди средата на декември в Монреал???
Въпроса ми очевидно беше риторичен с точно зададен период от време и място за които ми е твърдението, но ти реши че трябва да го оспориш без досега да си ми дал факти за първата половина на декември. Дори и да е падал сняг преди средата на декември той не се е задържал, както и температурите през този период съвсем не са каквито са през зимата. За каква зима тогава говорим през ноември и до средата на декември?
ети справка за ноември 2002 год
A Cold and Snowy November

Although the early part of the month was mild, November proved to be particularly cold in Quebec with average temperatures ranging one to two degrees below normal. Many cold temperature records were shattered, with temperatures falling as low as -20 °C in the Abitibi region. In the southwestern Quebec to Gaspé corridor, winter came early, with the total monthly snowfall more than two to three times normal November depths. The main culprit was an intense low pressure system moving along the northeastern U.S. coast, dumping 30 to 40 cm of snow between November 17th and 19th. During this storm, Gaspé airport reported nearly 63cm of snow in a single day - a new record for the area!

източник
https://ec.gc.ca/meteo-weather/default. ... 3F5B7-1#r3"
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:
Kpetrov написа:...
Аз пък например от тази статистика виждам че нормалната средна температура за Монреал под нулата е само 4 месеца:
И още два месеца под 5
http://www.yr.no/place/Canada/Quebec/Mo ... stics.html"
yahoo написа:И коя е тази зима която е започвала сериозно преди средата на декември в Монреал???
Въпроса ми очевидно беше риторичен с точно зададен период от време и място за които ми е твърдението, но ти реши че трябва да го оспориш без досега да си ми дал факти за първата половина на декември. Дори и да е падал сняг преди средата на декември той не се е задържал, както и температурите през този период съвсем не са каквито са през зимата. За каква зима тогава говорим през ноември и до средата на декември?
Сега пък точно за даден период от време... стъкмистика ли ще правим. Няма да ги свалям ден по ден и да осреднявам точно за желания от теб период!
Хубаво ето 1 Дек. 2013 средата на толкова желания от теб период
Avg -5.6 -11.8 -9.0
За каква зима тогава говорим през ноември и до средата на декември?
Ей за такава, студена зима говорим. За такава, че чак дори и такива любители на природата (виж мнението на Пумпи), като част от животинското царство им се налага да си обират крушите. ;)
Това че в Канада имам по-добри условия за живот от Бг и повече условия за спорт (аз гледам от тази камбанария и това е което ме интересува) не могат да променят фактите и да кажа на черното бяло.
Канадската зима e кофти. За прериите да не говорим там от Ноември ги удари -20.
Последно промяна от Kpetrov на Чет Дек 04, 2014 12:40 pm, променено общо 1 път.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Bistra »

Батка, Гаспе е доста по- на североизток от Монреал. Tам отражение върху климата давaт студените течения от Атлантическия оkеан.
Ако трябва да сме точни в NY понякога има по-големи снеговалежи от Монреал, макар че е по- на юг, поради същата причина. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от analgin »

Изображение
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа: Хубаво ето 1 Дек. 2013 средата на толкова желания от теб период
Avg -5.6 -11.8 -9.0
Точно се вижда че дори и при тази зима значимия сняг от 30 см е паднал точно на 15-ти декември което и аз казвам, а преди 10-ти изобщо сняг не е имало.
Kpetrov написа:Канадската зима e кофти. За прериите да не говорим там от Ноември ги удари -20.
Ето точно такива обобщения не трябва да се правят защото Канада не е никак малка страна за да е еднакво навсякъде и ако много насевер е така то ей сега ще скочат хората от BC да ти обяснят колко им е кофти зимата :)
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от davidT »

pumpy написа:Доколкото виждам мнението на Rall би било най-полезно в случая. Тези с доматите, ракията, бунгалата и омразата към природата няма защо да коментират. Просто не са добър модел за асоциация за пусналия темата :) Нищо лично, хората са различни.
Щом ти го казваш,значи точно на Rall мнението трябва да се избягва.
А иначе си прав,тя затова КА е само 35 млн население на гигантска територия :D И ако махнеш населението на първите 5-6 най-големи града кво ще остане ? нищо ? :D
Kpetrov написа: Ей за такава, студена зима говорим. За такава, че чак дори и такива любители на природата (виж мнението на Пумпи), като част от животинското царство им се налага да си обират крушите. ;)
Те някой елементи ,като тоя в скобите ,са по-големи животни и от самите животни :D :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Bistra »

Хехе то това и е ценното! По-малко конкуренция, по-малко хрантутници. Какво неудобство е малко по-суров климат за една развита държава? Като гледам и скандинавските държави не са много населени, ама никой не е тръгнал да си хвърля паспорта, докато нашенци имаше няколко случая вече, май, май. :lol:
Чудя се само, що на пречещите им климата не си изберат някоя по бяла дестинация за изкарване на зимата (като USA например, без да си губят гражданството ;) ), а се врат по такива помиярски места като Коста Рика, Панама, що не и Колумбия. Пълно е с имигранти от тези държави, докато американци съм виждала един - двама, от които единият беше хомосексуалист. Не му давали там да се жени, пардон омъжи, та затова и емигрирал. :lol:
Е, виж и за "морският тюлен" би било по-удобно да иде там, а той Канада, та Канада! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от optics »

Той "тюлена" пусна мухата и ся гледа сеир.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:
Kpetrov написа: Хубаво ето 1 Дек. 2013 средата на толкова желания от теб период
Avg -5.6 -11.8 -9.0
Точно се вижда че дори и при тази зима значимия сняг от 30 см е паднал точно на 15-ти декември което и аз казвам, а преди 10-ти изобщо сняг не е имало.
Kpetrov написа:Канадската зима e кофти. За прериите да не говорим там от Ноември ги удари -20.
Ето точно такива обобщения не трябва да се правят защото Канада не е никак малка страна за да е еднакво навсякъде и ако много насевер е така то ей сега ще скочат хората от BC да ти обяснят колко им е кофти зимата :)
Зимата не е само сняг, то и на южния полюс сняг рядко пада, но не пречи зимата да е студ. Миналата година през Декември си беше бая хладно, още от началото.
Крайбрежието на Бритиш Колумбия го изключих още в по-предишното мнение. С изключение на Ван. всички други големи градове попадат в "кофти" условия през половината от годината. Така че обобщението си е на място. Или е студ или сняг или леден дъжд, а понякога всичко заедно.
Няма какво да се лъжем, но хората направо излизат по джапанки при ден с положитени температури през зимата. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Kpetrov »

analgin написа:Изображение
Тоя у лево да не е всеизвестното джудже!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Guinness »

Bistra написа:Аз мобилни телефони почти не ползвам. Изнервят ме. ;)
Дай боже и интернета да почне да те изнервя и да спреш да го използваш :clap: :clap: :clap:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Bistra »

Надеждата крепи човека! :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
7George
Мнения: 9662
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от 7George »

Защо Канада не била няколко-стотин милиона човека, ами само 30?
Защото има пропускателен визов режим, това е една от причините. Те сигурно и няколко милиарда биха се събрали седнали един до друг, или един върху друг, но .. това вече нямаше да е страната, в която съм дошъл. Няма ли простор, пространство да се диша, "бяла замръзнала пустош" ако щете, това вече не е мечтаната страна. Тогава, при подобно пренаселване, ще стане жестоко и пак ще трябва да се спасявам някъде другаде.. Та климата е само един дребен нюанс, който определя мотивите за емиграция. Другото е по-важно, кво ни ги разправяте, та ние всички идваме от някоя по-южна страна, и по собствено желание, след задълбочен анализ.

Какво има по-наюг в типичния сучай: жега, мизерия, пренаселеност, престъпност, насекоми и отровни гадини. Ако намерите реалити шоу-то "Naked and Afraid" на Дискавъри - гледайте го , за да видите как се оцелява в топлите страни без придобивките на цивилизовения човек - трудно, до почти невъзможно.
Embrace your climate change!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Kpetrov »

7George написа:Защо Канада не била няколко-стотин милиона човека, ами само 30?
Защото има пропускателен визов режим, това е една от причините.
...
То и щатите имат пропускателен визов режим, но не са 30 милиона, нали!? ;)
Колкото до реалити шоу-то "Naked and Afraid" то в топлите страни може и да се оцелява трудно, но тук (да речем вчерашната нощ) Naked не ти давам повече от час.
А това в каква страна искаш да живееш няма нищо общо с това дали зимата в Канада е кофти.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от tonny »

Nagual, прочетох отгоре темата и отговорите на титулярите. Информация тук няма да получиш, най-много храна за тея мъртви души да дадеш. Заканил съм се ако имам късмета да ида там да не поддържам връзка с тези, те се "помирисват" https://www.youtube.com/watch?v=qpgTC9MDx1o" , внимавай и ти! :emo:
Публикувай отговор