Търся си работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:
pumpy написа:... НЕ че от мен зависи и има значение кой и какво прави - всеки си има глава на раменете и не дължи никому обяснения и оправдания - това е свободна страна ;)
Е те това е, нищо повече не може да се добави. :)
А който не може да подтисне вътрешния си порив за честност и почтеност, има възможност да донесе до съответните органи за своя познат-социаладжия и черноработник и така да даде своя принос за да се поправи тази въпиюща несправедливост. :)
Ози, не става дума за донасяне и топене - все действия недостойни за човешкото същество, възпитавани с голямо старание в едно друго време и едно друго общество, от което видимо някои не могат и/или не искат да се отърват.

Става въпрос за ЗАГУБЕНО време и материя/материал. Става дума за самозаблуда и заблуда на околните и децата ни, които гледат от нас кое е правилно и как да се развиват. И това да имам мнение не е престъпление и не е причина да ме квалифицираш и/или поучаваш какво и как да правя, тенкю.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

roumensp написа:
grozdan написа:Едно не разбирам - защо ще се 'дигне некой си да мине процедури за skilled worker и доброволно ще кисне на социал? Ако ти се налага - ОК, нема проблеми, затова го има. Като начин на живот обаче ...
Вероятно всеки е започнал с оправданието, че му се налага и ще е само времмено и после се е оставил по течението.
Всички пишете за "професионални социалкаджии", ама някой познава ли наистина такива или това са предимно "urban legends" ?
Аз познавам такива професионални социаладжии. Дори ме бяха попитали защо си търся работа, ние във Ванкувър помощи нямаме ли?
Преди да дойдем в Канада, присъствах на една от тези "Срещи във Варна" и един екземпляр много разпалено обясняваше как като отидел в Монреал щял да носи пици и взима социал, въпросният май още си е във Варна.
То такива дето искат да са по-хитри от нас простите ги има навсякъде, наскоро ме питаха дали предлагам работа на черно.......
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Търся си работа

Мнение от IRA »

roumensp написа:
grozdan написа:Едно не разбирам - защо ще се 'дигне некой си да мине процедури за skilled worker и доброволно ще кисне на социал? Ако ти се налага - ОК, нема проблеми, затова го има. Като начин на живот обаче ...
Вероятно всеки е започнал с оправданието, че му се налага и ще е само времмено и после се е оставил по течението.
Всички пишете за "професионални социалкаджии", ама някой познава ли наистина такива или това са предимно "urban legends" ?
Аз лично не познавам, става дума за българи. Работата на черно не е лесна и не е приятна, не може дълго време да се издържи.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:Ози, не става дума за донасяне и топене - все действия недостойни за човешкото същество, възпитавани с голямо старание в едно друго време и едно друго общество, от което видимо някои не могат и/или не искат да се отърват.

Става въпрос за ЗАГУБЕНО време и материя/материал. Става дума за самозаблуда и заблуда на околните и децата ни, които гледат от нас кое е правилно и как да се развиват. И това да имам мнение не е престъпление и не е причина да ме квалифицираш и/или поучаваш какво и как да правя, тенкю.
Ами то е пределно ясно, че има хора, които не могат или не искат да се разделят с навиците си от едно време. Та нима не е от това минало време навика да гледаш в канчето на другия, да поучаваш другите, или пък да ги критикуваш, па било то и "другарски"? Като прибавим към това и самочувстието на успелият в днешни дни парвеню и се получава коктейл да дрънка. :)
Мнение всеки има право да изказва, но да съди и поучава - не. Можем да го правим с децата си, но не и да търсим сметка на който и да било друг защо е решил, примерно, да губи едно или друго. Било то времето си, парите си или каквото и да било.
А що се отнася до "донасянето" и "топенето", то ако не го направиш когато става дума за престъпление, си е живо закононарушение. И тъй като знам, че има хора свръхчувствителни, за които работата на черно и вземането на социал е престъпление, им подсказвам верния път за облекчаване на душевните им терзания. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Търся си работа

Мнение от grozdan »

roumensp написа: Вероятно всеки е започнал с оправданието, че му се налага и ще е само времмено и после се е оставил по течението.
Всички пишете за "професионални социалкаджии", ама някой познава ли наистина такива или това са предимно "urban legends" ?
Аз лично не съм чувал и не познавам такива. Чувал съм обаче за култовия квартал Hochelaga-Maisonneuve пълен с местни "професионалисти". Доколкото ми е известно (а то не е много), социала има известни ограничения и никога не живееш като "бял" човек. Мисля за да станеш канадец трябва да си работил поне малко, не можеш да ходиш на почивки, не можеш да караш по-скъпа кола от някакъв таван, трябва да ходиш до Emploi-Quеbec когато те повикат, Харпър искаше да вкарва задължението да приемеш каквато и да е работа до 100км дистанция ако си безработен и други такива. Затова бих се изненадал ако skilled worker immigrant стане такъв професионалист.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Търся си работа

Мнение от NaviD »

А на някой от анализаторите по-горе дали му хрумва, че понякога си работиш на бяло, а си доработваш на черно поради разни причини? Например удобно работно време и при работодател, който за някой работещ по 15 часа на седмица не иска да си обогатява пейрола и увеличава разхода? Човека си има причини, сигурно вече си е намерил работа, а вие го изкарахте и социаладжия даже...А колко от вас си драскат тук в работно време и на държавни служби- това сигурно е много хитро?!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

Озо, Озо.......бедни ми Озо, отново четеш като Дявола евангелието. Професионалните социаладжии са бедни душички, и бедният им мозък не проумява, че това не е правилно. И напротив, имам право да ги съдя и квалифицирам, защото не съм съгласен здрави и прави мъже да ми лежат и пърдят по цял ден, чудейки се в кой магазин са пуснали пържоли на промоция. Това дава много лош пример на децата, защото не забравяй, че децата копират поведението на родителите си.
yuriy_cska
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:44 am
Местоположение: Montréal/Verdun

Re: Търся си работа

Мнение от yuriy_cska »

Такаааааа :D След цялата помия която се изля върху мен индиректно реших да дам отговор на загадката защо търся работа на черно.
1.Както казах съм новодошъл със лош да не кажа никакъв език(това си е изцяло моя грешка и мой проблем).Не смятам тука да се обяснявам защо в България нямах средства и време,за да уча френски.
2.Жена ми ходи на работа цяла седмица и аз гледам 9 месечния си син през това време
3.Направили сме си следната стратегия за реализация тука(не знам дали е най-правилната):
- след първите 3 месеца излизаме на социал и си караме францизацията
-ако след францизацията ни е добър езика записваме да учим най-вероятно DEP или най-много колеж със заем-стипендия(ето защо не трябва да си работил на бяло-защото на практика нямаш стипендия ако си работил).Ако не ние добър езика продължаваме да го учим пак с въпросната заем-стипендия(примерно в U de M)

Та ето за това пуснах тази тема за работа по възможност събота и/или неделя.Нито съм имал намерение да цоцам от Вашите съвестно платени данъци и съм далеч от мисълта да съм цял живот на социал.
Лошо впечатление ми прави и това,че всички се захванаха(с малки изключения) за това да осъждат работата на черно,а не същината,а именно да се помогне(ако е възможно).Не сме единни като нация,гледаме все как да препънем другия,но не и да му помогнем.Мисля,че това е един от основните ни проблеми,за да сме изчезваща нация и да не ни върви държавата.
Благодаря за изслушването и се надявам,че във Вашите очи не съм вече толкова черен и извън закона,а ако някой настоява да ме предаде на правосъдието ще му дам точния си адрес.

П.С. Ако си мислите,че по някакъв начин може да се премахне работата на черно жестоко се лъжете.Мислите ли,че не се знае,че почти всички от Publisac,от разносвачите на пици,от чистачите на офиси и къщи и да не ги изброявам още,работят на черно.Системата е такава,така работи и не мисля,че някой скоро ще е промени.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

Юри, запише се да учиш в колеж език. С два курса на семестър и малко бебе ще си фул тайм и ще имаш право на стипендия. Единия от тях може да е език, втория нещо по това, което те интересува. Работата на черно за уикенда пак си я намери, но си използвай и времето. Вестници се карат сутрин всеки ден на името на жена ти, така твоя доход е нулев.
Можеш да комбинираш един семестър да работиш, един да учиш, въпрос на планиране за да не ти повлия на стипендията.
Как сте минали интервю с лош език ? Все да е нещо за да си намериш обща работа. Може да е нищно време, така ще си гледаш детето през деня - личен опит :)
yuriy_cska
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:44 am
Местоположение: Montréal/Verdun

Re: Търся си работа

Мнение от yuriy_cska »

pumpy написа:Юри, запише се да учиш в колеж език. С два курса на семестър и малко бебе ще си фул тайм и ще имаш право на стипендия. Единия от тях може да е език, втория нещо по това, което те интересува. Работата на черно за уикенда пак си я намери, но си използвай и времето. Вестници се карат сутрин всеки ден на името на жена ти, така твоя доход е нулев.
Можеш да комбинираш един семестър да работиш, един да учиш, въпрос на планиране за да не ти повлия на стипендията.
Как сте минали интервю с лош език ? Все да е нещо за да си намериш обща работа. Може да е нищно време, така ще си гледаш детето през деня - личен опит :)
Това за вестниците не го разбрах :) Иначе жена ми беше водещ кандидат и тя знае на прилично ниво френски и английски.Аз съм издънката.Тука като ходих на оценка на езика ме изкараха 2 ниво(intermédiaire),но аз не ги разбирам и ми е трудно да говоря.Иначе елементарните неща от интервюто ги знам(колко и къде съм учил,къде и колко и какво съм работил и тем подобни)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

Ако и когато караш вестници, жена ти може да получава формално заплащането на нейно име. Да не мислиш, че някой го интересува кой кара колата в 4 сутринта ? Но пък можеш да си си вкъщи навреме за да ходи тя на работа, а ти да си с бебока.
Помисли си и за следния вариант: давате го на детска градина, даже и да не е субсидирана за 7 кинта, с вашите доводи в началото ще сте много близко до 7, независимо колко ви струва. Ти си намираш работа през нощта, така спиш през деня, докато бебето е на градина и като си го вземеш в 4 си го гледаш и си си със семейството цяла вечер. Варианти много, според мен социалния е най-непредпочитания, но това е лично мнение.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от ablood »

1. Език няма да научиш, докато работиш с българи и подобни. Френските курсове вървят със стипендия.

2. Нашите 2 деца родени тук тръгнаха на градина на 7 - мия месец. Тази година в градината имаше даже две 4-месечни бебета.

3. ДЕП-овете за социаладжии мислиш ли, че са същите, като образованието, което могат да получат стипендиантите?

Какво става със семейната "стратегия", ако по средата на развитието се появи оферта, която може да е кариерата на живота за единия? Пропуска се в името на семейния социал, ако изобщо се разглеждат оферти.

Оправданието с езика е банално. Никой (ама никой) не идва тук, разбирайки квебекарския диалект. Единствения начин да проговориш е "на улицата", практикувайки го.

И съм сигурен, че тази "стратегия" е изградена с помощта на верен другар, който е минал по този път и не може да си представи, че вие сте нещо повече от него. Ама явно не сте.

И двете съседски семейства, които започнаха на социал успяха да си купят къщи и да се изнесат от гетото 3-5 години след нас.

Edit: не знам каква част от разносвачите на вестници са още на черно. Нашите са на чек.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от zigi »

Godis написа:
zigi написа:
Godis написа:...Тогава логическия въпрос е - като може да бачкаш, що взимаш социал и бачкаш на черно а не минеш на бяло ?...
Защо ли? Ами смятай. 4 седмици по 40 часа по 10$ на час кеш = 1600$ чисти + 550 (или колкото е там социала) = 2150$. Сети се някой новопристигал какво точно трябва да работи и за колко на час, за да взима след данъците чисти 2150. Това е заплата от около 19-20$ а час на бяло, за да вземеш толкова чисти накрая. Съвсем груба сметка, разбира се. За мен не е странно защо го правят хората, а защо го превръщат в дългогодишен начин на живот.
10$ на черно кеш = 13$ на бяло (30% данъци) а не 20$. 100% не би трябвало да е пробем да си намериш такава работа.
+ полагане на основите за следващото стъпало
Принципно си прав, че 10$ кеш на черно са около 13 на бяло. Но сметката беше ПЛЮС социала, че става като за около 20$ на бяло ;) Щото, ако бачкаш на 13 на бяло, няма социал и въобще не е същото :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от yahoo »

yuriy_cska, на никого не дължиш обяснения. Взимай достатъчно от всичко което ти е нужно за да си стъпиш на краката защото както и друг път съм казвал в Квебек цял живот ще връщаш всичко с лихвите дори и нищо да не си взел. Езика наистина най-бързо се учи "на улицата" както вече те посъветваха и изобщо не е нужно да е на ниво филология за да започнеш работа. Изгубих половин година да го уча в кофито за да ми кажат накрая че това което сме научили там не е това което се говори навън.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Търся си работа

Мнение от grozdan »

Юри, слушай пумпи какво ти пее! Много истина има там. Аз на Кофи не съм ходил, жената ходи и нивото не е високо. Пълно е с глупаци, чиято цел е да протакат и не ги интересува да научат езика. Отделно парите, дето идват от него не стигат. Пълна глупост е някой да напуска работа, че да ходи на Кофи. Това ще ти помогне да се чувстваш тарикат, но с всичко останало ще си назад. Ако наистина искаш да научиш език записваш платен курс, където хората са дали пари и имат цел. Социала е най-лесно, но това не е живот, а вегетиране.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Публикувай отговор