Търся си работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Търся си работа

Мнение от IRA »

Ама каква е тази седмица 50-60- часа работа, 80-90 часа учене. :?: Кога спиш?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

Няма, не спи. То и без това бебето не ти дава голям избор. :rofl: Ееех, канадска мечта за лапачка и лежачка, вместо да си яде пържолките в някоя ма'ала и цялата рода да се напреварва да помага.
Представям си, колко е забавно да си държиш спестяванията в сейф?...И да оставяш инструкции на съседа да те замества на телефона пред социaлните работници, докато ти ходиш да заколиш на село прасето или в треторазряден кубински хотел. :tmi:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Търся си работа

Мнение от Godis »

Юри, нещо си се объркал, не приемай нещата лично - не обсъждаме теб, а ползата/вредата от работата на черно.
Даже и социалът беше вмъкнат като опит за обяснение.
Така че, споко, никой никаква помия не е изливал. Прочети пак кой какво е писал и ще разбереш.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Търся си работа

Мнение от Marto »

IRA написа:Ама каква е тази седмица 50-60- часа работа, 80-90 часа учене. :?: Кога спиш?
Не, писал е 80-90 часа общо учене и работа.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Търся си работа

Мнение от NaviD »

Не пумпи, скубиду слушайте. Най-тъпото нещо, което може да направиш е като пристигнеш да се избухаш на 10 на час и да чакаш да направиш кариера :D .

Давате ли си сметка колко много хора все още в България ви четат глупостите? Най-лесния начин да дойдеш тук и да започнеш да псуваш Канадата е да бухаш за малко пари и да нямаш време и възможност да издрапаш от ситуацията. За мен е съвсем нормално да си ходиш на френски и да си буташ парт тайм черно, да ти влезе някой долар в джоба и да ти запее сърцето. А после ако искаш да ставаш бял човек - колежи и университети много, ако искаш да го удариш на гурбет и за 2-3 години да си събереш парици за един апартамент в бг-то пак става, ако искаш да специализираш социалиаджийство - само гувернамонта може да ти пречи. Важното е, че избор има.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от ablood »

NaviD написа:Най-тъпото нещо, което може да направиш е като пристигнеш да се избухаш на 10 на час и да чакаш да направиш кариера :D .
За повечето хора, които познавам тази формула е напълно успешна. Ученето също е добър вариант в повечето случай, ама цоциалът си е само забавяне на развитието. Освен, ако не виждаш развитие пред себе си.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

NaviD написа:Не пумпи, скубиду слушайте. Най-тъпото нещо, което може да направиш е като пристигнеш да се избухаш на 10 на час и да чакаш да направиш кариера :D .
Интересно:
Пумпи е лицензиран зъболекар в няколко провинци и щати. Когато пристигна започна работа на 7.30 или 7.45, че не помня точно. 10 на час си бяха мечта за мен, а дали съм направил кариера днес или не, не знам. Обаче знам, че плащам заплати на 5 души. Също знам, че преди 10 години нищо не чаках, ами работех по въпроса с "кариерата".
Скубиду работил на черно за повече, отколкото на бяло и като пари и като часове и се видял " с парици за един апартамент в България". Сигурно е така.

Както много пъти съм казвал, всеки има глава на раменете си и да чете и слуша каквото си иска.....
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Търся си работа

Мнение от IRA »

Аз също съм на мнение да не се хващате на хамалска работа на бяло на минимална надница. Най добре учете,приравнявайте и т.н. .....дори и без работа на черно, за да можете да завършите възможно най - бързо или поне не 60 часа, това е много.
Това да се набуташ да работиш на минимална надница само ще ти смачка самочувствието и депресира, средата никак няма да е най приятните...
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Търся си работа

Мнение от ivanko13 »

Много социално настроени нежни душички в Квебек... Тежка работа, малко пари, лоша среда, много данъци, скъпи пържоли... Като искате капитализъм, ще бачкате и ще плащате данъци...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Търся си работа

Мнение от analgin »

NaviD написа:.... За мен е съвсем нормално да си ходиш на френски и да си буташ парт тайм черно, да ти влезе някой долар в джоба и да ти запее сърцето. ..
Моето образование е 22 години (училище и университети) от които само 5 години на български език. В езиковата гимназия повремето когато другите учеха френски аз учих български ... не подвеждайте хората. Ако си в Монреал и се бориш за добра работа френският език е нещото от което най-малко се нуждаеш, но ако желаш да започнеш някаква незначима работа в обкръжението на табърнаци с 1ви незавършен секондер, латиноси, хаитяни или араби, то тогава френският език е задължителен.
За тези които са още в България, направете всичко възможно за да пристигнете в Канада с минимум един език (поне говорим без значение английски или френски) в противен случай периода на изчакване за по-добри времена ще е доста дълъг.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

analgin написа: Моето образование е 22 години (училище и университети) от които само 5 години на български език. В езиковата гимназия повремето когато другите учеха френски аз учих български ... не подвеждайте хората. Ако си в Монреал и се бориш за добра работа френският език е нещото от което най-малко се нуждаеш, но ако желаш да започнеш някаква незначима работа в обкръжението на табърнаци с 1ви незавършен секондер, латиноси, хаитяни или араби, то тогава френският език е задължителен.
За тези които са още в България, направете всичко възможно за да пристигнете в Канада с минимум един език (поне говорим без значение английски или френски) в противен случай периода на изчакване за по-добри времена ще е доста дълъг.
Това са глупости! Държа дебело да го подчертая. Този човек се опитва да ви набута там, където той самият се е набутал. В Монреал БЕЗ ФРЕНСКИ СИ ЗАНИКЪДЕ, както и в цял Кебек, ако сте си го избрали за дестинация, за имиграция. Ще ви дискриминират ВИНАГИ, както и винаги ще сте онеправданият! В нашият сектор изцяло и само англоговорящи са предимно еврейски бюра, които са много стипци откъм заплащане. Направете си сами изводите!
Разбира се не съм съгласна и с горното, че трябва да ходиш на френски и да буташ парт-тайм на черно. Това са тарикатщини на дребно, които ви спират развитието!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Търся си работа

Мнение от analgin »

pumpy написа:
NaviD написа:Не пумпи, скубиду слушайте. Най-тъпото нещо, което може да направиш е като пристигнеш да се избухаш на 10 на час и да чакаш да направиш кариера :D .
Интересно:
Пумпи е лицензиран зъболекар в няколко провинци и щати. Когато пристигна започна работа на 7.30 или 7.45, че не помня точно. 10 на час си бяха мечта за мен, а дали съм направил кариера днес или не, не знам. Обаче знам, че плащам заплати на 5 души. Също знам, че преди 10 години нищо не чаках, ами работех по въпроса с "кариерата".
Скубиду работил на черно за повече, отколкото на бяло и като пари и като часове и се видял " с парици за един апартамент в България". Сигурно е така.

Както много пъти съм казвал, всеки има глава на раменете си и да чете и слуша каквото си иска.....
Пумпи не се натоварвай, всепак човека е минал тукашна франсизация която е повлияла на неговото развитие и можеби още дели едно помещение с хлебарките на наемодателят му.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от yahoo »

Всеки гледа от неговата си среда и затова са ви толкова различни мненията. Много са ви различни професиите и всеки е прав за себе си. От моята среда пък езици почти не са ми нужни, но пак ще е частен случай. Учете и френски и английски поне на средно ниво за да имате по-големи шансове в Монреал. Останалото е повече късмет отколкото план за реализация.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Търся си работа

Мнение от analgin »

Bistra написа: . В Монреал БЕЗ ФРЕНСКИ СИ ЗАНИКЪДЕ, както и в цял Кебек, ако сте си го избрали за дестинация, за имиграция. Ще ви дискриминират ВИНАГИ
Това важи с пълна сила ако си се заселил Rive-Sud.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

analgin написа: Това важи с пълна сила ако си се заселил Rive-Sud.
Бла,бла,бла...Не само в Rive-Sud. Баща ми живее в West Montreal. Един лекар не може да си намери като хората да го обслужи, само щото е..."англофон"! Казах!
Ние-"телефоните" по-добре се оправяме. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор