Документи за имиграционните при влизане със студентска виза?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Stormy19
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 24, 2014 12:07 pm

Документи за имиграционните при влизане със студентска виза?

Мнение от Stormy19 »

Здравейте!

Имам нужда от малко помощ. Предстои ми влизане в Канада (след 20 дена) и бих искала да попитам какви съпровождащи документи са ми необходими, за пред имиграционните, с цел издаване на разрешително за учене. Това което съм подготвила е:

1. Валиден паспорт
2. Валидна виза за временно пребиваване за периода на обучение.
3. Писмо от Виза офиса в Букурещ, издадено в деня на одобрение на кандидатурата ми за разрешително за учене.
4. Копие на писмото с което колежът ме уведоми, че съм приета, съдържащо потвърждение за платена семестриална такса.
5. Банкова референция за наличните ми средства.
6. Банкова референция от родител, който ще ме подпомага финансово.
7. Копие от паспорт и резидентска карта на родителя.
8. Атестация от работодателя на родителя.
9. Писмо от родителя, в уверение на това, че ще ме подпомага финансово.
10. Дубликат на Акт за раждане.
11. Свидетелство за съдимост.
12. Мотивационно писмо.
13. За всеки случай нотариално заверено копие от страници на стария паспорт.

На страницата на CIC, в раздел Prepare for arrival — Study е отбелязано и това:
"Letters of reference or any other documents recommended by the visa office where you applied."

Може ли някой да ми обясни за какви letters of reference става дума? По време на самото кандидатстване от посолството ми поискаха единствено мотивационно писмо и разписка за платена семестриална такса if applicable. Няколко дена по-късно вече имах тяхното решение.

Пропускам ли нещо важно и какво?

Наистина разчитам на Вашата помощ, защото не ми остава много време преди заминаването!

Мерси предварително!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Документи за имиграционните при влизане със студентска в

Мнение от Koko »

Stormy19 написа:Здравейте!

Имам нужда от малко помощ. Предстои ми влизане в Канада (след 20 дена) и бих искала да попитам какви съпровождащи документи са ми необходими, за пред имиграционните, с цел издаване на разрешително за учене. Това което съм подготвила е:

1. Валиден паспорт
2. Валидна виза за временно пребиваване за периода на обучение.
3. Писмо от Виза офиса в Букурещ, издадено в деня на одобрение на кандидатурата ми за разрешително за учене.
4. Копие на писмото с което колежът ме уведоми, че съм приета, съдържащо потвърждение за платена семестриална такса.
5. Банкова референция за наличните ми средства.
6. Банкова референция от родител, който ще ме подпомага финансово.
7. Копие от паспорт и резидентска карта на родителя.
8. Атестация от работодателя на родителя.
9. Писмо от родителя, в уверение на това, че ще ме подпомага финансово.
10. Дубликат на Акт за раждане.
11. Свидетелство за съдимост.
12. Мотивационно писмо.
13. За всеки случай нотариално заверено копие от страници на стария паспорт.

На страницата на CIC, в раздел Prepare for arrival — Study е отбелязано и това:
"Letters of reference or any other documents recommended by the visa office where you applied."

Може ли някой да ми обясни за какви letters of reference става дума? По време на самото кандидатстване от посолството ми поискаха единствено мотивационно писмо и разписка за платена семестриална такса if applicable. Няколко дена по-късно вече имах тяхното решение.

Пропускам ли нещо важно и какво?

Наистина разчитам на Вашата помощ, защото не ми остава много време преди заминаването!

Мерси предварително!
Както виждам - приготвила си достатъчно документи и мисля че се притесняваш излишно. Не съм бил в твоята позиция, но мисля че след като са те приели да учиш и имаш издадена студенската виза, не би трябвало да да имаш някакви проблеми.
По отношение на Letters of reference - в листа с документи който си написала всъщност има включено нещо такова (т.9), а след като от като от консулството не са ти поискали нещо изрично, то явно няма какво друго да представяш.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Stormy19
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 24, 2014 12:07 pm

Re: Документи за имиграционните при влизане със студентска в

Мнение от Stormy19 »

Мерси много за отговора! Дано наистина всичко е наред. Със сигурност ще пиша след няколко седмици, за да кажа как е минало. Лек ден!
Stormy19
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 24, 2014 12:07 pm

Re: Документи за имиграционните при влизане със студентска в

Мнение от Stormy19 »

Хм... Както обещах, да докладвам.
При пристигане имиграционният ми поиска единствено писмото от Букурещ, и писмото от колежа, с което ме уведомиха, че съм приета.
А аз носех цял куп документи :)
Публикувай отговор