Self employed фотограф

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Self employed фотограф

Мнение от EkaterinaSt »

Здравейте! :)

Видях на сайта canadaimm.com следния цитат "Ако имате опит поне две години като практикуващ свободна професия в областта на Изкуството, Културата или Спорта и разполагате с необходимите финансови средства, може да се окажете успешен кандидат." и съм много заинтригувана. :) Аз и съпругът ми сме фотографи, работим в собствена фирма, съпруга ми е самоосигуряващ се, аз съм назначена във неговата фирма, но в момента съм в майчински. Аз имам висше икономическо образование, той е със средно специално /строителен техник/. Професиите ни не са търсени, но точно този цитат в горепосочения сайт ми дава някаква надежда. Имам леля, която живее със семейството си в Торонто от 7 години, това ни дава някакви точки, макар и малко. Сега дилемата ми е по коя програма трябва да пуснем application, за да отидем като самоосигуряващи се, да си основем бизнес там и да работим като фотографи/в което имаме опит/, а не по образованието си /което там очевидно никой не иска, а и ние не сме практикували/.

Живеем във Варна, ще съм много благодарна ако споделите фирми, към които можем да се обърнем за помощ и съвет относно нашата бъдеща процедура.

Благодаря предварително за информацията! Форумът е много полезен, чета всичко с огромен ентусиазъм, макар че съдейки по всичко изчетено нямаме особено големи шансове да живеем в Канада....

Поздрави,
Катя
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Self employed фотограф

Мнение от Koko »

За съжаление нещата не се свеждат само до "Ако имате опит поне две години като практикуващ свободна професия в областта на Изкуството, Културата или Спорта и разполагате с необходимите финансови средства, може да се окажете успешен кандидат.", а изискванията са доста по-високи, например необходимите финансови средства може да са доста по-сериозна сума.
Също не сте споменали нищо за това как сте с езиците, но това което мога да ви посъветвам е да седнете и да прочетете много по внимателно какво пише в официалните сайтове и по двете процедури, така ще получите по-реална представа какви са изискванията и имате ли шансове.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp"

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... orker.html"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Self employed фотограф

Мнение от EkaterinaSt »

Здравейте отново! :)
Много благодаря за реакцията! :))

Много съм раздвоена. Направих няколко различни теста онлайн за самоосигуряващата се програма. Събират се доста над минимума точки, но нещо ме притеснява - никой не споделя опит с тези програми. Това, което ме притеснява е, че за кандидатстване по тази програма водещ кандидат трябва да е съпругът ми, а той е със средно ниво английски /в най-добрия случай, не сме полагали IELTS/ и нулеви познания по френски. Плюс това е на 38, а възрастта доколкото чета е ключов фактор съгласно новите изисквания.

От друга страна ако аз съм водещ кандидат /за скилд уъркър/ - на 28 съм, владея добре английски /правих си от безплатните примерни тестове IELTS и ми дава средно 6,5/, никакъв френски /но съм амбицирана и уча лесно, бих се наела на експресно обучение с удоволствие/, но нямам опит като самоосигуряващ се...

Направих теста за Квебекската програма и не получавам нужните точки. Какво ще ме посъветвате? Има ли някакъв начин, с нещо да компенсирам липсата на точки от професията?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Self employed фотограф

Мнение от Koko »

EkaterinaSt написа:Здравейте отново! :)
Много благодаря за реакцията! :))

Много съм раздвоена. Направих няколко различни теста онлайн за самоосигуряващата се програма. Събират се доста над минимума точки, но нещо ме притеснява - никой не споделя опит с тези програми. Това, което ме притеснява е, че за кандидатстване по тази програма водещ кандидат трябва да е съпругът ми, а той е със средно ниво английски /в най-добрия случай, не сме полагали IELTS/ и нулеви познания по френски. Плюс това е на 38, а възрастта доколкото чета е ключов фактор съгласно новите изисквания.

От друга страна ако аз съм водещ кандидат /за скилд уъркър/ - на 28 съм, владея добре английски /правих си от безплатните примерни тестове IELTS и ми дава средно 6,5/, никакъв френски /но съм амбицирана и уча лесно, бих се наела на експресно обучение с удоволствие/, но нямам опит като самоосигуряващ се...

Направих теста за Квебекската програма и не получавам нужните точки. Какво ще ме посъветвате? Има ли някакъв начин, с нещо да компенсирам липсата на точки от професията?
Сигурна ли си че си изчислявате правилно точките - след като мъжа ти е със средно ниво английски и препдолагам не е държал ИЕЛЦ, колко точки за език сметнахте?
Другия въпрос който на мене не ми е ясен е какви са критериите за доказване на трудовият стаж, в официалния сайт обясненията звучат доста общо, но на мен ми се струва че там е препъни камъка.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Self employed фотограф

Мнение от EkaterinaSt »

И аз затова съм притеснена, прекалено лесно ми звучи програмата за самоосигуряващи се. За средствата, които трябва да докажеш...ако са 100,000 CAD, както пише на повечето места ок, но ако са 400,000 както видях някъде другаде написано нямаме шанс. Мисля, че 400,000 е за инвеститорския клас, ама малко ми е объркано. Някъде попаднах и на таблица със сроковете за процесване на документите и за програмата за самоосигуряващи се пишеше 25 месеца :wasntme:

Сега пак направих evaluation теста за Квебек и сложих средно ниво на френски /на английския слагам advanced/ и ми изписа, че се "класирам". Без стаж по търсена професия имаме ли шанс, защото в частта с дипломите моята /"Икономика на строителството"/ дори не я намерих и отбелязах "Other". Имам стаж 3 години като "Управител социална дейност" без да знам /счетоводителката ме е водила нещо си там в семейната фирма и скоро разбрах, не съм я чувала тази длъжност и сега чакам да ми изпратят длъжностна характеристика, за да разбера за какво иде реч/.

Ако съм карала висшето си образование задочно намалям ли годините обучение на 2 вместо 4 пълни?

И да не забравя да благодаря Коко за отговорите ти! Много съм благодарна :drinks:
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Self employed фотограф

Мнение от mortigur »

Послушайте Коко, английския е важен в случая и може да се заблуждавате колко е нивото ви. По добре съпруга след като го владее да направи един примерен тест, има ги из мрежата и вижте колко изкарвате от там вече слагате. IELTS не е шега работа.
Taxation is theft.
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Self employed фотограф

Мнение от EkaterinaSt »

mortigur, благодаря за отговора!

Ние вече се насочихме към Федералната Програма - оказа се, че имам нужния опит по едно от търсените 50 професионални направления. Аз ще съм водещият кандидат, на примерните тестове онлайн се справям много добре / reading & listening/, за жалост на writing и speaking не мога да се оценя, а основно там ми е притеснението. IELTS-а ми е на 10-ти юли, имах точно месец за да се запозная с принципите на изпита, дано да додрапам до минималните 6-ци на модулите. Мъжа ми също ще се явява, за него искат 5-ци на модулите, доколкото разбрах. Ако изкара ще е плюс за нас, ако ли не здраве да е. Но аз ако не изкарам 6-ци ни се отлага цялата процедура. :)) Стискайте палци! :)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Self employed фотограф

Мнение от mortigur »

EkaterinaSt написа:mortigur, благодаря за отговора!

Ние вече се насочихме към Федералната Програма - оказа се, че имам нужния опит по едно от търсените 50 професионални направления. Аз ще съм водещият кандидат, на примерните тестове онлайн се справям много добре / reading & listening/, за жалост на writing и speaking не мога да се оценя, а основно там ми е притеснението. IELTS-а ми е на 10-ти юли, имах точно месец за да се запозная с принципите на изпита, дано да додрапам до минималните 6-ци на модулите. Мъжа ми също ще се явява, за него искат 5-ци на модулите, доколкото разбрах. Ако изкара ще е плюс за нас, ако ли не здраве да е. Но аз ако не изкарам 6-ци ни се отлага цялата процедура. :)) Стискайте палци! :)
:y: :y: :y: :y: :y: :y:
Taxation is theft.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Self employed фотограф

Мнение от optics »

:y:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: Self employed фотограф

Мнение от kadima »

Дано не съм се заблудила, но за придружаващия кандидат не искат ли минимум 4 на IELTS, че сега не мога да намеря точно къде го пишеше.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Self employed фотограф

Мнение от Leda78 »

Your accompanying spouse or common-law partner’s level of language proficiency in either English or French is at the CLB 4 level or higher in all four language abilities (speaking, listening, reading and writing).
Не е минимум 4 на IELTS, а е минимум 4 по CLB. Обаче на описанието как да си ползваш IELTS резултатите няма описания за ниво CLB4, дадено е като минимум CLB5... :lol:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... esting.asp"


НО в официалния сайт на IELTS има tool за приравняване - според който излиза, че за CLB 4 ти трябва Listening 4,5; Speaking 3,5; Reading&Writing 4,00

http://www.ieltsessentials.com/clb/index.html#"
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Self employed фотограф

Мнение от mortigur »

Интересно къде извън Канада може да се направи CLBT (Canadian Language Benchmark Test)?
Taxation is theft.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Self employed фотограф

Мнение от tonich »

Никъде!
Някои хора просто си правят вятър в темата.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Self employed фотограф

Мнение от Павел »

Доста отдавна не се беше повявал някой(я), кой(я)то да пише грамотно, че и красива от горе на това. Ако не ви огрее за Канада, мъжа ти много да не съжалява - той вече е ударил джакпота :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор