FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Човек съм не робот! :D
Мисля, че 1 месец е приемливо време за банкова референция, но нагоре може и да започнат да недоволстват. Но както казах, важното е да е пратена, най-много да поискат нова.
F*ck Google, ask me!
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

Здравейте, появявам се отново в редиците. Този път nursing-a го има и се подготвям. Днес пратих нотариално заверените ми копия за апостил, сега като чета съвсем се обърках. WES приемат и нотариално заверени копия, нали :?:
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Заверени копия на какво? Диплома или нещо друго? Ако е брачно свидетелство за смяна на името, май даже не искаха да е заверено, а само преведено, но за всеки случай се заверява...

Като гледам това пише:

Please have all academic documents verified by apostille through the Ministry of Education and Science (MES) of the Republic of Bulgaria.

For information on the apostille process please click here.

Note: All original academic documents submitted to WES with an apostille will be returned to the applicant upon completion of the evaluation.

Name on an Evaluation:
A WES evaluation report is always issued under the name indicated on the academic record(s).
If applicable, applicants must submit proof of name change for identity verification purposes (e.g. please submit clear and legible photocopies of a marriage certificate or other official document).

Proof of name change - Photocopy- Photocopy - Accepted
F*ck Google, ask me!
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

Нотариално заверени копия на дипломи, приложения и академична справка съм приготвила, а оригиналите ще ги приложа за справка в МОН. Затова се обърквам. На WES мисля да пратя копия с апостил.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Ммм, ама то нямаше ли допълнителни инструкции според различното юни? Академична справка? За твоето юни изисква ли се? За УНСС за пример май искаха само дипломата и приложението...
Както е написано преведени заверени копия с апостили.
F*ck Google, ask me!
nelkyl
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 8:13 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от nelkyl »

dzverum написа:Leda, не искам да съм груб, но всички тези неща не трябваше ли да са готови за първи? Апостилите винаги са се деляли така. Wes ще ти върнат всичко. Имат експрес сървиз или поне имаха миналата година срещу 100$. Куриер до Торонто, федекс, юпс, дхл - 100лв. От 2 до 5 дни. 100$ куриер наобратно 2-3 дни използват упс.
Освен за WES за другите документи не трябва АПОСТИЛ. Само се оскъпява превода.
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

http://www.wes.org/ca/fswp/requireddocuments/index.asp" post-secundary- Diploma za Poluvisshe Obrazovanie, Spetsialist - едната ми диплома е такава- прилагам и академична справка- поне аз така го разбирам.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Първо - няма нужда да пращате всички дипломи, а само тази с най-висока степен, защото целта е да получите повече точки. Второ - копията и на дипломата и на приложението трябва да са заверени с апостил в МОН и преведени от заклет преводач. Това е то - останалото е пари, куриери и време.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Хора, за свидетелството за съдимост - някой да е вадил скоро?... Имам някакъв бегъл спомен, че се вадиха на Попа, а вчера един приятел вика - в съда до ВИАС :^)

И освен отгоре дето пише, че се вади да послужи за Канада - имаше ли някаква друга особеност?

Изобщо ако някой може да опише - откъде, такси-макси, за колко време става, след томаъноси ли се някъде другаде за печати (преди имаше нещо такова по спомен) - изобщо каквото се сеща, че ще е полезно на тепърва вадещите.

Благодаря!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Писах някъде миналата седмица, на Попа си е, пишеш за Канада, даваш нещо като 5-6 уева. От днес за утре или за вдруги ден примерно. Няма печати, само си носи акта за раждане и си попълни заявлението направо от вкъщи, има го в нета някъде!
F*ck Google, ask me!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Някой да е попадал на това или да е вадил такова - дори е преведено готово: https://cs.mjs.bg/bg/Home/DisplaySample"

Ето от тук се вади май -https://cs.mjs.bg/
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Лека и незначителна подробност:
https://cs.mjs.bg/bg/Home/Help?focus=access_code"

Нужно е да имаш персонален електронен подпис, аз поне не познавам никой с такъв, а й май струва 50-70лв плюс годишна такса, та стана малко...
Разледай го още, но май това е ключа.
F*ck Google, ask me!
nelkyl
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 8:13 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от nelkyl »

dzverum написа:Лека и незначителна подробност:
https://cs.mjs.bg/bg/Home/Help?focus=access_code"

Нужно е да имаш персонален електронен подпис, аз поне не познавам никой с такъв, а й май струва 50-70лв плюс годишна такса, та стана малко...
Разледай го още, но май това е ключа.
Ако разбирам правилно, това свидетелство няма нужда да се превежда защото има превод в него на Английски за разлика от останалите където се вадят лично от съда?

Може това да е добър варянт за Българи прибиваващи извън страната?

Този Електронен подпис който струва 70 лв е нужен за всеки който подава молба? Примерно ако ни трябва свидетелство за съдимост за двама значи 140 лв ?

Но след като прочетох, май е най добре да се направи по класическият начин, да се извади и да се преведе
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

Включвам се пак, защото от много четене се обърках тотално. Значи към WES ще изпратя най- високата си диплома - master of nursing management. Ще кандидатствам по нок 3012 -registered nurses, и имам достатъчно стаж по тази специалност. Но гледам, че има отделен нок 0311 managers in health care.
Та питанката ми е дали ще има проблем, то всичко се върти около nursing, а и точките ми трябват.
Ох, надявам се,че ме разбрахте :^)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Имам някакъв много бегъл спомен, че медицинските специалности се изпращаха на друго място??? Прочети инструкциите и страницата на WES - там има ли твоя Университет? Имат услуга - безплатен асесмънт - пробвай се първо на нея да видим какво ще излезе.

Относно другата питанка - в документите пишеш на първо място сестрите, на второ следващото по което се класираш. Те ако няма места по твоето, ще те класират по следващия НОК. Не знам дали бях ясна, ако не съм - питай въпроси на лични.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Публикувай отговор