FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

От колко дни е в ревю? Не предложиха ли бърза услуга?
F*ck Google, ask me!
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Интересно в индианския форум вече теглят парите от дата 05.05. Тази година CIC работят супер бързо!
F*ck Google, ask me!
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

dzverum написа:Ако се налага да се пише нещо се пише с черна химикалка, подписите също.
Какво ме направи ти, няма такъв филм, който ти си гледал. Не мислиш ли, че щеше да ги пише в гаида за всички документи с всьо удивителни. Другото, което е обикновено именно синия цвят удостоверява, че не е копие (въпреки, че навремето правехме цветни копия на курсовите работи :lol: ). Не хвърляй "пясък" в очите на хората и после да им гледаш сеира.

Леда, за човек с толкова опит много лесно се подаваш на такива измишльотини. На 300% съм сигурен, че няма такова нещо. Що се отнася за въпросния документ пише :
ТYPE or PRINT in black ink, където ТYPE означава напиши на комп., а PRINT напиши на ръка, и в двата случая с черно мастило.
Мислиш ли че ще получиш отказ с мотив подписите ви са със син химикал или датата. Направо ми е смешно. :D
Успех утре на Леда и Че и дано повлекат крак за такива некадърници като мене с изпита... :)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Тони, и аз не вярвам, че ще ме върнат заради синия химикал... Обаче вече изперквам да седя и да се чудя какво да правя, тъй като този път подготвих всичко много бързо и познай... Днес получих мейл от WES
This is to advise you that WES has received all the documents required to prepare your evaluation report. The report is presently scheduled for completion on 06/06/2014.

Please be advised that due to high volume there may be delays in processing some orders. Please allow for additional days to receive your report. We apologize for any inconvenience.
At this time, you also have the option to add recipients, purchase additional copies or upgrade your delivery choices. Please make any update(s) immediately to ensure processing with this order.
To track the status of your report, please visit My Account.
Реших, че ме изнудват да мина на някаква бърза поръчка и влязох да им разгледам услугите - ами няма такава бърза поръчка за FSWP и са си сменили най-нагло processing times... Според мен когато пусках документите, първо че имаше бърза опция със 100 долара вповече, второ че processing times бяха 10 работни дни, като ставаха за около седмица, не повече... А сега пише 20 дни и не виждам скъпа и бърза опция... Много тъпо при положение, че повечето хора, които избраха да пускат към wes го направиха заради бързината на обработката... Да се надяваме, че ще стане по-бързо отколкото са решили и че просто се презастраховат.

Да се върна на синия химикал - още по-неревно е това за черните химикалки, защото type=пиша на компютър, а print= принтирам (а не пиша на ръка,както ти беше писал), т.е. никъде не е казано подпишете се с черно... НОООО това за черните химикали за чужбина съм го чувала и другаде, ама не помня къде... май за зелена карта в темите ли... нещо такова... затова не ми пречи да изпринтя три страници и да се подпиша с черна химикалка, тамън ще ме разсее от ругатните по адрес на WES...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Print as a verb in instructions on how to complete a form generally means to write by hand in block letters (not cursive).

Type would refer to using a typewriter or electrical printer.

Няма да убеждавам никого, подписвайте и пишете с какъвто цвят химикал искате. Съжалявам, че се опитах да помогна. :)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Ееее, ти ме разби! Това не го знаех, наистина! :clap: Тия от IELTS веднага да те удостояват с всички нужни сертификати! :)

Ама да ти кажа, в този случай, наистина се оказва, че трябва да пишеш на ръка или с компютър, но с черно според инструкциите... Въпреки че повтарям - съгласна съм с теб, че надали за подобна глупост ще те върнат.

Все тая - ето че научих нещо ново и си уплътних времето докато дойде ECA... :lol: Сега мъжът ми донесе заветната черна химикалка и тия дни ще се подписваме пак по документите. Хем ще ги проверя още веднъж дали всичко е наред.

А, и да кажа - дружно стигнахме до извода в Квебекския форум, че ако не ти стига мястото, не печаташ съответната бланка, а на празен лист пишеш на компютър името си, за кой формуляр правиш адишънъл пейдж, правиш подобна таблица на тяхната във формуляра и я попълваш и принтираш и прилагаш към документите. Реално в инструкциите казват това. Така че и тия additional page моите - и тях ще ги променям. :rofl:

С две думи - dzverum отново е прав :y:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Аз до тези документи не съм я докарал още. Гоня 10 юли, после ще питам вас наготово за документите. :rofl:
А и аз говоря за подписи и дати, че трябвало да се пишат с черен химикал. Във въпросния пдф пише, че документа трябва да се принтира на компютър или да се напише на ръка (но с кепитъл летърс и то не курсив), като и в 2-та варианта това да е с черно мастило. Самия текст самото попълване на документите. Никъде не пише подпишете с черно. Абсурдно звучи това твърдение, поне за мен. Но всеки си има глава на раменете. :)
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Tonny, аз не те хлебя колко си чел и къде четеш нали? Не си мерим и други работи тук май? Не съм чел малко и то в чужди форуми и официални докс, бъркам, но рядко. Като не Ви се слуша четете си, пускайте си пък после си гризете ноктите дали всичко е правилно направено. Аз не държа да Ви помагам...
F*ck Google, ask me!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Аз също мисля, че ако беше задължително в смисъл, че могат да те върнат заради това - тоав за писането с черна химикалка щеше да е с три удивителни и разни там знаци отбелязано, а нямаше да е споменато 1 път на четвъртия поред формуляр, който се попълва. :!:
Но от друга страна е факт, че попитах моя приятелка, която е в Канада от 15тина години и тя каза, че там е забравила какво е син химикал - всички пишат с черно и това е свързано по някакъв начин с това, че всичко се сканира. Тя каза, че е надали ще ни върнат за подобно нещо, но със сигурност е по-добре да се попълва с черно. Т.е. като имам време, докато чакам WES да се размърдат - не ми пречи да ги подпиша отново тия 2-3 листа.
дзверум, всеки продължава да си има мнение, дори когато ти си правия... ти какво се стягаш :) не виждаш ли, че все тебе питаме - оценили сме че си прочел повече от останалите. ...по тоя повод да те питам - в текста за допълнителните страници пише чи на отделния лист трябва да напишеш "your full answer" (на предната страница го бях копирала - не мога сега, че от телефона пиша) - та маслиш ли, че на тоя бял лист трябва да е п лния отговор вкл това, които вече си написал във формуляра или само продължението, за което не ти стига мястото? (Аз залагам на първи вариант :):))))
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
silvestar99
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 12:03 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от silvestar99 »

tonny написа:Leda78, вече 3 поредни явявания вадя без проблем четене и слушане. Сега имах 7,5 на четене и бях сигурен в 40-те си отговора, дори бих поспорил с компютъра. :D
На писане имам 6 и също не съм доволен от оценката, но за съжаление не това ми е проблема. Имам проблем с говоренето и е факт, който приемам като предизвикателство. Сядам си на д-то и за 2 месеца ще ги сцепя, омръзна ми да ходя...
Да те попитам,каква е таксата за IELTS?
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
silvestar99
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 12:03 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от silvestar99 »

Leda78 написа:http://www.britishcouncil.bg/exam/ielts ... -locations

355лв в момента
Благодаря!
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Виждам първите приети бройки за сезона. На пръв поглед най-много желаещи има за 2173, 2174 и 1112. :)
Subsa
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юни 06, 2014 5:38 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Subsa »

Здравейте,
Казвам се Тихомир.
С жена ми спечелихме зелена карта за 2014 година и се повдигна темата за емиграцията. Решихме да се махаме, но не и в САЩ. Вероятно няма да отидем на интервю и няма да заминем за САЩ, а ще се пробваме за Канада, вероятно без Квебек.

Имам няколко въпрос, които съм пропуснал от форума или сайтовете
Късно ли е да започна кандидатстването след седмица?
До кога е крайния срок? или докато се напълнят бройките?
Защо се пише толкова много за федералната процедура и малко за Canadian Experience Class?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Koko »

Subsa написа:Здравейте,
Казвам се Тихомир.
С жена ми спечелихме зелена карта за 2014 година и се повдигна темата за емиграцията. Решихме да се махаме, но не и в САЩ. Вероятно няма да отидем на интервю и няма да заминем за САЩ, а ще се пробваме за Канада, вероятно без Квебек.

Имам няколко въпрос, които съм пропуснал от форума или сайтовете
Късно ли е да започна кандидатстването след седмица?
До кога е крайния срок? или докато се напълнят бройките?
Защо се пише толкова много за федералната процедура и малко за Canadian Experience Class?
Тихомире, на това му се казва - да изпуснеш питомното и да гониш дивото, имам предвид процедурата, но ви си знаете най-добре.
За да ти се отговори на някои от въпросите, трябва поне да уточниш с каква професия си и дали тя влиза в листа с търсените такива. За някои професии броиките наистина се запълват бързо, съответно не се знае колко време имате за да кандидатствате преди да са се запълнили квотите. От друга страна, събирането на документите също отнема време - трябва да се прави оценка на дипломите ви от канадска институтция, знанието на език се доказва с достатъчно сериозен тест, който предполагам все още не сте държали.
На последния въпрос - защото са малко хората които имат трудов стаж придобит в Канада без да имат имиграционнен статут.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор