В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Мнение от pumpy »

batpe6 написа:
Другата алтернатива е 200-300 евро за самолетен билет и европейска държава по избор. И прескачаш цялата тази дандания-с изключение на т.1.[/quote]
Здравей Guinness , аз лично искам да живея на едно по-добро място , не само да отида и да поработя .
Живял съм на невероятно място във Америка , но нещата се промениха доста там . Затова сега съм насочил поглед към Канада заради това че е социална държава .[/quote]
Тук си губиш времето: за него гроздето е кисело и няма да те разбере.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Мнение от the_coach »

Ta kakво казва твоят близък за цената на живота тук?
batpe6
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 25, 2014 1:57 pm

Re: В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Мнение от batpe6 »

fighter написа:Ta kakво казва твоят близък за цената на живота тук?
:?: най-скъпото доколкото разбрах е застраховката за кола , била една единствена - държавна застрахователна агенция , която режи глави !!! застраховката му е около 2500 $ на година , не знам само за какъв автомобил става въпрос .
Те ми казаха да не мисля за нищо друго освен за " как да дойда в Канада" , за което не могат да ми помогнат , поради факта че отдавна са там и си нямат и на представа са сегашните изисквания и процедури .

Fighter , виждам че и ти си в ВС , разкажи ако можеш за тамошните разходи , кола , къща , utilities и др.
Ще съм ти благодарен , а пък живот и здраве ако е рекъл господ да стъпя в Канада , ще се радвам и да почерпя :y:
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Мнение от the_coach »

batpe6 написа:
Fighter , виждам че и ти си в ВС , разкажи ако можеш за тамошните разходи , кола , къща , utilities и др.
Ще съм ти благодарен , а пък живот и здраве ако е рекъл господ да стъпя в Канада , ще се радвам и да почерпя :y:
Правя уговорката, че това са моите разходи. Различните хора по различен начин разбират първоначалното установяване.
В началото най-големия разход е наема, в нашия случай беше 1200$ за две спални първи етаж от къща в много комуникативен район. Към тези 1200$ плащахме 1/3 от комуналните услуги. Телевизията и интернета си влизаха в цената на наема. Храната колкото и да е евтина приготви се за едни 1000$. Картите за градския транспорт бяха около 110$ май :?: Мобилни телефони си купихме на четвъртия месец (имахме домашен за 10$ на месец), а кола на петия. Застраховката на колата беше около 1500$ на година.
Моята първа работа беше за 13$/час, а на жена ми за 11$/час. С този доход, плюс детските, плюс една провинциална помощ за HST, дори ни и оставаха пари.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Мнение от mortigur »

Защо не му кажете на човека че за дърводелец работа в БК малко трудно ще намери, но виж ви Winnipeg, Saskatchewan, Manitoba че даже и тук в Аlberta има много такава работа. Само че е стууууд и на който не му понася си обира партакешите бързо бързо :)
Taxation is theft.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Мнение от the_coach »

mortigur написа:Защо не му кажете на човека че за дърводелец работа в БК малко трудно ще намери, но виж ви Winnipeg, Saskatchewan, Manitoba че даже и тук в Аlberta има много такава работа. Само че е стууууд и на който не му понася си обира партакешите бързо бързо :)
Защото нека това му кажат професионалистите. Пък и не е питал има ли работа в БК, няма ли....... Тук повече се търсят шофьори на камиони, че има много неща за возене до вашата мера ;)
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Мнение от domino »

За щата Saskatchewan нещата май стават по-лесно но истината е, че по която и процедура да тръгнеш влизаш в един много тегав филм с неясен край. Ако не ти се ходи в Европа защо не провериш за Австралия? Май сега там процедурата е по-лесна. Лично не съм проверявал и не твърдя със сигурност, че е така, но от случаи покрай мен на заминали за 6 месеца, оставам с впечатление, че нещата там са по-лесни от преди. Възможно е и да не е така, провери ако те интересува.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Мнение от Guinness »

pumpy написа:
batpe6 написа:
Другата алтернатива е 200-300 евро за самолетен билет и европейска държава по избор. И прескачаш цялата тази дандания-с изключение на т.1.
Здравей Guinness , аз лично искам да живея на едно по-добро място , не само да отида и да поработя .
Живял съм на невероятно място във Америка , но нещата се промениха доста там . Затова сега съм насочил поглед към Канада заради това че е социална държава .[/quote]
Тук си губиш времето: за него гроздето е кисело и няма да те разбере.[/quote]
И кое му е киселото на гроздето?Че ако искам утре мога да си купя билет и да кацна у канала.Е да ама не искам!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Мнение от pumpy »

Guinness написа:
pumpy написа:
batpe6 написа:
Другата алтернатива е 200-300 евро за самолетен билет и европейска държава по избор. И прескачаш цялата тази дандания-с изключение на т.1.
Здравей Guinness , аз лично искам да живея на едно по-добро място , не само да отида и да поработя .
Живял съм на невероятно място във Америка , но нещата се промениха доста там . Затова сега съм насочил поглед към Канада заради това че е социална държава .
Тук си губиш времето: за него гроздето е кисело и няма да те разбере.[/quote]
И кое му е киселото на гроздето?Че ако искам утре мога да си купя билет и да кацна у канала.Е да ама не искам![/quote]Е да е, и аз това казвам, че не искаш. А защо не искаш ? Защото гроздето е кисело. Никой не бяга от хубавото, освен ако ти си изключение, нали ?
И аз ако искам още утре си купиваш билет и кацам в Англия. Ама не искам, защото не ми се работи с NHS и не се срамувам да си го призная....когато човек е опитал Северна Америка трудно може да се "свре" в Европа обратно, освен ако горздето не му е кисело тук.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Мнение от Guinness »

pumpy написа:да е, и аз това казвам, че не искаш. А защо не искаш ? Защото гроздето е кисело. Никой не бяга от хубавото, освен ако ти си изключение, нали ?
И аз ако искам още утре си купиваш билет и кацам в Англия. Ама не искам, защото не ми се работи с NHS и не се срамувам да си го призная....когато човек е опитал Северна Америка трудно може да се "свре" в Европа обратно, освен ако горздето не му е кисело тук.
Хайде .ако обичаш да не ми разясняваш къде ми е хубаво и къде не.Аз не ти обяснявям,че след 8 години ходене бос под дъжда успя да станеш зъболекар у панделата и в шубраците на форт Нелсон.
За NHS можеш само да си мечтаеш.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Мнение от Павел »

batpe6 написа:
Другата алтернатива е 200-300 евро за самолетен билет и европейска държава по избор. И прескачаш цялата тази дандания-с изключение на т.1.[/quote]
Здравей Guinness , аз лично искам да живея на едно по-добро място , не само да отида и да поработя .
Живял съм на невероятно място във Америка , но нещата се промениха доста там . Затова сега съм насочил поглед към Канада заради това че е социална държава .[/quote]

:rofl: :rofl: :rofl:

Поредният дето бърка Квебек с Канада.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Мнение от pumpy »

BTW, в BC не само, че си плащаш екстра за здраве ами и няма задължителна застраховка за лекарства както в Кебек - ужасно дърво......
batpe6
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 25, 2014 1:57 pm

Re: В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Мнение от batpe6 »

fighter написа:
batpe6 написа:
Fighter , виждам че и ти си в ВС , разкажи ако можеш за тамошните разходи , кола , къща , utilities и др.
Ще съм ти благодарен , а пък живот и здраве ако е рекъл господ да стъпя в Канада , ще се радвам и да почерпя :y:
Правя уговорката, че това са моите разходи. Различните хора по различен начин разбират първоначалното установяване.
В началото най-големия разход е наема, в нашия случай беше 1200$ за две спални първи етаж от къща в много комуникативен район. Към тези 1200$ плащахме 1/3 от комуналните услуги. Телевизията и интернета си влизаха в цената на наема. Храната колкото и да е евтина приготви се за едни 1000$. Картите за градския транспорт бяха около 110$ май :?: Мобилни телефони си купихме на четвъртия месец (имахме домашен за 10$ на месец), а кола на петия. Застраховката на колата беше около 1500$ на година.
Моята първа работа беше за 13$/час, а на жена ми за 11$/час. С този доход, плюс детските, плюс една провинциална помощ за HST, дори ни и оставаха пари.
Привет Fighter , благодаря ти искрено за полезните данни . Оценявам го и се надявам да имам възможността да те черпя бира след като приключим със сагата :lol:
Като гледам разходите за наем са в рамките на нормалното , сега моите приятели плащат за същите условия 2000 $ американски , но пък храната не е толкова скъпа , не че не можеш да купуваш и скъпи неща че да стигнеш същата сума ,че и да е надхвърлиш !!!
по отношение на застраховката на колата , наистина си е доста :doh: но мисля че се избиват ;)
искам и да покажа една търсачка за работа по която се ориентирам за работодателите , само за Ванкувър ми показва 19 работодателя , повечето от тях обявяват повече от 2 работни места !!!
А , за ВС ми показва 97 работодателя !!!
Ще проверя каква е и хавата в другите провинции .
:y:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Мнение от optics »

Това е друга приказка (щом спомена бирата)
:)

Дето ще черпиш файтъра, може и други да дойдем на мероприятието ;-)

Мене ако питаш - действай за работна виза - виж работодателите, пиши им и ако някой те хареса - действай по стъпките за работна виза. Това е най-бързия начин да дойдеш и да видиш дали ти харесва и дали да действаш нататък за PR.
Важно е също на жената да й хареса. Детето не знам колко е голямо, но там няма да има проблеми. Единственият случай който знам дето имаше проблеми - детето беше пъпчив тийнейджър който оставил възлюблена девойка в България и ходеше като отровен и дигаше скандали на леля си (приютила ги временно) когато имало проблеми с интернета. В крайна сметка (не само заради него де) се върнаха в България след около 1-2 месеца престой в Канада. Девойката в това време си намерила друг.
Егати ! <-- както би завършил поемата си Трендафил Акациев.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
batpe6
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 25, 2014 1:57 pm

Re: В кой щат на Канада е най-лесно да се замине ?

Мнение от batpe6 »

Благодаря Optics , имах нужда от малко кураж !!!
Снощи направих това за което ме съветваш , изпратих резюмета на 13 работодателя , само във Ванкувър . Само че не съм посочил че съм в България , и ще чакам някой заинтересован , и след това ще му съобщя новината ! Дали съм постъпил правилно ???
Ще изчакам до краят на седмицата и ще започна да подавам във цяла ВС , между другото съм изпратил и писмо и на г-жа. Деси от DK legal , но нямам дори отговор че са ми получели писмото въобще , изпратих и на една канадска фирма писмо със резюме, и те ми писаха веднага !!!
ако до краят на месеца нямам резултат , започвам да подавам в другите провинции които имат повече обяви за дърводелци !!!
Ако знаете някоя провинция която можете да ми препоръчате , ще съм ви благодарен :y:
Публикувай отговор