Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
TarikMom
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 9:14 pm
Местоположение: Монреал

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от TarikMom »

Ние също сме в процедура за спонсорство на майка ми. Документите подадохме януари 2010 и сега получихме писмо, че се задейства процедурата.
Каква би била реалистична дата за получаване на виза?
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

TarikMom написа:Ние също сме в процедура за спонсорство на майка ми. Документите подадохме януари 2010 и сега получихме писмо, че се задейства процедурата.
Каква би била реалистична дата за получаване на виза?
Ние сме в един и същи поток - аз ги подадох декември 2009. От коя дата ви е писмото - 2-ри август,може би ? Моето е от тогава. На колега от работата - също, явно ги пращат на конвейер.
Ще сравняваме бележки ;)
Пратихте ли вече, това което ви поискаха като документация ?

Моите надежди за визи - като най-луд и оптимистичен вариант - края на 2014.
В най-лошия случай - който не искам да си го представям - след още 2-3 години.... ( а... да не говорим за таблиците от Букурещ....54 месеца - това изобщо не искам и да допусна, че е вярно).

От споделеното тук от 2 ма съфорумци - 6 год. при единия и 4,2 год. при другия е отнело като време цялата процедура - от подаване, до получаване.
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

Mark_2013 написа:Процедурата по QC часта отне някъде 3 до 6 месеца, след това се подават документи за виза. Това отне 21 месеца чакане допълнително.
Mark привет !
Би ли споделил при вас колко време отне цялата процедура (продължителност в години) - от пускане на апликациите, до получаване на визи ? И за кои години говорим? (нещо взех да се оплитам в постовете като пате в кълчища и същевременно се опитвам да си водя някаква "статистика")

Благодаря ти преварително :y:
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

Mark_2013 написа:
Ellie M. написа:...
... други документи...
Това ни поискаха допълнително, след като медицинските прегледи бяха вече направени (най-вероятно защото след 21 месеца чакане за Виза в Румъния, свидетелството за съдимост не беше вече актуално) :

=====================================================
This is in reference to your application for permanent residence in Canada. In order for us to continue the processing of your application, we require the following documents:
• New Bulgarian police certificate;
• Sponsor’s Marriage certificate
Please note:
All documents must be accompanied by English or French translations. When original documents are requested, notarised documents are not acceptable.
The above information/documents must be received in our office within 60 days from the date of this letter. Failure to do so could result in the refusal of your application. Please quote your complete application number on your correspondence and address your correspondence to the (Embassy, High commission, Consulate) at the address indicated below.
Thank you for the interest you have shown in Canada.


Immigration&Visa Section / Section d'Immigration et de Visa
Embassy of Canada / Ambassade du Canada
1 – 3 Tuberozelor St., sector 1,
011411 Bucharest, Romania
Fax 40-21-307-5014
bucharest-immigration@international.gc.ca / bucarest-immigration@international.gc.ca
http://www.dfait-maeci.gc.ca/canadaeuropa/romania"
http://www.cic.gc.ca"
21
===================================



весело беше как след 20 месеца чакане за виза, в писмото дипломатично споменаваха, че ако не получат до 60 дни тези два документа, ще откажат виза ;)

пратихме още един е-маил после да потвърдим че са ги получили, на които те отговориха. т.е. е-маил комуникацията си работеше добре с посолството.

Медицинските прегледи си спомням се правиха чрез Международната Организация по Миграция и струваха 360 лв на човек.

за куриерска фирма от БГ до Румъния ползвахме Еконт http://en.econt.com/contacts/ цената за изпращане и връщане препоръчано на паспорта с визата беше под 40 лв, за сравнение UPS и DHL искаха многократно повече. Дори Спиди беше близо двойно по-скъпо. ... през 2012
Много полезно инфо, мерси!!!
В момента аз разглеждам формулярите за Квебек и за заветното CSQ. Доколкото виждам, и от това, което разбирам се искат общо взето рутинни документи, ако мога така да ги нарека, и то само от спонсора. От спонсорираните искат само подписи на декларациите.
Опитвам се да взема ''преднина'' и да попълня и извадя каквото мога от сега, за да няма забавяне от моя страна. Единственото, което ще сложа on hold ще бъдат документите за доходите, защото виждам, че искат справка за доходите от последните 12 месеца, а аз не мога да предположа коя фискална година CIC ще ме прехвърлят към MICC (разбира се, това ще стане само, ако CIC ми дадат зелена светлина по пътя към Квебек...).

Има няколко щуротии дето не са ми ясни, но ще говоря със счетоводителя ми и се надявам той да ме осветли по въпроса кой документ от къде се вади. Нещо в момента не мога да се сетя, но ако намеря наименованията на въпросните документи,които изискват, ще ги пусна тук.

Относно Букурещ и медицинските - още ми е много рано за това, но ти благодаря - it is noted и ще го имам в предвид, когато стигнем до там. Това за свид. за съдимост също съм го чувала, така че от БГ още не сме вадили, вадихме само "чужбинско", защото то отнема много време, но може би беше безсмислено... и то ще изтече и ще искат ново.
А по повод на 60-те дни.... познато ми е, при мен след 4 години чакане за фед. Канада ми дадоха 90 дни - ако не се впиша в срока - затварят досието....!

Поздрави ;)
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Mark_2013 »

Ellie M. написа:
Mark_2013 написа:Процедурата по QC часта отне някъде 3 до 6 месеца, след това се подават документи за виза. Това отне 21 месеца чакане допълнително.
Mark привет !
Би ли споделил при вас колко време отне цялата процедура (продължителност в години) - от пускане на апликациите, до получаване на визи ? И за кои години говорим? (нещо взех да се оплитам в постовете като пате в кълчища и същевременно се опитвам да си водя някаква "статистика")

Благодаря ти преварително :y:
Oт април 2007-ма до Август 2012 беше цялата процедура в нашия случай. QC процедурата отне не повече от 5 месеца, и то се забави малко заради това че два пъти объркваха името на бабата на сертификата за селекция. Да се начуди човек на критериите с които избират работниците там, да не могат да препишат едно име от формуляра правилно :). Два пъти :)
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Mark_2013 »

значи ето малко конкретни дати :

Подаване на документите към федералната част : април 2007
Получаване от федералната част одобрение и направление за започване на Кебекарската част : 22 Юни 2010

Подаване на документите за Кебек - 4 Юли 2010
, това е беше чеклиста :
==================================
LISTE DE VÉRIFICATION – DOCUMENTS À RETOURNER
CATÉGORIE DU REGROUPEMENT FAMILIAL
Pour que le Ministère puisse effectuer l'étude de votre dossier, vous devez vous assurer d’avoir joint le
paiement complet des frais d’examen de votre demande et tous les documents énumérés dans la liste cidessous.
Avant de remplir les formulaires, vous devez prendre connaissance des instructions contenues
dans le Guide du parrain.
1. Quelle que soit votre situation, vous devez retourner :
 une copie de la lettre de Citoyenneté et Immigration Canada vous demandant de poursuivre vos
démarches de parrainage auprès du Ministère
Attention : Il s’agit de la lettre destinée au garant et non à la personne parrainée. N’oubliez pas de
joindre cette lettre, sinon votre demande vous sera retournée.
 deux exemplaires du Formulaire d’engagement – catégorie du regroupement familial (A-0546-GF)
remplis et signés
 une preuve d’adresse de votre domicile au Québec
 la Demande de certificat de sélection (A-0520-BF) dûment remplie et signée
 le paiement des frais exigés
2. Si vous ou votre conjoint cosignataire avez déjà été divorcé ou séparé, ou si vous ou votre conjoint cosignataire
avez des enfants d’une union antérieure, vous devez joindre :
 le formulaire Déclaration d’autorisation du garant ou du conjoint cosignataire (A-0527-OF)
3. Si vous êtes un citoyen canadien qui fait des démarches de parrainage à partir de l’étranger, vous devez joindre :
 le formulaire Déclaration du garant à l’étranger (A-0539-F)
4. Si vous avez à démontrer vos capacités financières, vous devez joindre :
 le Formulaire d’évaluation de votre capacité financière (A-0535-F) ainsi que les documents financiers
énumérés sur le formulaire
5. Si vous parrainez un enfant que vous avez adopté avant d’immigrer au Québec, vous devez joindre :
 le jugement d’adoption obtenu à l’étranger
Vous êtes en procédure d’adoption internationale? Si oui, vous ne devez pas remplir les formulaires maintenant.
Vous devez tout d’abord contacter le service Immigration-Québec dont les coordonnées se trouvent dans
l’envoi que vous a fait parvenir le Secrétariat à l’adoption internationale relatif à la lettre de non-opposition.
Vous devez retourner tous les formulaires et documents requis au :
Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles
Service de l'immigration familiale
285, rue Notre-Dame Ouest
Rez-de-chaussée, bureau G-15
Montréal (Québec) H2Y 1T8
Vous parrainez un enfant mineur orphelin (frère, soeur, neveu, nièce, petit-fils, petite-fille) et
vous habitez à l’extérieur de l’île de Montréal?
Votre demande d’engagement doit être acheminée au service Immigration-Québec le plus près de
chez vous. Pour obtenir les coordonnées des bureaux du MICC, consultez le site Internet
(http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca" ) ou téléphonez au le 514 864-9191, ou, si vous êtes de
l’extérieur de Montréal, le 1 877 864-9191.
IL N’EST PAS NÉCESSAIRE DE JOINDRE CETTE LISTE À VOTRE DEMANDE.
==============================================

Получаване на правилен сертификат за селекция (след 2 сбъркани) : 16 Септември 2010

Подаване на документи за Виза в Румъния : Потвърдено получаването им на 12 Декември 2010

Получаване на визата : 21 месеца след това - 7 Септември 2012
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Mark_2013 »

Ellie M. написа: Много полезно инфо, мерси!!!
В момента аз разглеждам формулярите за Квебек и за заветното CSQ. Доколкото виждам, и от това, което разбирам се искат общо взето рутинни документи, ако мога така да ги нарека, и то само от спонсора. От спонсорираните искат само подписи на декларациите.
Опитвам се да взема ''преднина'' и да попълня и извадя каквото мога от сега, за да няма забавяне от моя страна. Единственото, което ще сложа on hold ще бъдат документите за доходите, защото виждам, че искат справка за доходите от последните 12 месеца, а аз не мога да предположа коя фискална година CIC ще ме прехвърлят към MICC (разбира се, това ще стане само, ако CIC ми дадат зелена светлина по пътя към Квебек...).

Има няколко щуротии дето не са ми ясни, но ще говоря със счетоводителя ми и се надявам той да ме осветли по въпроса кой документ от къде се вади. Нещо в момента не мога да се сетя, но ако намеря наименованията на въпросните документи,които изискват, ще ги пусна тук.

Относно Букурещ и медицинските - още ми е много рано за това, но ти благодаря - it is noted и ще го имам в предвид, когато стигнем до там. Това за свид. за съдимост също съм го чувала, така че от БГ още не сме вадили, вадихме само "чужбинско", защото то отнема много време, но може би беше безсмислено... и то ще изтече и ще искат ново.
А по повод на 60-те дни.... познато ми е, при мен след 4 години чакане за фед. Канада ми дадоха 90 дни - ако не се впиша в срока - затварят досието....!

Поздрави ;)
Документите за Кебек ги пуснах в предишния пост мисля.

За подписите на декларациите пратих линка с формуляра в БГ по интернет, оттам го разпечатват празен, подписва се бабата където трябва и ми праща листите по пощата да го попълня :) Отне към 6-7 дни така. Другия вариант беше аз да го попълня, да пращам до БГ да подписва и пак обратно, но е двойно времето така. Ако се случи да е dynamic PDF може и да го попълниш от тук и да го пратиш попълнен ПДФ по интернет в БГ да го разпечатат и подпишат.

За доходите това беше от формулярите :

VOUS DEVEZ ÉGALEMENT JOINDRE LES DOCUMENTS SUIVANTS À VOTRE DEMANDE :
Garant
Conjoint
cosignataire
Une copie de votre dernière déclaration de revenus du Québec y compris toutes les annexes
utilisées
Une copie du dernier avis de cotisation émis par Revenu Québec
Une copie de tous vos derniers feuillets d’impôt faisant état de vos revenus de travail ou autres
revenus : relevé 1, etc.
Une lettre récente de chacun de vos employeurs actuels précisant le nombre d'heures
travaillées par semaine, la date de l'entrée en fonction, s’il y a lieu, la date de fin prévue de
l’emploi, le salaire annuel brut, ainsi que le cumulatif des gains bruts pour l’année civile en
cours
Pour chacun de vos emplois actuels, une photocopie du talon des deux derniers chèques de
paie ou encore une photocopie des deux derniers chèques de paie encaissés et estampillés par
l'institution bancaire
Si votre emploi actuel a débuté il y a moins de douze mois, vous devez fournir des preuves de
revenus (lettre d’employeur, fiches de paye, etc.) de tous les emplois occupés au cours des douze
derniers mois

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... -F-dyn.pdf това е формуляра, но виждам че е различен сега

Свидетелството за съдимост беше обикновено, с превод от БГ на ЕН, също на нито един от преведените документи не сме правили норатиални или заверки от тукашни сертифицирани преводачи.
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

Une copie de tous vos derniers feuillets d’impôt faisant état de vos revenus de travail ou autres
revenus : relevé 1, etc.

Това е, което нарекох щуротия.... какво искат тук ? Аз не разбирам какво е това, гледах го и на English и пак не ми е ясно.

Une copie de votre dernière déclaration de revenus du Québec y compris toutes les annexes
utilisées

На мен счетоводител ми прави и пуска данъчните декларации - към него ли трябва да се обърна за въпросния документ?
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Mark_2013 »

Ellie M. написа:Une copie de tous vos derniers feuillets d’impôt faisant état de vos revenus de travail ou autres
revenus : relevé 1, etc.

Това е, което нарекох щуротия.... какво искат тук ? Аз не разбирам какво е това, гледах го и на English и пак не ми е ясно.

Une copie de votre dernière déclaration de revenus du Québec y compris toutes les annexes
utilisées

На мен счетоводител ми прави и пуска данъчните декларации - към него ли трябва да се обърна за въпросния документ?
Първото е Releve 1 или Т4 формулярите, които ти дават от работата на края на годината (нямам идея как е при тези, които работят за себе си)

Второто е копие на годишната данъчна декларация, аз мисля пратих частта за Кебек само (но не помня със сигурност).

Ако ти я прави счетоводител е добра идея всяка година да си искаш от него копие на ПДФ файл на декларацията ти, за да си я имаш, добре е да си пазиш тези неща в персонален архив.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Godis »

1. Би трябвало да имаш 1 копие от RL1 § Т4. Тези които работят за себе си нямат такива неща.
2. Да. Странно че не ти праща копие при подаване на декларация...ти как проверяваш дали всичко е ок ?
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

Благодаря и на двама ви !
И аз си мислех за Т4, но никак не бях сигурна...
А иначе, счетоводителя ми всяка година ми връща обратно един дебел плик, който грижливо се складира и сортира по години, но никога не съм гледала съдържанието му подробно и задълбочено. Излиза, че точно това ми праща човека ... :tmi:

Значи, всичко е точно :) (за сега)
Пак благодаря, много сте готини !!!
:y:
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
TarikMom
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 9:14 pm
Местоположение: Монреал

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от TarikMom »

Ellie M. написа:
Ние сме в един и същи поток - аз ги подадох декември 2009. От коя дата ви е писмото - 2-ри август,може би ? Моето е от тогава. На колега от работата - също, явно ги пращат на конвейер.
Ще сравняваме бележки ;)
Пратихте ли вече, това което ви поискаха като документация ?
Да, точно от 2ри август ;) Явно наистина ги пращат накуп. Още не съм пратила писмото обратно, понеже чакам част от документите от Бг. Надявам се до края на тази седмица да успея да ги изпратя.

Благодаря за информацията - явно още доста ще се чака :(
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

Побързай..., нали знаеш, че имаме 90 дневен срок, който тече от 2-ри Август. Искрено се надявам да успееш да ги пуснеш възможно най-скоро !

Ако има нещо- аз съм насреща, за обмяна на инфо или каквото и да било.
Успех !!!
:y:
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
TarikMom
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 9:14 pm
Местоположение: Монреал

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от TarikMom »

Да, знам - чакам документи от България - на първото им пращане, канадски пощи ги върнаха обратно |( , дано този път ги доставят...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Павел »

Ellie M. написа:Естествено.., темата се разводни и отиде в съвсем друга посока.

Всички тея такси и таксички, които съм платила до сега и тепеърва ще плащам, да не би да излязоха от вашия джоб и да повлияха по някакъв начин на вашето икономическо състояние ? (визирам Господина, който твърди, че спонсорираните са тежест за данъкоплатеца). Един новопристигнал, има големи разходи в началото, пък било той и спонсориран. Нали ти трябва покрив над главата, да се яде, да се обличаш и пр. ?
Аз не съм дошла тук на медицински туризъм, нито пък моите близки идват с такива намерения. Не случайно, поетия ангажимент е за срок от 10 години, нали ?
По една случайност, близките ми са млади - майка ми е в работоспособна възраст и възнамерява да работи "на бяло", а баба ми да е жива и здрава, един ден ще гледа правнуци.

Не мисля, че тук е мястото да коментираме канадската здравна система (то сигурно, заради имигрантите, кебекарите ходят и се лекуват в Куба например) или пък какъв процент от моите и вашите данъци, заминават за чековeте на БЕ-ЕС-ите и така нататък в тоя дух.

Смятам, че темата за данъчната система на Канада и в частност на Квебек, не и тук мястото. Най-учтиво ще помоля "доброжелателите" да се насочат към нея, освен ако имат да добавят нещо съществено по конкретната тема.
Да ти го преведа, щото явно не проумяваш - всички допринасяме, за да намажат твоите (и на други) баби.
Случайно да ти е минавало през главата, че точно твоите баби първи ще нададат вой, ако "сирийските" рефюджита се застоят в Бг, после спонсорират техните баби и в един светъл ден започнат да взимат пенсия наравно с тях.

А като докараш двете баби, обади каква работа са започнали, щото съм особено любопитен да разбера с какво се уредиха на по 60 и без език.
Както ти каза Тонич, спонсорирането не е задължително и вместо да се радваш, че когато си започнала процедурата канадското правителство все още не се е било събудило от летаргичния сън и проумяло, че е крайно време за промени, щото кацата не е без дъно, ти си седнала да се оплакваш от тромавата система.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор