Новобранец

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
silvestar99
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 12:03 pm

Новобранец

Мнение от silvestar99 »

Най-вероятно ви е писнала тази тема,но ще съм благодарна на всички които ми дадат малко инфо!Сега започвам да се интересувам как да имигрирам в Канада с цялото си семейство,какви документи са ми необходими,и от къде да започна.Ние сме млади и ще се радвам ако някой ми подаде ръка,а защо дори и да не направим едно добро приятелство.Благодаря предварително!!! :handshake: :f:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новобранец

Мнение от Koko »

silvestar99 написа:Най-вероятно ви е писнала тази тема,но ще съм благодарна на всички които ми дадат малко инфо!Сега започвам да се интересувам как да имигрирам в Канада с цялото си семейство,какви документи са ми необходими,и от къде да започна.Ние сме млади и ще се радвам ако някой ми подаде ръка,а защо дори и да не направим едно добро приятелство.Благодаря предварително!!! :handshake: :f:
Според мене най-добре е да започнете от официалният сайт на канадското правителство в раздела му за имиграция, нещата там са актуални и добре обяснени, но трябва да бъдат прочетени внимателно.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp"

Първата стъпка е да проверите дали можете да покриете условия и по коя програма имате най-добри шансове - федералната или за провинция Квебек, и ако ги покривате - да започнете да подготвяте документите.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
silvestar99
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 12:03 pm

Re: Новобранец

Мнение от silvestar99 »

Благодаря,за информацията.Да попитам и още нещо,нашите деца са малки това плюс или минус е?И според теб към кои град да се насочим,аз си мисля за Торонто?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новобранец

Мнение от pumpy »

silvestar99 написа:Благодаря,за информацията.Да попитам и още нещо,нашите деца са малки това плюс или минус е?И според теб към кои град да се насочим,аз си мисля за Торонто?
Това е супер специфично: аз пък с малки деца бих отишъл някъде на село - повече работа, по-спокоен живот, повече свободно време да прекараш с децата си, вместо по магистралите до и от работа, по-сигурен живот, повече усещане за общност. Но това ти е най-малкия проблем да се грижиш сега за ;)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Новобранец

Мнение от newcomer »

silvestar99 написа:Благодаря,за информацията.Да попитам и още нещо,нашите деца са малки това плюс или минус е?И според теб към кои град да се насочим,аз си мисля за Торонто?
провинция саскачуан-градове риджайна и саскатун.идеалната дестинация за млади хора с малки деца.тихо,спокойно,автобуса минава един път на седмица.
не малко хора от пъпа на лондон/ук/ се изнесоха натам. :rofl:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новобранец

Мнение от pumpy »

newcomer написа:
silvestar99 написа:Благодаря,за информацията.Да попитам и още нещо,нашите деца са малки това плюс или минус е?И според теб към кои град да се насочим,аз си мисля за Торонто?
провинция саскачуан-градове риджайна и саскатун.идеалната дестинация за млади хора с малки деца.тихо,спокойно,автобуса минава един път на седмица.
не малко хора от пъпа на лондон/ук/ се изнесоха натам. :rofl:
Батката не е компетентен да се изказва за установяване в Канада, защото той самия НИКОГА никъде не се установи, а подви опашка и се прибра в България, под предлог за "тръстики, синджирчета и ходене до офиса". Аз лично от него пример не бих взимал ако искам имиграцията ми да е успешна.......
silvestar99
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 12:03 pm

Re: Новобранец

Мнение от silvestar99 »

Ще помоля за адекватни отговори,защото всеки е бил на същото положение както съм аз в момента така че смятам да сте по благосклонни.Благодаря
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Новобранец

Мнение от speedy »

Възрастта на децата е едно от многото неща, които ще трябва да преценявате. Какво смятате да работите, познавате ли някого?

Трябва да имате предвид, че ако децата не ходят на училище един от вас вероятно ще трябва да се грижи за тях, докато другият работи. Не знам колко струва детска градина в момента в Торонто, но предполагам че е около $1000 на дете. А и самото Торонто е с толкова разнообразни квартали, че не може да се даде еднозначен отговор.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
silvestar99
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 12:03 pm

Re: Новобранец

Мнение от silvestar99 »

Много благодаря,а според теб къде ще бъде добре за живеене за нас?Аз никого не познавам но сме решили да рискуваме,защото знаете какво бъдеще предлага нашата държава,и не искам и децата ми да са свидетели на този филм.Ако някой реши да ни помогне с още мнения много ще съм ви благодарна!!!Може да ми пишете и на лични :|
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Новобранец

Мнение от Павел »

silvestar99 написа:Много благодаря,а според теб къде ще бъде добре за живеене за нас?Аз никого не познавам но сме решили да рискуваме,защото знаете какво бъдеще предлага нашата държава,и не искам и децата ми да са свидетели на този филм.Ако някой реши да ни помогне с още мнения много ще съм ви благодарна!!!Може да ми пишете и на лични :|
Ти май не се вслуша в съвета на Коко и вадиш тигана преди да си хванал рибата. Хайде отговори си първо на въпроса отговаряш ли на условията за имиграция, после се кахъри в кой квартал на Торонто ще се установиш след 2 години най-рано.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Новобранец

Мнение от the_coach »

Павел написа:
silvestar99 написа:Много благодаря,а според теб къде ще бъде добре за живеене за нас?Аз никого не познавам но сме решили да рискуваме,защото знаете какво бъдеще предлага нашата държава,и не искам и децата ми да са свидетели на този филм.Ако някой реши да ни помогне с още мнения много ще съм ви благодарна!!!Може да ми пишете и на лични :|
Ти май не се вслуша в съвета на Коко и вадиш тигана преди да си хванал рибата. Хайде отговори си първо на въпроса отговаряш ли на условията за имиграция, после се кахъри в кой квартал на Торонто ще се установиш след 2 години най-рано.
+1
И +1 година към тези 2 дето е цитирал Павката
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новобранец

Мнение от pumpy »

silvestar99 написа:Много благодаря,а според теб къде ще бъде добре за живеене за нас?Аз никого не познавам но сме решили да рискуваме,защото знаете какво бъдеще предлага нашата държава,и не искам и децата ми да са свидетели на този филм.Ако някой реши да ни помогне с още мнения много ще съм ви благодарна!!!Може да ми пишете и на лични :|
Понеже търсиш помощ, човек не имигрира, защото иска да рискува и защото филма в България бил еди какъв си. Аз вярвам, че успешен имигрант е този, който го прави, защото знае какво иска да получи на новото място и как да го постигне, тоест има план за ново начало, а не истерия по бягство. Нищо лично.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Новобранец

Мнение от Pointzero »

Павел написа: Ти май не се вслуша в съвета на Коко и вадиш тигана преди да си хванал рибата. Хайде отговори си първо на въпроса отговаряш ли на условията за имиграция, после се кахъри в кой квартал на Торонто ще се установиш след 2 години най-рано.
Напълно съгласен.
Помагал съм (помагали сме със съпругата ми) на няколко български семейства да се установят в Канада.
Но.....
След като са минали "любимата на всички ни" процедура.
Та затова съм съгласен с горното мнение за "тигана и рибата"

Бих препоръчал менние № 2 на Коко.

П.С. Ако имате проблем с езика, за да разберете официалния сайт, много хора тук ще ви помогнат с превода, но..... опеределено е по-добре ако вие сами си го разбирате (езика).
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Новобранец

Мнение от Павел »

pumpy написа:
silvestar99 написа:Много благодаря,а според теб къде ще бъде добре за живеене за нас?Аз никого не познавам но сме решили да рискуваме,защото знаете какво бъдеще предлага нашата държава,и не искам и децата ми да са свидетели на този филм.Ако някой реши да ни помогне с още мнения много ще съм ви благодарна!!!Може да ми пишете и на лични :|
Понеже търсиш помощ, човек не имигрира, защото иска да рискува и защото филма в България бил еди какъв си. Аз вярвам, че успешен имигрант е този, който го прави, защото знае какво иска да получи на новото място и как да го постигне, тоест има план за ново начало, а не истерия по бягство. Нищо лично.
:y:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Новобранец

Мнение от umeiko »

Първо дай малко повече инфо за себе си, но без лична информация разбира се :)
Или ако искаш малко по подробно, информацията която ще окаже решение върху това коя програма за имигриране да избереш е:
- висше образование (професия). То май без висше няма да те пуснат, не заради друго, ами няма да успееш да събереш точките.
- стаж по специалността в последните 5г.
- език и ниво (доказано ниво, с документ или ако нямаш документ, можеш ли да извадиш, или ти трябва подготовка за изпита)
- професията... все пак ако си доктор, тука има доста доктори които могат да ти помогнат по специфичните въпроси.
- професионална организация - ако си член на такава, имаш повече шансове за пробив.
................
Същото инфо и за жената.
След това отивате на официалният сайт и си попълвате теста. Той веднага ще ви изплюе дали ставате за квебек.
Идваш тука и ни казваш колко точки си изкарал :)
Публикувай отговор