Интервю Ноември 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от milly »

ето ме мене пак. :angel:
Интервюто ни протече така, както го описват всички досега, без изненади, без провокации.
В Радисън има някакви ремонтни дейности по фасадата и докато чакахме пред залата се чуваше някакъв къртач или каквото и да е там. Мисля, че точно в този момент щях да се разрева. :@ Лора ни покани точно в 8,30 и ни обясни как ще протече интервюто. Представи себе си и преводачката и ни поиска паспортите, актовете за раждане и дипломите. Някой попита за преводите. Аз в една pvc папка като плик си бях сложила паспортите и оригиналните дипломите, а фотокопия на преводите, които им бяхме изпратили, бяха в отделен класьор. Подавах оригинал и заедно с него фотокопие на изпратения превод. Сравниха с преводачката специалността и годината на завършване. Пита ме какви дисциплини съм учила.
След това започна да ме пита за това което съм работила и поиска справката от НАП. Тук малко се отплеснахме, докато обясня къде какво съм работила, къде на половин ден, къде на граждански договор, къде свободна професия... За едната ми работа преводачката сверяваше в трудовата книжка от кога до кога съм работила и подаде грешна инфо. Поправих я, казах че съм работила 5 месеца, а не повече от година. Тук малко сконфузно стана май :angel: Преводачката гледа, разлиства, чете, видя, че е нейна грешка и продължихме. После ми поиска удостоверение от последния работодател, 10xalot, но трябва да уточня, че там работя след като сме подали молбата и бях изпратила необходимите документи.
После ме пита знам ли английски. Попита ме какво съм правила вчера, имаме ли приятели в QC, кой е последният филм, който съм гледала и коя е последната книга, която съм чела.
След това ме попита защо искаме да имигрираме. После продължи с придружаващия. Къде и колко време е учил френски, въпроси за работата му и за детето. Поиска му само дипломата.
Пак се обърна към мен, какво възнамерявам да работя там, за ордера, какви са условията. Аз си бях направила едно портфолио, там си имах инфо за ордера, за приравняване на дипломата, обяви за работа. Консултирах го, докато говорих за професионалните ми планове.
Пита за жилището, как ще си намерим квартира.
Последно ме пита какви са първите неща, които ще направим, когато пристигнем. Не помня какъв точно беше въпроса, помня само, че говорих за NAS, медицински застраховки и карта за постоянно пребиваване.
Сигурно пропускам някои неща, но това беше в общи линии.
За Лора мога да кажа, че много мила и дружелюбна, няма грам канадски акцент, съобразява се с нивото на владеене на френски на събеседника си. Личи си професионализма й. Готина си е, хи-хи. Мъжът ми е много впечатлен, че е толкова млада, а в същото време вдъхва респект.
Мисля, че всички поканени на тази сесия са едни големи късметлии. Всички ще си тръгнат със сертификати, сигурна съм, стига да успеят да докажат нивото на френски, което са заявили в молбата.
Много дълго стана, който има нерви да ме чете.
Сега чак ми се избистри главата от виното. Благодаря на всички :*
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от milly »

pavel_12 написа:Добър вечер, честито на всички и успех на следващите. Искам да попитам дали на някого са му искали обява за търсене на работа и дали е разпитвала нещо по обявите. Благодаря Ви и лека вечер ;)
при положение, че не е изискван елемент в поканата за интервю, си мисля, че е малко вероятно да каже: Покажете ми обявите си работа. Аз те съветвам не бъди голословен и си подкрепи плановете с доказателства. Но всеки случай си е индивидуален. Представи плана си така както наистина го виждаш.
На нас не ни е искала обяви, аз докато разказвах за професионалните ми планове, казах, че съм разпечатала няколко обяви, не ги е гледала изобщо, само ме попита кои сайтове съм ползвала и какви да основните изисквания за длъжността.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от naskoAH »

Честито на всички получили сертификати от днешната сесия ! :party: :party: :party:
Teozara не се отчайвайте ! Смятам, че Madam ще направи всико възможно и ще Ви даде серификати.
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от karelia79 »

Teozara, съжалявам много за случилото се... Но - вие не смятахте ли точките си предварително без майчинството? Мадам преизчисли ли ти стажа към датата на интервюто, попитахте ли я дали може да размените кандидатите?
Според мен предварително е трябвало да сметнете всичко в най-песимистичния вариант и съответно да помислите от къде да вдигнете точките за всеки случай.
Очевидно не всичко е загубено, след като самата Мадам Бос е казала, че ще преразгледа. Но бихте могли и вие да помислите какво можете да направите, за да вдигнете точките.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
vankoivanoff
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 6:37 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от vankoivanoff »

:y: :y: УСПЕХ НА ВСИЧКИ!! Честито на milly специално - с теб вървим долу-горе заедно от началото!
DCS 26.09.2011
AR 04.05.2012
TCFQ -B2/B2
Entrevue 05.11.2013 - успешно!
Док. Sidney - N.E. - 19.11.2013
Баркодове - 13.03.2014
Медицински OK- 25.06.14
2-ри медицински ОК - 14.07.2015
Покана за визи - 23.09.2015г.
Визи - 06.10.2015г.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от balbi »

karelia79 написа:Teozara, съжалявам много за случилото се... Но - вие не смятахте ли точките си предварително без майчинството? Мадам преизчисли ли ти стажа към датата на интервюто, попитахте ли я дали може да размените кандидатите?
Според мен предварително е трябвало да сметнете всичко в най-песимистичния вариант и съответно да помислите от къде да вдигнете точките за всеки случай.
Очевидно не всичко е загубено, след като самата Мадам Бос е казала, че ще преразгледа. Но бихте могли и вие да помислите какво можете да направите, за да вдигнете точките.
В такива кратки срокове няма какво да направят, за да вдигнат броя на точките.
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Направих отново теста и се оказа, че при всички случаи, събираме минимума точки!
1. Магистратура - 13 т.
2. Трудов опит - 6т.
3. Възраст под 35 г. - 18т.
4. Езици: френски и английски - 8т.+ 3т.
Съпруга ми:
5. Диплома от ср.проф.училище - 2т.
6. Труд. опит - 1т.
7. Френски език - 0т.
8. Възраст - 2т.
9. Деца - 8т.
10. Фин.независимост - 1т.
11. Адаптивност - 2т.
ОБЩО: 64т. от минимални 68т.
Причините бяха 2: моето майчинство - 4г. (от 7г.), като съм сложила минимума от 6т.
и френския на съпруга ми - сложила съм 0т.(който разбираше какво му говори, но успя да
отговори само на 2 въпроса, ама сертификат за А1).
За френския си сложих средно ниво, защото имам сертификат за B1, който разбира се не е определящ, но пък разбирах и отговорих на около 80% от въпросите. Имаше и страничен фактор, който ми пречеше да чуя всичко - а именно продължителното къртене от горния етаж.
Дори и Мадам Boss да ми намали точките за език и адаптивност - ще покрием минимума?!
Яд ме е затова, че не показах Препоръките за работа, които имаме от двамата работодатели и CV които сама направих по квебетски образец. Обяви на работа показах. Приятели имаме там, които ще ни помогнат за работа и при които ще живеем в началото. Чудя се дали е включила децата - 8т. тъй като въобще не попита за тях?! Мисля, че няма как да стане това при положение, че провери паспортите е актовете за раждане, а и на Демандето имаше техни снимки.
Помогнете ми, дайте ми съвет какво да правя! Иска ми се да отида и да говоря с нея, но незнам дали ще е уместно?! Мога да занеса CV-тата и препоръките за работа и да помоля Мадам да преразгледа внимателно нашата кандидатура. Вие какво ще ме посъветвате? Моля ви, помогнете ми, отчаяна съм!!! ;( ;( ;(
Последно промяна от Teozara на Чет Ное 07, 2013 4:23 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от karelia79 »

Теозара, даже не съм ти прочела целия пост и веднага ти казвам, че няма как да вземеш хем 6 точки за средно професионално, хем 13 за магистратура :!:
Отделно от това не си слагай точки за адаптивност, защото няма гаранция изобщо колко ще ви дадат. Точките за адаптивност са много свързани с нивото на език, а при вас, при условие че мъжът ти е с 0 френски, а и твоето ниво не е много високо - мисля, че по-добре ако ще ги смяташ да си сложиш по-малко от 4 точки.
За децата 100% са ви сметнали точките, изобщо недей да се съмняваш.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Права си karelia79, грешката е моя. Оправих я - точките стават 66т.
Разбира се, че това как ще ни оцени нивото на езика и адаптивността зависи само от Мадам Boss.
Аз си мисля, че се справих добре, предвид обстоятелствата. Документите ни бяха напълно изрядни, нямахме нещо да липсва. Приятели имаме там, които ще ни помогнат. Понастоящем работя ката Счетоводител на половин работен ден от 6м. Имам 8г. непрекъснат трудов стаж преди майчинството. Имам две деца на 3г. и 5г.
Посъветвайте ме, как мога да си повиша точките. Дали да говоря с нея?!
Това е много важно за нас, не мога да се примиря и да гледам безучастно.
duzko
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 11:20 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от duzko »

Мисля си, че за магистратура се дават 12, а не 13 точки.
За адаптивност е нереално да си слагаш повече от 3 точки. Аз също се чудех за този показател дали има някой, който да е успял да вземе повече от 3 точки и се оказа, че това е максимума постиган от кандидатите. Но разбира се, това не е аксиома, може пък и някой да се пребори...
Моето мнение е, че единственото място от където може да дойде повишение е езика. Ако успееш да докараш до B2/B2, това ще ти даде 4 точки отгоре.
Последно промяна от duzko на Чет Ное 07, 2013 4:45 am, променено общо 1 път.
DSC - 08.11.2011
Получени във Виена - 11.11.2011
Accusé de réception - 20.04.2012
Documents requis - 12.12.2012
Изпратени допълнителни документи - 14.02.2013
Вписване в листата на чакащите - 28.05.2013
Entrevue 15.11.2013 - успешно!
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от kristian31 »

Teozara написа:Права си karelia79, грешката е моя. Оправих я - точките стават 66т.
Разбира се, че това как ще ни оцени нивото на езика и адаптивността зависи само от Мадам Boss.
Аз си мисля, че се справих добре, предвид обстоятелствата. Документите ни бяха напълно изрядни, нямахме нещо да липсва. Приятели имаме там, които ще ни помогнат. Понастоящем работя ката Счетоводител на половин работен ден от 6м. Имам 8г. непрекъснат трудов стаж преди майчинството. Имам две деца на 3г. и 5г.
Посъветвайте ме, как мога да си повиша точките. Дали да говоря с нея?!
Това е много важно за нас, не мога да се примиря и да гледам безучастно.
Вие по коя таблица си смятахте точките?Да не бъркам и аз,но магистратура мисля че е 12т,и за възраст под 35 са 16т,нещо да не бъркате при сметките незнам?
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Zi&Pon
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Мар 06, 2013 2:49 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Zi&Pon »

Здравейте, току що се прибрах и от моето интервю, със сертификат

Мина точно както на всички останали, но за 30 мин и само на френски. Не мога да преценя защо нямаше върпоси на англйски. Попита ме дали работя на англйиски, потвърдих и може би е за това.
Иначе, прегледахме документите и първо ме пита защо желая да имигрирам. Погледна атестациите и документите от НАП, дипломите. Разказах за настоящата си работа и магистратурата си.
Имам посещение в Квебек така че ме попита при кого съм била, дали съм се видяла с евентуални работодатели и дали съм се ориентрирала къде бих искала да търся жилище - с работодатели не съм се виждала, но и цитирах квартал където бих избрала жилище. Доказателствата, които носех за посещението си не ми ги поиска. Попита ме дали има конкретен град където бих искала да живея, аз и отговорих че зависи къде ще намеря работа. Попита дали съм информирана за пазара на труда в сферата в която е предпочитаната ми работа. Казах и какво зная и и показах комуникацията ми по десетина обяви за работа, но нямам отговор на нито една от тях.
Имам американска виза и за нея попита при кого съм ходила, но само това. Не го направи на проблем изобщо.
Както и другите, аз останах с мого добри впечатления от девойката. Честно казано през голяма част от времето имах усещането че отговорите ми нямат много голямо значение
Също, в моите документи има доста неща за които да се хване и да стане проблем, например че имам едно ходене до Торонто и че в Щатите съм ходила поне пет пъти. Но тя определено не търси тези неща въпреки че са очевидни
Това е от мен
Успех на всички следващи и!
file submitted Vienna: 28.09.11
AOR:04.05.12
supplementary docs sent:08.11.12
interview waiting list:14.11.12
interview: 07.11.13 08:30
CSQ:07.11.13
medical exam: May, 14
visa invite:18.05.2015
passport submitted:25.05.15
Visa obtained: 26.06.15
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Точките съм смятала от тук : http://www.go-to-quebec.net/index02a.htm"
Има ли някаква промяна от тогава?! Намалих и точките за адаптивност от 4 на 2 и общият им сбор стана 64. тогава не ми достигат 4т. Знаете ли на колко точки се оценява ниво B1 и на колко B2 ?
Освен да отида и да я помоля да ми даде фиша с точките и да видя какво мога да направя.
Няма никакъв смисъл да гадая а и тя самата може да ми подскаже нещо.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от karelia79 »

За магистратура се дават 12 точки, и то при определени условия. Лично аз си смятах 10 точки за висшето образование, въпреки че е магистратура. Затова казвам, че човек трябва да гледа песимистично на оценяването, за да няма негативни изненади.
Наистина вариантът да повишиш фр.език е най-логичен, като същото се отнася и за съпруга ти. Разбирам че на повечето мъже не им се отдава ученето, или просто ги мързи, но проектът за емиграция е сериозно нещо и би трябвало да е резултат от усилията на двамата. :y:

Иначе точките трябваше да ги смяташ по този Гид: http://www.micc.gouv.qc.ca/publications ... pi-3-1.pdf" , но в редакцията му към датата на подаване на документите си - тоест към 2011. По спомени за В2В2 се даваха 12 точки, а за магистратура 12 т., за бакалавър 10 т. Но често нашите дипломи ги приемат за бакалавърски степени.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
duzko
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 11:20 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от duzko »

Спред "Guide des procedures d'immigration":

за B1/B1 по 4 точки за слушане и говор, това прави общо 8 точки.
За B2/B2 по 6 точки за слушане и говор, това прави общо 12 точки.

Сега се хващам, че по-горе казах 6 допълнителни точки, всъщност са 4, ако успееш да надградиш от B1/B1 на B2/B2.
DSC - 08.11.2011
Получени във Виена - 11.11.2011
Accusé de réception - 20.04.2012
Documents requis - 12.12.2012
Изпратени допълнителни документи - 14.02.2013
Вписване в листата на чакащите - 28.05.2013
Entrevue 15.11.2013 - успешно!
Публикувай отговор