Автобус 747 до аерогарата?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
anitsa
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 9:22 pm
Местоположение: Montreal

Автобус 747 до аерогарата?

Мнение от anitsa »

Порових се в сайта на STM и ми се струва добра идеята да отидем (от източната част) с метро и автобус 747 до аерогарата, само че като напиша откъде тръгвам и къде отивам не ми предлага 747 ами 202, все едно че го няма. Има обаче брошура, която е от 2 септември, и в нея виждам, че 747 е много редовен, на мах. 10 мин. и ако хванем метрото до лионел грю, после е доста бързо, стига да се движи :)
Има ли някой който го е ползвал скоро този автобус да сподели впечатления?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Автобус 747 до аерогарата?

Мнение от Kan_Tangra »

Тоя автобус понеже минава през рене левек, ми е попадал някак под погледа, щото често съм на тая улица.
А и към 2 години там чаках 535/435.
Изобщо не ми се вярва да е на 10мин. По скоро поне на 20, в най-добрите часове.
А един път ходих на разни семинари в хотела на летището и реших да се прибера с него. Е, нямаше такова чакане. 100пъти пишман станах, че не хванах такси. Хем съм сам и без багаж.
Чакаха на една километрична опашка гладни туристи да пътуват до града с автобус и да спестят някой лев.
А като ползвам самолет винаги или ме кара някой, или такси. Всичко друго е кофти работа.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Автобус 747 до аерогарата?

Мнение от mama mia »

Съединението прави силата!
anitsa
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 9:22 pm
Местоположение: Montreal

Re: Автобус 747 до аерогарата?

Мнение от anitsa »

точно на тази брошура пише в горния и десен ъгъл "Starting September 2, 2013", което ме навежда на мисълта, че услугата е нова. Въпросът е дали е стартирала вече :)

Наистина с кола е най-удобно, но този път не става, такси не сме ползвали, но приятели които живеят наблизо ме предупредиха, че таксито им е излязло доста солено заради задръстванията преди аерогарата.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Автобус 747 до аерогарата?

Мнение от grozdan »

Изглежда, че Лионел-Гру не е в списъка на спирки към летището. Бери-Юкам е първата. Ето графика за нея, за днес.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Автобус 747 до аерогарата?

Мнение от newcomer »

anitsa написа:
точно на тази брошура пише в горния и десен ъгъл "Starting September 2, 2013", което ме навежда на мисълта, че услугата е нова. Въпросът е дали е стартирала вече :)

Наистина с кола е най-удобно, но този път не става, такси не сме ползвали, но приятели които живеят наблизо ме предупредиха, че таксито им е излязло доста солено заради задръстванията преди аерогарата.

вземете си лимо/лимузина/ от центъра.цената до летището е твърда-40 долара и не зависи от трафика.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Автобус 747 до аерогарата?

Мнение от mama mia »

Не че стартира от 2 септември, а че от тогава влиза в сила това разписание. От 2 септ просто всички рейсове са с ново разписание. Този автобус си върви отдавна, незнам точно от кога, но съпруга ми го използва още през месец май. В периода, в който заминават самолетите за Европа, разбирай следобед и над вечер, автобуса е през 10 мин. Мисля че билета е 7$. За повече инфо не се сещам.
Съединението прави силата!
anitsa
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 9:22 pm
Местоположение: Montreal

Re: Автобус 747 до аерогарата?

Мнение от anitsa »

Явно информацията още не е обновена в сайта а и по телефона.
В брошурата номера на спирката на метро Lionel-Groulx е 61334 запад, но като се обадиш на справки в STM
Horaires de bus
A U T O B U S
514 288-6287
и избереш номера на спирката следва тишина :)
когато обаче избереш търсене по номер на автобус, започва да ти изрежда спирките на 747 и метро Lionel-Groulx с номер 61334 е в разписанието.

По разписание от Бери Юкам до Аерогарата трябва да е за 40 минути, а от Лионел Грю за 20. В събота и неделя е пак на 10 мин.
Билета е 9$, но ако имаш еднодневна карта или друга карта за повече дни, важи и за този автобус.
Аватар
Sote
Мнения: 184
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 3:59 pm
Местоположение: Aeroporta na Montreal

Re: Автобус 747 до аерогарата?

Мнение от Sote »

От Лионел Гру /?/ хвани 211 за Монреал-уест и зависи в кой период от деня трябва да 15-20 минути да си на Гара Дорвал.Ако искаш може да продължиш до колеж Джон Абат.Ама виж го на сайта на СТМ.Успех.
"В живота не винаги можем да имаме това, което искаме,но нищо не се знае"
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Re: Автобус 747 до аерогарата?

Мнение от zenman »

Автобусът си върви и си е много редовен, наистина е на 10 мин през деня. Тръгва от новата автогара, която е до Бери-ЮКАМ станцията на самата улица Бери. Струва 9 долара, ако не се лъжа, плаща се кеш в автобуса. Ако имате месечна карта за градския транспорт, тя важи и не плащате нищо, но ако е седмична, с брой пасажи или някаква друга, си купуваш скъпия билет. така че, внимавайте. :handshake:
Аватар
cherna_perla
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 6:14 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Re: Автобус 747 до аерогарата?

Мнение от cherna_perla »

Има спирка и на Лионел Гру,буквално на две крачки разстояние от спирката на 211.Засичала съм го най-редовно.През деня е както са казали по-горе на 10 или 20 мин.Цената на билета 8 или 9$ (не помня точно) и важи 24ч за цялата градска мрежа.
28.12.07-док.за виена
24.04.2008 покана за интервю
25.06.2008-15.00 интервю-успешно
13.08.2008 док.за букурещ
25.09.2008 баркодове
29.09.2008получени медицински
17.10.2008 направени медицински-7.11-ОК
29.12.2008 покана за виза
11.02.2009ВИЗИ
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Re: Автобус 747 до аерогарата?

Мнение от tochica »

това е възможно най редовния автобус , който хващам всеки ден . през десет минути в часовете пик , в останалите - малко повече- 15 може би . никога не проверявам в колко трябва да го хвана , защото е редовен и най много чакам 10-ина минути.
билета е 9 $ , с месечна карта става , с еднодневен билет не , но тридневните ги приемат.
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Публикувай отговор