Органичен бебшки матрак

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Органичен бебшки матрак

Мнение от Chomsky »

Някои знае ли откъде мога да си купя сертифициран органичен матрак за бебшко легло.
Бл.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Органичен бебшки матрак

Мнение от pumpy »

Последните 3 седмици си прекарах в преглеждане на магазини, търсене на матрак, покупка на същия и вчера ми го докараха. Не съм бебе и не мога да помогна, но ми е интересна идеята за "органичен" матрак ?
Едната девойка, за която "работя", когато съм в Денвър е супер "зелена": кара Тесла, купува само "органик", в кабинета харчим едни 30-40к годишно за "зелени" препарати за чистене и поддръжка. Преди 3 седмици си нямах работа да й спомена, че си търся матрак и тя ми изнесе една лекция на темата, как да си потърся "еко-френдли" матрак :o Аз я изгледах точно така и не можаш да схвана НИЩО от обясненията й, как един матрак може да е "еко-френдли". Ходих, гледах и явно нищо не разбирам, защото си взех ТемпурПедик накрая.
И все още ми е интересно: какво ще рече "органичен" матрак. Кое му е органичното и как може един матрак да не е "органичен"
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Органичен бебшки матрак

Мнение от Independent »

Поне кажи къде си.

По принцип Toys'R'Us/Babies'R'Us имат бебешка секция с мебели, погледни там какъв избор имат от матрачета.

Друг вариант са Bo Bebe (не знам дали ги има извън Монтреал), доставката обаче при тях може да отнеме два месеца, ако го нямат в наличност.

От опит знам, че "ниско-алергенни", "Био", "еко", "органик" струват двойно повече от нормалните матрачета.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Органичен бебшки матрак

Мнение от ablood »

Опитвам се да схвана каква е файдата от "органичен" матрак.
Тъй като бебетата цапат ужасно много (пропускащи шишета и памперси) матрачето задължително се изолира с непромокаема покривка. Отдолу и азбестова вата да сложиш пак няма значение.
А пък и във влажна среда органичните материали имат тенденцията да мухлясват, гъбясват и приютяват разнообразна фауна.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Органичен бебшки матрак

Мнение от Kpetrov »

Човека питаше от къде да намери, а не каква е файдата. Файдата си е негова работа!
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Органичен бебшки матрак

Мнение от Chomsky »

Обяснявам но само за моите кабалистични братя :rofl: ! Имам предвид да няма продукти от химичния завод, а такива от естествен произход (ко може никак и изцяло). Наместо полиуретан топен с ретарданти - памук или комбинация памук/вълна, чисто и просто.
Казах органичен, защото ако някой е виждал нещо вероятно е видял големия етикет "органично" - не очаквам хората да знаят това което аз зная или пък да имат същия начин на мислене и приоритизиране, затова въпросът беше формулират е най-очевидния етикет.
Инак за екологичността и зеленсотта на продуктите ме боли ливадния дърдавец! Ма то е и коренно различна история там.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Органичен бебшки матрак

Мнение от Marto »

Изображение
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Органичен бебшки матрак

Мнение от Chomsky »

Густууууууууууууууууууууууу!
Напомня ми за хотелите в Шалювуа!
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Органичен бебшки матрак

Мнение от Chomsky »

Independent написа:Поне кажи къде си.

По принцип Toys'R'Us/Babies'R'Us имат бебешка секция с мебели, погледни там какъв избор имат от матрачета.

Друг вариант са Bo Bebe (не знам дали ги има извън Монтреал), доставката обаче при тях може да отнеме два месеца, ако го нямат в наличност.

От опит знам, че "ниско-алергенни", "Био", "еко", "органик" струват двойно повече от нормалните матрачета.
За съжаление големите вериги предпочитат големите надценки и избягват такива стоки. Засега не съм виждал там. Карай, ше разпитам в самите магазини.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Re: Органичен бебшки матрак

Мнение от zenman »

Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Органичен бебшки матрак

Мнение от Independent »

Chomsky написа:
Independent написа:Поне кажи къде си.

По принцип Toys'R'Us/Babies'R'Us имат бебешка секция с мебели, погледни там какъв избор имат от матрачета.

Друг вариант са Bo Bebe (не знам дали ги има извън Монтреал), доставката обаче при тях може да отнеме два месеца, ако го нямат в наличност.

От опит знам, че "ниско-алергенни", "Био", "еко", "органик" струват двойно повече от нормалните матрачета.
За съжаление големите вериги предпочитат големите надценки и избягват такива стоки. Засега не съм виждал там. Карай, ше разпитам в самите магазини.
Аз мисля, че нашето матраче го взехме точно от Бо Бебе, защото ни го даваха с отстъпка заедно с креватчето. Със сигурност съм виждала и в Babies'R'Us в Ласал.
ablood написа:Опитвам се да схвана каква е файдата от "органичен" матрак.
Тъй като бебетата цапат ужасно много (пропускащи шишета и памперси) матрачето задължително се изолира с непромокаема покривка. Отдолу и азбестова вата да сложиш пак няма значение.
А пък и във влажна среда органичните материали имат тенденцията да мухлясват, гъбясват и приютяват разнообразна фауна.
Искам да те видя как ще сложиш азбестова вата в леглото на твоето дете, след това ще спорим по същество.

Ако някой още се чуди какви са предимиствата на органичните матраци, очевидно не е имал проблеми със свръх-чувствителност и алергии към изскуствени материали.

Обикновените матраци се правят изключително от петролни продукти (всички пяни, полиуретани), третират се със силни химикали. Ако сте решили да взимате от тях, трябва да се вземат няколко седмици предварително и да се разопаковат, за да се отмирише смрадта на химия. Това обаче не гарантира, че бебето няма да развие свръх чувствителност към някоя от съставките,

Органичните матраци се правят от естествени продукти (памук, вълна, растителен латекс). Латексовата покривка предпазва вътрешността достатъчно добре, че да не гъбяса. От друга страна, естествената подплънка в голяма степен намалява опасността от развиване контактен дерматит, екземи и подобни благини.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Органичен бебшки матрак

Мнение от Chomsky »

Независим, що се хабиш :) !
Инак вече намерих на няколко места, да ме питаш за какъв чухал реших да попитам тук :rofl:
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Органичен бебшки матрак

Мнение от Independent »

Chomsky написа:Независим, що се хабиш :) !
Инак вече намерих на няколко места, да ме питаш за какъв чухал реших да попитам тук :rofl:
За да споделиш, че да знаем и ние :D
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Органичен бебшки матрак

Мнение от Chomsky »

Independent написа: За да споделиш, че да знаем и ние :D
Ба, само да си губим времето с полезна информация :D, това е отживелица.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Публикувай отговор