Избор на пералня

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от ablood »

speedy,

Аре да мъ открехнеш к'ъф е точно смисъла не те'а "предимства"?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Избор на пералня

Мнение от speedy »

ablood написа:speedy,

Аре да мъ открехнеш к'ъф е точно смисъла не те'а "предимства"?
Издържат по-дълго.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от ablood »

Това честният продавач ли ти го обеща, или сам си го измисли?

Искаш да кажеш, че полипропиленовият казан "ръждясва" по-бързо от стоманения?
Полипропиленовите тръбопроводи за топла/студена вода имат над 50 години гаранция, докато заварките на стоманения казан започват да пускат ръжда в прането след няколко години.

Простотията - барабан с безконтактен мотор наистина е модерна, но рекламнатаи кампания е свързана с повече заблуди и недомлъвки, отколкото представяне на наистина по-добър продукт.

Накратко:
1. Допълнителна тежест върху барабана, скъсяваща живота на лагерите.
2. Допълнителни елементи зад барабана, за сметка на неговата вместимост.
3. Допълнително усложняване на конструкцията. Повече елементи - повече дефекти.
4. Същите вибрации, както на аналогичен (не евтин) модел с ремък.

Ето малко инфо от хора които ремонтират тези модерни боклуци:
http://www.ukwhitegoods.co.uk/help/buyi ... hines.html
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Избор на пералня

Мнение от speedy »

И тази статия съм я чел опреди една година. Една от малкото на това мнение, при това от европейски източник, пък аз съм в Канада.

Между другото, директната предавка е с индукционен мотор, има по-проста конструкция - по малко чаркове, и няма ремък.

Това, че имало още нещо зад барабана, което му намалявало вместимостта може да е сериозен недостатък за някой който търси компактна пералня за европейски апартамент, ама тук става въпрос за машина в мазето с размерите на Фиат Чинкуеченто и тежаща към 120 кила. :)

А що се отнася до полипропиленовите казани, не ръждясват, но не са и "заварени". Това са две половини, съединени и хванати с болтове или по друг начин. Например https://www.youtube.com/watch?v=16ghdmcNQMM, виж към 1'45". Оттам може да започне да пропуска вода. На предишната ни пералня двете парчета бяха стегнати с винтове - минава през предната и се завива директно в пластмасата на задната половина. С времето от вибрациите се получи теч.

Информацията ми не е само от бързо търсене из Гугъл, а питах познат, който се занимава с ремонти.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от ablood »

speedy написа:И тази статия съм я чел опреди една година. Една от малкото на това мнение, при това от европейски източник, пък аз съм в Канада.
Ти к'во очакваш? Естествено, че рекламите и ентусиастите са повече от критиките при новите модели.
speedy написа:Между другото, директната предавка е с индукционен мотор, има по-проста конструкция - по малко чаркове, и няма ремък.
Индукционните мотори съвсем не са приоритет на безремъчните перални, макар, че четките на класическите електромотори обикновенно драстично надживяват лагерите на барабана.

Викаш по проста, отколкото с ремък, а? "Простичкият" съединител на безремъчните перални дава доста хляб на техниците.
speedy написа:Това, че имало още нещо зад барабана, което му намалявало вместимостта може да е сериозен недостатък за някой който търси компактна пералня за европейски апартамент, ама тук става въпрос за машина в мазето с размерите на Фиат Чинкуеченто и тежаща към 120 кила. :)
Колкото и да е тежка, стандартните широчини са:
Портативни - 24"
Нормални - 27"
Индустриални - 29" (не минава през вътрешните врати на стандартните жилища).

Поради невъзможностт да се компенсира с височина, единственото направление е назад, но именно там безремъчните слагат мотора. Колкото и да е плосък, е за сметка на размера.

speedy написа:А що се отнася до полипропиленовите казани, не ръждясват, но не са и "заварени". Това са две половини, съединени и хванати с болтове или по друг начин. Например https://www.youtube.com/watch?v=16ghdmcNQMM, виж към 1'45". Оттам може да започне да пропуска вода. На предишната ни пералня двете парчета бяха стегнати с винтове - минава през предната и се завива директно в пластмасата на задната половина. С времето от вибрациите се получи теч.
Ти този "теч причинен от вибрациите" видя ли го с очите си?
Освен в най-горната си част казанът е завинтен на всеки няколко сантиметра, така, че освен след некадърна интервенция е последното нещо (наистина) което може да протече в една пералня.
speedy написа:Информацията ми не е само от бързо търсене из Гугъл, а питах познат, който се занимава с ремонти.
Освен че се поддържам информиран чрез четене съм ремонтирал доста перални, продал съм стотици (в БГ) и съм отчитал изпращането/приемането от сервиз на хиляди (в БГ). Най развалящите се перални бяха "революционните" гъзарски модели. Най-здравите бяха простите турски перални БЕКО.

Едит: Хич, не си въобръзявам, че съм про, ама поне върху пералните имам добър поглед.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Избор на пералня

Мнение от c200 »

Няма технически параметри, които да компенсират икономически чисто нова най-проста пералня с горно зареждане за $250, каквито наспорил Господ според текущите промоции - Haier, Hotpoint, Moffat или нещо от сорта. Няма!
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Избор на пералня

Мнение от yahoo »

Прането на ръка е още по-икономично, но няма много почитатели :D
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Избор на пералня

Мнение от c200 »

Не е, ако калкулираш и времето на перача. А както знаем форумните такива са особено добре платени :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Избор на пералня

Мнение от speedy »

ablood написа: Поради невъзможностт да се компенсира с височина, единственото направление е назад, но именно там безремъчните слагат мотора. Колкото и да е плосък, е за сметка на размера.
Да. Е, и? Да съм казал, че имам проблем с по-големите размери?
ablood написа: Ти този "теч причинен от вибрациите" видя ли го с очите си?
Освен в най-горната си част казанът е завинтен на всеки няколко сантиметра, така, че освен след некадърна интервенция е последното нещо (наистина) което може да протече в една пералня.
Не, за зрение използвам черния си дроб, а не очите. За съжаление няма как да информирам старата пералня, че не може да протече от там, защото беше пратена за вторични суровини. Мога да ти намеря двама свидетели, но са ми роднини и поне единият ще е малолетен.

Аз бях дотук с обясненията.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Избор на пералня

Мнение от IRA »

А така, като живееш в къща, свидетелите са проблеми. Аз с моята съседка от долу го нямам тоя проблем, тя е по наясно от мен какво става в къщи, винаги мога да я привикам за свидетел. :rofl:

Моята пералня е малко стара, на 8 години, но все още работи , та не смятам да я сменям,но сестра ми наскоро си купи пералня и сушилня от Brault & Martineau, като сървис са отвратителни. Първо не доставят в неделя, второ не звънят предварително да ти кажат идват ли или не т.е не си вързан да ги чакаш цял ден, трето потрошиха новата пералня при доставката ...отвратителни. Аз съм доволна от Corbeil1, всичката техника с тях съм я купувала. Доставят и събота и неделя., в деня в който пожелаеш, може и след един месец ,ако си в ремонт, винаги звънят един час предварително,че идват т.е. не е необходимо да си вързан за къщата, никога нищо не са счупили. Като си избереш модела винаги можеш да отидеш в един магазин, да вземеш оценка и с нея да отидеш в съседния и да тия намалят. Не намаляват с много ,хладилника последно ми го намалиха с 50 долара, ама пак е нещо.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от ablood »

Завоалирани отговори и отказ за по-нататъчна дискусия.

Даже и ти лично да нямаш проблем с перялня, дълбока повече от стандартние, не значи че си намерил такава. Будалкаш ни с това Чинкуаченто..

Също така не казваш дали пералнята е отваряна от аматьор, преди да протече, въпреки, че ти го написах, като най-вероятна причина.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Избор на пералня

Мнение от Marto »

Hans Rosling - the Magic Washing Machine

Eдна от най-интересните ТЕД лекции според мен. Има опция за субтитри и на български.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Избор на пералня

Мнение от Chomsky »

Повече вода - по-добро изпиране. Аз ако исках да икономисвам вода щях да имигрирам в Австралия. У Квебеко вода си имаме :rofl:
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от ablood »

Chomsky написа:Повече вода - по-добро изпиране.
Грешка.

Повечето вода разрежда препарата. Тоест ако вместо 2 литра налееш 6 литра вода трябва да сложиш 3 пъти повече препарат.

Даже и да не виждаш вода, всяка читава пералня пуска достатъчно, че да потопи цялото пране + я сменя толкова пъти, докато излезе чиста.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Избор на пералня

Мнение от roumensp »

Интересно е, че специалистите по пералните все мъже сте се събрали ... :D
Аз нищо не разбирам, защото жена ми е специалиста и няма смисъл да се дублираме ... "разделение на труда", както се казва. ;)
Публикувай отговор