Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от myhata II »

http://www2.macleans.ca/2013/04/24/land-of-misfortune/"

Който успее да отговори на зададения въпрос към статията,лично ще го черпя една бира,искам смислени отговори а не глупости
Благодаря ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от Californian »

Ами доста истини има казани в темата дано повечето хора ги прочетат за да разберат разликите между Щатите и Канада.
Но ако трябва да се съмаризира...
В Щатите трудно се постига статут, но имаш ли го всичко е лесно.
В Канада е обратното лесно се постига статут, ама той ти дава точно нищо - аз го изпитах на гърба си това което се пише в статия и в коментарите под статията - за Канадския опит.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от pumpy »

Californian написа:Ами доста истини има казани в темата дано повечето хора ги прочетат за да разберат разликите между Щатите и Канада.
Но ако трябва да се съмаризира...
В Щатите трудно се постига статут, но имаш ли го всичко е лесно.
В Канада е обратното лесно се постига статут, ама той ти дава точно нищо - аз го изпитах на гърба си това което се пише в статия и в коментарите под статията - за Канадския опит.
Съмърито не е точно така:
- в Щатите всичко е лесно, само не и статута;
- в Канада всичко е лесно, както и статута;
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от Californian »

Ми явно си по-добър от мен де да знам.
На мен не ми беше така.
Също и заплатите там са по-ниски на емигрантите отколкото на роденото там население, ти това не го ли прочете.
В Америка всичко това е в повече.
Както и да е де, здраве да е,
Drishat Shalom

На мен в Канада хич не ми беше лесно.
И ако трябва да се сравнявам със сестра си.
Тук се постига всичко много по-бързо и лесно в Америка.
Тук за времето което те са постигнали 2ма специалисти аз мога същото но сам а не 2 заплати.
Защото още от 15тия ден бях на тръстиката. В Канада за 3 месеца никой не ми се обади дори за работа от хилядите кандидатствания.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от ivandaman »

Californian

Я пак ни припомни колко пари правиш в САЩ и кви са ипотеките в Канада че нещо позабравихме точните цифри..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от pumpy »

Аз съм бил в Канада на тръстиката винаги, когато пожелая и винаги аз съм си избирал работодателя. В САЩ до сега никой никога не ми е предложил нещо, което да е даже 35% от това, което правя в Канада. Веднъж ми отговориха на едно запитване с желание за толкова много лична информация, че им теглих една майна още преди да сме започнали да си говорим за критериите МИ за работа и заплащане. И не сравнявам само Денвър с Форт Нелсън. Сравнявам и Бароу, АК с Форт Нелсън - съвсем съпоставими условия на живот и работа.
Явно си зависи от човека и от професията.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от tanyatais »

myhata II написа:http://www2.macleans.ca/2013/04/24/land-of-misfortune/

Който успее да отговори на зададения въпрос към статията,лично ще го черпя една бира,искам смислени отговори а не глупости
Благодаря ;)
Интересно и мрачно...
Сравнението с Англия си го биваше :(
Последно промяна от tanyatais на Сря Апр 24, 2013 5:14 pm, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от Californian »

При теб е различно. Не може някой от България лекар да дойде и да ти вземе хляба освен ако не си седне на дупенцето да поучи ако не за тукашно образование поне за приравнителни изпити, нали съм прав?

Има страхотно добри медицински училища в Тексас. Далас Медикъл център е огромен, Саут Медикъл Център в Сан Антонио също. Аз искам да учат децата ми нещо с медицина или право.
Ако е жена може да е инженерство или АйТи но ако е мъж няма да го насоча на там.
Последно промяна от Californian на Сря Апр 24, 2013 5:02 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от Californian »

ivandaman написа:Californian

Я пак ни припомни колко пари правиш в САЩ и кви са ипотеките в Канада че нещо позабравихме точните цифри..
Аз никога не съм казвал колко изкарвам като брутна заплата, докати ти не пропускаш да се похвалиш никъде, че имаш латинка в къщи. :rofl: Ако нямаш нещо да кажеш по темата недей изпадай в офтопик моля те само и само да се заядеш. ;)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от ivandaman »

Californian написа:
ivandaman написа:Californian

Ако нямаш нещо да кажеш по темата недей изпадай в офтопик моля те само и само да се заядеш.
;)

Аха..... нарочно ти пуснах въдицата, и се хвана като шаранче.. :)

Виждаш ли колко е неприятно когато си на всяко гърне мерудия и усираш всяка тема с твоите неизлечими комплекси..

Така че помисли си добре следващият път преди да нацвъкаш темите на другите хора с простотии..

PS

Иначе мухът този път е пуснал легитимна тема и по-принцип написаното в статията отговаря на истината..
Последно промяна от ivandaman на Сря Апр 24, 2013 5:23 pm, променено общо 2 пъти.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от miteto »

pumpy написа:Аз съм бил в Канада на тръстиката винаги, когато пожелая и винаги аз съм си избирал работодателя. В САЩ до сега никой никога не ми е предложил нещо, което да е даже 35% от това, което правя в Канада. Веднъж ми отговориха на едно запитване с желание за толкова много лична информация, че им теглих една майна още преди да сме започнали да си говорим за критериите МИ за работа и заплащане. И не сравнявам само Денвър с Форт Нелсън. Сравнявам и Бароу, АК с Форт Нелсън - съвсем съпоставими условия на живот и работа.
Явно си зависи от човека и от професията.
Т.е. да разбираме, че в САЩ зъболекарите взимат около 60% по-малко от тези в Канада? Или говориш само за лично твои преживявания?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от IRA »

Според мен за новите имигранти става все по трудно . Преди 10 години не беше толкова трудно.След кризата 2008-2009 нещата се промениха. Откакто натрупах малко повече канадски опит, започнах да се дразня от това изискване за канадски опит , разбирам донякъде защо го искат, но все пак ме дразнят.
A tanyatais и се чудя. Не искам да я разубеждавам, но наистина не разбирам при изграден вече живот в Англия, за какво й е да се мести в Канада, при това в дивотията.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от myhata II »

Не е това бе Ира,не е това,просто лъжат хората още в началото с тези процедури и изисквания,в което не виждам никакъв,ама никакъв смисъл от тях,освен да съдерят 12 кожи от кандидата докато стъпи тук и му цъфнат налъмите
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от ivandaman »

@IRA

Ами що го искат???

Щото индийците и китайците си купуват кетапите а тези които са в Ай-ТИ си взимат изпитите и сертификатите благодарение на brain-dumps и като се наложи да направят нещо "hands on" и се блещят като отровени..

Да не говорим че си докарват азиатските номера и в Канада, правят си мафии и си купуват дори и шофьорските книжки..

Коя е гаранцията че не си купуват и дипломите за лекари??
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от IRA »

Подбора на имигрантите за мен е непонятен. Хората си мислят,че щом професиите им са в списъка, то значи се търсят точно такива хора, а на практика не е така.
Муха, какво имаш предвид под "съдерят 12 кожи от кандидата ". Не мисля,че печелят чак толкова много пари от самата процедура, тя не е чак толкова скъпа.

ivandaman, аз разбирам защо го искат, хора от цял свят не се знае какво могат и колко лъжат. Това което ме дразни ,че има хора с канадски опит които също толкова могат и лъжат, но на тях им се дава шанс, а на другите не.

Аз напоследак съм изнервена,че ми се налага да работя с тукашни, тука завършили младежи и ми писна да обяснявам едно и също по 100 пъти :rofl:
Последно промяна от IRA на Сря Апр 24, 2013 5:40 pm, променено общо 3 пъти.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор