Куче в чекмедже

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Куче в чекмедже

Мнение от Double Trouble »

Ударихме на камък с търсенето на квартира в Монреал, тъй като сме с два песа. Не, че не знаем, че е почти невъзможно, но пък знам, че все пак има хора, които заминават с кучетата си и ми се ще да споделят някой съвет как са успели да си намерят жилище.
Може би има някаква печеливша стратегия. Надявам се.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Куче в чекмедже

Мнение от tonich »

Наемате си къща и сте готови. ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Куче в чекмедже

Мнение от optics »

Тонич, това беше прекалено оптимистично настроение. ;-)

Къща, къща ама собственикът ако е казал "ноу петс" ...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Куче в чекмедже

Мнение от tonich »

E, за къща вероятността е много по-голяма, отколкото за апартамент. :handshake:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Куче в чекмедже

Мнение от yahoo »

Вероятноста за къща също клони към нула когато става въпрос за по-високи наеми и за новопристигнал с неясни дългосрочни доходи и с два песа можещи да нанесат евентуални щети, които няма кой после да покрие. Сещам се единствено за бейсмънтите на дуплексите че ги дават на самотници с кучета, но да живееш в такова не е никак за препоръчване. Преди просто беше по-лесно.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Куче в чекмедже

Мнение от Joya »

Не съм достатъчно добре запозната, тези дни започвам проучване на закона, но се оказва, че според новият въпросен закон, собствениците на къщи, нямат право да ти откажат домашен любимец, стига да отговаря на условията. Но това вече ако си се нанесъл. Не знам преди това, но е факт, че масово по обявите пише без животни, а тук имам чувство, че всеки има поне по една котка, куче, някакъв плъх или заек.
Ще пиша отново като проуча.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Куче в чекмедже

Мнение от yahoo »

Дори и да не ти откаже директно има редица други законни начини да го направи. Последния собственик където бях наел апартамент например сваляше табелите периодично без дори да е намерил човек за някой от апартаментите само за да откаже на новопоявили се крайно неподходящи кандидати наемането на жилището с оправданието че вече е наето. След ден-два пак връщаше табелите. Наоколо всички имат кучета, но са си собственици. В апартамента в който живеех преди е имало голямо куче с безкрайни следи от присъствието му, но по мое време вече кучета нямаше и не можеше да има. Възхищавам се на смелостта да ти стиска да емигрираш с две кучета. Аз нямам такава.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Куче в чекмедже

Мнение от Kan_Tangra »

Като ти гледам подписа, ти виза за Канада нямаш, а се оплакваш, че било трудно да си наемеш квартира.
Ми то и без кучета нямаше да е лесно.
Така и така си още в бг, що не ги оставиш там? Емиграцията не е пикник. (да ме извинят засегнатите).
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Куче в чекмедже

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа: Така и така си още в бг, що не ги оставиш там? Емиграцията не е пикник. (да ме извинят засегнатите).
:y: :y: :y: :y: :y:

Преди много години жена ми така се уреди с един разкошен териер. Собственика заминаванше за Израел и не можеше да вземем кучето със себе си. Знам, че сега всичките "кучкари" ще ми скочат, но за мен това, което сте намислили е безумие. Освен жилище, погледнете и ветеринарите и всичко останало, свързано с куче и успех...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Куче в чекмедже

Мнение от IRA »

Аз животните си ги приемам като деца, не бих ги оствила.
На място по ще се ориентирате, от разстояние не става.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Куче в чекмедже

Мнение от miteto »

Double Trouble написа:Ударихме на камък с търсенето на квартира в Монреал, тъй като сме с два песа. Не, че не знаем, че е почти невъзможно, но пък знам, че все пак има хора, които заминават с кучетата си и ми се ще да споделят някой съвет как са успели да си намерят жилище.
Може би има някаква печеливша стратегия. Надявам се.
Като напишеш в монреалските kijiji и craigslist "pet friendly" в раздела за наемане и излизат доста резултати, как точно си "ударил на камък"?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Куче в чекмедже

Мнение от optics »

Що не направите компромисен вариант - оставете ги в България временно, елате, вижте и тогава решавайте дали да ги докарате.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Куче в чекмедже

Мнение от pumpy »

IRA написа:Аз животните си ги приемам като деца, не бих ги оствила.
На място по ще се ориентирате, от разстояние не става.

И аз и затова и нямам все още. Едни ден като остарея и одъртея и децата не искат да ме виждат вече ще си взема куче, но пък тогава се надявам да не рентвам. Успех от мен с начинанието.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Куче в чекмедже

Мнение от mama mia »

Да се наеме жилище с два песа не е невъзможно, но си е трудно. Трябва да попаднете в блок, дето на собственика не му пука дали сте с куче или мечка, или в къща, където хазяйна е любител на животните. Собствениците се пазят от добавянето на " разрешено животни", защото има всякакви типове, които я се грижат както трябва за домашния си любимец, я не. А и веднъж разрешено нищо не може да се смени до напускане на наемателя. Имам горчив опит по въпроса и за нищо на света няма да допусна отново тази грешка. Разбирам безкрайната ви любов към животните, но да си отваряте само гайлета при кацането в Канада с животни за мен си е чист мазохизъм. Но всеки си знае какво му е под шапката, така че търсете упорито и ако не стане, зарежет песовете в Бг, а като се устроите ще си ги вземете.
Съединението прави силата!
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Куче в чекмедже

Мнение от Double Trouble »

Благодаря на всички, които дадоха съвет.
Мисля, че най-подходящия е да дойдем без тях и да ги вземем после.
Това, че сме още в БГ, не значи, че не сме започнали да се ориентираме в обстановката Не можем да разчитаме, че ще кацнем и веднага ще изникне нещо, затова и от сега проверяваме. Проверихме няколко обяви в kijiji, за които пише, че са пет френдли, и помолихме брокера, с който сме се свързали да ги преслуша, но единият път ни казаха, че лабрадор им е твърде голямо, само чихуа или пинчер взимали, други казаха, че едно става, но две са много и така всеки отказва заради една или друга причина. Разбирам ги хората, че се притесняват, но не искам да си оставям кучетата и затова пуснах и темата. Не знам, но ми се струва, че трябва да има вариант.
Попадали сме преди на обява, в която пише, че кучета се приемат без условия и самият собственик има две, но това беше преди два-три месец, когато само се оглеждахме, а и само една сме виждали досега.
Просто целта ни е да сме достатъчно подготвени, за да можем когато вземем визите, което в един оптимистичен вариант може да се случи и април-май, да реагираме максимално бързо с тръгване, квартири и т.н.
Пумпи, и ветеринарите сме ги проверили вече и ми се изправи косата от цените. Знам, че ще е трудна работа :(
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Публикувай отговор