Загубени документи от страна на канадците

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
boriana_ivanova
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 7:32 am

Загубени документи от страна на канадците

Мнение от boriana_ivanova »

Здравейте,
преди Коледа канадците ни сюрпризираха, че е необходимо да изпратим отново 90% от документите си защото другите били изчезнали. След 1 година чакане без номер и ни вест ни кост от тях става ясно, че не само не са си свършили работата ами че още повече усложняват нашата. Пратихме им едно гневно писмо ама какво от това. Дадоха срок от 90 дни или приключваме процедурата предсрочно, но без проблем ни изтеглиха парите. Чудничко.
Бих искала да проверя дали има и други като нас и какъв процент сме тези хора.
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Загубени документи от страна на канадците

Мнение от Icoman »

boriana_ivanova написа:Здравейте,
преди Коледа канадците ни сюрпризираха, че е необходимо да изпратим отново 90% от документите си защото другите били изчезнали. След 1 година чакане без номер и ни вест ни кост от тях става ясно, че не само не са си свършили работата ами че още повече усложняват нашата. Пратихме им едно гневно писмо ама какво от това. Дадоха срок от 90 дни или приключваме процедурата предсрочно, но без проблем ни изтеглиха парите. Чудничко.
Бих искала да проверя дали има и други като нас и какъв процент сме тези хора.
Здравейте!
Прочетете темата "В очакване на покана за интервю" - последните 5-6 страници да посветени на това. Доста хора са във вашето положение, включително и ние. Всички имаме право да се гневим, но няма полза от това. Ако сте решили да продължите процедурата, действайте. Събирайте документите, защото някои от тях отнемат време (пак зависи какво ви искат).
Успех!
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Загубени документи от страна на канадците

Мнение от Павел »

Няма нищо по-глупаво от това да се дървиш на онзи, в чиито ръце ти е съдбата.

Павлуций
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Загубени документи от страна на канадците

Мнение от apple »

Павел написа:Няма нищо по-глупаво от това да се дървиш на онзи, в чиито ръце ти е съдбата.

Павлуций
А не бе, трябва да ги хвали сигурно! Когато български чиновници ви затрият нещо оревавате орталъка, ама като са канадските с наведена главица им благодарите... Бих казала, че в някои случаи дори е невъзможно да събереш всички документи отново. Така че гневът е съвсем справедлив! Друг е въпросът, че и в Бг и тук да риташ срещу администрацията си е кауза пердута.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Загубени документи от страна на канадците

Мнение от Павел »

Явно си на много години (нали съм чичка от Мъжката, а ти си млад цепеняк) от великите мислители и за това не ни :) разбираш.
Помпадур :rofl: ти дигна кръвното и не четеш, а само пишеш.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Загубени документи от страна на канадците

Мнение от succes »

Павел написа:Няма нищо по-глупаво от това да се дървиш на онзи, в чиито ръце ти е съдбата.

Павлуций
Има,разбира се (по-глупаво) и още как, да цитираш, без да разбираш!

Аз лично бих поискал някакво обезщетение от гледна точка за разходи поне, защото подготовката и изпращане на документи струва пари, време и нерви. Ясно, че грешката е тяхна и най-малкото, което трябва да направят е да ви компенсират за немърливостта им, да ви се извинят и да дадат приоритет на кандидатурата ви следващия път, за да ви компенсират откъм време.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Загубени документи от страна на канадците

Мнение от agent Ozo »

succes написа:...Ясно, че грешката е тяхна
Би ли пояснил/а откъде става ясно това?
Изразът "документите са изчезнали" ако на теб ти звучи като самопризнание за нарушение или небрежност, то за други това би могло и да не е така.
Виновник може да е доставчикът, може да е самият изпращач - било то пощите или куриерска фирма.
Да не говорим, че може и да си имат подобна практика имиграционните за да се уверят, че документите са автентични, а не фалшификати. Всяка институция без проблеми ще ти издаде дубликат на изгубен оригинален документ, но фалшификаторът едва ли ще се съгласи да направи допълнително и фалшив дубликат. Или ако се съгласи, цената ще е много висока, тъй като рискът за него се увеличава.
На мен също са ми искали да изпратя повторно документ, а и на много други кандидати, както разбрах в последствие.
А колкото до разходите около документите - те първо са доброволни и второ, размерът им не зависи от изискващата ги страна.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Загубени документи от страна на канадците

Мнение от martatabs »

agent Ozo написа:Виновник може да е доставчикът, може да е самият изпращач - било то пощите или куриерска фирма.
Не е никой от горепосочените, защото....
boriana_ivanova написа:Дадоха срок от 90 дни или приключваме процедурата предсрочно, но без проблем ни изтеглиха парите.
;)

п.п. По квебекската програма ли сте?
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Загубени документи от страна на канадците

Мнение от agent Ozo »

Моето бяха само хипотези, не заключения. Изтеглянето на парите, както и наличието на останалите 10% от документите, все още не е доказателство за вина за изгубването на останалите 90%.
Трябва по някакъв безспорен начин да се докаже, че приносителят е връчил пълният комплект от документи според твърденията на подателя. А това няма как да стане, защото едва ли при изпращането куриерът е направил опис на документите в плика. Остават едните голи твърдения на подателя, че в плика е имало еди-какво си. Това не е достатъчно основание за да се заведе дори, камо ли да се спечели един съдебен иск.
Нещата не винаги са такива, каквито на нас ни се иска да бъдат. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Загубени документи от страна на канадците

Мнение от Павел »

succes написа:
Павел написа:Няма нищо по-глупаво от това да се дървиш на онзи, в чиито ръце ти е съдбата.

Павлуций
Има,разбира се (по-глупаво) и още как, да цитираш, без да разбираш!

Аз лично бих поискал някакво обезщетение от гледна точка за разходи поне, защото подготовката и изпращане на документи струва пари, време и нерви. Ясно, че грешката е тяхна и най-малкото, което трябва да направят е да ви компенсират за немърливостта им, да ви се извинят и да дадат приоритет на кандидатурата ви следващия път, за да ви компенсират откъм време.

Понеже няма емотиконка за delusional, слагам само това :|
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Загубени документи от страна на канадците

Мнение от pumpy »

succes написа: Аз лично бих поискал някакво обезщетение от гледна точка за разходи поне, защото подготовката и изпращане на документи струва пари, време и нерви. Ясно, че грешката е тяхна и най-малкото, което трябва да направят е да ви компенсират за немърливостта им, да ви се извинят и да дадат приоритет на кандидатурата ви следващия път, за да ви компенсират откъм време.
Първо пеочетох мнението и после погледнах от къде пише авторът му - няма грешка, такъв брутален подход е хорактерен за някои среди и много по-променен след няколко години в Северна Америка. Имиграцията не е право, а привилегия, точно както и карането на кола. Ако очакваш някой да ти се кланя, защото ти си благоволил да подадеш молба за имиграция, много се лъжеш. Докато молбите са повече от свободните места, това няма да се случи, независимо колко си груб.......
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Загубени документи от страна на канадците

Мнение от succes »

pumpy написа:
succes написа: Аз лично бих поискал някакво обезщетение от гледна точка за разходи поне, защото подготовката и изпращане на документи струва пари, време и нерви. Ясно, че грешката е тяхна и най-малкото, което трябва да направят е да ви компенсират за немърливостта им, да ви се извинят и да дадат приоритет на кандидатурата ви следващия път, за да ви компенсират откъм време.
Първо пеочетох мнението и после погледнах от къде пише авторът му - няма грешка, такъв брутален подход е хорактерен за някои среди и много по-променен след няколко години в Северна Америка. Имиграцията не е право, а привилегия, точно както и карането на кола. Ако очакваш някой да ти се кланя, защото ти си благоволил да подадеш молба за имиграция, много се лъжеш. Докато молбите са повече от свободните места, това няма да се случи, независимо колко си груб.......
Брутален?
1) На хората са им изгубили документите
2) Изтеглили са им парите

За каква привилегия говориш? Привилегия да си платиш и да ти изгубят документите? Ми к'во ще стане, ако това им стане практика? Трябва да сме радостни всеки път когато ни получат документите?
Привилегия е тяхното решение! Никой не го оспорва това. Но в случая си е чиста немърливост и точно след години живеене на северноамериканския континент тези хора ще се научат да пишат писма и да си търсят правата, когато не са виновни. Тук става дума за пари и време, което доста се цени ми се струва на същия този континент, Пумпи.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Загубени документи от страна на канадците

Мнение от Bistra »

Истината е, че всичко се постига, ако знаеш в конкретния случай какъв подход да приложиш. В конкретната ситуация нагласа "с рогата напред" не върви, защото просто си им в ръцете. Те (имиграционните) колят и бесят. Не казвам да се примиряваш. Винаги обаче има и план "Б", т.е. има една приказка : "Отстъпи понякога само с една крачка за да можеш после бързо да напреднеш с 2!" :y:
Хубаво, дали са пари, ама по пътя на конфронтация могат да дадат още допълнително и накрая резултатът пак да е негативен за тях. Всеки има глава на раменете си, но в този случай аз бих изпратила наново документите.
Succes, не си мисли, че хората живеещи на Северно Американския континент и търсещи си правата в 99/100 % от случаите си ги намират (oсобено, ако "ритат" срещу държавата). Бих казала по-скоро - само в 1%. Така че ...Успех на автора на темата!
....@ succes
BTW....Как върви напредъка ти в дебрите на човешката душа и психологията?
За тази цел трябва да си по-уравновесен, май, май. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Загубени документи от страна на канадците

Мнение от pumpy »

succes написа:
pumpy написа:
succes написа: Аз лично бих поискал някакво обезщетение от гледна точка за разходи поне, защото подготовката и изпращане на документи струва пари, време и нерви. Ясно, че грешката е тяхна и най-малкото, което трябва да направят е да ви компенсират за немърливостта им, да ви се извинят и да дадат приоритет на кандидатурата ви следващия път, за да ви компенсират откъм време.
Първо пеочетох мнението и после погледнах от къде пише авторът му - няма грешка, такъв брутален подход е хорактерен за някои среди и много по-променен след няколко години в Северна Америка. Имиграцията не е право, а привилегия, точно както и карането на кола. Ако очакваш някой да ти се кланя, защото ти си благоволил да подадеш молба за имиграция, много се лъжеш. Докато молбите са повече от свободните места, това няма да се случи, независимо колко си груб.......
Брутален?
1) На хората са им изгубили документите
2) Изтеглили са им парите

За каква привилегия говориш? Привилегия да си платиш и да ти изгубят документите? Ми к'во ще стане, ако това им стане практика? Трябва да сме радостни всеки път когато ни получат документите?
Привилегия е тяхното решение! Никой не го оспорва това. Но в случая си е чиста немърливост и точно след години живеене на северноамериканския континент тези хора ще се научат да пишат писма и да си търсят правата, когато не са виновни. Тук става дума за пари и време, което доста се цени ми се струва на същия този континент, Пумпи.
Няма да ме разбереш колкото и да ти го обяснявам. Едно е да си търсиш правата, севсем друго е да си брутален. Успех
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Загубени документи от страна на канадците

Мнение от IRA »

Пък аз точно тук свикнах да си търся правата. Хората около мен така правят и аз прихванах. Не виждам нищо лошо да се пусне едно гневно писмо, естествено с възпитан тон.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор