Въпрос към съфорумците от British Columbia

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от the_coach »

Здравйте,
от първи до шести януари ще имам гости от щатите, и искам да ги разведа из нашата мера. Но съм твърде нов тук и все още не знам кои са най-удачните места за разходка по това време на годината.
Ще посетим аквариума във Ванкувър със сигурност, а ако не вали ще се разходим и из Стенли парк. Другото място, което мисля да отидем е Уистлър, в тази връзка моля кажете ми веригите задължителни ли са по пътя за натам ?
Много ми се иска да отидем някъде, където могат да се видят китове. Има ли такова място ?
Може и до Виктория да се разходим, моля споделете къде да отидем там !
Моля дайте идеи и съвети за приятни места по това време на годината !
Благодаря !
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от haimana »

fighter написа:... Другото място, което мисля да отидем е Уистлър, в тази връзка моля кажете ми веригите задължителни ли са по пътя за натам ?
Трябва да си със зимни гуми или да имаш с теб вериги.

Ето и пътищата е БК за които това условие е задължително от 1 Октомри до 30 Април

http://www.th.gov.bc.ca/SeasonalDriving ... hains.html
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от the_coach »

Благодаря Хаймана ! Ще взема вериги.
Аватар
Adventure
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 3:50 pm
Местоположение: Around The World

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от Adventure »

Китове, по-принцип много често се виждат от самият ферибот между Ванкувър и Виктория, иначе във Виктория аз лично съм ползвал услугите на http://www.princeofwhales.com/" i http://www.orcaspirit.com/" като от вторите останах по-доволен като сервиз на услугата ;)
Успех.

П.С. В Уислер, задължително се качете на Пеак то Пеак http://ww1.whistlerblackcomb.com/p2pg/" гледката при ясно време е повече от уникална!
The World Is Smaller Than You Think
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от roumensp »

По пътя за Whistler се отбийте за по 15 минути до Shannon Falls и Porteau Cove (на фиорд, най-южния в С. Америка).

Ако времето е подходящо, може да се отиде до Capilano Suspension Bridge или Grouse Mountain (с лифт от North Vancouver).

Ако са с деца, в даунтаун има места от типа на H.R. MacMillan Space Centre и Science World.
Може да отскочите и до Gastown и Granville Island (с водно такси от даунтаун).
Harbour Tour също не е лоша идея.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от the_coach »

roumensp написа:По пътя за Whistler се отбийте за по 15 минути до Shannon Falls и Porteau Cove (на фиорд, най-южния в С. Америка).
С деца сме. А има ли опасност от кугари по това време на годината там ?
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от balbi »

Кугарите не са животни, които спят зимен сън или минават в някакво летаргично състояние, така че ако има по-принцип кугари за мястото, за което питаш би трябвало да се оглеждате!
Приятна разходка!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от Странджата »

Пумата може да ти скочи и от височината на високо дърво,така че ...100-на кила +G,по-добре да не се рискува,особено зимата!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от roumensp »

fighter написа:
roumensp написа:По пътя за Whistler се отбийте за по 15 минути до Shannon Falls и Porteau Cove (на фиорд, най-южния в С. Америка).
С деца сме. А има ли опасност от кугари по това време на годината там ?
Ти пък сега, кугари ... Shannon Falls и Porteau Cove са на по 50-100 метра встрани от магистралата.
На Whistler има мечки (и аз съм виждал), но не съм чувал за случаи на агресивно поведение.

На Whistler ви препоръчвам да си уредите поне едно преспиване, иначе всичко ще е ужасно претупано, защото пътуването може да отнеме и 3 часа в едната посока при лошо време и задръствания.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от bucca »

Roumensp ти е дал много хубави идеи. Порто Коув е страхотно място и едно от много любимите ми - винаги спираме там на връщане от Уислър. Това че сте с деца, няма да ви попречи да спрете там - там cougars едва ли има - това е парк до водата със страхотна гледка.
Моста Капилано може да излезе малко скъпичко, но си заслужава със сигурност. Друг вариант е въженият мост в Лин Вали - там не се плаща, но там май има cougars. Гледката също е много красива.
Относно Виктория - повечето интересни места за посещение (музеи, legislative building и т.н. ) се намират в центъра на града. Отидете до Butchart Gardens - извън града е, но е сравнително наблизо и също е много красиво.
Приятно изкарване!
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от the_coach »

Много ви благодаря за идеите !
За кугарите питам, защото канадци ме предупредиха да внимавам. Пък и след като в Порт Муди видях на тротоара елен да си пасе кротко, това лято имахме и семейство скунксове в двора, и в училището на големия ми син имаше съобщение за мечка в района, съм склонен да им вярвам.
Със сигурност ще посетим всички места лятото, сега ще изберем едно или максимум две :)
Още веднъж благодаря ! И Весели празници :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от ivandaman »

Ако случите на подходящо време има много неща за гледане.. Една разходка в Стенли Парк или Куин Елизабет парк е добро за начало.. Също не забравяй че за разлика от повечето северно американски градове във Ванкувър има pedestrian-friendly areas като English Bay, Robson st. Denman st. Davie st.

Обезателно посетете: Stepho's Souvlaki Greek Taverna, 1124 Davie Street

Аз препоръчвам "Roast Lamb"

По-вкусно е от колкото изглежда :-)

Изображение

Може да отидете да гледате сейр по време на "Polar Bear Swim" на 1ви Януари.. :D Шоуто става за гледане освен ако не искате да участвате което според мен не е чак толкова fun :)

Никога не съм ходил във VanDusen Botanical Garden но повечето хора горещо я препоръчват.. Бях останал с впечатлението че е "фрий" но явно не е така.

Granville Island също го препоръчвам за разходка.. На мен по принцип ми допада.

Независимо от изборите сигурен съм че ще прекарате супер, особено ако времето е подходящо..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от MrGeek »

fighter написа:Другото място, което мисля да отидем е Уистлър, в тази връзка моля кажете ми веригите задължителни ли са по пътя за натам ?
Веригите трябва да ги имаш в колата и да ги сложиш само ако започне да вали обилно. Днес бях до Уислър и магистралата си беше изчистена перфектно. Горе има тонове сняг и според мен ако сте скиори задължително трябва да изкарате поне един ден на пистите - все пак това е най-добрият ски курорт в света в момента и ще видите такова количество лифтове и писти с многометрова снежна покривка, че ще ви се завие свят!
Ако случите на ден, в който не вали - задължително се разходете из Даунтаун и Стенли парк. Уотърфронта на Coal Harbour и Yaletown, както и English Bay са задължителни за разходка. Иначе кугърите няма изобщо какво да ги мислиш. Аз при толкова обикаляне за вече почти осем години още не съм се срещал с това животинче. Иначе скънкове и ракуни колкото искаш, но те са друга приказка. :)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от bucca »

В Коул Харбър посете Олимпиският огън на края на Thurlow Str. - заслужава се да се види.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от the_coach »

Вече от две-три места чувам хубави думи за къмпинг на Osoyoos Lake, колко е слънчево и топло там, и колко много ферми за "слънчеви" плодове и зеленчуци има, и как къмпинга е по средата на езерото, което пък било доста топло. Време е да си записвам отпуската и смятам да заведа фемилито там. Моля, кажете кога е най-яко да се отиде там - юли или август ? Ще се радвам някой да сподели лични впечатления от мястото :)
Надявам се и haimana да се включи :)
Благодаря !
Публикувай отговор