Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Мнение от bucca »

От известно време се колебаем дали да отидем на почивка в Мексико, но се притесняваме доколко е безопасно.
Колегата ми мексиканец се опита да ме убеди, че в туристическите градове като Канкун, Пуерто Ваярта и т.н. няма от какво да се притесняваме и е безопасно за туристи. За канадците Мексико е дестинация номер 1 за почивки (според новините). Също така обаче, доста често се съобщава за убити или отвлечени туристи.

Кои от вас са ходили в Мексико и бихте ли отишли пак? Струва ли ви се, че е безопасно за туристите?
Ако не бихте отишли - защо? Надявам се да се включат хора с пресни впечатления от там - примерно посетили страната през 2011 или 2012.

:)
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Мнение от Bistra »

Разбира се! Без никакво притеснение. :)
2011 бяхме само двамата със съпруга ми. Ние обичаме да хойкаме (разбирай водим активен нощен живот, когато сме сами) Казвам го не заради друго, а защото е по-опасно през нощта, отколкото през деня.
2012 се върнахме отново с децата. В комплекса, в който бяхме ги пускахме сами да си ходят от плажа до хотела (плажът не беше съвсем близо)
Навсякъде в туристическите центрове има засилена охрана. За мексиканците туризмът е бизнес, който не биха компрометирали.

Едно от нещата, което не се харесва, е че:Мексиканците мрат да им бутнеш пари. Ама то къде ли не е така?
Някои не харесват Кораловия риф, който е опасал отвсякъде океана и е много близо до брега. Поради тази причина има ограничение за плуването. Не можеш да плуваш (примерно) 10 км навътре и дъното на места е каменисто.

Един колега преди 2-3 години се беше загубил из някакви села с кола взета под наем. Вярно, че той е от Перу, леко мургавичък и говори идеален испански, т.е. минава за мексиканец. Всичко беше минало безпроблемно. Само му беше останал страха, че могат да го отвлекат и разфасоват за пържоли.:)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Мнение от prace »

Аз не съм ходила в Мексико. Ако имам пари не бих отишла там. Звучи ми страшничко.
Бих избрала друга дестинация за същите пари, ако може.
Някъде по безопасно.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Мнение от ablood »

prace написа:Аз не съм ходила в Мексико. Ако имам пари не бих отишла там. Звучи ми страшничко.
Бих избрала друга дестинация за същите пари, ако може.
Някъде по безопасно.
Колумбия?
Аржентина?
Ивицата Газа?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Мнение от Странджата »

В Лавал е хубаво и не е скъпо!
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Мнение от grozdan »

За подобни пари бих отишъл до Испания.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Мнение от Omega3 »

С 20 000 убииства на година в Мексико, наистина е нормално да се запиташ дали е разумно да се ходи там. Но ако си носиш гривничката непрекьснато и не излизаш от резервата вероятността да ти се случи нещо лошо е много по малка отколкото тази да те сгази кола в Канада.

АКо ти харесва такьв тип ваканция, стягай багажите, няма да се плашиш. Аз лично и безплатно да е, за момента не бих отишьл на такьв тип ваканция. Като се пенсионирам може.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Мнение от Bistra »

Не знам... На мен ми хареса и пак бих отишла. Може би, защото съм се прежалила вече, че ще мра и не ме е страх от смъртта. :lol:
Те и в Бразилия се колят, ама това не пречи Карнавалът в Рио ежегодно да събира хиляди туристи. И аз смятам да го посетя скоро...само да убедя Щерю. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Мнение от apple »

Bistra написа:Не знам... На мен ми хареса и пак бих отишла. Може би, защото съм се прежалила вече, че ще мра и не ме е страх от смъртта. :lol:
Те и в Бразилия се колят, ама това не пречи Карнавалът в Рио ежегодно да събира хиляди туристи. И аз смятам да го посетя скоро...само да убедя Щерю. ;)
Спокойно мадам Помпадур от Бяла Слатина ;) Отвличат само красавици и богаташки, а ти очевидно не си от нито една от двете категории. Рисковете са нулеви... :lol:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Мнение от roumensp »

Колкото хора, толкова и мнения ... Били сме в Нуево Ваярта и аз пак бих отишъл, а също и в Канкун, но жена ми не е на същото мнение и затова вече не ходим там. Щом мненията в едно семейство не съвпадат, какво остава за форума. :D

Според мен е напълно безопасно, ако си седиш предимно в курортния комплекс / градче (каквото са Канкун и Нуево Ваярта). Ако това те удовлетворява и предпочиташ да разпускаш по плажове, басейни и барове вместо да обикаляш и опитваш нови неща, нямаш проблем. Миналата година един съфорумник (не се сещам ника), който искаше предимно да си почива, ходи в Нуево Ваярта и беше останал доволен.

Семейството на най-добрия приятел на сина ни са от Пуерто Ваярта и всяка година си ходят за по 2 месеца и още нищо не им се е случило.

По-безопасно и по-уредено е в Хавай и Флорида, но съответно и доста по-скъпо. Имам познати, които редовно ходят в Аруба и много я харесват, но това е прекалено далече за моя вкус.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Мнение от roumensp »

grozdan написа:За подобни пари бих отишъл до Испания.
Почивка в Мексико, all inclusive при това, е доста по-евтина, отколкото си мислиш. Тия пари доникъде няма да ти стигнат в Испания ...
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Мнение от grozdan »

roumensp написа:
grozdan написа:За подобни пари бих отишъл до Испания.
Почивка в Мексико, all inclusive при това, е доста по-евтина, отколкото си мислиш. Тия пари доникъде няма да ти стигнат в Испания ...
2011г едноседмична почивка all-inclusive в Iberostar 4* на Riviera Maya за двама излезна повече от половината на две седмици в Испания тази година, които включваха обикаляне из половината страна. Естествено на едното те гледат като писано яйце, но при другото виждаш много различни неща, различен тип ваканция е. Обаче в Испания е далеч по-безопасно. Но сега виждам, че питащата е от БК, така, че Испания ще й е доста далечко.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Мнение от roumensp »

grozdan написа:
roumensp написа:
grozdan написа:За подобни пари бих отишъл до Испания.
Почивка в Мексико, all inclusive при това, е доста по-евтина, отколкото си мислиш. Тия пари доникъде няма да ти стигнат в Испания ...
2011г едноседмична почивка all-inclusive в Iberostar 4* на Riviera Maya за двама излезна повече от половината на две седмици в Испания тази година, които включваха обикаляне из половината страна. Естествено на едното те гледат като писано яйце, но при другото виждаш много различни неща, различен тип ваканция е. Обаче в Испания е далеч по-безопасно. Но сега виждам, че питащата е от БК, така, че Испания ще й е доста далечко.
Последните 4-5 години аз също взех да предпочитам да обикалям и виждам нови неща, вместо само да се излежавам по плажовете. Мечтата ми е 2-3 седмици в Италия с посещение на всички по-известни градове и места.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Мнение от grozdan »

roumensp написа: Последните 4-5 години аз също взех да предпочитам да обикалям и виждам нови неща, вместо само да се излежавам по плажовете. Мечтата ми е 2-3 седмици в Италия с посещение на всички по-известни градове и места.
Лично мнение - за такъв тип ваканция известните туристически места не са най-хубавото, което може да видиш. Много по-интересно е да посетиш някое малко градче, да усетиш атмосферата, отколкото да се буташ в Рим примерно. Примерно на мен страшно много ми хареса Саламанка. От Италия ми допадна Бергамо, но това преди 8 години.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11756
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Бихте ли отишли на почивка в Мексико?

Мнение от optics »

roumensp написа: Последните 4-5 години аз също взех да предпочитам да обикалям и виждам нови неща, вместо само да се излежавам по плажовете.
Аз се излежавах само първите 9 години щото бях малък и не по собствено желание и защото тогава се смяташе (от родителите) че е много полезно.
Оттогава - НЙЕ !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор