Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от borkoo »

fighter,тонич

Не съм обидил никого в този форум.Позволих си да изразя мнението си свободно.Насреща получих обиди само от вас двамата.Не ме познавате,не знаете нищо за мен,но с удоволствие ме обидихте и оплюхте.Браво,страшен манталитет.Бъдете живи и здрави!
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от dimatrif »

Някои хора отдават много време,нерви,сили и внимание на Този Форум.......Прекалено много.Как успяват не знам.Живота е достатъчно натоварен. :x :x :x.Забравете тоя негативизъм.Нали затова напуснахме БГ,за да дойдем на едно по позитивно място. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Докога основно ще се дъвчем,плюем и дразним като хлапета ?Затова и почти не пиша тук! Сега сигурно пак ще следва някой хаплив,заядлив,остроумен коментар и анализ от някое "старо куче". :fubar: :fubar: :fubar:
All the best.
Mr.Trifonov.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от the_coach »

borkoo написа:fighter,тонич

Не съм обидил никого в този форум.Позволих си да изразя мнението си свободно.Насреща получих обиди само от вас двамата.Не ме познавате,не знаете нищо за мен,но с удоволствие ме обидихте и оплюхте.Браво,страшен манталитет.Бъдете живи и здрави!
Само дето обиди цял Кебек :D
От мен получи единствено квалификацията "мрънкало", но ако погледнеш последните си няколко поста, може и да схванеш защо съм си позволил да те нарека така.
И благодаря за пожеланията, ще предам и на Тонич (ако не ги е прочел де). Аз пък ти пожелавам да бъдеш щастлив в Кебек, щото знам, че изобщо не е толкова лошо, колкото го описваш тук :hai:
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

За статистиката: Deteli2 , Deteli3 "изчакват резултат", ако не са им фалшиви дипломите ще получат сертификати по пощата.
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Montre »

Много благодаря на всички, които споделиха опит от интервюто :) Пожелавам Ви успех за напред ! А на себе си пожелавам един ден да се съберем всички в Кебек на кафе, за да отпразнуваме някой юбилей от процедурата :) Че то сме си оформили цял " випуск " в тези години чакане :)
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от sofia_shi82 »

И аз се присъединявам с много много благодарности.За мен е същата равносметка - доказване истинността на дипломите, обосновка защо има бак. и магист. степен по една и съща спец., както и стягане на коланите с френския .
Пожелавам успех на всички взели сертификат, на чакащите развръзка - още повече.
А на тези като мен , които чакаме покана, да сме на следващата сесия, най - вече с много търпение и присъствие на духа.
Искренно се надявам "РАСИСТКИТЕ" коментари да не попречат на следващите сесии,както на коментиращите мога да кажа само едно :
- Кисело е гроздето - казала лисицата, която седяла под грозда и НЕ можела да го стигне.
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

Здравейте,

бихте ли ми казали на кой адрес ще изпратите допълнително изисканите документи и псравки за досиетата(повреме на интервюто) ? в Монреал или Виена?

Благодаря предварително,
venaza
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Мар 19, 2011 4:28 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от venaza »

Да информираме и за нашето интервю как мина/имахме малко проблем с компютъра досега/.В общи линии както и при повечето кандидати на тази сесия ,нямаше забележки по документите ни, разбирахме абсолютно какво ни пита и казва, но от притеснение и умора се оказа че не ни стигат 2 точки за изразяване.Тук само да вметна ,че 90% от подготвените отговори не ни свършиха работа, въпросите бяха от сферата на образованието и все терминология. Преводачката ни съдействаше изцяло и сме много благодарни ,както и на мадам Базиль ,че ни даде шанс да представим TCFQ /двамата кандидати/за да си получим сертификатите за селекция. Засега чакаме офиц. писмо за това становище и се надяваме да можем да си повишим нивото по-френски. Благодарим на учителката която ни помага много и на всички приятели които ни подкрепят в това начинание. Честито на всички които успяха да вземат сертификат и успех по нататък,на такива дето изчакват като нас пожелаваме скорошно и благоприятно развитие и сили и търпение за да продължим!
DCS Vienne:04.02.2011
Accuse:21.06.2012
Liste d'attente:04.09.2012
Entrevue:04.04.2013
TCFQ:30.06.2013
Certificat de selection:24.09.2013
Codebar:31.01.2014
L'examen medical:11.06.2014
Visa(s): 03.04.2015
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pumpy »

venaza написа:.........Тук само да вметна ,че 90% от подготвените отговори не ни свършиха работа.......
Ето това е най-важната информация за всички останали кандидати, ако и да е "вметнато".....
hristoe77
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 6:40 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от hristoe77 »

Здравейте!
Днес получихме писмо от Мадам Базил /по пощата/. В него любезно ни уведомява, че трябва по задълбочено да разгледат нашата кандидатура и като са готови с решението си ще ни уведомят!...
Надявам се всичко да приключи успешно за всички нас:):):)
Документи Виена : 11.08.2011
Интервю : 09.04.2013
Документи Нова Скотия : 4.06.2014
Баркодове : 29.08.2014
Медицински : 07.09.2015
Покани за визи: 22.09.15
Визи: 03.10.15
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от uncontrollable »

Успех и на вас, и на всички останали, които чакат решение.
hristoe77 написа:Здравейте!
Днес получихме писмо от Мадам Базил /по пощата/. В него любезно ни уведомява, че трябва по задълбочено да разгледат нашата кандидатура и като са готови с решението си ще ни уведомят!...
Надявам се всичко да приключи успешно за всички нас:):):)
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

Гледам и не вярвам на очите си !Та какво би било това задълбочено проучване като са имали близо .2 години за това?Проучването може да им отнеме месец ,два но и година още примерно....Между другото познати посещаващи ИЧС споделиха че преподавателките са искрено възмутени за намалените нива на TCFQ и смятат да предприемат нещо и да уведомят Официалният изпитен международен център.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от karelia79 »

Мишо76, дано да го направят, защото наистина е много странно това, което се случва...
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pumpy »

Misho76 написа:Гледам и не вярвам на очите си !Та какво би било това задълбочено проучване като са имали близо .2 години за това?Проучването може да им отнеме месец ,два но и година още примерно....Между другото познати посещаващи ИЧС споделиха че преподавателките са искрено възмутени за намалените нива на TCFQ и смятат да предприемат нещо и да уведомят Официалният изпитен международен център.
Мишо, можеш ли да ми покажеш някъде на молбата, което си попълнил, някой да се е ангажирал със срок за разглеждане и отговор ???
И възможно ли е псоред теб да се явиш на един изпит множество пъти и ВИНАГИ да изкараш един и същи резулатат ? Според мен е просто невероятно. Това, че веднъж си имал 85% не значи, че всеки път ще имаш 85% - може да имаш повече, може да имаш по-малко. Интервюиращия не прави изпит по стандартите на TCFQ и не е длъжен да ти даде същата "оценка" ....
С други думи - малко по-спокойно. Аз лично бих се загледал в себе си и как да се преборе с проблемите възникнали при други кандидатури.
Някой хора се учат от чуждите грешки, умните хора не правят грешки. Ти от кои си ?
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от bobchentse »

pumpy написа:можеш ли да ми покажеш някъде на молбата, което си попълнил, някой да се е ангажирал със срок за разглеждане и отговор ???
Не знам дали говорим за едно и също, но на официалния сайт дълго време например пишеше, че кандидатът ще получи "акюзе" уж до 30 дни. Реално този срок в последните 2 години достигаше (според форума) ... 7+ месеца средно.

От сравнително скоро се появи това съобщение...

Please note that the Ministère is applying new rules for the intake of applications for the Québec Selection Certificate (CSQ). From now on, several verifications will have to be done before a file can be opened. In this context, the Ministère has suspended its 30-day commitment to send a letter confirming that a new file has been opened.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... s-workers/"

За мен проблемът е, че няма метод за адекватно проследяване на процеса. Пак на официалния сайт в момента пише, че са обработили кандидатури (за интервю) от България до януари 2011, а на интервютата сега бяха кандидати с подадени документи доста след тази дата.

На предишната сесия бяха обявени уж кандидатури до април 2011. Може и да е чисто и просто техническа (човешка) грешка, но пак се връщаме на липсата на адекватно проследяване на целия процес...

На всекиго е ясно, че тази имиграция е привилегия, а не право, и също така че бюрокрацията е огромна, но все пак...
Публикувай отговор