Полет до Монреал 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
ivanpeychev
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 3:58 pm

Полет до Монреал 2013

Мнение от ivanpeychev »

Привет на всички!
Мисля че е дойде времето за организация на нашето пътуване до Канада.
Целта на тази тема е да се организираме на групи с цел закупуване на по-евтини билети.
Лично ние смятаме да пътуваме втората половина на март 2013. Пускам темата сега за да има възможност за малко гъвкавост в датите и да имаме време да реагираме.
Моля споделяйте всякакви полезни съвети, информация и мнения относно полети, багаж и всякакви други подробности около пътуването.
Има много подобни теми във форума но с малко поостаряла информация така че нека да си сверим часовниците.

Ние сме 4-ма
и ще пътуваме до Монреал
15-30 март 2013
Виена: 12.10.2010
Accuse: 07.02.2011
Интервю : 09.03.2012
Сертификати: 09.03.2012
Sydney NE: 02.04.2012
Медицински: 14.08.2012
Покани за визи: 13.11.2012
Визи: 23.11.2012
Montreal: 24.03.2013
plamen
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 9:31 am

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от plamen »

Привет от мен. тъй като от днес сме горди притежатели на покана за виза, мисля че е време да се включа в тази тема :)
Нашите планове за заминаване са за към края на март, началото на април, така че бихме могли да се включим в група за закупуване на билет. Ние сме 3.
Дори и да не успеем да се организираме, считам че темата е добра, с цел да намерим по евтини билети.
От наши познати, имаме инфо, че през Париж с airtransat е добро решение, но багажа е малко. За полета до париж, ако е с wizz air, дори и за ръчен багаж трябва да се плаща 10 ЕУР.
Гледахме и директни полети от Белград на сносни цени. Не си спомням компанията, но ще я открия.
ivanpeychev
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 3:58 pm

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от ivanpeychev »

Супер ! Вече сме 7 . Търсим още минимум 3-ма и сме готови за група.
Относно полетите .. да с airtransat е доста евтино но наистина остава проблема с билета до Париж. За нас 4-мата от Париж до Монреал излиза 1270 евро.
Все пак имаме време надявам се да попаднем на някоя добра оферта до края на годината.
Виена: 12.10.2010
Accuse: 07.02.2011
Интервю : 09.03.2012
Сертификати: 09.03.2012
Sydney NE: 02.04.2012
Медицински: 14.08.2012
Покани за визи: 13.11.2012
Визи: 23.11.2012
Montreal: 24.03.2013
orchid
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Ное 15, 2012 6:35 pm

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от orchid »

Здравейте и от мен!
Ние също сме с покани за визи и мислим да пътуваме края на март, началото на април. И ние сме 4-ма до Монреал.
Още не сме решили нищо с пътуването, но и ние започваме да търсим.
Моята позната от Монреал ми каза, че летището в Париж е много объркващо, поради огромните си размери да се ходи от един терминал до друг, особено ако времето е малко за прикачване. Родителите й са пътували това лято през Мюнхен и са се оправили много лесно, без да знаят какъвто и да е език.
Продължаваме да търсим най-добрия вариант.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от pumpy »

Ако летите до Париж с Уиз и от Париж с Транзат, може да не говорите за едни и също летище изобщо. Помислете си как се придвижвате с две деца и 4 до 8 парчета багаж....
peter797
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Ное 19, 2012 10:33 am

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от peter797 »

Привет от мен!
Отскоро ние също сме с визи и планираме заминаване между 14-18 Март. Идеята е да имаме на разположение поне 2 седмици за намиране на свястна квартира (повечето д-ри за наем са от 1-во число).Трима сме, търсим билети отиване/връщане. Ще е супер ако пътуваме като група!
Поздрави,
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от Daisy2 »

pumpy написа:Ако летите до Париж с Уиз и от Париж с Транзат, може да не говорите за едни и също летище изобщо. Помислете си как се придвижвате с две деца и 4 до 8 парчета багаж....
Wizzair летят до Париж-Бове http://en.wikipedia.org/wiki/Beauvais-T ... A9_Airport"
което е на 85 км северно от Париж и на още повече от Шарл Де Гол, откъдето пък летят Еър Транзат. Придвижването от Бове до града Париж става със шатъл. България Еър лети до CDG и разликата в цената не си струва мъките.

Летището на Париж, ако става въпрос за CDG (а не за Орли, а Бове никой не го брои за летище на Париж освен Уиз :)) http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_de_Gaulle_Airport" ,

е много добре организирано, сигнализирано и уредено. Има табели навсякъде и гишета за информация, за да пита човек. Има и безплатен автобус, който свързва терминалите и е на всеки няколко минути. На сайта на летището има услуга Connecting flights guide, където, като си зададе човек полетите и му казва как най-бързо да се прекачи, нещо като планиране на прекачването. Много е полезно.

Разбира се, и Мюнхен е добре уредено летище. И няма как да се изгубиш в него.
Всичко зависи от конкретния билет - цена, часове, условия.

А, понеже видях, че Уизеър до Париж е коментиран - не се лъжете, че Уиз летят до Париж. Бове си е град във Франция с над 50 хиляди жители и дори не е в Ил дьо Франс, където е Париж. Ако човек иска да разгледа Париж, е ок, но за прекачване е неудобно.
Последно промяна от Daisy2 на Сря Ное 21, 2012 5:21 am, променено общо 1 път.
plamen
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 9:31 am

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от plamen »

pumpy написа:Ако летите до Париж с Уиз и от Париж с Транзат, може да не говорите за едни и също летище изобщо. Помислете си как се придвижвате с две деца и 4 до 8 парчета багаж....

Така е. Ходих миналата година и едва ли има промяна. Уиз лети до Буве. Оттам до Париж има автобуси, 15ЕУР на човек до Париж. За деца не знам дали има намаление. В Париж може да се хване метро до Шарл дьо Гол. Във всеки случай ще е голяма математика да се напаснат като време и цена двата полета, а и самото прехвърляне от едното до другото летище ще е голям купон с багажи и деца :)
meisi
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 6:00 pm

Полет до Монреал януари/февруари/март 2013

Мнение от meisi »

Здравейте , не искам да дублирам темата " полет за Монреал 2013 година ". Правя го с цел по - добра организация, ако може така да се нарече . Идеята ми за тази тема дойде от това ,че ние заедно с още две семейства от форума имаме желание да летим втората половина на февруари , като по този начин оформяме група за втората половина на февруари от 11 души -необходими за група са 10 човека -ние принципно имаме минимума . Друго семейство има желание да лети през средата на януари и си мисля ,че ако и те си пуснат отделна тема полет януари 2013 така ще обхванем три месеца ,през които ще можем да летим така да се каже организирано. Не знам дали успях да опиша накратко идеята си , извинявам се отново на колегите ,че по някакъв начин дублирам тяхната ,но ако е излишна ще си остане неактивна , ако ли не , ще помогне за по-добрата организация на пътуващите да се разпределим по месеците януари ,февруари ,март 2013. Поздрави!
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: полет февруари 2013 Монреал

Мнение от mmp »

Ние сме едно от тези три семейства, за които говори мейси. Заедно с нея се спряхме на дата 24 февруари, Букурещ-Монреал, с едно прикачване в Париж. Това, което ми хареса в този полет, понеже сме с малко дете и бебе, е че в Париж не се сменя терминал, кацаш и отлиташ от един и същ терминал, а престоя е само час и половина. От Букурещ ми излиза по-евтино, като цена, отколкото от София.
Нямам идея дали ще можем да се организираме в този час и половина, понеже никога не съм летяла със самолет, но мисля, че щом не сменяме терминал, би трябвало да се оправим.
Другото семейство е di_liana . Трите семейства заедно правим група от 6 възрастни, 4 деца и 1 бебе.
Ако някой има желание - присъединявайте се :y:
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: полет февруари 2013 Монреал

Мнение от davidT »

mmp написа:Н а престоя е само час и половина
Това не мисля че е екстра.Има много голяма вероятност за това кратко време да не могат да ви прехвърлят багажа/както стана при мен/ ...то човек се прехвърля за 30мин до другия терминал на това шибано летище кво остава за багажа... и да ви го изпратят и доставят в Монреал след 1-2 дена което за новодошли ще е шок.И второ тези в Париж доста често стачкуват ,и дори да не е цялото летище а само някава малка част пак има веротност да не можете да се прехърлите и да чакате следващи полети след 6,7 + часа /както стана с мен но Монреал-София/
Идеалния престои е не час и половина а 4 часа ,специално с КЛМ през Париж според мен
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
meisi
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 6:00 pm

Re: полет февруари 2013 Монреал

Мнение от meisi »

Много благодаря davidT , за нас хората без опит в летенето със самолет това е много ценен съвет и ще го имаме предвид при избора на полет.
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: полет февруари 2013 Монреал

Мнение от mmp »

Аз също благодаря за съвета. Остава въпросът какво ще правим 4 часа на летището, особено пък с децата?
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
di_liana
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 8:24 am
Местоположение: Canada

Re: полет февруари 2013 Монреал

Мнение от di_liana »

ние не сме на 100 % все още че ще летим с този полет :) Има още време ще решим и ще се обадим Благодарим за предложението и би било чудесно, но може и март да летим.... Ще подържаме връзка
Emiliy
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 9:01 am

Re: полет февруари 2013 Монреал

Мнение от Emiliy »

Някой гледал лие цените на Air Canada? По-ниски са от тези на европейските авиокомпании.
Публикувай отговор