Страница 1 от 6

Добри училища в Монреал

Публикувано на: Чет Ное 01, 2012 9:43 am
от Chomsky
Добър ден,
има ли някой впечатления от основните и средни училища в монреал? Кои са добри, кои поредоставят по-добро образование и възпитават добри академични навици у децата? Кои имат по-отбрани учители, по-добре образовани и начетени специалисти които да работят в тях и пр.? Кои са с добра материална база?
Ако някой иска да псодели нещо от личен опит или такъв на познати, ще се радвам да го прочета.

Re: Добри училища в Монреал

Публикувано на: Чет Ное 01, 2012 11:09 pm
от mice
За какви училища говорим - частни или държавни?
Мене ме интерсуват начални училища с "обогатена" програма, или някакви специализирани - математика, физика, работа по проекти.
И още, има ли нещо като Математическа гимназия след 5 клас примено, където се влиза с приемн изпит по математика (както е в БГ)?

Re: Добри училища в Монреал

Публикувано на: Пет Ное 02, 2012 3:48 pm
от anitsa
http://www.jeaneudes.qc.ca/"

Това е училището от което имам преки впечатления :), частен секондер (от 7ми до 11ти клас), обучението е на френски, но и английският е много добре преподаван. Таксата я има в сайта и за миналата година е била 3100$, което е много прилично в сравнение с английските секондери. Има ред, базата е много добра, имат музикални и спортни паралелки, разполагат със собствени 2 закрити пързалки и стадион. На 2 приятелки децата също ги приеха там и са много доволни. Всяка година през пролетта имат отворени врати и може да се разгледа училището. Обикновено през октомври са изпитите за следващата година - 1ви секондер. Приемат деца и след 1ви секондер, ако има освободили се места.

Re: Добри училища в Монреал

Публикувано на: Пет Ное 02, 2012 4:11 pm
от Chomsky
В момента се интересувам от основно училище. Може и частно да е, но в разумни цени, като това по-горе.
Някой нзае ли нещо за католическите училища? В Англия бяха най-добрите в цялата страна, може би и тук няма да са зле...

Re: Добри училища в Монреал

Публикувано на: Съб Ное 03, 2012 8:51 am
от krimon
в Квебек католически училища - забрави
в Онтарио е друго нещо
Добри училища в Монреал са "екол ентернасионал"

В Монреал добро училище е FACE /двуезично/, но трябва да си в квартала му. Ако искаш да учат на френски език и по френската училищна система /тази на Франция/ - Станислас и Мари де Франс. Иначе можеш да се обърнеш към частните, зависи дали може да си го позволите на този етап. Тук основното образование е по-скъпо от средно, университет. За частно училище на английски език - около 10 000 годишно.

Re: Добри училища в Монреал

Публикувано на: Съб Ное 03, 2012 9:03 am
от IRA
FACE няма квартал, но има томбола. :)Има английска и френска част, не е двуезично т.е учи се на единия или другия език, не на двата.
L’école FACE n’est pas une école de quartier, mais plutôt une école à vocation particulière avec un territoire élargi. Nos élèves nous proviennent de partout à l’intérieur des limites de la Commission scolaire de Montréal (CSDM) ou de la Commission scolaire English Montreal (CSEM) et d’ailleurs. Le fait de résider plus près de l’école n’est pas considéré comme un critère d’admission.
Приятели ми хвалят това училище http://www2.csdm.qc.ca/st-leon/" . То е квартално.
За частно , познати от квартала хвалят, това училище http://www.academiemicheleprovost.qc.ca/"

Re: Добри училища в Монреал

Публикувано на: Съб Ное 03, 2012 3:19 pm
от Chomsky
krimon написа: В Монреал добро училище е FACE /двуезично/, но трябва да си в квартала му. Ако искаш да учат на френски език и по френската училищна система /тази на Франция/ - Станислас и Мари де Франс.
Здр.
Какво имате предвид по система на франция? че използват същата методика (само) или че освен че прилагат същата методика, имат и еднакви предмети като покриват същия обем академичен материал?
Ако е второто ще съм много приятно изненадан и заинтригуван. Изучават ли повече адекватен материал отколкото децата в другите училища?

Инак честно казано езикът на преподаване не ме вълнува особено,по-скоро търся качество и кулутрата на едно енциклопедично преподаване, на каквото съм се радвал (и до ден днешен се радвам) аз като ученик през основното си и средно образование.
Но, моля ако знаете пояснете за тези две училища, заинтересуван съм.

Re: Добри училища в Монреал

Публикувано на: Съб Ное 03, 2012 6:35 pm
от IRA
Мисля, че покриват същия обем като във Франция. Децата накрая получават и френска диплома.

http://www.cimf.ca/go/"

http://www.stanislas.qc.ca/montreal/"

Re: Добри училища в Монреал

Публикувано на: Пон Ное 05, 2012 11:46 am
от Chomsky
Благодаря,
току що ги прегледах, и двете изглежда са частни и таксите им са такива (до над 6000$ на година), че ще трябва да избера любимото си дете и само него да пратя. Поносимо е за едно дете, но за две или три вече ще е зор...хмммм.
А това ФЕЙС е наистина държавно и е профилирано за сценично изкуство, не е зле. Даноне е за сметка на науките.

Re: Добри училища в Монреал

Публикувано на: Пон Ное 05, 2012 10:19 pm
от IRA
Документите за FACE учебна година 2013-2014 се подаваха до 29 октомври 2012. За последващата година ще приемат документи пак октомври 2013. Винаги е една година по-рано

Re: Добри училища в Монреал

Публикувано на: Вто Ное 06, 2012 10:30 am
от Chomsky
Мда, забелязах. Има ли някой тук, чието дете посещава това училище?
Между другото намерих и католически училища, но до едно са частни и отново ценоразписа като за човек от бедно инджиренто семейство не става за повече от две деца.

Re: Добри училища в Монреал

Публикувано на: Вто Ное 06, 2012 10:46 am
от IRA
Аз има познати и са доволни, но като цяло не е нещо особено. Повечето се оплакват, че след 3 клас няма автобус, а училището е в ценъра и е много трудно с паркирането.
Децата трябва да знаят френски, моя миналата година не го взеха заради френския. Тая година пак подадох документи ,но шанса за първи клас е много малък, приемат 3-4 деца. Тези които са с братя и сестри в училището са с предимство. Най голям шанс има за матернел и прематернел.

Re: Добри училища в Монреал

Публикувано на: Сря Ное 07, 2012 2:32 pm
от Chomsky
т.е. ако вкараш детето там в предучилищна възраст, само тогава е гарантирано че ще стигне до класовете/?

Re: Добри училища в Монреал

Публикувано на: Чет Ное 08, 2012 6:14 am
от IRA
Ами то не е сигурно че ще го вкараш и в предучилищна възраст, ни имаш шансове,че приемат повече деца. Приема е с томбола, може и две деца да приемат и едното да е твоето.

Re: Добри училища в Монреал

Публикувано на: Чет Ное 08, 2012 9:39 am
от edelwais
Chomsky написа:Благодаря,
току що ги прегледах, и двете изглежда са частни и таксите им са такива (до над 6000$ на година), че ще трябва да избера любимото си дете и само него да пратя. Поносимо е за едно дете, но за две или три вече ще е зор...хмммм.
А това ФЕЙС е наистина държавно и е профилирано за сценично изкуство, не е зле. Даноне е за сметка на науките.
понякога за второ/трето и т.н. дете от същото семейство има отстъпка в таксата, не е лошо да попитате директно.