Издаване на работна виза на място в Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Rals
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 2:03 am

Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от Rals »

Здравейте прочетох доста информация, но точен отговор на моя въпрос не успях да намеря. Въпросът ми е следния: Тъй като знам че гръцките граждани пътуват безвизово до Канада, но без право да работят там- въпросът ми е дали ако отидем там на място можем да си изкараме работни визи (говоря за себе си съпруга ми, който е грък). Благодаря Ви предварително :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от Koko »

Rals написа:Здравейте прочетох доста информация, но точен отговор на моя въпрос не успях да намеря. Въпросът ми е следния: Тъй като знам че гръцките граждани пътуват безвизово до Канада, но без право да работят там- въпросът ми е дали ако отидем там на място можем да си изкараме работни визи (говоря за себе си съпруга ми, който е грък). Благодаря Ви предварително :)
Ако се намери канадски работодател готов да наеме мъжа ти по легален път - това предполага да докаже че не може да намери човек в Канада който да върши същатата работа и съответно с оферта за работа от него след това трябва да минете по процедурата за изваждане на работна виза.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от optics »

Това, че сте дошли на място не е никакво предимство в процеса на вадене на самата виза.
Единствено, че работодателя може да види мъжа ти на живо и да го хареса повече отколкото би могъл дистнционно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Rals
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 2:03 am

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от Rals »

Благодаря за информацията. Ние все още не сме тръгнали просто проучваме възможностите за да знаем как да подходим преди това- дали да кандидатстваме за виза от тук или е по лесно от там на място.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от roumensp »

Първо намерете потенциален работодател, после мислете за работни визи. Според мен вероятността да се намери работодател на място е по-голяма, отколкото дистанционно.
Rals
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 2:03 am

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от Rals »

Искам да ви попитам и друго нещо дали за Calgari Alberta i Edmonton при издаването на работна виза важи условието че работодателя трябва да докаже че няма кандидати канадци за съответната работна позиция и за това наема чужденци?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от Koko »

Rals написа:Искам да ви попитам и друго нещо дали за Calgari Alberta i Edmonton при издаването на работна виза важи условието че работодателя трябва да докаже че няма кандидати канадци за съответната работна позиция и за това наема чужденци?
Провинция Албърта се радва на просперираща икономика благодарение най-вече на петрола съответно на по-ниска спрямо другите провинции безработица. Затова си мисля че шансовете за работа там са по-добри по принцип, но правилата за издаване на работна виза от федералните власти не се различават между различните провинции. Това което е хубаво да проверите е какви са условията за имиграция на провинциално ниво - Албърта има собствена имиграционна програма - така че ако имате оферта за работа от местен работодател, може и да е по-лесно да получите статут през провинциалната програма.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Rals
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 2:03 am

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от Rals »

Koko написа:
Rals написа:Искам да ви попитам и друго нещо дали за Calgari Alberta i Edmonton при издаването на работна виза важи условието че работодателя трябва да докаже че няма кандидати канадци за съответната работна позиция и за това наема чужденци?
Провинция Албърта се радва на просперираща икономика благодарение най-вече на петрола съответно на по-ниска спрямо другите провинции безработица. Затова си мисля че шансовете за работа там са по-добри по принцип, но правилата за издаване на работна виза от федералните власти не се различават между различните провинции. Това което е хубаво да проверите е какви са условията за имиграция на провинциално ниво - Албърта има собствена имиграционна програма - така че ако имате оферта за работа от местен работодател, може и да е по-лесно да получите статут през провинциалната програма.

Благодаря ти за бързия отговор :)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2388
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от SFBG82 »

Koko написа:Албърта има собствена имиграционна програма
Къде във форума мога да прочета за нея?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от pumpy »

dan4o
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 21, 2013 8:52 am
Местоположение: северна ирландия

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от dan4o »

pumpy написа:може и тук

http://www.albertacanada.com/immigratio ... /ainp.aspx"
здравейте, значи може на място да се издаде работна виза? стига да се намери работодател, а това налага ли да се напуска канада , или може да се работи без да се излиза от държавата? благодаря предварително, ако някой знае да да каже :geek:
здравейте
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от the_coach »

Моя позната е сключила договор с работодател в Едмънтън, на базата на който ще й бъде издадена работна виза.
Съпруга й щял да получи "отворена работна виза". Моля обяснете ми какво точно означава това ? И той в по-изгодно положение ли е, в смисъл, че тя може да работи само за конкретния работодател, а той може свободно да си търси работа ?
Благодаря !
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от Marto »

fighter написа:Моя позната е сключила договор с работодател в Едмънтън, на базата на който ще й бъде издадена работна виза.
Съпруга й щял да получи "отворена работна виза". Моля обяснете ми какво точно означава това ? И той в по-изгодно положение ли е, в смисъл, че тя може да работи само за конкретния работодател, а той може свободно да си търси работа ?
Благодаря !
Да, в по-изгодна позиция е, макар че статуса му е зависещ от нейния. На придружаващите съпрузи на хора с work permit/study permit се полага т.н. open work permit, валиден за времетраенето на съответния документ на "водещия".
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от Marto »

И да дойдеш на гости на познатата си, ей!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от the_coach »

Благодаря Марто !
Опитвам се да им обясня в какво точно положение ще бъдат в Канада.
:handshake:
Публикувай отговор