Доставка Канада - България

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
tonic
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 9:22 am

Доставка Канада - България

Мнение от tonic »

Здравейте, имам интерес да внеса няколко неща от Канада. Става въпрос за колела, до колкото знам нямат офицялен вносител в Европа, но дори и да имат са доста по-скъпи тук. Понже са използвани, т.е. се продават от частни лица, те обикновенно не се навиват да ги пратят извън континента или ако се съгласят те предлагат да се използва DHL или UPS като куриерска фирма, проблемът е че через тях доставката е около 2-3000 лв по груби сметки, което не ме устройва. Въпроса ми е дали се сещате за някоя фирма, която събира пратки и през определено време ги изпраща към България. Понеже знам, че има такива фирми които правят това само, че от UK(през една седмица пращат по един тир към България с всички пратки, които са получили в техния офис в Лондон и после се разтоварват в 4-5 от по-големите градове, където имат офиси. По този начин става в пъти по-евтино.)
Надявам се не съм сбъркал раздела.
Благодаря предварително :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Доставка Канада - България

Мнение от Павел »

Я почни отначало, щото да не гадаем. Ти в Канада ли си или в Бг? Кой продава колелата на старо - една фирма, или гледаш обяви на отделни индивиди? Ако си в Бг, как ще им платиш и кое гарантира, че ще си получиш стоката?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
tonic
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 9:22 am

Re: Доставка Канада - България

Мнение от tonic »

Аз съм в България. Обявите са пунати от частни лица. И плащане от такъв вид се прави чрез Paypal(или други подобни фирми), при транзакцията се описва дадения продукт, така след като пристигне, ако не е според описанието на продавача, можеш да подадеш жалба и т.н. (плащането не е пробелма).
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Доставка Канада - България

Мнение от Павел »

Най-"евтиния" начин в случая е чрез контейнер в "групаж", т.е. шипинг компания ти препраща стоката до Бг, като я претоварва няколко пъти на различни кораби докато стигне до крайната дестинация, което отнема повече време от изпращането на един цял контейнер.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
tonic
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 9:22 am

Re: Доставка Канада - България

Мнение от tonic »

А въпросния групаж се предлага от всички куриерски фирми или от някои. Ако не са от всички може ли да ми предложите някоя.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Доставка Канада - България

Мнение от Павел »

Не мога да ти предложа, щото нямам интерес. Ако продавача е много на зор, евентуално може да мине през главоболието да ти праща колелото до Бг, в което много се съмнявам. С 2 думи, вероятността идеята ти да се реализира е много малка. Толкова ли е голяма разликата в цената, че да имаш далавера след транспортни разходи и мита? В скандинавските страни се карат колелета повече от тук и избора е по-голям.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
tonic
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 9:22 am

Re: Доставка Канада - България

Мнение от tonic »

Ами колкото и да са, предполагам ще са по-малко отколкото с нормална доставка. Тук цените са от 2000 GBP нагоре спецялно за този модел.
Благодаря все пак за отделеново време :)
Поздрави
Последно промяна от tonic на Сря Окт 17, 2012 3:37 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Доставка Канада - България

Мнение от Павел »

Пор нада. Опитай се да се свържеш с някой продавач и виж дали би се навил да проверява как би могъл да ти изпрати колелото и колкои ще ти струва.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Zahira
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 2:20 pm

Re: Доставка Канада - България

Мнение от Zahira »

Пробвай с Air France cargo имат офиси в София
http://www.af-klm.com/cargo/b2b/wps/portal/b2b/"
25.01.10 - изпратени DCS (DPD)
02.03.10 - accusé de réception /изпратено на 26.02.10/
25.03.10 - TCFQ (25.04-B1/C1)
22.05.10 - поискани ниво по англ, ориг сертификат за TCFQ и док за стаж
28.02.11 - интервю ок
18.09.12 - Montreal, QC
nivi7876
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юни 17, 2010 6:45 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Доставка Канада - България

Мнение от nivi7876 »

Zahira написа:Пробвай с Air France cargo имат офиси в София
http://www.af-klm.com/cargo/b2b/wps/portal/b2b/"
Друго на което попаднах като се подготвях за нашето интервю е, че там има офиси на Шенкер и там са топ 20 на фирмите. Пробвай да се свържеш с Шенкер България и питай. На предното си работно място една от фирмите в Холдинга изнася 2-3 контейнера за Канада ,но не знам коя е фирмата организатор ,ако все пак те интересува пиши за да проверя но на личен успех!
DCS-Vienne-25.03.2011
Accusé de réception-11.2011
Писмо за подготовка за интервю-21.07.2012
Entrevue de sélection-22.10.2012
marinela2003
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Авг 12, 2012 3:45 am

Re: Доставка Канада - България

Мнение от marinela2003 »

Този сайт предлага доставка от Англия с тирове:
http://buyers.bg/"
Наши приятели са и знам, че работят като събират поръчки от английските сайтове (sports direct, next, HM и др.), докарват стоката и после я разпределят. Офисът е в София, а после ползват куриерски фирми, за да изпратят до страната.
Успех!
Изпращане - 02.02.2011
Акюзе - 13.09.2011
Интервю - 16.10.2012 (успешно)
Документи до Сидни - 12.11.2012
Баркодове - 08.01.2013
Покана за медицински - 18.02.2013
Покани за визи - 20.05.2014
Полет Торонто - 11.09.2014 г.
Полет Калгари - 15.09.2014 г.
Публикувай отговор