Pauline Marois печели изборите

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Pauline Marois печели изборите

Мнение от Bistra »

заедно с Parti Québécois след вчерашния вот на избирателите. Тя ще състави миноритарно правителство (само 6 депутата повече от Parti libéral du Québec) и като лидер на партията ще бъде първата жена Министър председател за Кебек. Интересна подробност от снощната пресконференция: Имаше опит за атентат срещу Mme Marois. Пресконференцията беше спряна предсрочно, точно когато тя трябваше да почне да ни убеждава как трябва Кебек да се отцепи от Канада. Ето подробности:Parti Quebecois victory party disrupted by gun shots and fire; one person is dead
Аз очаквах честно по-значителна загуба на либералите, но явно националистите все пак нямат достатъчно поддръжници...Така, че спете спокойно! Отцепване най-вероятно няма да има, поне не при това правителство. ;)
Не зная разбира се как би повлияло на имиграционната програма, но ще поживеем и видим! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от zenman »

"Последните проучвания на общественото мнение сочат, че само 28% от жителите на Квебек искат независимост за провинцията, отбелязва Ройтерс." No comment :) Но виж ако прокара това за задължителните франкофонски колежи, сгъваме цирка...
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от yahoo »

54:50 места не е значима победа, но въпреки това съм доста учуден колко много поддръжници успя да привлече - почти всеки трети гласоподавател. А за атентата - аман от аматьори, дано следващия път наемат някой професионалист :D
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Bistra »

zenman написа:"Последните проучвания на общественото мнение сочат, че само 28% от жителите на Квебек искат независимост за провинцията, отбелязва Ройтерс." No comment :) Но виж ако прокара това за задължителните франкофонски колежи, сгъваме цирка...
Не вярвам дори и това да прокара. По-вероятно според мен е, че след 6 месеца ще ходим на нови избори...Управлението на либералите, което продължи 9 години (мисля) беше слабо. Хората очакваха понижение на данъците, вместо това те вървяха неминуемо нагоре, прекалено раздуване на държавната администрация, скандали за корупция и т.н., и т.н. ...Какво очаквате? Хората са недоволни и вотът е логичен. "Баба кукумявка", обаче не е по-добра и мисля скоро ще и резнат крилцата.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от IRA »

Април пак на избори.
Снощи като четях коментарите в интернет се чудех, дали няма някой да изкука и да я гръмне, и то взе ,че стана.
Само много смотано с това пистолетче, там бомби трябва да се пускат, така един по един за никъде не сме.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от balbi »

Bistra написа: Не зная разбира се как би повлияло на имиграционната програма, но ще поживеем и видим! :)


Според мен крайно негативно, но както казваш - ще поживеем пък ще видим...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от IRA »

Нищо няма да се повлияе. Имат крайно недостатъчно предимство.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от apple »

As he was detained, the gunman, wearing a balaclava and a bathrobe, allegedly repeated twice in French with an English accent: "The Anglophones are waking up......."
:tmi: Много краен подход и много "цивилизовано недоволство" дума да няма... Айде сега мадам Бизе да защитава будния канадски дух дето протестирал и се борел за правата си за разлика от "овцете" в БГ! След студентските вандалщини по улиците методите се втвърдяват съвсем, докъде ли може да се стигне? :?:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от IRA »

До обстрелване на ябълки :D .
Не ни дразни, че сме достатъчно дълго тук да прихванем тукашните порядки.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от apple »

Много неудобен въпрос, нали? И докъде води до същата реакция - агресивност... Подхода на слабите! ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Bistra »

Kакво да ти кажа,apple, то се вижда кой е слаб в този Форум и скача на всяка моя реплика като ощипана мома. ;)
Колкото до стрелеца...Ами, както има крайни политици, така има и крайни луди. Първите не са защитени от вторите. Това го доказа снощният инцидент.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от grozdan »

А защо пък "нападението" да не е инсценирано? Тя печели най-много от такова събитие.

Относно изборите - голям кеф, бяха аха-аха за мажоритарно правителство и накрая либералите за мое учудване почти ги обърнаха. 54:50, по-добре не можеше да е. Сега няма да може да прокара глупавите си закони, няма да има референдум, правителството на PQ ще се издъни и пак 10 години в опозиция. Кеф! Догодина пак избори, пак разходи, но няма как. Интересно беше, че и в Монреал и в Кебек Сити бяха против PQ.

Някой знае ли какво ще стане с Шаре? Ще се смени ли с някой от своите за място, ще продължи ли да води либералите или ще напусне?

@капитан Немо: никак не му притеснява кукувицата. Нали ти казвам, сега ще се издъни и пак 10 години (поне!) в опозиция. Те (сепаратистите) може да са луди, но не са тъпи :)
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

За Шаре четох, мисля в Yahoo, че не е преизбран в своя избирателен окръг в Шербрук и че поема вината за загубата. Само това се съобщава за него.
Изображение
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от IRA »

Колкото разбрах няма да води либералите, така е казал. Според някои колеги щял да се пробва на федерално ниво.
Аз лично го харесвах, не знам какво не му харесват тукашните. За мен дори е малко мекошав.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от bibco »

Какво го мислите и обсъждате - табарнаците си избраха достоен вожд...По-отвратителна физиономия от нейната едва ли може да бъде посочена като политически лидер - може би само на другия идиотикос-табарнатикос - Жул Дюсеп - но при него в погледа му, освен фанатизъм, има и някакви искрици на интелект. Тази крава освен простотия нищо друго не излъчва...
Публикувай отговор