Име на бебе

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Navi
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 6:25 pm

Име на бебе

Мнение от Navi »

Здравейте,
Очакваме бебе - момче, и много се затрудняваме с името му. Искаме да е интернационално и да върви добре с БГ фамилия и не можем да измислим нищо подходящо. Може ли да помогнете с информация с какви имена си кръщавате децата в Канада?
Благодаря предварително.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Име на бебе

Мнение от apple »

Ами дайте да видим фамилията и поне избор на буква нямате ли? :o Много е важно двете да се съчетаят за добро звучене... да не стане като с Ричард Груев иначе... ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Име на бебе

Мнение от ablood »

apple написа:Ами дайте да видим фамилията и поне избор на буква нямате ли? :o Много е важно двете да се съчетаят за добро звучене... да не стане като с Ричард Груев иначе... ;)
Не съм сигурен какво неприятно намираш в Ричард Груев.
По-добри идеи ли имаш? Например Гиър Груев? :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Име на бебе

Мнение от roumensp »

Navi написа:Здравейте,
Очакваме бебе - момче, и много се затрудняваме с името му. Искаме да е интернационално и да върви добре с БГ фамилия и не можем да измислим нищо подходящо. Може ли да помогнете с информация с какви имена си кръщавате децата в Канада?
Благодаря предварително.
Ние избрахме Виктор, еднакво е на всички езици и всеки го произнася правилно.
Navi
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 6:25 pm

Re: Име на бебе

Мнение от Navi »

Фамилията е Димов, на буква не сме се спрели.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Име на бебе

Мнение от apple »

ablood написа:
apple написа:Ами дайте да видим фамилията и поне избор на буква нямате ли? :o Много е важно двете да се съчетаят за добро звучене... да не стане като с Ричард Груев иначе... ;)
Не съм сигурен какво неприятно намираш в Ричард Груев.
По-добри идеи ли имаш? Например Гиър Груев? :lol:
Неприятно не е, но е смешно и това не е само мое мнение. Няма да задълбавам по темата, защото човека не е между живите и не считам за редно да обсъждам повече. Беше само пример, който в БГ ни даваха за неудачна комбинация между име и фамилия още от училище... Иначе на мене лично Гари Груев ми звучи по-добре... ;) От гледна точка звучене обаче, иначе си е все тая...
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Име на бебе

Мнение от apple »

Navi написа:Фамилията е Димов, на буква не сме се спрели.
Хубава фамилия! Dan Dimov /звучи много арт и е лесно за запомняне ;), а и все ще носи буквата на дядото ако държите на традицията/or Daniel, Dean, Dave, Damian, Darren, Davin, Dax... Повечето българи избират Damian, защото е почти като българското Дамян и в БГ ще му е лесно с това име също... Вече две бебета за последната година се сдобиха с това име - едното канадско българче, другото испанско. Явно навсякъде върви... На мене обаче Дан ми е по-интересно и пак си е българско като се замислиш Дан Колов ;) Dan Koloff ако и неговото да идва от Данчо Колев. Даниел и Daniel си е същата работа!
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Име на бебе

Мнение от hoyden »

Аз съм за Никола


P.С. Някаква награда за предложилия най-удачното и хубаво име ( според вас), предвижда ли се ? :$ :P

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Име на бебе

Мнение от optics »

Тони
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Име на бебе

Мнение от miteto »

Navi написа:Фамилията е Димов, на буква не сме се спрели.
Димов. Даниел Димов. Даниел се произнася почти 1:1 на английски както на български.
(Bond. James Bond :D)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Име на бебе

Мнение от Bistra »

Мартин. Много популярно ! На френски звучи като Мартен, а на английски идва от Мартин Идън, Аласка, кучета, Джек Лондон....Ихуууу! :party:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Име на бебе

Мнение от anxeli »

Най-напред - честито :) !
Според мен не трябва да се избира име докато не видиш бебето, дали ще му отива. Аз така направих, имаш право няколко дена да му каваш само "бебето" докато измислиш :D ... Иначе може всичко, в Канада всичко върви, по-скоро в бг ми е странно че всяко второ дете е Синтия, Катрин, Рене и т.н. Според мен по-екзотични са старобългарските имена, няма какво да ти ги изборявам, всеки ги знае. И без това с това -ов накрая никой няма да ни помисли децата за местни. Моя го взимат за русначе.
Ако имах втори син щях да го кръстя Маламир 8).
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Име на бебе

Мнение от ablood »

Бих могъл да предложа доста интересно име на бебето, но ми трябва една допълнителна информация - случайно да имате вече някаква представа за кръвната му група?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Име на бебе

Мнение от myhata II »

Иван !! :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Име на бебе

Мнение от valioiko »

Аз предлагам Филип!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Публикувай отговор