Българите с двойно гражданство без право на глас!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от MrGeek »

Българите с двойно гражданство да не могат да гласуват, предлагат от "Атака"

Българите с двойно гражданство да не могат да гласуват на избори, предвиждат промени в Изборния кодекс, внесени от депутати от "Атака". Сега ограничението важи за кандидатите за депутати, кметове, общински съветници и президент.

Ако бъде въведено предложението на "Атака", от право на глас ще бъдат лишени голяма част от изселниците в Турция, но и сънародници, живеещи от дълги години в чужбина и получили друго гражданство там.

Според "Атака" хората с двойно гражданство са "предатели" и затова трябва да бъдат ограничени в избирателните си права в България.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от mortigur »

Аз съм ЗА
Не ме интересува вече кой управлява
Пък и не смятам да се връщам да живея там
До преди да замина гласувах всеки път
Но нищо не се промени така че нямам нищо на против след като не искат гласа ми аз пък няма да се натискам да го давам я :D
Taxation is theft.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от ablood »

Мдааа
Атака винаги са се придържали някъде между истината и крайностите, но в този случай съм съгласен, че не ни влиза в работите да се бъркаме в политиката на България.

Нито живеем там, нито данъци плащаме там... К'ви сме ние та да гласуваме?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от MrGeek »

Виждам, че и двамата не сте забелязали, че не става въпрос за това къде живееш. Можеш да си живееш спокойно в България и да си плащаш данъците там, но ако този закон се приеме и ако имаш двойно гражданство - ти си предател, ерго духаш супата и не можеш да гласуваш.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от martatabs »

Според мен подливат вода на Доган.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от mortigur »

MrGeek написа:Виждам, че и двамата не сте забелязали, че не става въпрос за това къде живееш. Можеш да си живееш спокойно в България и да си плащаш данъците там, но ако този закон се приеме и ако имаш двойно гражданство - ти си предател, ерго духаш супата и не можеш да гласуваш.
Теоретично си прав но я си представи колко хора с двойно гражданство има и са останали в България Мисля че са едници Не говорим за тези с Турско-Българското гражданство
Taxation is theft.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от martatabs »

Само не мога да разбера на Сидеров, какъв му е проблема със сексуалната ориентация на кандидатите :^) , и с какво би променило това вота.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от mortigur »

martatabs написа:Само не мога да разбера на Сидеров, какъв му е проблема със сексуалната ориентация на кандидатите :^) , и с какво би променило това вота.
Беше го казал един път че хомосексуалистите политици са податливи на изнудване по тоя параграф
Taxation is theft.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от ablood »

Двойното гражданство трудно може да бъде проверено и доказано, ако живееш в БГ, така, че не мисля, че касае друг освен нас.
От друга страна много от нас са "предатели" без още да имат двойно гражданнство, така че....
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от speedy »

Има един малък проблем:
Чл. 42. (1) Гражданите, навършили 18 години, с изключение на поставените под запрещение и изтърпяващите наказание лишаване от свобода, имат право да избират държавни и местни органи и да участват в допитвания до народа
Ще трябва да променят и конституцията.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от Bistra »

ablood написа:Двойното гражданство трудно може да бъде проверено и доказано, ако живееш в БГ, така, че не мисля, че касае друг освен нас.
О-о-о не се съмнявай, че всичко се следи.Бившите структури са си още живи (Къде е Мухинка да те светне? :lol: )
При последното ми подаване на документи за паспорт по погрешка мъжа ми не беше оставил на служителката квитанцията за платена услуга (понеже се плаща на едно гише, пък на друго се подават формулярите) Изнамериха ни чрез чичо ми, представете си. Обадили се бяха на домашния им телефон. Като имате предвид, че аз съм със сменена фамилия, а той живее на нов адрес, респективно и телефонния му номер е нов. :o
Колкото до гласуването...Все ми е тая! Аз отдавна не гласувам на български избори. Какво сега? За да гласувам да се откажа от канадското си гражданство ли? По скоро бих се отказала от българското, ако ми се наложи да избирам.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от roumensp »

То ако е за въпрос Тиквата Боко имаше още по-крайни идеи по време на предизборната си кампания. Беше заявил, че една от първите мерки, които ще предприеме ГЕРБ след изборите, е отмяната на двойното гражданство. Болен дори е "мек" в случая, обикновено националистическите партии излизат с по-крайни идеи.

Вече хич и не ми пука за тия олигофрени, така или иначе спрях да гласувам преди доста години. Сега да им берат плодовете тия дето са ги избрали.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от anxeli »

Като се има предвид какъв хаос и безпрецедентно лъготене е в българската политика, мога само да им благодаря че ми махат този дерт :lol: Те и за българите трябва да го забранят, само пари за избори хабят, пък накрая пак си се назначават по заслуги |( ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от myhata II »

Това са партенки,защо изобщо им обръщате внимание,малко ли македонци взеха бг паспорти,я се огледайте,още от сега емисари на БСП и ГЕРБ яко се подготвят за купуване на гласове !!!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от roumensp »

myhata II написа:Това са партенки,защо изобщо им обръщате внимание,малко ли македонци взеха бг паспорти,я се огледайте,още от сега емисари на БСП и ГЕРБ яко се подготвят за купуване на гласове !!!
И аз не мисля, че някой ще се върже на идеите на Болен.
Публикувай отговор